Kontroly zaměstnavatelů z úřadu práce mohou přicházet i na udání
S podněty ke kontrole zaměstnavatelů se mohou zaměstnanci obracet nejen na Státní úřad inspekce práce, ale také na úřad práce.
29.07.2022
Prodej přes inzerát s rizikem: Podvodníci to zkouší přesně takhle, nenaleťte jim
Prodej zboží přes inzertní weby nebo sociální sítě může přinášet rizika. Stále častěji se objevují situace, kdy prodejci prodávaná věc zůstane, naopak přijde o peníze.
29.07.2022
Uplatňování daňové ztráty u fyzických osob
Pokud fyzická osoba v rámci zdaňovacího období dosáhne takového výsledku, že její výdaje přesahují příjmy, vykáže tato fyzická osoba ztrátu. Jak se daňová ztráta vykáže a z jakých příjmů může vzniknout?
29.07.2022
Tuzemské cestovní náhrady opět mimořádně vzrostou, týká se to i stravného
Tuzemské cestovní náhrady se letos již počtvrté zvýší. Nárůst se tentokrát týká stravného a vozidel jezdících na benzin 98 oktanů.
29.07.2022
Formulář žádosti o příspěvek na dítě 5000 korun bude k dispozici od poloviny srpna
Zatímco lidé, kteří pobírají přídavek na dítě, dostanou jednorázový příspěvek 5000 korun automaticky, ostatní musí v případě zájmu a splnění podmínek podat žádost.
28.07.2022
Při kontrole inspektorátu práce zaměstnanec odmítl předložit občanku. Co mu hrozí?
Při kontrole ze strany Státního úřadu inspekce práce na pracovišti mohou být zaměstnanci vyzváni, aby se legitimovali. Co jim hrozí v případě, že tak neučiní a například občanský průkaz nepředloží.
28.07.2022
Za kolik se letos prodávají nanuky nebo vaničky zmrzliny? Podívali jsme se do letáků
Zmrzlina k létu neodmyslitelně patří a obzvlášť v horkých dnech je častou součástí nákupů. Kolik stojí v supermarketech a jaký je zde rozdíl oproti loňsku?
28.07.2022
Rostlinná strava i mléko z laborky: Trendy, které v byznysu popostrčila pandemie
Jak se za poslední dva roky změnilo složení vašeho talíře? I když je v Česku veganství a vegetariánství menšinové, rostou z něj nové podnikatelské příležitosti.
28.07.2022
Příspěvek na zaměstnávání zdravotně postižených se zvýší o 600 Kč
Maximální výše příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce by se měla zvýšit z dosavadních 13 600 Kč na 14 200 Kč. Počítá s tím návrh nařízení, který poslalo do připomínkového řízení ministerstvo práce a sociálních věcí.
27.07.2022
Důchody se od ledna 2023 opět zvýší. Seniorům se navíc začne vyplácet 500 Kč za dítě
Už nyní je jasné, že se od ledna 2023 kvůli inflaci se opět zvýší penze. Podle ministerstva práce a sociálních věcí půjde v průměru minimálně o 850 korun. Od roku 2023 se navíc začne seniorům vyplácet tzv. výchovné.
27.07.2022
Pohledávky v účetnictví
Pohledávky v účetnictví podnikatelů tvoří zpravidla podstatnou část oběžného majetku – aktiv. Jak se pohledávky člení a co s nimi, pokud nedojde k jejich úhradě?
27.07.2022
Pojištění pracovní neschopnosti pro OSVČ: Kdy se vyplatí a kolik peněz dostanete?
Nemocenské pojištění si kvůli nevýhodným podmínkám platí pouze zlomek OSVČ. Zajímavou alternativou však pro ně může být soukromé pojištění pracovní neschopnosti.
27.07.2022
Stát ode dneška začíná vyplácet jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě
Stát právě dnes, v úterý 26. července 2022, začíná vyplácet příspěvek na dítě ve výši 5000 korun. První vlna vyplácení se týká těch rodičů, kteří pobírají přídavek na dítě. Dostanou jej automaticky.
26.07.2022
Blíží se další zvýšení důchodů. O kolik od září narostou?
