Řada e-shopů fixlovala slevy na Black Friday. Budete překvapení, kdo všechno podváděl
Slevová akce Black Friday nabídla v tuzemských e-shopech jak skutečné slevy, tak slevy fiktivní, kdy došlo krátce před spuštěním akce ke zdražení. Vyplynulo to z analýzy služby Hlídač shopů, za kterou stojí firmy Apify, Keboola a Topmonks.
30.11.2021
Stát opět bude přispívat na náhrady mezd, vrací se program Antivirus B
Vláda dnes rozhodla o prodloužení programu Antivirus A, kterým přispívá na náhrady mzdy zaměstnanců v karanténě či izolaci, a o opětovném spuštění Antiviru B. Tento program kompenzuje náhrady mezd zaměstnanců z důvodu poklesu odbytu podnikatele a původně byl ukončen 31. května letošního roku.
30.11.2021
Plošné testování ve firmách a OSVČ je zpět. Kdy a jak lze žádat o 60 Kč na test?
Nejpozději v pondělí 29. listopadu musí být uskutečněna první vlna plošného testování zaměstnanců a OSVČ. Z testů nicméně platí některé výjimky.
29.11.2021
Vyšší důchody od roku 2022. Kdo a v jaké výši má nárok?
Od roku 2022 dojde k dalšímu navýšení důchodů. A také přinášíme novinky, které se týkají kompenzačních bonusů.
29.11.2021
Nová opatření doléhají na drobné podnikatele, obchodní řetězce jsou opět zvýhodněny
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) reaguje na nová opatření, která začínají platit dnes 26. listopadu 2021. Dle jejího vyjádření jsou biti drobní podnikatelé. Obchodní řetězce jsou opět zvýhodňovány.
26.11.2021
Dnes je pravý Black Friday. Našli jsme opravdu zajímavé nabídky
Pojem Black Friday je už v Česku usazen. Hledali jsme nabídky, které opravdu stojí za to.
26.11.2021
Podnikatelé reagují na nová opatření: Diskriminace a nedostatečné kompenzace
Od dnešního dne, pátku 26. listopadu, jsou v platnosti další nová opatření, která mají zamezit šíření covidu. Týkají se především stravovacích zařízení a hromadných akcí.
26.11.2021
Rok 2022 přinese vyšší důchody. Zjistěte, jak se vám důchod zvýší
Všechny vyplácené důchody se podle zákonné valorizace od 1. ledna 2022 zvýší v průměru o 805 Kč. O zvýšení není třeba nikterak žádat.
26.11.2021
Fenomén Ghí: Je to podnikatelský zázrak, který zažívá obrovský boom
Někoho epidemie srazila na kolena, jiným podnikání dobře šlape. Produkt, který si Češky a Češi v poslední době ještě víc oblíbili, je i původně indické ghí.
26.11.2021
Vláda vyhlásila nouzový stav. Omezí se provoz restaurací a velkých hromadných akcí
Čísla nejsou dobrá, vláda reaguje vyhlášením nouzového stavu a dalšími opatřeními. Nouzový stav platí od 26. listopadu 2021. Opatření se dotknou restaurací a také hromadných akcí.
26.11.2021
Kteří zaměstnanci se ve firmách nebudou muset povinně testovat?
V rámci dalších opatření, která mají zamezit aktuálnímu šíření nemoci, se vrací mimo jiné povinné testování ve firmách. Testovat se musí také OSVČ. Testovat se bude antigenními testy.
25.11.2021
Prodělání covidu jako nemoc z povolání: Kdo a kdy může žádat o odškodnění?
Pro naplnění pojmu nemoci z povolání musí být splněny podmínky uvedené v seznamu nemocí z povolání. Tzv. klinická podmínka, kdy musí být splněna diagnostická kritéria včetně tíže onemocnění, tj. musí se jednat o klinicky manifestní infekční onemocnění s příslušným laboratorním nálezem, připomíná Ministerstvo zdravotnictví ČR na svých webových stránkách.
25.11.2021
Zábava v barech je na bodu mrazu. Lidé přestávají noční podniky navštěvovat
Také bary musí dodržovat mnohá opatření. Jak se jich to dotýká a jaká je jejich návštěvnost v těchto dnech?
