Nemáte na webu jméno a identifikační údaje? Hrozí vám až stotisícová pokuta
[4 minuty čtení] Tajíte na webu identifikační údaje? Riskujete pokutu. Mít tyto údaje na webu je totiž pro podnikatele léta povinnost. Pokud to nevíte, zjednejte rychle nápravu. Nejde totiž jen o to mít na netu báječný design a argumenty, proč si objednat zrovna vaše produkty nebo služby. Webovky také musí odpovídat zákonným pravidlům.
08.07.2019
Také řemeslník by měl udělat dojem. Jak se vizážisté vyřádili na montérkách?
[1 minuta čtení] (Fotogalerie) Že šaty dělají člověka, platí stále. Dokonce i v oblastech, kde se módní kousky nevyžadují. Ale řemeslník nemusí být jen pán v teplácích a košili. Neustále se v oblasti podnikání připomíná, že by měl člověk dbát na to, jak vypadá a co má na sobě, aby jeho byznys vzkvétal. Protože zákazník dá často na vizuál.
05.07.2019
Mladistvým byly prodány lihoviny i elektronická cigareta. Kontrol bude stále víc
[1 minuta čtení] Česká obchodní inspekce provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na zákaz prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let. Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje za účasti mladistvých figurantů provedla 12 kontrol a v 6 případech zjistila porušení zákona.
04.07.2019
Odkdy jsou absolventi škol povinni hradit sociální pojistné?
[2 minuty čtení] Absolvovali školu, ať už střední nebo vysokou. Kdy jim vzniká povinnost hradit pojistné na sociální zabezpečení? Česká správa sociálního zabezpečení upozorňuje, že odpověď na otázku není jednoznačná. Záleží totiž na konkrétní situaci.
04.07.2019
OSVČ, které nepodávaly přiznání k dani, musí do konce měsíce podat přehled ČSSZ
[1 minuta čtení] Podávat přehledy o příjmech a výdajích musí i ty OSVČ, které nepodávaly daňové přiznání. Pojišťovna už tiskopis má, termín pro odevzdání přehledu ČSSZ se blíží. Konec července je nejzazší termín pro odevzdání přehledů o příjmech a výdajích za rok 2018. Ve středu 31. července musí mít tiskopisy jednotlivé okresní správy sociálního zabezpečení.
04.07.2019
Dvacet tisíc pitomců sice dáte dohromady snáz, přesto vsaďte raději na priority
[5 minut čtení] Chcete vše stíhat, zdržujete se nepodstatnými věcmi, nemáte pak v práci čas na to důležité a jste v ní do noci? Existuje lepší cesta: soustředit se na priority. Shrňte si pár argumentů, proč tento přístup upřednostnit. Stanovte si priority a eliminujte to, co vám je kříží. Ale také sledujte, zda nejedete na mrtvém koni.
04.07.2019
Ze Spojených států amerických pište raději SMSky a pořiďte si datové balíčky
[3 minuty čtení] Pokud se jako podnikatel chystáte do zámoří, určitě se vám bude hodit roaming a případně také datové balíčky. Především volání se hodně prodraží. Telefonní operátoři mají odlišnou nabídku pro jednotlivé státy. Podívejte se na přehled cen roamingu, dalších služeb a datových balíčků ve Spojených státech amerických.
04.07.2019
Podnikání stále láká. V květnu přibylo nejvíce podnikatelů od října 2012
[2 minuty čtení] Počty vzniklých i zaniklých obchodních společností a podnikajících osob ukazuje analýza dat portálu Informace o firmách, kterou provedla společnost CRIF. Letos v květnu u nás vzniklo 2 428 obchodních společností a zaniklo jich 1 262. Tím pádem přibylo celkem 1 166 obchodních společností. Zároveň začalo podnikat 5 043 fyzických osob a 2 336 jich své podnikání ukončilo.
03.07.2019
Další dva státní svátky a jedno dilema. Musí během nich obchodníci zavřít?
[1 minuta čtení] Blíží se dva červencové státní svátky. Vzhledem k tomu, že se zákaz prodeje nevztahuje na všechny, jak je to 5. a 6. července, musí obchodníci zavřít? Zákaz prodeje se vztahuje na sedm státních svátků. Patří mezi ně 5. červenec – Příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a 6. červenec – Výročí upálení mistra Jana Husa?