Během letošního roku došlo k navýšení důchodů již dvakrát. Po lednovém a červnovém nárůstu dojde k navýšení penzí za více jak měsíc.
26.07.2022
Přes sociální sítě u vás Češi nenakoupí. Facebook či Instagram je ale na váš e-shop přivede
Sociální sítě hrají v podnikání velkou roli. Významně totiž ovlivňují to, co, jak a kde český zákazník nakupuje.
26.07.2022
Pojišťovny: Češi hojně cestují do zahraničí. Jak covid změnil cestovní pojištění?
Pojišťovny mají v těchto dnech plné ruce práce s cestovním pojištěním. Zjistili jsme, jaké jsou s ním spojené trendy a co je jinak než před pandemií koronaviru.
26.07.2022
Nemůžete při dovolené dostat práci z hlavy? Nejste sami, zkuste záchranný plán
Prázdniny, volno, dovolená. To je touha mnoha lidí, kteří tvrdě pracují, ze které se může stát noční můra plná stresu. Jak se tomu postavit? Pečlivou přípravou.
26.07.2022
Za dotaci 2,9 milionu Kč na sociální podnik si koupila nemovitost od manžela
Rozdělování dotací na podporu sociálních podniků provázela řada nedostatků. Dotace mnohdy pomáhaly spíše příjemcům než sociálně ohroženým lidem, zjistila kontrola Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).
26.07.2022
Dotace pro malé podniky budou nastaveny tak, že na ně malé podniky nedosáhnou
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo dotační program zaměřený na malé a středníky podniky. Jak ale upozornila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), právě malí podnikatelé na peníze kvůli nastaveným parametrům nedosáhnou.
25.07.2022
Aquaparkům výrazně rostou náklady na energie. Jak to ovlivnilo vstupné?
Obzvlášť v těchto horkých dnech je lákavým osvěžením vyrazit někam k vodě. Podívali jsme se, jak se daří a jaké mají ceny aquaparky a krytá koupaliště.
25.07.2022
Monopol České pošty skončil. Přes celní aplikaci lze proclít všechny drobné zásilky
Donedávna jste mohli pro proclení drobných zásilek ze zahraničních e-shopů využít aplikaci celní správy jen tehdy, pokud vám je přepravovala Česká pošta. Nově to už neplatí.
25.07.2022
Rozpáleným centrem Prahy se můžete kochat ze šlapadla. Nahlédněte do fotogalerie
Turistická sezóna je v plném proudu. Ale teploty, které posledních pár dnů stoupají vysoko nad 30 stupňů, příliš do center českých měst nelákají. Přitom třeba právě Praha je na takové počasí připravena.
22.07.2022
Další pokles cen pohonných hmot: Dočkáme se loňských cen?
Řidiči a dopravci teď každým dnem netrpělivě sledují, jak se mění ceny za pohonné hmoty. Od začátku prázdnin je evidentní mírný pokles. Stále ještě ale zdaleka nejsme na cenách podobných těm z loňského roku.
22.07.2022
Jak se oceňují zásoby v účetnictví?
Problematiku zásob upravují zejména účetní předpisy. V některých případech, v souvislosti s účtováním zásob, je zapotřebí hledat i v zákoně o daních z příjmů.
22.07.2022
Maximální rychlost se zvýší na 150 km/h. Řídit půjde od 17 let, ale jen s mentorem
Maximální rychlost na dálnicích půjde zvýšit až na 150 km/h. Nově budou moct zasednout za volant i 17letí řidiči.
22.07.2022
Uhradili jste zálohu na silniční daň? Nemuseli jste. Chtějte ji zpátky
S účinností od 1. ledna 2022 byla novelou zákona k dani silniční zrušena povinnost hradit zálohy na silniční daň. Jak postupovat, pokud jste ji přeci jen uhradili a chcete peníze zpátky?
21.07.2022
Podmíráky a menší porce jídla. Na českých festivalech nich neobvyklého
K létu patří festivalové akce. K takovým akcím pak stánkový prodej jídla a pití. Byznys, který se dá ale poměrně lehce šidit.
21.07.2022
Podnikatelský účet si založíte i online. Máme aktuální nabídku včetně poplatků
Přinášíme informace o novinkách týkajících se podnikatelských účtů, jejich nabídku, výhody i přehled základních poplatků včetně těch za výběr z bankomatu.
