Máme velký přehled cen pohonných hmot. Dopravci volají po další finanční pomoci
Řidiči mají ceny pohonných hmot stále na očích a jejich zvýšení si tak nelze nevšimnout. Co na to říkají dopravci?
12.04.2022
Kdo platí při agenturním zaměstnávání mzdu a jak je to s pracovními úrazy?
Získat zaměstnance lze i prostřednictvím agentur práce. Může se jednat o občany České republiky, za určitých podmínek také o cizince. Využijí se i pro uprchlíky z Ukrajiny?
12.04.2022
Konec falešných slev? Chystají se zákonná pravidla, jak je obchody musí počítat
Častým nešvarem prodejců jak v kamenných obchodech, tak v e-shopech. Slevy kromě jiného bývají uváděny oproti tzv. maloobchodní ceně, za kterou však zboží nikdy nebylo prodáváno. Tomu by měla učinit přítrž chystaná změna zákona o ochraně spotřebitele, která zavádí pravidla pro počítání slev.
11.04.2022
Dlužníci dostanou na podzim další šanci, chystá se druhé milostivé léto
Letos na podzim by se mohla vrátit akce tzv. milostivé léto, kdy by dlužníci dostali opět šanci uhradit v exekuci vymáhanou dlužnou jistinu bez toho, aniž by zaplatili penále, které se k ní vztahovalo. Budou muset však zároveň uhradit náklady na soudního exekutora. Počítá s tím návrh novely exekučního řádu, kterou poslalo do připomínkového řízení ministerstvo spravedlnosti.
11.04.2022
NÚR objasňuje vykázání přijatých záloh v cizí měně
Národní účetní rada vydala další interpretaci, která se zabývá přijatými zálohy v cizí měně. Interpretace objasňuje specifické účetní případy, které s přijatými zálohami v cizí měně souvisí.
11.04.2022
Letáky hovoří jasně. Víme, jak se Velikonoce letos prodraží
Ceny rostou ve všech odvětvích. Porovnali jsme loňské a letošní letáky a zjistili, jak zdraží velikonoční nákupy.
11.04.2022
Požádejte o příspěvek za ubytování uprchlíků, lze dostat až 12 000 Kč měsíčně
Od pondělí mohou ti, kteří ubytovávají Ukrajince prchající před válkou, žádat o solidární příspěvek. Ten činí 3000 Kč měsíčně za osobu, maximálně pak 12 000 Kč.
11.04.2022
Jak dopadly kontroly cen pohonných hmot na čerpacích stanicích?
Ministerstvo financí zveřejnilo závěry kontrol čerpacích stanic, které zavedlo kvůli rychlému růstu cen pohonných hmot. Výsledky monitoringu průměrných prodejních cen pohonných hmot analyzuje na základě reportovaných cenových dat od více než 2500 veřejných čerpacích stanic, tedy přes 90 % českého trhu, a to zpětně od 15. února 2022.
08.04.2022
Musí vám zaměstnavatel povolit neplacené volno?
Už jste vyčerpali veškeré hodiny dovolené a čeká vás v blízké době svatba, narození dítěte nebo jiná významná událost?
08.04.2022
Радимо українцям: як створити компанію
У цій статті ми розглянемо ще один варіант ведення бізнесу, доступний громадянам України в Чеській Республіці, а саме ведення бізнесу через товариство з обмеженою відповідальністю як найбільш поширену форму юридичної особи.
08.04.2022
Otázky a odpovědi k žádosti o vložení účetní závěrky do rejstříku prostřednictvím berňáku
V letošním roce je možné nově požádat finanční správu, aby za vás vložila účetní závěrku do obchodního rejstříku. V souvislosti s touto novinkou se objevuje celá řada dotazů ze strany podnikatelů. Finanční správa na některé opakující se dotazy nabízí odpovědi.
08.04.2022
Od některých OSVČ musí mít ČSSZ a pojišťovna přehled už dnes. Nepatříte mezi ně?
Dubnový termín, tedy pátek 8. 4. 2022, je určen pro určitou skupinu OSVČ. Ta by měla dnes doručit na Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu své přehledy o příjmech a výdajích. Jedná se o OSVČ, které nemají povinnost podávat daňové přiznání.
08.04.2022
Radíme Ukrajincům: Jak mohou cizinci založit s.r.o.
