Co mohou podnikatelé čekat od nové vlády? Například zrušení posledních vln EET
Novou vládu nejspíše sestaví koalice Spolu a Pirátů a Starostů. Prošli jsme předvolební sliby obou koalic a hledali styčné body týkající se podnikání.
11.10.2021
Dobré zprávy, počty bankrotů podnikatelů klesají. U firemních bankrotů je to jinak
Aktuální čísla zohledňují třetí čtvrtletí, kdy bylo v České republice vyhlášeno 162 bankrotů obchodních společností a 1 459 bankrotů fyzických osob podnikatelů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná u bankrotů obchodních společností o mírný nárůst, u bankrotů fyzických osob podnikatelů o pokles. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF.
08.10.2021
Kdy má OSVČ, která míří na úřad práce, nárok na podporu?
Pokud osoba samostatně výdělečně činná poté, co přeruší nebo zcela ukončí svou živnost, zamíří na úřad práce, musí splnit základní podmínku pro to, aby jí byla vyplacena podpora v nezaměstnanosti.
08.10.2021
Dnes v kanclu, zítra v baru. Hybridní práce je přínosná, když vychytáte detaily
Hybrid je auto, ale i způsob kombinace přítomnosti na pracovišti a práce na dálku. Flexibilita je normál. Jak na ni, aby netratil zaměstnanec ani zaměstnavatel?
08.10.2021
Zhodnotili jsme daňové sliby Babišovy vlády. Co splnila a na co se vykašlala?
Volby rozhodnou nejen o složení Poslanecké sněmovny, ale také o nové vládě. Jak si vedla ta stávající ohledně slibů, které se týkaly daní?
08.10.2021
Ve vepřovém mase z Polska je nadlimitní obsah antibiotik. Lidl ho musí stáhnout z prodeje
Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu mleté vepřové maso prodávané v prodejnách obchodního řetězce Lidl. Laboratorní vyšetření odhalilo v surovině (masovém ořezu z Polska), z níž byl produkt vyroben, nadlimitní obsah antibiotika amoxicilinu.
08.10.2021
Pracák mu zatím dohazuje jen místa, která ho nezaujala. Může si podat vlastní inzerát?
Pokud je člověk evidován na úřadu práce, neznamená to pouze, že je pobíračem podpory, prioritním posláním je, že mu úřad pomůže s nalezením nového pracovního místa. Jaké má možnosti, pokud mu pracák zatím nabízí jen místa, která ho neuspokojují?
07.10.2021
V říjnu je třeba uhradit další zálohu za silniční daň. Dokdy máte čas?
Zálohy na daň silniční se vždy hradí za jednotlivá čtvrtletí. Další z termínů vychází na pátek 15. října 2021.
07.10.2021
Vyjdou před Vánoci očekávané knihy? Nakladatelství trápí nedostatek papíru
Nakladatelství zažívají složité časy. Na začátku roku se potýkala se zavřenými knihkupectvími, nyní čelí problémům s papírem. Co to ovlivní?
07.10.2021
Je povinná vstupní prohlídka u dohod a u mladistvých?
Musí, nebo nemusí zaměstnanec v případě dohod konaných mimo pracovní poměr absolvovat vstupní lékařskou prohlídku? A jak je tomu u zaměstnanců do 18 let?
07.10.2021
Potvrzeno, OSVČ si na zálohách v roce 2022 připlatí skoro 500 Kč
Ve Sbírce zákonů již vyšlo nařízení vlády o výši všeobecného vyměřovacího základu (č. 356/2021 Sb.), dle kterého se mimo jiné určují minimální zálohy pro OSVČ. Ty pro příští rok vzrostou dohromady o 487 korun.