21.07.2022
Jak dostat sýry a jogurty z farmy přímo k mlsounům? Pomáhá prodej ze dvora i kurýři
Jen co farmářky a farmáři překonali pandemii, je tu inflace a ceny energií letí nahoru. Jak to farmy zvládají? Náskok má ten, kdo se dostane přímo k zákazníkům.
21.07.2022
Konec plastových příborů, kelímků či brček na jedno použití. Poslanci schválili zákaz
Jednorázové plastové výrobky budou brzy zcela zakázány. Příslušný zákon dnes schválila Poslanecká sněmovna.
21.07.2022
Vláda nás hodila přes palubu, říkají podnikatelé k vysokým cenám energií
Podnikatelským asociacím vadí, že pro ně Fialův kabinet nakonec neplánuje finanční pomoc podle Dočasného krizového rámce. Někteří podnikatelé dokonce hovoří o tom, že je vláda hodila přes palubu.
20.07.2022
Daňové odpisy hmotného majetku
Pokud využíváte k podnikání hmotný majetek, můžete prostřednictvím odpisů snižovat základ daně. Jaké způsoby odpisů lze využít a jaká jsou pravidla pro odpisování?
20.07.2022
Řidiči pozor, zvýší se pokuty za vážné dopravní přestupky a změní se bodový systém
Maximální hranice pro pokuty za dopravní přestupky se zvýší. Změn by měl doznat i bodový systém.
20.07.2022
Jaké doklady potřebujete pro evidenci na pracáku, abyste dostali podporu?
V případě ztráty zaměstnání nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti se mohou lidé přihlásit na úřad práce. Ten jim může na přechodnou dobu poskytnout podporu a pomůže jim zprostředkovat další možné zaměstnání. Jaká lejstra jsou k tomu nutná?
19.07.2022
Chcete vrátit zboží zakoupené po telefonu nebo v e-shopu? Využijte vzory pro odstoupení od smlouvy
Spotřebitel může zakoupit zboží nebo službu tzv. na dálku. Znamená to, že nakupoval buď prostřednictvím e-shopu na internetu, nebo také prostřednictvím telefonu.
19.07.2022
Výběr z bankomatu v zahraničí může být zdarma, ale i za desítky korun. Máme srovnání
Placení kartou je čím dál přirozenější a častější také v zahraničí. Tam je možné a běžné i vybírat hotovost z bankomatu. Zjistili jsme, kolik za to zaplatíte.
19.07.2022
Postrádáte v práci originální nápady? Chybujte, lelkujte (a čtěte newslettery)
Z prokrastinace je ďábel produktivity, za chybu a špatný nápad dostanete přes prsty. Chybovat a chytat lelky je přitom v podnikání důležité. Shrnujeme proč.
19.07.2022
Většina firem netuší, co by pro ně znamenal stav nouze v plynárenství
Většina firem netuší, co by pro ně znamenalo, kdyby stát vyhlásil stav nouze v plynárenství. Přitom právě firmy by patřily mezi první, kterým by se dodávky plynu omezily či zcela vypnuly.
18.07.2022
Ukrajinští uprchlíci pracují za stejných podmínek jako Češi, ukázaly kontroly
Ukrajinští zaměstnanci pracují v Česku za stejných podmínek jako Češi, ukázaly kontroly Státního úřadu inspekce práce (SÚIP). Přesto v řadě případů zaměstnavatelé porušují právní předpisy.
18.07.2022
Byrokracie nemusí podnikateli přerůstat přes hlavu. Spoustu toho udělají jiní
Rutinní agenda a legislativní povinnosti. Žádný podnikatel se tomu nevyhne. V dnešní době technologií se ale nabízí hned několik možností, jak si tuto nepříjemnou stránku podnikání zjednodušit.
18.07.2022
Zdražují jen potraviny, nebo i drogerie? Odpověď přináší letákové srovnání
V souvislosti se zdražováním se hovoří především o potravinách. Jak je na tom drogistické zboží? Podívali jsme se do loňských a letošních letáků.
18.07.2022
Mouka stojí o 79 % více než před rokem. Které další potraviny zdražily nejvíce?
