Mělo ulevit od administrativy, v praxi však JMHZ podle firem přináší pravý opak
Publikováno: 26. 06. 2026

Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů (JMHZ) sice už musí většina firem podávat několik měsíců, bez potíží však funguje jen u malé části z nich. Ačkoli bylo JMHZ prezentováno jako administrativní úspora, podle většiny firem byrokracii naopak zvyšuje.

Nepřehlédněte