Nové pokuty pro hospody a jejich zákazníky. Toto se od listopadu zavádí
Od 1. listopadu se mění opatření, která opět dolehnou na provozovatele restaurací.
21.10.2021
Chceme taky Antivirus, ozvaly se cestovní kanceláře
Po automobilovém průmyslu žádají pro sebe obnovení programu Antivirus i cestovní kanceláře. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) jsou vlivem přetrvávajících restrikcí vydávaných státem možnosti příjezdu zahraničních turistů do České republiky stále významně omezeny, mnohdy zakázány, což způsobuje nemalé problémy s udržením pracovníků v oboru i v návazných službách.
20.10.2021
Přiznání k DPH za říjen musíte podat již na novém tiskopisu
V návaznosti na novelu zákona o DPH byly implementovány drobné úpravy do formuláře pro daň z přidané hodnoty. Co se změnilo a od kdy budete podávat přiznání na novém vzoru tiskopisu?
20.10.2021
Datové schránky pro všechny podnikatele? Známe pro i proti
Do návrhu zákona o elektronizaci se v průběhu projednávání dostala změna v podobě povinnosti datových schránek pro všechny podnikatele. Co to přinese?
20.10.2021
Mají hosté v restauraci důkaz o bezinfekčnosti? Hygiena chystá celorepublikové kontroly
Covidová situace se začíná opět zhoršovat. Opatření, která jsou zavedena, se postupně přestávají dodržovat. Hygiena proto chystá celorepublikovou kontrolní akci, a to hned v několika vlnách.
19.10.2021
Opakovaně nepodáte přiznání k dani včas a jste v tu ránu nespolehlivými plátci. Kolik jich aktuálně je?
Jak ukazují aktuální data, ke konci třetího kvartálu bylo v ČR registrováno 23 095 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH nebo závažným způsobem porušují povinnosti vztahující se ke správě daně. Je to o 7 % víc než ve srovnatelném období loňského roku.
19.10.2021
S novelou zákona o DPH jsou k dispozici nové daňové tiskopisy
Finanční správa upozorňuje na nové tiskopisy, které nabízí v souvislosti s novelou zákona o DPH, která je zaměřena především na nová pravidla v oblasti elektronického obchodování a zavedení systému OSS. Dochází také k některým změnám stávajících formulářových podání.
19.10.2021
Milovníci mléka si připlatí. Latte v nejdražší kavárně vyjde až na 75 korun
Káva je nedílnou součástí života mnoha Čechů a také patří k různým osobním i pracovním schůzkám. Podívejte se, jaké jsou její ceny v kavárnách našich měst.
19.10.2021
Podrobně o změnách v otcovské od roku 2022. Týká se i listopadových otců
Otcovská se prodlužuje a mění se i podmínky při hospitalizaci dítěte. Díky přechodným opatřením se změna dotkne i dětí narozených v listopadu letošního roku.
19.10.2021
Vláda chce snížit DPH na energie z 21 % na nulu
Ministryně financí Alena Schillerová požádá vládu o zmocnění, aby mohla odpustit DPH u elektřiny a plynu na listopad a prosinec. Místo 21 % by se tak nic neplatilo.
19.10.2021
Největší distributor plynu dá firmám více času na změnu dodavatele, má to ale podmínku
Velcí zákazníci končící Bohemia Energy dostanou od společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v Česku, více času na změnu dodavatele, než jsou zákonné tři dny. Předpokladem ovšem je jejich aktivní přístup.
18.10.2021
Jak je to s cestovními náhrady u podnikatelů?
Pokud zaměstnavatel vysílá zaměstnance na pracovní cestu, má zaměstnanec nárok na cestovní náhrady. Jak je to ale v případě, kdy se vydá na pracovní cestu sám podnikatel, a jaké výdaje může uplatnit „do nákladů“?
18.10.2021
Jak moc zdraží potraviny? Oslovili jsme obchodní řetězce. Tady jsou odpovědi
Zvyšování cen se nevyhýbá ani výrobcům a dodavatelům potravin. Jak na tuto situaci reagují obchodní řetězce?
18.10.2021
Která okresní města mění koeficienty daně z nemovitostí od roku 2022?