Jaké jsou požadavky, které na osoby v orgánech společnosti klade zákon o pobytu cizinců na území České republiky? Přinášíme základní souhrnné informace.
08.04.2022
Povinné datové schránky od roku 2023 pro všechny OSVČ v otázkách a odpovědích
Od roku 2023 se OSVČ a také některým dalším fyzickým osobám zřídí datové schránky. S datovými schránkami se navíc pojí i další změny.
08.04.2022
OSVČ v paušálním režimu na neschopence: Musí hradit zálohy na paušální daň, i když marodí a nepracuje
Osoby samostatně výdělečně činné se k nemocenskému pojištění přihlašují dobrovolně. A to i v případě, že jsou v režimu paušální daně. Pak společně se zálohami na paušální daň odvádí také zálohy na nemocenské pojištění.
07.04.2022
Slovenský Luigi’s Box zdvojnásobil tržby se svým vyhledávačem pro e-shopy
Společnost, jež na trhu působí od roku 2016, stojí za vývojem inteligentního vyhledávače pro e-shopy, který zvyšuje pravděpodobnost konverze.
07.04.2022
Jak zajistit trestní bezúhonost při zaměstnání Ukrajinců? Zejména ve školství
Před vznikem pracovního poměru může zaměstnavatel požadovat od uchazeče o zaměstnání (eventuálně již zaměstnance) pouze ty údaje, které bezprostředně souvisejí s uzavřením pracovněprávního vztahu. Mezi takové údaje patří i údaj o bezúhonnosti.
07.04.2022
Гроші за відкриття рахунку. Українці можуть отримати до 7500 крон
Як символ допомоги тисячні внески розподіляються на нещодавно відкриті рахунки чотирьох чеських банків. Що потрібно для відкриття рахунку і які бонуси отримають нові клієнти?
07.04.2022
Pošta v ohrožení? Poslání balíku na adresu bude u Zásilkovny ještě levnější
Služba Mezi námi, která je určená pro posílání zásilek mezi fyzickými osobami, dozná změn. Pokud odesílatel pošle balík na adresu, tak od 2. května ušetří.
07.04.2022
Jak vysoké budou úspory v případě zrušení silniční daně?
Balíček opatření proti růstu pohonných hmot obsahuje mimo jiné zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun. Ministerstvo financí ČR nabízí konkrétní příklady, které mají poukázat na výši úspor v případě zrušení silniční daně.
07.04.2022
Skleněné velikonoční kraslice jsou hit. Podívejte se na inspirativní fotogalerii
Skleněné ozdoby jsou nedílně spjaty s Vánocemi, ale v poslední době se stávají stále oblíbenější i v rámci velikonočních svátků. Jak to vidí výrobci?
07.04.2022
Radíme zaměstnavatelům: Jak na daně a odvody zaměstnanců z Ukrajiny
Ukrajinci s udělenou dočasnou ochranou mají volný pracovní trh. Jejich zaměstnávání má přesto z pohledu daní a odvodů určitá specifika. Stále jde o cizince.
07.04.2022
Mnoha domácnostem hrozí odpojení od elektřiny a plynu, přestože vše řádně platí
Přestože řádně vše platí, hrozí jim odpojení od zdrojů elektrické energie a plynu. Týká se to až skoro 14 tisíců domácností u elektřiny a 5600 domácností u plynu, které jsou stále ještě evidovány u dodavatelů poslední instance (DPI). Především jde o klienty zkrachovalé Bohemia Energy, kteří mají čas na uzavření řádné smlouvy do 14. dubna 2022.
07.04.2022
Daňové úlevy pro dary Ukrajině by měly být schváleny už v pátek
Už v pátek by Sněmovna mohla ve třetím čtení odhlasovat novelu zákona o daních z příjmů, které přináší úlevy pro dary Ukrajině.
07.04.2022
Vláda sníží přes léto spotřební daň o 1,50 Kč za litr pohonných hmot. Je to málo, stěžují si řidiči
Vláda přišla s dalšími opatřeními, která se týkají pohonných hmot. Od 1. června od 30. září sníží spotřební daň o 1,50 Kč za litr pohonných hmot a pomocí již dříve schválených opatření očekává snížení celkové ceny až o 4,50 Kč za litr.
07.04.2022