Paušální odvod pro OSVČ nabírá zpoždění, zákon stále není připraven
[4 minuty čtení] Zákon, který zavede jeden paušální odvod pro OSVČ, měl být předložen v květnu. Je začátek srpna a norma stále v nedohlednu. Ministerstvo financí serveru Podnikatel.cz uvedlo, že již zahájilo práce na návrhu nezbytné novely ve spolupráci s dalšími dotčenými rezorty a že v tuto chvíli probíhá zejména odborná diskuze o jednotlivých parametrech návrhu. Na opakovaný dotaz, kdy bude par
01.08.2019
Úspěšnost vymáhání daňových nedoplatků roste, klesá objem vymáhaných částek
[1 minuta čtení] Úspěšnost vymáhání daňových nedoplatků v rámci finanční správy stoupá. Je to především tím, že se výrazně snížil objem vymáhaných nedoplatků. Za poklesem vymáhaných nedoplatků stojí podle finanční správy důsledky koncepce správy a vymáhání nedoplatků, která byla přijatá koncem roku 2016.
31.07.2019
Sociální marketing by měl hlavně chytit za srdce
[4 minuty čtení] Trápí vás nějaký společenský problém? Nebo se jen chcete ukázat v lepším světle? Pak můžete vsadit na sociální marketing. Sociální marketing je typem marketingu využívající techniky komerčního marketingu k řešení nějakého celospolečenského problému.
31.07.2019
Kdo v létě nejvíc vytočí kolegy v práci? O zlato se perou Smraďoch s Větračem
[6 minut čtení] S horkým letním počasím jako by se rozpouštěla pravidla, mizely ohledy i slušné chování. Smraďoch, Větrač či Nechodič? Kdo vám v létě v práci nejvíc pije krev? Vytipovali jsme lidi, se kterými v létě nechcete v práci být ani jedinou minutu. Jsou noční můrou svého týmu a zákazníci se před nimi raději nechávají zapírat.
31.07.2019
Nevydržela nátlak zaměstnavatele a nakonec podepsala výpověď. Může se bránit?
[2 minuty čtení] Je možné, v případě ne zcela dobrovolného odchodu z práce, uplatnit neplatnost zrušení dohody o pracovní činnosti u soudu? Problematikou způsobu zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti se věnuje zákoník práce, ze kterého Státní úřad inspekce práce vycházel ve své odpovědi.
30.07.2019
Finanční správa přichází s upozorněním ohledně tiskopisů pro rok 2019
[2 minuty čtení] Upozornění berňáku se týká těch poplatníků daně z příjmů, kteří podávají daňové přiznání za část zdaňovacího období roku 2019. Poplatníci, kterým vznikne povinnost podat daňové přiznání za část zdaňovacího období započatého v roce 2019 již v průběhu roku 2019, nejpozději však do 31. prosince 2019, tak mohou učinit na tiskopise daňového přiznání pro zdaňovací období 2018.
30.07.2019
Jak správně vystavit směnku a následně ji efektivně vymáhat
[5 minut čtení] Jak směnka vlastní, tak i směnka cizí musí podle zákona směnečného a šekového obsahovat řadu náležitostí. Směnky například musí obsahovat bezpodmínečný slib (u směnky vlastní) či příkaz (u směnky cizí) zaplatit určitou peněžitou sumu nebo údaj o splatnosti.
30.07.2019
Spokojený zaměstnanec rovná se nakrmený zaměstnanec. Starejte se o ně
[6 minut čtení] Špatné stravovací návyky škodí zdraví. Nemocnost lidí, která může i se stravováním souviset, se firmám nevyplatí. Lepší je se v tom, co lidé jedí, angažovat. Stravenkami už firma nezazáří. Možností je spousta, třeba naplnit firemní ledničku. Trendy udávají i firemní restaurace, co vsází na čerstvost a kvalitu jídla.
30.07.2019
GDPR to nekončí, co všechno nyní bude následovat?
[2 minuty čtení] Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) platí od května 2018. Evropská komise nyní zveřejnila informace o jeho dopadu na ochranu osobních údajů. Zpráva komise uvádí, že nové nařízení působí jak má a napomáhá prosazování pravidel týkající se ochrany osobních údajů. Zároveň však podotýká, že je třeba provést další kroky pro posílení a uplatňování pravidel.
