Budou festivaly v obležení účtenek? Chystané nové vlny #EET je k tomu donutí
[4 minuty čtení] Řemeslníků a také stánkařů se týká zavedení 3. a 4. vlny EET. Co to bude znamenat pro hudební festivaly, kterých je v naší republice požehnaně? S novelou zákona o evidenci tržeb se pojí spousta výjimek, především pro menší podnikatele a řemeslníky. Výjimku však žádají také hudební festivaly, a to hned z několika důvodů.
24.05.2019
Berňák online: Portál MOJE daně by mohl začít fungovat už v příštím roce
[3 minuty čtení] Žádné fronty, žádné složité vypisování papírových daňových přiznání. Vše online a z pohodlí domova. To budou MOJE daně. MOderní a JEdnoduché daně míří do mezirezortního připomínkového řízení. První verze projektu by se měla spustit v průběhu roku 2020.
23.05.2019
Nařídil jí, aby odcházela až 5 minut po pracovní době. Má na to právo?
[1 minuta čtení] Může zaměstnavatel po svých zaměstnancích požadovat, aby pracoviště opouštěli až nějakou dobu po skončení pracovní doby? Problematiku začátku a konce pracovní doby řeší zákoník práce. Otázka ohledně stanovení času k odchodu zaměstnance z pracoviště se objevuje v dotazech a odpovědích mířených na Státní úřad inspekce práce.
23.05.2019
Do ruky vám dají štětec či špachtli a naučí vás tvořit. Jak to vypadá v praxi?
[5 minut čtení] Jsou umělci i pedagogové a učí ostatní lidi tvořit. Podnikatel.cz nahlédl do jejich ateliérů, kde pořádají veřejné kurzy kresby, malby, keramiky i sochařiny. Shodují se na tom, že jejich klienti často výtvarnou činností vyvažují náročnou práci a tvorbu berou jako relax. Nebo si tak plní sny. Jak to v praxi vypadá?
23.05.2019
Jak správně na vymáhání pohledávek, když vám dlužníci neplatí?
[5 minut čtení] Vymáhání pohledávek nemusí být tak složité a nákladné, jak se zdá. Jak by měl vymáhací proces správně vypadat, abyste své peníze co nejdříve získali zpět? V dnešní době již funguje řada profesionálů, kteří vám v této oblasti pomohou a za finančně dostupných podmínek vám ušetří mnoho času a nervů.
23.05.2019
AMSP ČR: Odpovědnost za dvojí kvalitu výrobků by neměl nést obchodník
[1 minuta čtení] Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se ohrazuje vůči návrhu, že by odpovědnost za dvojí kvalitu potravin měla jít na bedra maloobchodníka. Opatření vlády k zabránění dvojí kvalitě potravin i dalších výrobků, jako je kosmetika, prací prášky apod, je na podnikatelském poli přijato s povděkem. Otazníky však visí nad otázkou, kdo bude za dvojí kvalitu potravin a další
22.05.2019
Dnes dorazí poslední složenky k dani z nemovitostí. Pokud ji nemáte, řešte to
[1 minuta čtení] Právě dnes by měly dorazit poslední složenky s údaji k dani z nemovitých věcí k poplatníkům. Pokud jste ji ve schránce doposud nenašli, není radno to ignorovat. Finanční správa ukončila rozesílku složenek s údaji k platbě daně z nemovitých věcí. Právě dnes by měly poplatníkům dorazit poslední obálky
22.05.2019
Designem kancelářských prostorů můžete říct více, než si myslíte
[8 minut čtení] Pomocí interiérového designu můžete komunikovat, například ukázat zaměstnancům nebo hostům vaše hodnoty. Aspektů, na kterých záleží, je zde mnoho. Cítit se příjemně v interiéru není doménou jen našich domovů, ale také komerčních prostorů. Právě tam také trávíme velkou část dne, a to buď jako samotný zaměstnanec, majitel firmy, či jen návštěva.
