Otcovská by se měla prodloužit. Otcové by tak mohli být s novorozencem 10 dní
[1 minuta čtení] Otcovská dovolená by se měla prodloužit o 3 dny. Tedy z původních 7 pracovních dnů na dnů deset. Prodloužení otcovské dovolené vychází z evropské směrnice o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem. Česká republika bude muset nová pravidla převést do zákonů do 3 let.
15.08.2019
E-shop zboží nedodával, peníze nevracel. Jeho provozovatel přišel o živnosťák
[2 minuty čtení] Jasný příklad pro e-shopisty, jak se online byznys nedělá. Na základě stížností od spotřebitelů přišel provozovatel e-shopu o živnostenské oprávnění. E-shop Skvelesaty.cz skvělé šaty v mnoha případech vůbec nedodal. Podle stížností od spotřebitelů někdy zaslal zboží úplně jiné a také nevracel peníze při odstoupení od smlouvy.
15.08.2019
Vybarvěte se oděvem i firemními prostory. Puntíkované ponožky si ale rozmyslete
[7 minut čtení] Barvy ovlivňují lidské vnímání, emoce, nálady i chování. Proto jsou součástí brandingu a marketingu. V byznyse „mluví“ i z oblečení či ve firemních prostorách. V restauraci červená barva podpoří chuť k jídlu, žlutá se pojí s pocitem štěstí, bílá s čistotou. Zjistili jsme jak si udělat z barev v podnikání své spojence.
15.08.2019
Kavárna už skoro tři roky bojkotuje #EET, žádnou pokutu za to zatím nedostala
[4 minuty čtení] Když v prosinci 2016 odstartovala EET, kavárna Paralelní Polis prohlásila, že evidenci nikdy nezavede. Za svůj bojkot zatím nedostala ani korunu pokuty. Tisíce podnikatelů již dostaly za různě vážná porušení zákona o evidenci tržeb pokutu a sankce jsou udělovány i za nevyvěšení informační cedule. V pražských Holešovicích oproti tomu stále funguje kavárna Paralelní Polis, která už
15.08.2019
Podnikatele najdete napříč republikou, firmy hlavně ve velkých městech
[1 minuta čtení] V Praze, v Brně, Ostravě nebo v Plzni sídlí téměř 60 % firem a čtvrtina podnikatelů. Ti jsou po republice rozmístěni více rovnoměrně. Ve čtyřech největších českých městech žije pouze pětina obyvatel ČR, ale sídlo zde má skoro 300 tisíc firem z 523 tisíc. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF.
14.08.2019
Balík do ruky není vždy do ruky, zlobí se e-shopy. Není to standard, říká pošta
[2 minuty čtení] E-shopy a také zákazníci kritizují poštu, že svou službu Balík do ruky neprovádí poctivě. Mnohdy se pošťák u adresáta ani nezastaví. Pošta se brání. Asociace pro elektronickou komerci jakožto zástupce internetových obchodů informovala o nešvaru, na který si online zákazníci poslední dobou stěžují. Obrací se na e-shopy s tím, že se k nim zboží nedostane napřímo, i když si službu Ba
14.08.2019
Firmy konkurují Účtenkovce, s účtenkami z #EET dělají vlastní soutěže
[1 minuta čtení] Některé firmy začaly využívat účtenky z EET k vlastním marketingovým soutěžím. Pro účast musí lidé zpravidla nakoupit konkrétní výrobek a registrovat účtenku. Například KFC chce kromě nákupu a účtenky registraci na webu. Karlovarské minerální vody pak podmiňují účast v soutěži zasláním SMS a nákupem v Penny Marketu.
14.08.2019
Úspěch se dostaví, když se na crowdfunding pořádně připravíte
[5 minut čtení] Za úspěšnými crowdfundingovými projekty se skrývají měsíce příprav a ne vždy záleží jen na samotném projektu. Co patří k tajemství úspěchu? Crowdfunding založený na financování od jednotlivců se na jednu stranu jeví jako snadný způsob získání peněz. Za každým úspěšným projektem je však spousta práce.