Meziroční inflace v červnu sice dosáhla 17,2 %, některé potraviny, jako například mouka, však zdražily až o čtyři pětiny.
18.07.2022
Pojistné za ni jako pečující osobu hradí stát. Co když ale pošle děti na léto k babičce?
Stát hradí pojistné na zdravotní pojištění (mimo jiné) za osobu celodenně, osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Musí však splnit dané podmínky.
15.07.2022
Teploměr ukazuje tropické teploty. Co všechno musí chlebodárce pro své lidi zajistit?
Letní období s tropickými teplotami přináší zaměstnavatelům další povinnosti vůči zaměstnancům. Jsou povinni zajistit tzv. ochranné nápoje.
15.07.2022
Zásady odpisování majetku v účetnictví a daních
Pokud podnikatel k ekonomické činnosti využívá hmotný majetek, může jej při splnění zákonných povinností odpisovat a tím snižovat svůj základ daně.
15.07.2022
OSVČ a malé firmy stále mohou žádat o platební terminál zdarma. Jaké jsou podmínky?
Až do konce března příštího roku mohou OSVČ a malé firmy, které dosud nepřijímaly platby kartou, požádat o platební terminál na půl roku zdarma.
15.07.2022
Uplynulo 30 dní od žádosti a nemocenské nikde? Připomeňte se formulářem
Podali jste žádost o dávku zaměstnavateli nebo už uplynula třicetidenní lhůta od vystavení eNeschopenky, ale peníze stále nikde? O nevyplacenou dávku se přihlaste.
15.07.2022
Pohonné hmoty se začátkem prázdnin zlevňují, na loňské ceny ale stále zapomeňte
Ceny pohonných hmot jsou stále vysoké. A to i přesto, že prvních 14 dnů prázdnin přinesl jejich pokles. Šlo totiž jen o drobné snížení v řádu haléřů.
14.07.2022
Červencový termín pro silniční daň ignorujte. Platba záloh je zrušena
Za normálních okolností bychom informovali o blížícím se termínu pro uhrazení zálohy na silniční daň. Letos je ale situace kvůli vzrůstajícím cenám pohonných hmot jiná.
14.07.2022
Vyrazte s dětmi za zábavou i poznáním. Víme, co mají parky a centra nového
Prázdniny s dětmi nemusíte trávit jen u vody. Můžete s nimi navštívit zábavný nebo vzdělávací park, případně centrum, které ocení i dospělí.
14.07.2022
Do práce oblek, kostýmek a podpatky? Časy i generace se mění, vládne větší uvolněnost
Kam směřuje oblečení do práce? Když budete bazírovat na formálnosti, budete brzy za dinosaury. Kancelářím vládne volnější dress code, trendem je hlavně pohodlí.
14.07.2022
Co všechno si připravit k žádosti o příspěvek 5000 Kč na dítě?
Jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě by se měl začít vyplácet v srpnu. Některé rodiny jej sice dostanou automaticky, řada jich však o něj bude muset požádat.
14.07.2022
Pokuty u kontrolních hlášení se sníží na polovinu, avšak jen u tří skupin podnikatelů
Třem skupinám podnikatelů se sníží pokuty u kontrolních hlášení na polovinu. Konkrétně jde o OSVČ, eseróčka, kde je majitelem jedna fyzická osoba, a plátce DPH, jejichž zdaňovacím obdobím je čtvrtletí.
13.07.2022
Kdo zdaní své příjmy vyšší 23% sazbou daně?
Zatímco poplatníci s nižšími příjmy uplatní 15% sazbu daně, poplatníci s vyššími příjmy zdaní své příjmy 23% sazbou daně.
13.07.2022
90 let od úmrtí Tomáše Bati: Připomeňte si s námi jeho bohatý život
Včera tomu bylo přesně 90 let, co tragicky zahynul Tomáš Baťa, zřejmě nejvýznamnější tuzemský podnikatel v historii. Připomeňte si s námi jeho život.
13.07.2022
Kolegyně si vodí do práce psa. Jemu to ale vadí. Co s tím může dělat?
Rozhodnutí o tom, zda si zaměstnanec může nebo nemůže vzít na pracoviště domácí zvíře, je pouze a jenom na zaměstnavateli. Co když se ale jeho přítomnost kolektivu nelíbí?
