Jaké je pořadí srážek ze mzdy, pokud má zaměstnanec více exekucí?
[2 minuty čtení] Zaměstnanec má více exekucí, jak správně zvolit pořadí exekučních srážek? Podnikatelé odpovídají podnikatelům v diskuzích na BusinessCenter. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
17.05.2019
Pomocí hudby v obchodech můžete komunikovat se zákazníky i je ovlivňovat
[5 minut čtení] Hudba je součástí smyslového marketingu a dokáže na lidi velmi výrazně působit. Ani v retailu tak nejde jen o kulisu, ale důležitý nástroj. Na nákupní chování a rozhodování při něm má vliv mnoho faktorů, jedním z nich je například osobnost člověka a jeho postoje, typ nákupu a také místo prodeje. Zde hraje roli design prostředí, zvolené barvy, řešení prostoru a také hudba nebo vůně.
17.05.2019
Jak správně zaplatit daň z nemovitostí? Nezapomeňte na variabilní symbol
[4 minuty čtení] Pokud nebudete daň z nemovitých věcí platit daňovou složenkou, nezapomeňte při platbě přes internet vyplnit variabilní symbol. Pokud budete chtít platit převodem, dejte si hlavně pozor na číslo bankovního účtu finančního úřadu a na variabilní symbol. Jako variabilní symbol se uvádí rodné číslo poplatníka – fyzické osoby nebo IČ právnické osoby.
17.05.2019
OSVČ skolil bacil. Musí platit zálohy na zdravotní pojistné, když je nemocná?
[1 minuta čtení] Je osoba samostatně výdělečně činná povinna hradit zálohy na zdravotní pojištění, pokud z důvodu nemoci činnost nevykonává? Nemoc se nevyhýbá nikomu, ani osobám samostatně výdělečně činným. Pokud je bacil pošle do peřin, nemohou svou činnost vykonávat, a tudíž vydělávat. Jsou v té době povinny hradit zálohy na zdravotní pojištění?
16.05.2019
Chybí vám pro úspěch v byznysu talent a štěstí? Přestaňte se konečně vymlouvat
[5 minut čtení] Kdo uspěje v podnikání a komu to nevyjde? Nejsou to ti, kdo mají největší talent, nejvíce štěstí nebo jsou nejlepší v IQ testech. Rozhoduje především odhodlání. Potvrzují to i psychologické výzkumy z firem i náročného výcviku na vojenské akademii. Šanci mají ti, kteří se odevzdají svým cílům a houževnatě za nimi jdou.
16.05.2019
Berňák si spletl datovou schránku, zajišťovák za 164 mil. Kč tak přestal platit
[4 minuty čtení] Berňák zamítl odvolání proti vydanému zajišťovacímu příkazu. Své rozhodnutí ale poslal do datové schránky jiného podnikatele a zajišťovák se tak stal neúčinným. Správce daně se pokusil svoji chybu napravit tím, že vydal zajišťovací příkaz znovu. Tento postup však před necelými dvěma měsíci odmítl soud jako nezákonný. Postup správce daně byl totiž podle soudu v rozporu s principem
16.05.2019
Nic načančaného, pečou koláče pěkně podomácku s křupavými okraji
[1 minuta čtení] (FOTOGALERIE) Konkurence pekáren a kaváren je velká A co teprve v hlavním městě. V Koláčovém království vsadili na klasiku a udělali dobře. Jejich podomácku pečené koláče, které sice nevypadají jako nafintěné předražené deserty, ale jsou pečené ze základních surovin bez chemie a náhražek, si našly své příznivce.
16.05.2019
Luxusní obchod v centru Prahy prodával boty za 40 tisíc, jednalo se o padělky
[1 minuta čtení] Koupit luxusní zboží v centru Prahy a za vysokou cenu neznamená, že je zboží originálem. Potvrdil to kuriózní případ celníků. Pražští celníci vyrazili na kontrolu do luxusního obchodu přímo v centru Prahy. Kontrola probíhala v ulici Na Příkopě.
15.05.2019
Stejné ceny jízdenek, vyzval údajně RegioJet dopravce Flixbus. Ten ho udal
[2 minuty čtení] Žlutý RegioJet se snažil o koordinaci cen jízdenek s Flixbusem. Ten ho odmítl a celou záležitost nahlásil antimonopolnímu úřadu a veřejně se distancoval. Žlutý dopravce RegioJet má problém. Došlo k odhalení jeho praktiky, kdy údajně vyzval svého konkurenta Flixbus k protisoutěžní koordinaci cen.