14.08.2019
Místo výkonu práce nemusí být stejné jako místo pravidelného pracoviště
[4 minuty čtení] Má své výhody při uplatnění cestovních náhrad. Pro zaměstnance i zaměstnavatele. Pracovní cestou může být u zaměstnance i cesta do sídla firmy. Podle zákoníku práce je pracovní cestou cesta k výkonu práce mimo sjednané místo výkonu práce. Na pracovní cestu lze zaměstnance vyslat na základě dohody.
14.08.2019
Zvyšme OSVČ sociální pojištění, je to pro jejich dobro, říká ministerstvo
[2 minuty čtení] OSVČ by se v rámci důchodové reformy měly zvýšit odvody na sociální pojištění. Podle ministerstva práce a sociálních věcí je to pro jejich dobro. Podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) totiž OSVČ odvádí do systému nízkou částku, za kterou pak dostávají nízký důchod. Jak uvedlo MPSV pro SeznamZpravy.cz, je tak v zájmu samotných OSVČ, aby byly nuceny platit do systému víc
13.08.2019
Letní byznys pod drobnohledem: Točená i kopečková zmrzlina obsahovala bakterie
[1 minuta čtení] K létu patří zmrzlina. A pokud počasí přeje, prodá se jí neskutečné množství. Ne všechna však vyhověla hygienickým požadavkům. Na kontroly sezónního sortimentu, jako je zmrzlina nebo ledové nápoje, se každoročně zaměřuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Letošní výsledky nejsou zrovna lichotivé.
13.08.2019
Na tržnicích zajistili inspektoři 250 pytlů padělků v miliónové hodnotě
[1 minuta čtení] Česká obchodní inspekce zajistila na tržnicích na západě Čech téměř 7 tisíc kusů padělků, které by v originále stály přes 10 milionů. Jednalo se o mimořádnou kontrolní akci České obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje na dvou tržnicích: v Potůčkách a Chebu na Svatém Kříži.
13.08.2019
Profil na LinkedIn je vaší další možností, jak se ukázat
[3 minuty čtení] Nejen podnikatelům a firmám se vyplatí mít profil na sociální síti. Kromě možnosti se ukázat to přináší spousty výhod. LinkedIn je speciální sociální síť – je označován jako profesionální síť. Počet jeho uživatelů stále stoupá a má tak pozitivní dopad na prostředí byznysu.
13.08.2019
Peníze místo stravenek? Žádný kolaps, ale zlepšení pro (skoro) všechny
[5 minut čtení] [KOMENTÁŘ] Zavedení možnosti dát zaměstnancům na oběd peníze namísto stravenek je, navzdory katastrofickým tvrzením stravenkových firem, krok správným směrem. I když stravenkové firmy, leckdy pod hlavičkou podnikatelských asociací, tradičně hovoří o tom, že bez stravenek přestanou lidé chodit na obědy, zhorší se jejich pracovní morálka a zdraví a nastane bezmála konec světa, ve sku
13.08.2019
Berňák se po 30 letech zbaví závislosti na jediném dodavateli služeb ADIS
[2 minuty čtení] Finanční správa oznamuje, že závislost na jediném dodavateli Automatizovaného daňového informačního systému po 30 letech skončí. ADIS, který je pro správu daní používán od roku 1992, je postaven v dnes již zastaralém vývojovém prostředí a neodpovídá tak požadavkům na moderní informační systém. Uvádí Finanční správa ČR v tiskové zprávě.
12.08.2019
Od scénografie a basketu k interiérům. Dvě kamarádky spojily kafe a design
[8 minut čtení] Spolupráce je víc než konkurence, tvrdí Alžběta a Gabriela, jejichž vášní je interiérový design. Proto otevřely prostor, kde své přesvědčení uvedly v život. Chtěly mít svůj ateliér a věnovat se klientům, ale také sdílet své know-how. K ateliéru přidaly kavárnu, jako místo setkávání, kde mají k designu i dobrou kávu.
12.08.2019
Paušální náhrada pro zaměstnavatele za zpracování exekucí
[4 minuty čtení] Slibovaná kompenzace zaměstnavatelům za administrativní zátěž při zpracování exekučních srážek je tu. Kdo ji zaplatí? Na začátku legislativního procesu je poměrně významná novela občanského soudního řádu a exekučního řádu. Změny se týkají i zaměstnavatelů.