29.07.2019
Za nepodání přehledů ČSSZ pokuta až 50 000 korun. Neprošvihněte nejzazší termíny
[2 minuty čtení] Přehledy o příjmech a výdajích nemuseli podat ještě všichni podnikatelé. Nejzazší letní termíny se týkají hned dvou skupin. Přehledy o příjmech a výdajích za uplynulý rok nemusely ještě podávat OSVČ, které nemají za povinnost podávat daňové přiznání. Prodloužený termín pro podání přehledů se týká také podnikatelů, kterým daňové přiznání zpracovával daňový poradce.
29.07.2019
Hledáte influencera na Instagram? Hlavně ať rezonuje s vaší značkou
[6 minut čtení] Influencer marketing je mocný nástroj, který vám může ve výsledku vydělat spoustu peněz. Pracovat s influencery můžete snadno i na Instagramu. Spolupráce s influncery se na první pohled může zdát zdlouhavá, ale když se dělá dobře, představuje levný a efektivní způsob, jak nejen na Instagramu podpořit váš byznys.
29.07.2019
3 tipy, jak relaxovat a vypnout hlavu, i když je práce vaše největší neřest
[5 minut čtení] I když svou práci milujete, zřejmě ji zároveň potřebujete občas na chvíli opustit. Dát si pauzu. Nebo nechat některé úkoly trochu uležet. A pustit práci z hlavy S plnou hlavou práce a pracovních myšlenek ovšem není pokaždé snadné najednou urychleně vypnout a dopřát si volno. Známe však pár způsobů, jak si to ulehčit.
29.07.2019
Mění prázdniny nárok na slevu na dítě? A u koho přesně?
[2 minuty čtení] Zaměstnancovo dítě ukončilo střední školu a je přijato na vysokou. Má nárok na slevu na dítě? Podnikatelé odpovídají v diskuzích na BusinessCenter. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
26.07.2019
Senát zamítl novelu zákona o evidenci tržeb, která rozšiřuje EET na řemeslníky
[2 minuty čtení] Novela zákona, která přináší rozšíření povinnosti evidovat tržby na další obory, dnes v Senátu zelenou nedostala. Putuje zpět do Sněmovny. Poslaneckou sněmovnou schválená novela zákona o evidenci tržeb byla jedním z témat červencové schůze Senátu. Před samotným hlasováním o novele nebyl přijat ani jeden z pozměňovacích návrhů, které se týkaly zejména vynětí různých činností z povi
26.07.2019
Sítě páté generace přinesou velké změny a propojí celý svět
[4 minuty čtení] O mobilních sítích páté generace se v poslední době hodně mluví. Zjistěte, jaké jsou s nimi spojeny příležitosti a jaká je kolem nich situace. Mobilní sítě 5G (sítě páté generace) spravují datový provoz efektivněji než současná mobilní síť 4G LTE a je s nimi spojena vysoká přenosová rychlost a krátká doba odezvy.
26.07.2019
Byrokratická zátěž se prý snižuje. Ano, ale poté, co se předtím výrazně zvýšila
[4 minuty čtení] [KOMENTÁŘ] Ministerstvo financí tvrdí, že v posledních letech snižuje administrativu spojenou s placením daní. Zapomíná ale říct, že předtím ji zvýšilo. Ministerstvo argumentuje studií Světové banky Doing Business. Zatímco v roce 2016 potřeboval podnikatel dle studie Světové banky na splnění svých daňových povinností 236 hodin, v roce 2017 to bylo 230 hodin ročně. Co se ale od min
26.07.2019
Místa, odkud zaměstnanci nebudou chtít domů. Nabízí třeba běžecký ovál na střeše
[1 minuta čtení] (FOTOGALERIE) Vhodně zvolené pracovní prostředí zvyšuje efektivitu práce. Už dávno nestačí stůl, židle a počítač. Jaké vymnoženosti lze zaměstnancům nabídnout? Zvýšit efektivitu a kreativitu zaměstnanců je cílem každého zaměstnavatele. Snadněji toho může dosáhnout, pokud jim nabídne příjemné pracovní prostředí.