07.10.2021
Antivirus využilo 75 tisíc firem, stát pomohl vyplatit 4,5 milionu náhrad mezd
Program Antivirus využilo 75 tisíc firem a bylo podpořeno přes milion zaměstnanců. Celkově se stát podílel na výplatě takřka 4,5 milionu mezd. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
06.10.2021
Zásoby v účetnictví podnikatelů
Co vše je považováno za zásoby z pohledu účetnictví, jaké jsou jejich druhy a jak o nich můžeme účtovat? A je jednodušší účtovat metodou A, nebo metodou B?
06.10.2021
Některé e-shopy nabízí dobírku za 58 korun, jiné ji zrušily. Máme velký přehled
Internetové obchody čeká brzy nápor spojený s nákupem vánočních dárků. Jaké nabízejí platební metody a kolik za ně požadují peněz?
06.10.2021
Firmám chybí lidí. Jsou podle politických stran řešením zahraniční pracovníci?
Podnikatele už řadu měsíců trápí nedostatek pracovních sil. Přečtěte si, jak chtějí tento problém řešit jednotlivé politické strany.
06.10.2021
Další peníze pro cestovní ruch: Připraveno je 200 milionů korun. Dokdy žádat?
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu. K dispozici je 200 mil. Kč. Na žádost je čas do 17. prosince 2021.
05.10.2021
AMSP ČR vnímá razantní zvýšení základních úrokových sazeb jako podpásovku pro podnikatele
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se ostře pustila do České národní banky kvůli razantnímu zvýšení základních úrokových sazeb. Podle asociace české malé a střední podniky čelí dalšímu šokovému skoku od devadesátých let.
05.10.2021
Exekuce, úpadek, insolvence: Kdy tyto negativní události firmy nejvíce postihují?
Negativní událostí jako je exekuce, úpadek či insolvence postihuje téměř 13 tisíc firem. Nejvíce se s nimi firmy setkávají mezi třetím a pátým rokem jejich existence. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Dun & Bradstreet.
05.10.2021
Založení živnosti a rovnou i podnikatelského účtu? Nenechte se zlákat bankou
Podnikatelský účet není k podnikání vysloveně nutný. Co když je však potřebujete změnit?
05.10.2021
Ve hře je znovuzavedení krizového ošetřovného
Ministerstvo práce a sociálních věcí opětovně přichází s krizovým ošetřovným. Názory na jeho zavedení nejsou jednotné, rozhodující budou nejbližší dny.
05.10.2021
Pivo teklo v srpnu proudem, pochvalují se pivovary
Přestože v hospodách a restauracích se vypilo v srpnu méně piva než vloni, celkový tuzemský prodej zlatavého moku se meziročně zvýšil o 1,7 %. Vyplývá to z údajů Českého svazu pivovarů a sladoven.
05.10.2021
Čtěte, jak nezaměstanost ovlivní váš budoucí důchod
Abyste měli nárok na starobní důchod v plné výši, musíte mít dostatečnou dobu pojištění a také dosáhnout důchodového věku. Čtěte souhrn České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), jak penzi ovlivňuje období, kdy jste byli nezaměstnaní.
04.10.2021
Online školení Změny ve mzdové účtárna od 1. ledna 2022
Už příští týden pořádáme online školení, ve kterém probereme všechny důležité změny, na které by se měly mzdové účetní k novému roku připravit. Na pořadu dne budou změny v pracovněprávní oblasti, zákon o sociální podpoře, zdravotní i nemocenské pojištění, náhrada mzdy, daně z příjmů i srážky ze mzdy. Školení povede zkušená lektorka mzdového účetnictví Růžena Klímová.
04.10.2021
Jak zdražilo čepované pivo? V největších městech na něj často 50 korun nestačí
Zvyšování cen se v poslední době dotklo také čepovaného piva. Jaké jsou jeho ceny v českých městech?
04.10.2021
OSVČ jsou v programech na okraji zájmu. Zjistili jsme, co pro ně strany plánují
Přestože v Česku působí přes milion OSVČ, ve volebních programech nejsilnějších stran, hnutí a koalic jsou řešeny jen okrajově.
04.10.2021