15.05.2019
Přemýšlíte nad koupí nemovitostí pro podnikání? Poohlédněte se po hypotéce
[7 minut čtení] Živnostník si může vzít hypotéku určenou přímo pro něj. Zjistěte, v čem se liší, na co může být určena a hlavně, kdo ji nabízí. Zatímco osobní hypotékou je možné financovat pouze nemovitosti, které slouží k podnikání z méně než padesáti procent, u živnostenské hypotéky může být nemovitost využívána pro podnikání celá.
15.05.2019
Babiš může zlepšit kvalitu potravin. Stačí, když začne u „šmakulád“ svých firem
[5 minut čtení] [KOMENTÁŘ] Částečně jsme skutečně popelnicí Evropy, jak říká premiér Andrej Babiš. Mohou za to však i české firmy, a to včetně Babišových. Kromě toho, že tuzemské společnosti bez uzardění prodávají masné výrobky s minoritním podílem masa, často také nedodržují deklarované složení výrobků. Ideální by tak nejprve bylo zamést před vlastním prahem.
15.05.2019
Neplatil daně, „dorybařil“. Pruty teď nabízí finanční úřad v dražbě
[1 minuta čtení] Neplnění daňových povinností se trestá. Poplatník, který neplatil daně, přišel o více jak desítku rybářských prutů, se kterými podnikal. Teď jsou k mání. Ignorovat daňové povinnosti se nikdy nevyplácí. Pokud přestanou fungovat nástroje v podobě pokut a sankcí, finanční úřad zabavuje věci. Ty jsou pak jednotlivými finančními úřady nabízeny prostřednictvím aukcí k prodeji.
15.05.2019
Reference jsou třešničkou na dortu skvělé spolupráce, tak se s nimi pochlubte
[7 minut čtení] Reference může získat každý podnikatel nebo firma a nejde jen o cennou zpětnou vazbu, ale také o součást budování značky. Jak je získat a pracovat s nimi? Smyslem referencí a recenzí je svědectví a doplnění informací z jiného úhlu pohledu. Jedná se tak o zdroj informací, který nelze ničím jiným nahradit.
15.05.2019
Kolotoč kolem (ne)zavedení eNeschopenek
[4 minuty čtení] O zavedení elektronických neschopenek se hovoří již dlouho. Ač by tomu mělo být přesně naopak, situace je komplikovanější a nepřehlednější. Přitom jejich plně funkční spuštění by usnadnilo práci České správě sociálního zabezpečení, lékařům, zaměstnavatelům i samotným zaměstnancům.
15.05.2019
Při platbě daně z nemovitých věcí ze zahraničí myslete na správnost čísla účtu
[1 minuta čtení] Uhradit daň z nemovitých věcí je možné i ze zahraničí, a to bezhotovostně bankovním převodem. Ohlídejte si však správnost bankovního účtu. Na uhrazení daně z nemovitých věcí je čas do konce května. Způsobů, jak daň uhradit, je hned několik.
15.05.2019
„Žijete sama, máte přítele?“ Mohou takové otázky zaznít při přijímacím pohovoru?
[1 minuta čtení] Přijímací pohovor má svá pravidla, kterými se musí zaměstnavatel řídit. Jaké otázky je možné pokládat a jaké jsou zcela nepřijatelné. Problematiku přijímacího procesu před vznikem pracovního poměru řeší zákoník práce. Státní úřad inspekce práce se ve svých otázkách a odpovědích zaměřil na podobou přijímacího pohovoru, respektive na otázky, které mohou zaznít.
15.05.2019
Češi podnikají stále více bez společníků, nechtějí se dělit o řízení firmy
[1 minuta čtení] Podnikání bez společníků je stále populárnější, více než dvě třetiny obchodních společností v České republice mají pouze jednoho vlastníka. Trendem podnikatelů za minulé období je zaměřeno na rostoucí individualizaci a postupný nárůst počtu společností, které mají pouze jednoho majitele. Zatímco mezi společnostmi, které jsou na trhu 16 a více let, má jednoho vlastníka polovina fir
15.05.2019