12.08.2019
EET na festivalech a koncertech? Test odhalil velké slabiny
[3 minuty čtení] Spustit EET na jednorázových veřejných akcích jako jsou festivaly či koncerty je velmi problematické. Odhalil to zátěžový test v pražských Letňanech. V červenci proběhly hned dva velké koncerty, na kterých si organizátoři vyzkoušeli elektronickou evidenci tržeb (EET) v praxi. Problém bylo vůbec sehnat dodavatele pokladních systémů.
09.08.2019
Propuštěný zaměstnanec dělá mrtvého brouka. Co se zápočtovým listem a ELDP?
[2 minuty čtení] Jak postupovat, když zaměstnanec po ukončení pracovního poměru nekomunikuje ani nepřebírá poštu? Účetní odpovídají v diskuzích na BusinessCenter. V dalším vydání BusinessCenter Bulletin vám přinášíme informace o nových daňových povinnostech v následujícím týdnu, šablony k daním z příjmů, TOP témata diskusního fóra.
09.08.2019
Airbnb stále budí emoce a je zdrojem obav pro města i občany
[4 minuty čtení] O Airbnb se stále hodně mluví – ať už jde o občany stěžující si na nepohodlí v místě jejich bydliště nebo zástupce měst snažící se tuto službu regulovat. Airbnb je služba poskytující pronájem ubytování. Ačkoliv byla založena v roce 2008, stále nemá stanovený právní rámec, což je problém.
09.08.2019
Tajemství produktivity? Vsadit na priority, vzdát multitasking a soustředit se
[4 minuty čtení] Jak využít pracovní čas co nejlépe a maximalizovat svou produktivitu, to je téma podnikatelů i zaměstnanců. Na začátku je potřeba poznat a změnit své návyky. Každý se v práci kontinuálně rozhoduje, jak naloží se svým časem a čemu, kdy, jak a v jakém pořadí se bude věnovat. Co pomůže, je i stanovení jasných priorit.
09.08.2019
Místo stravenek peníze. Ministerstvo chystá alternativu pro zaměstnavatele
[2 minuty čtení] Možnost používat peníze namísto dnešních stravenek nabídne ministerstvo jako alternativu, která umožní zbavit se vysokých poplatků a zbytečné administrativy. Ministerstvo financí pracuje na novele zákona o daních z příjmů, která podnikatelům i zaměstnancům umožní používat daňové zvýhodnění na stravování novým a jednodušším způsobem.
08.08.2019
Finanční správa připomíná: Končí platnost některých pokladních certifikátů EET
[2 minuty čtení] Finanční správa připomíná podnikatelům, kteří musí evidovat tržby, že platnost některých pokladních certifikátů EET končí. Jak vygenerovat nový certifikát? Tři roky utekly jak voda, a proto se blíží období, kdy končí platnost některých pokladních certifikátů. Aby vaše pokladní zařízení šlapalo jak má, bude potřeba vygenerovat nový certifikát, upozorňuje berňák průběžně na svém twi
08.08.2019
Talent má stříbrné vlasy. Proč lovit mezi pětapadesátníky, když nejsou lidi?
[6 minut čtení] Mladý nabušený tým nemusí být vždycky největší výhra. Firmy, co se dívají i do budoucna, přísahají na věkově různorodé týmy. Vždyť ani jejich klienti nemládnou. Populace stárne a týká se to i zaměstnanců a samotných podnikatelů. Kdo se zbaví předsudků a podchytí ve firemních řadách lidi 55+, bude mít konkurenční výhodu.
08.08.2019
Nebát se a odpovídat aneb Vytěžte z online recenzí maximum
[5 minut čtení] Recenze nejsou jen zpětnou vazbou, ale také důležitým zdrojem nových objednávek, PR a užitečným marketingovým nástrojem, proto se vyplatí s nimi pracovat. Stále více zákazníků před výběrem konkrétního produktu navštíví recenze, a to zejména ve srovnávačích zboží. Jsou tak jedním z důležitých faktorů při nákupním rozhodování.
08.08.2019