03.07.2019
Novela zákona o ochraně spotřebitele si posvítí také na geoblocking
[3 minuty čtení] Nařízení rušící geoblocking, tedy zeměpisné blokování, platí napříč Evropskou unií už od začátku prosince 2018 a brzy již bude zakotveno i v českém zákoně. Nařízení o geoblokování patří do strategie digitálního jednotného trhu a jeho cílem je, aby obchodník neuplatňoval odlišné podmínky na základě státní příslušnosti nebo bydliště zákazníků.
03.07.2019
Na co si dát v kanceláři pozor a jak se vyhnout hádkám? Na zimu i pivo zapomeňte
[4 minuty čtení] I když zákoník práce uvádí jako zvláštní výjimku možnost konzumace nízkoalkoholického piva, v kanceláři na to zapomeňte. Stejně jako na klimatizovanou ledárnu. Zato domluvit se na teplotě, dbát na pitný režim, ale do nikoho necpat pití pod tlakem, je cestou, jak si pobyt v kanceláři v parných dnech vzájemně ulehčit.
03.07.2019
Loni poslali zaměstnanci na své chlebodárce tisíce kontrol. Nejčastější důvody?
[1 minuta čtení] Pokud se zaměstnanec domnívá, že jeho chlebodárce porušuje pracovní předpisy, může se ozvat. S pondětem ke kontrole se může obrátit na inspekci práce. V loňském roce musel Státní úřad inspekce práce řešit 6670 podnětů ke kontrole, které byly zaslány právě ze strany zaměstnanců.
02.07.2019
Období brigád je tady. Udělejte si jasno, jak je to se zdaněním dohod
[2 minuty čtení] Nejen studenti mají nyní možnost zajímavého přivýdělku formou brigád, které jsou nejčastěji uzavírány na dohody o provedení práce nebo pracovní činnosti. Tato forma zaměstnání je zejména pro studenty výhodná především z pohledu zdravotního a sociálního pojištění, proto se k ní mnoho zaměstnavatelů uchyluje.
02.07.2019
Abyste zvýšili dosah příspěvků na Instagramu, musíte jít na ruku algoritmu
[4 minuty čtení] Na sociálních sítích je kromě aktivních fanoušků důležité dostat příspěvky k co nejvíce lidem. Proto přinášíme tipy, jak zvýšit dosah příspěvků. Když vaše instagramové příspěvky vidí více lidí, můžete získat více fanoušků a mít u příspěvků také větší angažovanost. Ve výsledku to vede jak k budování povědomí o značce, tak také ke zvýšení prodejů.
02.07.2019
Je pro vás dovolená to samé co obrovský stres? Čtěte 10 tipů, jak si volno užít
[5 minut čtení] Stres mnohé sužuje v práci a nevyhýbá se jim, ani když mají volno. Také dovolená je často radost spojená zároveň s mnoha hororovými prvky. Jak to letos změnit? Dvě výzkumnice formulovaly doporučení, jak si pozitivní dovolenou, z níž se nestane noční můra, zařídit. Pomůže to následně i ke snadnějšímu návratu do práce.
02.07.2019
Konec karenční doby: První tři dny nemoci se marodům ode dneška opět proplácí
[2 minuty čtení] Červenec přináší další změnu v oblasti nemocenské. Ruší se karenční doba, první 3 dny pracovní neschopnosti, za které se neposkytuje náhrada mzdy nebo platu. Na základě účinnosti novely zákoníku práce musí podnikatelé zaměstnancům od 1. července 2019 platit náhradu mzdy od prvního dne pracovní neschopnosti. Náhrada bude ve výši 60 procent redukovaného denního vyměřovacího základu.
01.07.2019
Řidiči alternativních taxislužeb vyžadují úpravy zákona i modernizaci oboru
[3 minuty čtení] Pod taktovkou samotných řidičů alternativních taxislužeb různých platforem vzniká Asociace řidičů alternativních taxislužeb. Jak jsou její cíle? Cílem Asociace je podpořit a spojit všechny řidiče alternativních taxislužeb a také přinést nový úhel pohledu do celospolečenské diskuze ohledně novelizace celého odvětví.