12.07.2022
200 kilo páchnoucího masa v autě bez chlazení. Pokuta může vyšplhat k 10 milionům
Přeprava masa má svá pravidla. Pokud jsou porušena, může to vyjít na tučnou pokutu. U posledního případu hrozí sankce až 10 milionů korun.
12.07.2022
Prodáváte občerstvení na stánku? Víme, na co si dát pozor z hlediska hygieny
Mnoho podnikatelů v létě prodává na nějakém stánku. Především v případě potravin je potřeba dodržet spoustu pravidel týkající se hygieny.
12.07.2022
Potřebujete v týmu produktivní lidi, kteří pro práci víc zahoří? Kupte jim obrazy
Na pracovním prostředí záleží, to není novinka. Proč ale kromě pěkného nábytku investovat i do obrazů a soch? Máme 5 argumentů, které vás pro umění přesvědčí.
12.07.2022
U částečných úvazků bude 5% sleva na sociálním pojištění. Platit bude od února, či března 2023
Zaměstnavatelé získají 5% slevu na pojistném na sociální zabezpečení, a to na určité skupiny zaměstnanců na částečné úvazky. Zákon dnes podepsal prezident.
12.07.2022
Dlužníci dostanou další šanci, od září do listopadu se vrátí Milostivé léto
Miloš Zeman dnes podepsal novelu, která zopakuje „Milostivé léto“, tedy o možnost splatit exekuce bez úroků. Podobně jako první Milostivé léto potrvá akce tři měsíce, od začátku září do konce listopadu.
11.07.2022
Obchodujete s kryptoměnami? Berňáky zahájily kontroly, zda vše správně daníte
Finanční úřady zahájily kontrolní akci daňových subjektů, které obchodují s kryptoměnami. Doposud doměřily daň u 80 % kontrolovaných subjektů.
11.07.2022
Oproti červnu benzín i nafta stále zdražuje v řádech korun. Blýská se na lepší časy?
Od června je snížena sazba spotřební daně z benzínu a motorové nafty o 1,50 Kč na litr, ale ceny pohonných hmot jsou stále vysoké. Jak moc?
11.07.2022
Ne vše zdražilo. Vepřovou kýtu a dalších 5 věcí prodávají obchodníci levněji než loni
Přestože se meziroční inflace zvyšuje, stále se najdou věci, které oproti loňsku zlevnily. Porovnali jsme data a našli 6 věcí, které stojí méně než před rokem.
11.07.2022
Mohou vám zrušit dovolenou? Jaké jsou pak vaše nároky vůči firmě?
Kdy máte nárok na odškodnění od zaměstnavatele za zrušenou dovolenou? Jaký je rozdíl, když vás odvolá z již nastoupené dovolené, změní termín určené dovolené nebo neposkytne dovolenou v plánovaném termínu?
08.07.2022
Autem se to prodraží. Češi jezdí na dovolenou vlakem. Zavítali jsme na hlavák v Praze
Se začátkem prázdnin každoročně přichází vlna odjezdů na dovolené a výlety. Plno je jak na silnicích, tak i letištích nebo vlakových nádražích.
08.07.2022
Daňový balíček prošel ve Sněmovně prvním čtením. Co od roku 2023 přináší?
Daňový balíček, který má podnikatelům od 1. ledna 2023 přinést řadu změn, prošel včera v Poslanecké sněmovně prvním čtením. Co bude jinak?
08.07.2022
Paušální výdaje vs. skutečné výdaje: Jaká metoda se vám více vyplatí?
Začínáte podnikat jako OSVČ a nevíte, zda se rozhodnout pro evidování podnikatelské činnosti pomocí výdajového paušálu, nebo skutečných výdajů (daňové evidence)? Která metoda je pro váš předmět podnikání více vhodná?
08.07.2022
Budou letos dražší vodní radovánky? Máme srovnání letáků bazénů a příslušenství
V letních dnech je skok do vody příjemným osvěžením. Někdo vyráží na koupaliště, jiný si raději pořídí bazén na zahradu. Na kolik to letos vyjde?
08.07.2022
Jsou vypsány dvě nové finanční výzvy pro podnikatele. Na co lze finance čerpat?