22.05.2019
Schválené i očekávané novinky z oblasti zaměstnávání
[4 minuty čtení] První pololetí roku 2019 přineslo zaměstnavatelům hned několik důležitých změn. Účinnost některých teprve nastane. Budou významné, pro účetní i zaměstnance. Některé novinky přibyly do Sbírky zákonů bez většího zájmu veřejnosti. Kupříkladu změna ve výpočtu exekučních a insolvenčních srážek.
22.05.2019
Nákup oblečení přes internet? Na obrázku módní kousek, v reálu kus hadru
[1 minuta čtení] Právě na e-shopy s textilními výrobky se zaměřila v loňském roce Česká obchodní inspekce. Výsledky nejsou nijak uspokojivé. Česká obchodní inspekce v polovině roku 2018 provedla 51 kontrol, u téměř 73 % zjistila pochybení.
21.05.2019
Využijte na Instagramu soutěživosti vašich fanoušků a zapojte je
[5 minut čtení] Lidé jsou soutěživí a vy toho můžete skvěle využít a uspořádat pro ně nějakou soutěž na Instagramu. Přináší to totiž mnoho výhod. Soutěže na sociálních sítích obecně můžete využít ke zvýšení povědomí o značce, k podpoře vztahů se zákazníky, k představení produktů nebo ke zlepšení aktivity a počtu vašich fanoušků.
21.05.2019
Jaké změny přinesla novela zákona o ochranných známkách?
[4 minuty čtení] Jedním z hlavních cílů novely zákona je zjednodušit a sblížit zápis a správu ochranných známek v celé Evropské unii. Jaké novinky novela přináší? Od 1. ledna 2019 nabyla účinnosti dlouho očekávaná novela zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, v platném znění (dále jen „zákon o ochranných známkách“).
21.05.2019
Podnikatelé se zaměstnanci musí do konce května odevzdat ČSSZ evidenční listy
[2 minuty čtení] Konec května je spojen s další povinností některých podnikatelů. Týká se těch, kteří mají zaměstnance. Kdy jsou evidenční listy povinné a kdy je netřeba? Povinností zaměstnavatele je vést evidenční list důchodového pojištění (ELDP) pro každého pracovníka, kterému vznikla účast na důchodovém pojištění vždy za jednotlivý kalendářní rok.
20.05.2019
Počet hráčů Účtenkovky se zvýšil, zabraly miliony na rozhlasovou kampaň?
[1 minuta čtení] Počet hráčů Účtenkovky se po sérii poklesů mírně zvýšil. Za nárůstem zájmu může stát reklamní kampaň, kterou si za 3,2 mil. Kč zaplatilo ministerstvo financí. Kromě této kampaně chystá ministerstvo na rok 2019 další reklamní kampaň na Facebooku, a to v předpokládané hodnotě 200 tisíc Kč.
20.05.2019
Vsadit na veganské potraviny se jim vyplatilo. Jak jejich „nemlékárna“ funguje?
[7 minut čtení] Nejdříve si rostlinnou alternativu mléka mixovali pro sebe doma v kuchyni. Pak na veganském stravování postavili vlastní podnik, kde je baví pracovat po svém. Provází je štěstí na lidi. Nakopla je crowdfundingová kampaň i profesionální prostory. A plánují dál, protože ve vlastním byznyse podle nich sny nemají strop.
20.05.2019
Jak bude v praxi vypadat plně funkční eNeschopenka?
[4 minuty čtení] Ministerstvo práce a sociálních věcí představilo podobu plně funkčních elektronických neschopenek. Jejich spuštění slibují k 1. lednu 2020. Pokud se podaří. Od příštího roku bychom se mohli definitivně rozloučit s pětidílným propisovacím formulářem dočasné pracovní neschopnosti. Alespoň podle plánu.
20.05.2019
Jaké je pořadí srážek ze mzdy, pokud má zaměstnanec více exekucí?