01.07.2019
Plošný reverse-charge se přiblížil, Evropská komise český návrh schválila
[1 minuta čtení] Evropská komise schválila českou žádost, aby ČR mohla plošně využívat všeobecný mechanismus přenesení daňové povinnosti u DPH (plošný reverse charge). Nyní bude o žádosti rozhodovat Rada EU. Ministerstvo financí doufá, že by plošný reverse-charge mělo stihnout zavést od poloviny roku 2020. Možnost využití plošného reverse-charge má být však časově omezena, a to do 22. června 2022.
01.07.2019
Potravinářskou firmu stavěl na zelené louce. Teď míří k čtvrtmiliardovému obratu
[9 minut čtení] Firmu postavil z ničeho, na zelené louce, když na vysoké škole postrádal praxi. Dnes má společnost 160milionový roční obrat, chuť růst a dostat se dál do světa. Řeč je o Martinovi Moučkovi, jednateli a společníkovi firmy FOODISH, která podniká v potravinářství a rozvíjí svou značku zdravé výživy Arax. Čtěte jeho příběh.
01.07.2019
Máte daňového poradce? Pak pozor na termín pro podání přiznání k dani z příjmů
[1 minuta čtení] Podnikatelé, kteří využili služeb daňového poradce nebo mají povinný audit, musí do 1. července podat přiznání k dani z příjmů. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
28.06.2019
Přeplácaným výlohám odzvonilo. Vsaďte na čistý design i vy
[8 minut čtení] Výloha tvoří velmi důležitou součást obchodů a jejím cílem je zaujmout a přilákat zákazníka. Jak však na to? Čeho se vyvarovat a jaké jsou zde trendy? Ideální výloha hlavně prodává zboží a poutá pozornost. Navíc je snadno realizovatelná. Klíčovým prvkem úspěchu je nápad, tudíž se dá udělat i s malým rozpočtem.
28.06.2019
Úrok, který berňák platí firmám za neoprávněné exekuce, se má výrazně snížit
[6 minut čtení] Pokud dnes berňák neoprávněně exekučně postihne podnikatele, například na základě zajišťovacího příkazu, musí zaplatit úrok 32 %. Nově má jít jen o 10% úrok. Ministerstvo změny hájí tím, že chce jen sjednotit systém úroků a že podnikatel stále bude moct požádat o náhradu škody. Jak však upozorňují odborníci, tato změna způsobí, že podnikatelé budou nuceni přešlapy finanční správy ř
28.06.2019
Zahrádka, kde si pivo odložíte na snowboard, sednete si do vany nebo na lanovku
[1 minuta čtení] Přinášíme inspiraci pro provozovatele restaurací nebo barů, kteří začínají budovat zahrádku nebo chtějí tu původní obzvláštnit. Nahlédněte do fotogalerie. Bez možnosti posezení venku je bar či restaurace polovičatá. Zvláště v letních dnech přitahují zahrádky spoustu hostů a zákazníků. Mnohdy ale provozovny bojují s místem a také se samotným designem.
27.06.2019
Blesková výměna: Prodejci vyřeší reklamaci okamžitě. Ale za úplatu
[2 minuty čtení] Prodejci jsou ze zákona povinni řešit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nabízí teď tzv. bleskovou výměnu, kdy zboží vymění okamžitě. Má to své ale. Pokud spotřebitel objeví na zakoupeném zboží nějakou vadu do dvou let, má právo na reklamaci. Prodejce zboží posoudí a poté reklamaci vyřídí. Reklamace by měla být vyřízena do 30 dnů.
27.06.2019
V byznysu vám to dře? Zvažte, jestli nevysíláte svým oblečením špatné signály
[7 minut čtení] Oblečení hraje v byznysu roli. Vzhled podnikatelky nebo podnikatele, který nevzbuzuje důvěru a je v rozporu s tím, co říkají, může zmařit obchod. Jak to změnit? Traduje se výrok Anny Wintour, mocné ženy módy ze známého módního časopisu Vogue: „Jestliže nemůžete být lepší než vaše konkurence, jednoduše se lépe oblečte.“
27.06.2019