25.07.2019
Nepříznivé zprávy: Chuť podnikat slábne, vzniká nejméně firem za poslední 3 roky
[1 minuta čtení] První pololetí tohoto roku je, co se vzniku nových firem týká, nejslabší za poslední tři roky. Co je důvodem slábnoucího podnikatelského apetitu? První pololetí roku 2019 je na počet nově vzniklých firem za poslední tři roky nejslabší. Nepříznivou zprávou také je, že podnikání ukončuje rekordní množství společností. Na dvě vzniklé firmy připadá jedna zaniklá.
25.07.2019
Sezení je zabiják, proto se hýbejte. Jde to i v kanceláři a zabere to jen minuty
[5 minut čtení] Sezení se označuje za moderního zabijáka. Spojuje se s řadou potíží, a to od obezity po kratší život. Dlouhé sezení zkrátka škodí. A nárazový sport to neřeší. Jak na to? Zeptali jsme se profíků, kteří pomáhají ostatním zlepšit jejich pocit z vlastního těla a kondici. Nepotřebujete na to fitness stroje, stačí kopírka.
25.07.2019
To, že pošlete peníze na zahraniční účet, samo o sobě nezakládá ručení za DPH
[4 minuty čtení] Případ firmy FAU kromě jiného opět připomněl, že to, že podnikatel pošle peníze na zahraniční účet, samo o sobě nezakládá ručení za DPH. Že pro vznik ručení nestačí pouhá platba na zahraniční účet, určil Nejvyšší správní soud (NSS) už na začátku loňského roku. Podle soudu se finanční úřad musí vždy zabývat konkrétními okolnostmi, které jsou s takovou platbou spojeny a z nichž lze
25.07.2019
Chybějící návody, vyšší ceny i neověřené měřidlo odhalila kontrola zahradnictví
[1 minuta čtení] Česká obchodní inspekce v červnu provedla kontroly v zahradnictvích a zjistila mnoho porušení. Padaly pokuty i zákaz prodeje výrobků. Jednalo se o kontroly České obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje, jejichž cílem bylo prověřit dodržování legislativy při prodeji výrobků a poskytovaní služeb v zahradnictvích.
24.07.2019
Firmy tápou při uplatňování daňových odpočtů na výzkum a vývoj. Pomůže návod
[2 minuty čtení] Při uplatňování daňové podpory výzkumu a vývoje firmy často neví, odkdy mohou aplikovat změny, které přinesla novela zákona o dani z příjmů. Poplatníci mohou s účinností od roku 2005 od základu daně dle § 34 zákona o daních z příjmů odečíst odpočet na podporu výzkumu a vývoje. Vzhledem k tomu, že se objevují nejistoty při aplikaci, vydává finanční správa pro poplatníky stručný náv
24.07.2019
Po krátkém vzedmutí propad, zájem o Účtenkovku se opět snížil
[2 minuty čtení] Ačkoli se zájem o Účtenkovku v předešlých měsících dvakrát po sobě zvýšil, posledního tahu se zúčastnilo méně hráčů než toho minulého. Kromě poklesu počtu hráčů se snížil i počet účtenek ve slosování. Loterii by ale mohly pomoci videospoty a grafické postery, které si za 1,2 milionu Kč bez DPH (1,4 mil. Kč s DPH) objednalo před několika týdny ministerstvo financí.
24.07.2019
Znáte aplikaci TikTok? Nejde o bonbon, ale o pořádné sousto s miliony uživatelů
[6 minut čtení] Že jste o TikToku ještě neslyšeli? Tak to byste měli rychle napravit a přemýšlet nad jeho využitím v marketingové komunikaci. TikTok je aplikace určená pro vytváření a sdílení krátkých videí, která je používaná především mladšími uživateli a její oblíbenost celosvětově stále roste.
24.07.2019
Změna vyžaduje překonat strach a riskovat. Co pomůže a čím se nenechat odradit?
[6 minut čtení] Změna v práci i podnikání a riziko k sobě neodmyslitelně patří. Může se připojit i strach a nechuť vzdát se svých jistot a pohodlí. Jimi se však nenechte zmást. Závazek nebo slib pomůžou změnou projít a překonat překážky. Vyplatí se pochopit i svůj vztah k riziku a odměně. Jak na to a proč nepřehlížet varovné signály?
24.07.2019