Jak založit firmu? Od loňského září klidně online z obýváku
Firmu už lze několik měsíců založit přes internet, aniž byste museli někam chodit. Umožnila to novela notářského řádu, která nabyla účinnosti v září 2021.
31.01.2022
Pravidla pro Airbnb a spol. se zpřísní, větší pravomoci dostanou obce
Vláda chystá novelu, která by měla zlepšit vymahatelnost pravidel pro digitální platformy, přes které se objednává ubytování. Více pravomocí by též měly získat obce.
31.01.2022
Pro zemědělce není problém covid, ale počasí. Jak hodnotí rok 2021?
O zemědělcích se v poslední době mluví v souvislosti s dotacemi. Jaký byl však podle nich loňský rok? Jak se jim dařilo?
31.01.2022
Poslední den na přiznání k dani z nemovitostí a dani silniční. Koho se to týká?
Žádné odklady jako v loňském roce. V pondělí 31. ledna končí lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí a také pro přiznání k dani silniční.
31.01.2022
Končí šéfka Finanční správy ČR, jen pár dnů po kauze kompenzačních bonusů
Generální finanční ředitelství přichází o svoji ředitelku. Tatjana Richterová požádala podle informací ČTK o své odvolání. Rezignace přichází jen pár dnů po kauze, na kterou jako první upozornil server Podnikatel.cz.
31.01.2022
Od pondělí se opět mění opatření. Co konkrétně?
Zaměstnanci si budou muset zvykat na opatření, která se opět mění. Je to změna k lepšímu nebo horšímu?
31.01.2022
Přihlásil se letos k paušální dani. Musí řešit daň silniční?
Do konce ledna je nutné podat přiznání k dani silniční. Stále častěji se objevuje otázka, zda podnikatel, který se přihlásil k dani paušální, musí řešit povinnosti spojené právě se silniční daní.
28.01.2022
Od nového roku došlo ke změnám v užívání datových schránek
Změny u datových schránek přináší novela zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi. Platné jsou od začátku roku 2022. Čeho se týkají?
28.01.2022
Kdy je povinnost podat dodatečné přiznání u paušální daně?
Mnoho podnikatelů využila poměrně výhodného režimu tzv. paušální daně. Oznámením o změně režimu ale povinnosti spojené s režimem paušální daně nekončí. Co ještě musí podnikatelé udělat?
28.01.2022
Celá gastronomie v České republice je v krizi. Zdražit budou muset všichni
Restaurace mají za sebou náročný rok i leden. Potýkají se jak s odlivem hostů, tak hlavně se zdražováním.
28.01.2022
Máte posledních pár dnů na podání hned dvou daňových přiznání
První měsíc roku je vždy spojen se dvěma daňovými přiznáními, respektive se dvěma nejzazšími termíny. Do konce ledna, tedy do pondělí 31. 1. 2022, musí mít finanční správa na stole přiznání k dani z nemovitých věcí a k dani silniční.
28.01.2022
Co dělat, pokud pošle covid do karantény většinu pracovníků? Řešení stále chybí
Testování zaměstnanců, které je od 17. ledna povinné dvakrát týdně, nedělá firmám větší problémy. Jak ukázal průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR, za první týden plošného testování odhalily testy nákazu přibližně u 1 % pracovníků.
27.01.2022
Změny v opatřeních: Týkají se testování zaměstnanců a platnosti certifikátů
Vláda schválila několik změn v opatřeních, která mají zamezit šíření covidu. Některá začnou platit už koncem ledna, jiná od poloviny února.
27.01.2022
Byznys pojišťoven: Vloni řešily utržené ucho, letící rybu, ale také tornádo
Rok 2021 navázal na předchozí „covidový“ rok 2020 a byl mu podobný. Výrazně do něj zasáhlo tornádo na jižní Moravě i rostoucí ceny materiálů.
27.01.2022
Nezdanitelné části základu daně v roce 2021 a 2022
Přinášíme souhrn nezdanitelných částí základu daně. O ty si mohou snížit základ daně zaměstnanci při ročním zúčtování daní, ale i podnikatelé v daňovém přiznání.
27.01.2022
Stahujte žádost o kompenzační bonus pro rok 2022 za druhé bonusové období
Podnikatelé už mohou stahovat žádost o kompenzační bonus za druhé bonusové období. Pokud už nyní vědí, že do konce ledna nebudou mít žádné další tržby, které by ovlivnily nárok na bonus, mohou žádost již i podat. Kdo bude v lednu ještě realizovat nějaké tržby, musí podat žádost až v únoru.
27.01.2022
Podnikatelé jsou zoufalí, vláda stála nevypsala slíbené kompenzace
Přestože podnikatelé, které omezily v listopadu koronavirové restrikce, dostali příslib rychlé finanční pomoci, kromě kompenzačního bonusu nebyly doposud žádné podpůrné programy vypsány.
26.01.2022
Jak změnit způsob uplatňování výdajů u OSVČ? Máme návod
Zjistili jste, že je pro vás výhodnější uplatňovat paušální výdaje namísto těch skutečných nebo naopak? Podívejte se, jakým způsobem změnu provést a na co si dát pozor, aby vás změna nestála zbytečné peníze.
26.01.2022
Jaký bude marketing v roce 2022? Přinášíme 5 důležitých trendů
Současná situace má dopad také na marketing, protože zákazníci se chovají jinak a je potřeba ještě pečlivěji promýšlet, čím je zaujmout.
26.01.2022
Berňák musí kompenzační bonus vyplatit, i když prověřuje nárok na něj, řekl soud
Berňáky postupují u žádostí o kompenzační bonus chybným způsobem hned v několika ohledech. Třeba odmítají bonus vyplatit, dokud prý neprověří oprávněnost nároku.
26.01.2022
Dotkla se vás energetická chudoba? Spočítejte si, zda dosáhnete na příspěvek a v jaké výši
Rostoucí ceny energií trápí jak podnikatele, tak domácnosti. Zatímco někteří podnikatelé jsou nuceni v důsledku toho zdražovat své produkty či služby, některé domácnosti bojují s tzv. energetickou chudobou.
26.01.2022
Odkdy lze podávat žádost o příspěvek na testy, kterými se testují zaměstnanci a OSVČ?
Na povinné testování ve firmách, které je nutné od 17. ledna 2022 provádět dvakrát týdně, bude opět stát přispívat. Je nutné obrátit se na zdravotní pojišťovnu. Kdy je možné žádosti o příspěvek podávat?
25.01.2022
Dopravce nechal zásilku za dveřmi. Může tak učinit?
Před dokončením objednávky v e-shopu, respektive před výběrem dopravce, který bude zásilku doručovat, je radno pročíst si obchodní podmínky. Jejich součástí může být totiž formulka, že je možné zboží doručit za „první uzamykatelné dveře“, případně se objevuje i formulace za „poslední uzamykatelné dveře“.
25.01.2022
Antigenní testy na internetu jdou na dračku a zlevnily. Jaké jsou jejich ceny?
Sehnat na internetu antigenní test je velmi jednoduché a nemusíte k tomu využít jen online lékárny. Podívejte se, jak se zde pohybují ceny.
25.01.2022
Nový ministr, staré moresy. Berňáky postupují nezákonně a ministerstvo to kryje
[KOMENTÁŘ] Ministerstvo financí pod vedením hnutí ANO s oblibou hájilo nezákonné postupy finanční správy. Bohužel se zdá, že se v tomto ohledu nic nezměnilo.
25.01.2022