Také pro rok 2022 se některá okresní města rozhodla změnit koeficienty k dani z nemovitých věcí.
18.10.2021
V Itálii budou chtít pro vstup do firem důkaz bezinfekčnosti. Dotkne se to i České republiky
Nové opatření, které začíná v Itálii platit právě dnes, 15. října, kdy budou muset všichni zaměstnanci při vstupu do firem prokazovat svou bezinfekčnost, se dotkne českých řidičů kamionů. Informuje o tom Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA.
15.10.2021
Šetří se o sto šest. Úspory firem převyšují dluhy o 120 mld. korun. Nejvíce v historii
Objem vkladů nefinančních podniků u českých bank byl ke konci letošního srpna 1 277 miliard korun. Je to o 5 % více než na začátku roku. Výše jejich úvěrů se potom od začátku roku zvýšila na 1 157 miliard, tedy o 3 %. Podniky tak měly naspořeno o 120 miliard více, než byl objem jejich zadlužení, což je nejvyšší rozdíl v historii České republiky.
15.10.2021
Dnes musíte uhradit další ze záloh na silniční daň
Dle zákona o silniční dani jsou předmětem daně silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla, která jsou registrovaná a provozovaná v České republice a zároveň jsou používaná poplatníkem daně z příjmů právnických a fyzických osob. V zákoně o dani silniční je však celá řada výjimek.
15.10.2021
Na horách začalo sněžit. Co si na tuto sezónu připravila lyžařská střediska?
Ski areály už se připravují na zimní sezónu a doufají, že se vydaří. Jaké novinky si připravily a jak to vidí letos s opatřeními?
15.10.2021
Souhlasí zaměstnanci se zpracováním osobních údajů? Můžete mít problém
Nejeden zaměstnavatel vyžaduje po zaměstnancích souhlas se zpracováním osobních údajů s odkazem na nařízení GDPR. Souhlas se vyžadovat nesmí, hrozí i pokuta.
15.10.2021
Změní se délka platnosti testů na covid. Kde všude je stále vyžadován?
Ministerstvo zdravotnictví se obrátí na vládu se žádostí zkrácení platnosti testů na koronavirus. Platnost PCR testů se zkrátí ze sedmi na tři dny a antigenních ze tří na jeden den. Potvrdil to premiér Andrej Babiš.
14.10.2021
Objednáte-li přes e-shop padělek, můžete přijít jak o zboží, tak o peníze
Celní správa ČR apeluje na spotřebitele, aby byli při nákupu na internetu obezřetní a ohlídali si, zda nenakupují padělky. Může se tak stát, že jim zboží nedorazí. Nedočkají se ale ani vrácení peněz.
14.10.2021
Líčí Babiš past na novou vládu? Chce 0% DPH na energie, i když to není možné
[KOMENTÁŘ] Andrej Babiš včera prohlásil, že chce, aby vláda schválila zákon, který sníží DPH na energie na nulu. Má to jen „drobný“ háček, je to v rozporu s evropskou směrnicí.
14.10.2021
Bohemia Energy končí i v ČR. Co to znamená pro 900 tisíc jejích zákazníků?
900 tisíc klientů skupiny Bohemia Energy (firmy Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie) si musí hledat nové dodavatele energií v Česku. Skupina dnes ohlásila, že ukončuje dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. Podobně se společnost zachovala před několika týdny na Slovensku.
13.10.2021
Vraťte program Antivirus B na 3 měsíce, žádají podnikatelé
Svaz průmyslu a dopravy ČR žádá vládu, aby na několik měsíců opět aktivovala program Antivirus B, díky kterému stát pokrývá část nákladů na zaměstnance, pro které aktuálně není práce. Kurzarbeit, který měl systémově podobné problémy řešit, totiž stále čeká na schválení Evropskou komisí.
13.10.2021
Jaký je rozdíl mezi vedením účetnictví a vedením daňové evidence?
Jako podnikající fyzická osoba máte na výběr, jak budete evidovat svoje podnikatelské aktivity. Volit můžete mimo jiné mezi účetnictvím a daňovou evidencí. Jaký je základní rozdíl, když vedete účetnictví a daňovou evidenci?
13.10.2021