25.11.2021
Paušální náhrada zaměstnavatelům za zpracování exekucí
Zaměstnavatelé se konečně dočkali, za zpracování srážek ze mzdy si mohou zúčtovat finanční částku, kterou si při výpočtu ponechají. Má to ale háček.
25.11.2021
Kompenzační bonus má být opět 1000 Kč, ostatní dotační programy budou méně štědré
Kompenzační programy, tak jak je schválila, se mají vyplácet už při 30% poklesu tržeb. Při předchozí vlně na ně byl přitom nárok až při 50 % propadu. Zatímco kompenzační bonus má opět činit 1000 Kč, programy Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady budou štědré výrazně méně, než byly na jaře.
24.11.2021
Jakých fyzických osob se týká povinnost podat daňové přiznání?
Příjmy fyzických osob podléhají řádnému zdanění a s tím souvisí i podání daňového přiznání. Existují ale případy, kdy se přiznání podávat nemusí. Jaké příjmy se do přiznání zahrnují a koho se povinnost podávat přiznání netýká?
24.11.2021
Stříhání v kadeřnictví bude stále dražší. Máme tabulku, kde jsou vidět rozdíly
V kadeřnictvích se zákazníci museli prokazovat už od jejich znovuotevření. Jak se těmto podnikům daří a s čím se potýkají?
24.11.2021
Může zaměstnanci nečerpáním řádné dovolené vzniknout škoda?
Kdy je možné dovolenou proplatit a kdy má zaměstnanec nárok na náhradu mzdy za způsobenou škodu nečerpáním řádné dovolené?
24.11.2021
Žádost o kompenzační bonus ještě neposílejte, finanční správa je v tuto chvíli nepřijímá
Vláda schválila návrh zákona o kompenzačním bonusu pro rok 2022, který kvůli zpřísnění protiepidemických opatření opětovně zavádí pro OSVČ, společníky malých „eseróček“ a lidi pracující na dohody o provedení práce a pracovní činnosti kompenzační bonus. Novinkou je, že pro nárok na bonus už nebude třeba 50% pokles tržeb, ale bude stačit snížení o 30 %.
24.11.2021
Vydávají se za Českou poštu a chtějí, abyste provedli transakci pro finančák. Nenaleťte
Internetem se šíří nová phishingová kampaň. Jak upozorňuje Finanční správa ČR, útočníci se vydávají za Českou poštu, kde občany prostřednictvím SMS a e-mailů informují, že je nutné provést transakci pro finanční úřad.
23.11.2021
Máte nařízenou karanténu? Abyste dostali peníze, potřebujete potvrzení od hygieny
Pokud je vám krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa a vy jste účasti nemocenského pojištění, ať už jako zaměstnanec nebo OSVČ, musí vám pro vyplacení peněz vystavit hygiena tzv. Potvrzení o nařízení karantény pro účely výplaty náhrady mzdy a nemocenského.
23.11.2021
Tiskopis, kterým lze uplatnit nárok na ošetřovné kvůli uzavřené škole či školce
Česká správa sociálního zabezpečení informuje o tiskopisu, kterým lze uplatnit právo na ošetřovné. Určené je rodičům, kteří musí zůstat doma s dítětem kvůli nařízené karanténě nebo uzavřené školce, škole či třídě.
23.11.2021
Chcete ve firmě výrazně ušetřit? Pošlete svá data do cloudu
Každý podnikatel dělá vše proto, aby chod jeho společnosti byl co možná nejplynulejší. A mnohdy, aby se tak dělo i bez jeho přítomnosti. Řešení tu je.
23.11.2021
Některé hračky na Vánoce nebudou nebo budou výrazně dražší, potvrzují prodejci
Ani prodejcům hraček se nevyhýbají problémy spojené s dopravou, dostupností zboží nebo se zdražováním. Jak na tuto situaci reagují?
23.11.2021
Kompenzační bonus 1000 Kč denně se vrací. Čtěte, kdo má nárok a za jaký podmínek
Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky „eseróček“ a lidi pracující na dohody by se měl opět vrátit. Oproti předešlé verzi se ovšem změní některé podmínky.
23.11.2021