I když už máte datovou schránku, daňové přiznání nemusíte podávat právě skrze ní
Přestože se se zpřístupněnou datovou schránkou pojí povinnost podat daňové přiznání elektronicky, neznamená to, že tak musíte učinit právě skrze datovou schránku.
17.02.2023
Přehled termínů, dokdy podat daňové přiznání a přehledy
Termínů, kdy nejpozději podat přiznání k dani z příjmů, je několik. Záleží na způsobu podání tiskopisu finanční správě. Zapište si do svých diářů.
16.02.2023
Na trh míří chytrý kočárek. Sám jezdí, sám houpe, sám uspává
Oblast moderních technologií nabízí stále něco nového. Na trhu se během jara objeví samořiditelný kočárek, který má usnadnit pohyb do kopce či v mimořádných situacích.
16.02.2023
Jak postupovat, pokud ukončíte živnost a chcete znepřístupnit datovou schránku?
S nástupem povinných datových schránek přibývá žádostí o zrušení živnosti. Co musí živnostník po zrušení živnosti udělat, aby byla datovka znepřístupněna?
16.02.2023
Byznys stavebního spoření. Jak se vykroutit ze smluv s chystanou nižší podporou?
Vláda plánuje omezit státní podporu u stavebního spoření, a to už od roku 2024. Jak to bude se smlouvami, u kterých platí současná výše státní podpory? Budou je moci klienti ihned vypovědět?
16.02.2023
Jak na správné uplatnění darů na Ukrajinu v daních?
Které dary lze uplatnit v ročním zúčtování u zaměstnavatele a kdy už musí zaměstnanec podat daňové přiznání? Jakou maximální částku lze odečíst?
16.02.2023
Půlka OSVČ na datovku ještě čeká, právnické osoby ji mají skoro všechny
Datové schránky už byly zřízeny skoro všem právnickým osobám, u OSVČ se zatím jedná přibližně o polovinu. Upřesnilo serveru Podnikatel.cz ministerstvo vnitra. Čas na zřízení všech datových schránek má ministerstvo do konce března.
16.02.2023
Vláda upraví valorizaci penzí, důchody tak porostou méně
V červnu sice dojde k dalšímu mimořádnému navýšení důchodů, mělo by jít ale o nižší částku, než která vychází z aktuálního valorizačního mechanismu. Systém valorizací penzí chce totiž vláda změnit.
16.02.2023
Zaměstnanci mají poslední den na požádání o roční zúčtování za rok 2022
Ve středu 15. února vyprší lhůta, ve které mohou zaměstnanci požádat svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za rok 2022.
15.02.2023
Kolik doplatí OSVČ na sociálním a zdravotním za uplynulý rok?
OSVČ mají několik povinností. Mimo podání daňového přiznání, ze kterého plyne případná platba daně, jsou také povinny hradit zálohy na sociální a zdravotní pojištění, které si na základě podaného přehledu vyúčtují. Kolik budou OSVČ doplácet?
15.02.2023
Jurečka obrátil. Nárok na home office nebude, půjde o něj jen požádat
Přestože původně ministr Marian Jurečka navrhoval, aby určití zaměstnanci měli nárok na home office, nakonec obrátil a práce na dálku bude nenároková.
15.02.2023
Byznys streamovacích služeb se v Česku rozšířil o novou službu s filmy i seriály
Streamovací byznys se ode dneška v Česku opět rozšířil. Vedle Netflixu, Disney+, HBO Max a Amazon Prime mohou nově čeští zákazníci využít službu SkyShowtime, která je evropskou mutací americké streamovací služby Paramount+. Informuje o tom sesterský server Lupa.cz.
14.02.2023
Zaměstnanci, zbystřete, máte poslední den na prohlášení poplatníka daně
Prohlášení poplatníka je známé také jako prohlášení k dani z příjmů, růžové prohlášení nebo růžový papír. Tímto se u zaměstnavatele stanovuje způsob zdanění (způsob odvádění záloh na daň z příjmů).
14.02.2023
Síť s prodejnami brýlí eiffel optic po více jak 30 letech zkrachovala
Poslední roky nepřinesly a stále nepřináší dobré podmínky pro podnikání. Dopadá to i na společnosti, které mají dlouhou tradici. Po více než 30 letech provozu končí síť prodejen s brýlemi a kontaktními čočkami eiffel optic.
14.02.2023
Svoje designové kabelky začala vyrábět na mateřské, značku pojmenovala po synovi
Začala s podnikáním na mateřské, dnes její produkty oceňují především manažerky, lékařky, podnikatelky a také političky. Jak se daří její značce?
14.02.2023
Na co nezapomenout při ročním zúčtování za rok 2022?
Nejzazší termín k žádosti o roční zúčtování daňových záloh a daňového zvýhodnění je tu. Spolu s ním i čas na připomenutí pravidel a termínů pro zaměstnavatele.
14.02.2023
Stanjura vracení protiústavní pokuty neusnadní, generální pardon neudělí
Přestože má ministr financí právo udělit generální pardon a usnadnit tak vrácení protiústavní pokuty u kontrolních hlášení, Zbyněk Stanjura nic takového nechystá. Podnikatelé tak budou muset požádat úřady sami.
14.02.2023
Úřady se rozjely, datovou schránku zřídily už milionu OSVČ
Od roku 2023 se zřizují datové schránky skoro všem OSVČ. Ačkoli mají úřady lhůtu až do konce března, nelení a datovou schránku už zřídily více než 1 milionu OSVČ.
13.02.2023
Zemřel Vladimír Stehlík, který přivedl ke krachu Poldi Kladno
9. února 2023 zemřel podnikatel Vladimír Stehlík, který po revoluci získal většinový podíl v kladenské Poldi a který dřívější ocelářskou chloubu města přivedl ke krachu.
13.02.2023
Spolupracovník Podnikatel.cz Jan Molín vyhrál cenu Daňová osobnost roku 2022
Daňový poradce a zkušební komisaře Komory daňových poradců České republiky Jan Molín vyhrál cenu Daňová osobnost roku 2022 v komerční daňové sféře.
13.02.2023
EET skončila: Jak je to ale nyní s účtenkami a dalšími doklady?
Elektronická evidence tržeb (EET) je od 1. ledna letošního roku zrušena. Jaké povinnosti tím odpadly a jaké jsou nadále spojeny s účtenkami?
13.02.2023
Jedna z pokut u kontrolních hlášení je protiústavní, zažádejte o vrácení peněz
Jednu z pokut, kterou finanční správa udělovala u kontrolních hlášení, označil Nejvyšší správní soud za protiústavní. Podnikatelé tak mohou požádat o přezkum.
13.02.2023
Ztratili jste přístupové údaje do datové schránky? Víme, jak a kde získat nové
Právnickým osobám i živnostníkům jsou od počátku roku 2023 automaticky zřizovány datové schránky. V poštovních schránkách by tak měli již od ledna nacházet přihlašovací údaje.
10.02.2023
Dvě tři špatné zkušenosti s vaším e-shopem a jste na seznamu rizikových
Provozovatelé e-shopů mají celou řadu zákonných povinností, které musí dodržovat. Pokud se tak neděje, mohou se objevit na seznamu rizikových e-shopů.
10.02.2023
V obchodě s prádlem se na ni dívali skrz prsty. Díky tomu rozjela své podnikání
V jejích obchodech se nikdo nemusí stydět a podprsenku zde vyberou každé ženě. Seznamte se s Klářiným příběhem.
10.02.2023