Ministerstvo obchodu a průmyslu ČR vypsalo dvě nové výzvy, ze kterých mohou podnikatelé čerpat. Jaký byznys jimi lze podpořit?
07.07.2022
30 let od zrušení bonů: Připomeňte si tuzexové poukázky
Je to 30 let, co byly zrušeny tuzexové poukázky, všeobecně známé jako ⁠bony. Jak poznamenává resort financí na svém twitterovém profilu, díky tomu levi'sky a jiné oblečení dnes nakoupíme i normálně za české koruny.
07.07.2022
Plánovat a dívat se z okna. Jaké jsou další způsoby, jak v práci živit kreativitu?
Bez kreativity se práce a podnikání dnes ani do budoucna neobejdou. Tvořivost je však možné v práci podpořit nebo nemilosrdně zabít. Jak na to, aby kvetla?
07.07.2022
Přemýšlíte, že byste rozšířili řady podnikatelů? Seznamte se s důležitými pojmy
Začít podnikat není složité. Člověk si musí ujasnit, jaké živnosti se bude věnovat, a seznámit se s podmínkami a povinnostmi.
07.07.2022
Únik na daních zmařen. Na dálnici D8 proběhla akce, která odhalila pašeráky
Na konci června probíhala v jednom úseku dálnice D8 kontrolní akce ústeckých, středočeských, pražských a německých celníků. Pátrali po zboží, které mohlo uniknout celnímu dohledu, a uspěli.
04.07.2022
Zmrzlinu raději s jedním kopečkem. Češi začali šetřit i na oblíbené zmrzlině
Výrobci a prodejci zmrzliny jsou zatím s letošní poptávkou spokojeni, i když Češi začali výrazně šetřit. Vyplývá to z průzkumu serveru Podnikatel.cz. Letošní počasí prodeji nahrává a start prázdnin a začátek dovolených zájem o zmrzlinu ještě zvýšil.
04.07.2022
Finanční správa vydala informaci k placení záloh na silniční daň
V rámci novely zákona o silniční dani došlo k významnému zúžení předmětu daně. Zatímco v minulých letech bylo předmětem daně skoro každé vozidlo využívané k podnikání, nyní jsou předmětem daně pouze nákladní vozidla a jejich přípojná vozidla.
04.07.2022
Postačí na polévku stokoruna? Zjistili jsme, za kolik je restaurace nabízejí
Jak se říká, polévka je grunt a někdo si bez ní nedokáže představit jídlo. Jaké jsou její aktuální ceny v českých restauracích?
04.07.2022
Blíží se svátky. Budou mít obchody zavřeno?
Stále panují zmatky, o jakých svátcích mají obchody zavřeno. Týká se to i dnů volna v následujícím týdnu? Přečtěte si přehled.
04.07.2022
Během letních prázdnin přijdou důchody v trochu jiných termínech
Státní a ostatní zákonem stanovené svátky mají vždy vliv na výplatní termíny důchodů. Nejinak tomu bude i během letošních prázdnin.
01.07.2022
Nedali souhlas, nevolejte jim: Jak ale souhlas získat a další otázky k omezení telemarketingu
Ode dneška, 1. července 2022, jsou zakázána marketingová a jiná obdobná volání, pokud si je účastník skutečně nepřeje a toto svoje přání neprojeví ve veřejném seznamu.
01.07.2022
Těmito bankovkami ode dneška v obchodě nezaplatíte
Ode dneška, 1. července 2022, již nezaplatíte staršími vzory bankovek nominálních hodnot 100 až 2000 Kč z let 1995 až 1999. Dokdy je možná výměna?
01.07.2022
Štěstí v práci na volné noze vám nikdo nedaruje. Jak na něm zapracovat?
Podnikat na sebe znamená i nutnost postarat se o svůj vnitřní pocit štěstí a pohodu. Jak na to jdou podnikatelky na volné noze, které nenechávají spokojenost náhodě?
01.07.2022
Jak mohou podnikatelé získat 5% slevu na pojistném na některé zaměstnance?
Zaměstnavatelé získají 5% slevu na pojistném na sociální zabezpečení, a to na určité skupiny zaměstnanců, především pak na částečný úvazek.
01.07.2022