[2 minuty čtení] Zaměstnanec má více exekucí, jak správně zvolit pořadí exekučních srážek? Podnikatelé odpovídají podnikatelům v diskuzích na BusinessCenter. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
17.05.2019
Pomocí hudby v obchodech můžete komunikovat se zákazníky i je ovlivňovat
[5 minut čtení] Hudba je součástí smyslového marketingu a dokáže na lidi velmi výrazně působit. Ani v retailu tak nejde jen o kulisu, ale důležitý nástroj. Na nákupní chování a rozhodování při něm má vliv mnoho faktorů, jedním z nich je například osobnost člověka a jeho postoje, typ nákupu a také místo prodeje. Zde hraje roli design prostředí, zvolené barvy, řešení prostoru a také hudba nebo vůně.
17.05.2019
Jak správně zaplatit daň z nemovitostí? Nezapomeňte na variabilní symbol
[4 minuty čtení] Pokud nebudete daň z nemovitých věcí platit daňovou složenkou, nezapomeňte při platbě přes internet vyplnit variabilní symbol. Pokud budete chtít platit převodem, dejte si hlavně pozor na číslo bankovního účtu finančního úřadu a na variabilní symbol. Jako variabilní symbol se uvádí rodné číslo poplatníka – fyzické osoby nebo IČ právnické osoby.
17.05.2019
OSVČ skolil bacil. Musí platit zálohy na zdravotní pojistné, když je nemocná?
[1 minuta čtení] Je osoba samostatně výdělečně činná povinna hradit zálohy na zdravotní pojištění, pokud z důvodu nemoci činnost nevykonává? Nemoc se nevyhýbá nikomu, ani osobám samostatně výdělečně činným. Pokud je bacil pošle do peřin, nemohou svou činnost vykonávat, a tudíž vydělávat. Jsou v té době povinny hradit zálohy na zdravotní pojištění?
16.05.2019
Chybí vám pro úspěch v byznysu talent a štěstí? Přestaňte se konečně vymlouvat
[5 minut čtení] Kdo uspěje v podnikání a komu to nevyjde? Nejsou to ti, kdo mají největší talent, nejvíce štěstí nebo jsou nejlepší v IQ testech. Rozhoduje především odhodlání. Potvrzují to i psychologické výzkumy z firem i náročného výcviku na vojenské akademii. Šanci mají ti, kteří se odevzdají svým cílům a houževnatě za nimi jdou.
16.05.2019
Berňák si spletl datovou schránku, zajišťovák za 164 mil. Kč tak přestal platit
[4 minuty čtení] Berňák zamítl odvolání proti vydanému zajišťovacímu příkazu. Své rozhodnutí ale poslal do datové schránky jiného podnikatele a zajišťovák se tak stal neúčinným. Správce daně se pokusil svoji chybu napravit tím, že vydal zajišťovací příkaz znovu. Tento postup však před necelými dvěma měsíci odmítl soud jako nezákonný. Postup správce daně byl totiž podle soudu v rozporu s principem
16.05.2019
Nic načančaného, pečou koláče pěkně podomácku s křupavými okraji
[1 minuta čtení] (FOTOGALERIE) Konkurence pekáren a kaváren je velká A co teprve v hlavním městě. V Koláčovém království vsadili na klasiku a udělali dobře. Jejich podomácku pečené koláče, které sice nevypadají jako nafintěné předražené deserty, ale jsou pečené ze základních surovin bez chemie a náhražek, si našly své příznivce.
16.05.2019
Luxusní obchod v centru Prahy prodával boty za 40 tisíc, jednalo se o padělky
[1 minuta čtení] Koupit luxusní zboží v centru Prahy a za vysokou cenu neznamená, že je zboží originálem. Potvrdil to kuriózní případ celníků. Pražští celníci vyrazili na kontrolu do luxusního obchodu přímo v centru Prahy. Kontrola probíhala v ulici Na Příkopě.
15.05.2019
Stejné ceny jízdenek, vyzval údajně RegioJet dopravce Flixbus. Ten ho udal
[2 minuty čtení] Žlutý RegioJet se snažil o koordinaci cen jízdenek s Flixbusem. Ten ho odmítl a celou záležitost nahlásil antimonopolnímu úřadu a veřejně se distancoval. Žlutý dopravce RegioJet má problém. Došlo k odhalení jeho praktiky, kdy údajně vyzval svého konkurenta Flixbus k protisoutěžní koordinaci cen.
15.05.2019