Sberbank v Česku končí, ČNB ji odebere licenci
Česká národní banka (ČNB) zahájila v pondělí kroky, které směřují k odejmutí povolení Sberbank působit na tuzemské trhu jako banka. Vklady klientů bank jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR na jednoho klienta (cca 2,5 mil. Kč).
28.02.2022
Reklama na internetu: Kdy se bude jednat o daňový výdaj?
Nejvyšší správní soud rozhodl ve věci prokazování reklamy na internetu. Jaké důkazní prostředky je potřeba archivovat a jaké podmínky musí být pro daňovou uznatelnost nákladů splněny?
28.02.2022
Další zvýšení nezabavitelné částky v exekucích. A zpětně od začátku roku 2022
Díky dodatečně zvýšeným normativním nákladům dochází k další úpravě nezabavitelné částky. Dobrá zpráva pro dlužníky, malér pro zaměstnavatele.
28.02.2022
Co by způsobilo omezení dodávek plynu z Ruska? Dotklo by se každého z nás
V rámci sankcí proti Rusku se hovoří o zrušení nebo omezení dodávek plynu. Co by to přineslo a jaké by to mělo dopady na naši republiku?
28.02.2022
Správce národní domény kvůli Ukrajině zablokoval Aeronet a další proruské weby
Správce české domény CZ.NIC zablokoval weby šířící dezinformace spojené s rusko-ukrajinským konfliktem.
28.02.2022
Měšec.cz, Finance.cz a Podnikatel.cz ruší srovnávač s produkty Sberbank
Srovnávač našich produktů je nově chudší o Sberbank. Připojujeme se tímto k podpoře Ukrajiny proti válce vyvolané Ruskem. Většinovým majitelem Sberbank je totiž přímo ruský stát.
28.02.2022
ABRA Software ukončuje spolupráci se Sberbank a dalšími ruskými firmami
Technologická firma ABRA Software poskytující ERP systémy znemožní ruským firmám profitovat z pokročilých softwarových technologií a využívat jejich produkty.
28.02.2022
Česká asociace e-shopů vyzývá k bojkotu zboží z Ruska, přidaly se Heureka i Alza
Asociace pro elektronickou komerci (APEK) vyzvala všechny podnikatele v online prostředí v Česku a Evropě, aby zvážili, jaké budou nabízet zboží.
28.02.2022
E-shopy nebo i softwarové firmy blokují Rusko. Podpora Ukrajiny roste
K podpoře Ukrajiny a blokaci Ruska se připojili i čeští podnikatelé. Přinášíme velký přehled toho, co se na české byznysové scéně děje.
28.02.2022
Ruská Sberbank zavřela pobočky v ČR, důvodem je bezpečnost
Dnes, v pátek 25. února 2022, ve 14 hodin uzavřela Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, své pobočky v České republice.
25.02.2022
Konec února přinese změny ve využití elektronických služeb, včetně podání daňových přiznání
Na konci února to bude přesně rok, co byl spuštěn portál MOJE daně. S tímto ročním výročím dochází k ukončení provozu původní verze portálu a daňových informačních schránek.
25.02.2022
Kontrola na neschopence: Co nastane, pokud nemocného doma nezastihne?
V průběhu nemoci zaměstnance, který je dočasně práce neschopný a tedy musí zůstat doma, může dorazit kontrola. Vzhledem k tomu, že v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel, v té době se může u dveří nemocného zaměstannce objevit právě chlebodárce. Pokud zjistí nedodržování léčebného režimu, řeší se postih podle zákoníku práce.
25.02.2022
Jaká jsou rizika dlouhodobého výkonu práce zaměstnancem ze zahraničí?
Práce na dálku se stala v době globální pandemie zcela novým standardem a dá se očekávat, že se v jejím hojném využívání bude pokračovat i nadále.
25.02.2022
Ukrajinci v ČR dostávají povolávací rozkazy, řadu firem to může dostat do potíží
Ukrajinci pracující v ČR začínají dostávat povolávací rozkazy bránit zemi proti ruské invazi. Pokud by většina Ukrajinců odešla, může to být problém pro řadu firem.
25.02.2022
Jak můžete pomoci Ukrajině? České humanitární organizace spouští sbírky
Dnes ráno zahájily ruské jednotky invazi na území Ukrajiny. Humanitární organizace na situaci na Ukrajině reagují a spouští veřejné sbírky. Přispívat lze na veřejný účet Českého červeného kříže nebo do sbírky Člověka v tísni.
25.02.2022
Řada českých firem se bez zaměstnanců z Ukrajiny neobejde
Krize na Ukrajině se dříve či později v mnohém dotkne také České republiky. Výrazné dopady se očekávají mimo jiné na poli byznysu. Jak upozorňuje Hospodářská komora ČR, může být výrazně omezeno vydávání víz pro ukrajinské občany pracující v ČR.
24.02.2022
Změny v protiepidemických opatřeních od 1. března
Začátek března přinese další změny v opatřeních, která mají zamezit šíření pandemie. Týkají se možnosti bezplatného testování na covid.
24.02.2022
Konec chaosu: Dopravce a řidiče čekají nové povinnosti, ale hlavně zjednodušení
Od 1. února platí takzvaný „Silniční balíček“, který je důležitý pro mezinárodní dopravu. Jaké změny se s ním pojí?
24.02.2022
Ročního zúčtování záloh u zaměstnavatele všichni využít nemohou
Ne každý zaměstnanec mohl požádat o roční zúčtování daní svého zaměstnavatele. Musí prohlásit, že nemá povinnost podat daňové přiznání. A to v řadě případů má.
24.02.2022
Odbory nesouhlasí se zrušením EET, svůj postoj zdůvodňují “zkušenostmi z běžného života”
Odbory nesouhlasí s návrhem ministerstva financí na zrušení EET. Podle odborů není argument ministerstva, že roste a i nadále bude narůstat podíl bezhotovostních plateb, ekonomicky podložený. “Zkušenosti z běžného života” prý podle odborů dokazují něco jiného.
23.02.2022
Trhovci dostanou kompenzace až 330 tisíc korun, žádat mohou od března
Trhovci mohou od března žádat o kompenzace za zrušené adventní trhy. V závislosti na počtu stánků a dní lze dostat až 330 tisíc korun. Příslušnou výzvu vyhlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
23.02.2022
Krátící koeficient v DPH: Co je to a jak s ním pracovat?
Pokud jste plátci DPH, může se vás týkat úprava odpočtu daně, a to buď prostřednictvím poměrného, nebo krátícího koeficientu. Kdy se jaký koeficient používá a na co si dávat pozor?
23.02.2022
Napsali číslo popisné do jiné kolonky formuláře, berňák jim dal pokutu 50 000 Kč
Firma při podání kontrolního hlášení vyplnila číslo popisné svého sídla do špatné kolonky. Berňák podání vyhodnotil jako neúčinné a dal firmě pokutu 50 000 Kč.
23.02.2022
Potřebujete kvůli daním prokázat reklamu na internetu? Pak vás čeká mnoho papírování
V posledních době se objevilo několik rozsudků Nejvyššího správního soudu (NSS), které se týkaly daňové uznatelnosti reklamy. Ten nejnovější potvrzuje vysoké nároky na jejich prokazování.
22.02.2022
Levnější mobilní služby u nás zatím nebudou. Evropská komise odmítla regulaci
Evropská komise odmítla návrh na regulaci velkoobchodního trhu s mobilními daty v České republice. Podle ní Český telekomunikační úřad neprokázal, že tři síťoví mobilní operátoři jednají ve shodě a dochází k omezování konkurence.
22.02.2022