Daňové odpisy hmotného majetku
Pokud využíváte k podnikání hmotný majetek, můžete prostřednictvím odpisů snižovat základ daně. Jaké způsoby odpisů lze využít a jaká jsou pravidla pro odpisování?
20.07.2022
Řidiči pozor, zvýší se pokuty za vážné dopravní přestupky a změní se bodový systém
Maximální hranice pro pokuty za dopravní přestupky se zvýší. Změn by měl doznat i bodový systém.
20.07.2022
Jaké doklady potřebujete pro evidenci na pracáku, abyste dostali podporu?
V případě ztráty zaměstnání nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti se mohou lidé přihlásit na úřad práce. Ten jim může na přechodnou dobu poskytnout podporu a pomůže jim zprostředkovat další možné zaměstnání. Jaká lejstra jsou k tomu nutná?
19.07.2022
Chcete vrátit zboží zakoupené po telefonu nebo v e-shopu? Využijte vzory pro odstoupení od smlouvy
Spotřebitel může zakoupit zboží nebo službu tzv. na dálku. Znamená to, že nakupoval buď prostřednictvím e-shopu na internetu, nebo také prostřednictvím telefonu.
19.07.2022
Výběr z bankomatu v zahraničí může být zdarma, ale i za desítky korun. Máme srovnání
Placení kartou je čím dál přirozenější a častější také v zahraničí. Tam je možné a běžné i vybírat hotovost z bankomatu. Zjistili jsme, kolik za to zaplatíte.
19.07.2022
Postrádáte v práci originální nápady? Chybujte, lelkujte (a čtěte newslettery)
Z prokrastinace je ďábel produktivity, za chybu a špatný nápad dostanete přes prsty. Chybovat a chytat lelky je přitom v podnikání důležité. Shrnujeme proč.
19.07.2022
Většina firem netuší, co by pro ně znamenal stav nouze v plynárenství
Většina firem netuší, co by pro ně znamenalo, kdyby stát vyhlásil stav nouze v plynárenství. Přitom právě firmy by patřily mezi první, kterým by se dodávky plynu omezily či zcela vypnuly.
18.07.2022
Ukrajinští uprchlíci pracují za stejných podmínek jako Češi, ukázaly kontroly
Ukrajinští zaměstnanci pracují v Česku za stejných podmínek jako Češi, ukázaly kontroly Státního úřadu inspekce práce (SÚIP). Přesto v řadě případů zaměstnavatelé porušují právní předpisy.
18.07.2022
Byrokracie nemusí podnikateli přerůstat přes hlavu. Spoustu toho udělají jiní
Rutinní agenda a legislativní povinnosti. Žádný podnikatel se tomu nevyhne. V dnešní době technologií se ale nabízí hned několik možností, jak si tuto nepříjemnou stránku podnikání zjednodušit.
18.07.2022
Zdražují jen potraviny, nebo i drogerie? Odpověď přináší letákové srovnání
V souvislosti se zdražováním se hovoří především o potravinách. Jak je na tom drogistické zboží? Podívali jsme se do loňských a letošních letáků.
18.07.2022
Mouka stojí o 79 % více než před rokem. Které další potraviny zdražily nejvíce?
Meziroční inflace v červnu sice dosáhla 17,2 %, některé potraviny, jako například mouka, však zdražily až o čtyři pětiny.
18.07.2022
Pojistné za ni jako pečující osobu hradí stát. Co když ale pošle děti na léto k babičce?
Stát hradí pojistné na zdravotní pojištění (mimo jiné) za osobu celodenně, osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Musí však splnit dané podmínky.
15.07.2022
Teploměr ukazuje tropické teploty. Co všechno musí chlebodárce pro své lidi zajistit?
Letní období s tropickými teplotami přináší zaměstnavatelům další povinnosti vůči zaměstnancům. Jsou povinni zajistit tzv. ochranné nápoje.
15.07.2022
Zásady odpisování majetku v účetnictví a daních
Pokud podnikatel k ekonomické činnosti využívá hmotný majetek, může jej při splnění zákonných povinností odpisovat a tím snižovat svůj základ daně.
15.07.2022
OSVČ a malé firmy stále mohou žádat o platební terminál zdarma. Jaké jsou podmínky?
Až do konce března příštího roku mohou OSVČ a malé firmy, které dosud nepřijímaly platby kartou, požádat o platební terminál na půl roku zdarma.
15.07.2022
Uplynulo 30 dní od žádosti a nemocenské nikde? Připomeňte se formulářem
Podali jste žádost o dávku zaměstnavateli nebo už uplynula třicetidenní lhůta od vystavení eNeschopenky, ale peníze stále nikde? O nevyplacenou dávku se přihlaste.
15.07.2022
Pohonné hmoty se začátkem prázdnin zlevňují, na loňské ceny ale stále zapomeňte
Ceny pohonných hmot jsou stále vysoké. A to i přesto, že prvních 14 dnů prázdnin přinesl jejich pokles. Šlo totiž jen o drobné snížení v řádu haléřů.
14.07.2022
Červencový termín pro silniční daň ignorujte. Platba záloh je zrušena
Za normálních okolností bychom informovali o blížícím se termínu pro uhrazení zálohy na silniční daň. Letos je ale situace kvůli vzrůstajícím cenám pohonných hmot jiná.
14.07.2022
Vyrazte s dětmi za zábavou i poznáním. Víme, co mají parky a centra nového
Prázdniny s dětmi nemusíte trávit jen u vody. Můžete s nimi navštívit zábavný nebo vzdělávací park, případně centrum, které ocení i dospělí.
14.07.2022
Do práce oblek, kostýmek a podpatky? Časy i generace se mění, vládne větší uvolněnost
Kam směřuje oblečení do práce? Když budete bazírovat na formálnosti, budete brzy za dinosaury. Kancelářím vládne volnější dress code, trendem je hlavně pohodlí.
14.07.2022
Co všechno si připravit k žádosti o příspěvek 5000 Kč na dítě?
Jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě by se měl začít vyplácet v srpnu. Některé rodiny jej sice dostanou automaticky, řada jich však o něj bude muset požádat.
14.07.2022
Pokuty u kontrolních hlášení se sníží na polovinu, avšak jen u tří skupin podnikatelů
Třem skupinám podnikatelů se sníží pokuty u kontrolních hlášení na polovinu. Konkrétně jde o OSVČ, eseróčka, kde je majitelem jedna fyzická osoba, a plátce DPH, jejichž zdaňovacím obdobím je čtvrtletí.
13.07.2022
Kdo zdaní své příjmy vyšší 23% sazbou daně?
Zatímco poplatníci s nižšími příjmy uplatní 15% sazbu daně, poplatníci s vyššími příjmy zdaní své příjmy 23% sazbou daně.
13.07.2022
90 let od úmrtí Tomáše Bati: Připomeňte si s námi jeho bohatý život
Včera tomu bylo přesně 90 let, co tragicky zahynul Tomáš Baťa, zřejmě nejvýznamnější tuzemský podnikatel v historii. Připomeňte si s námi jeho život.
13.07.2022
Kolegyně si vodí do práce psa. Jemu to ale vadí. Co s tím může dělat?
Rozhodnutí o tom, zda si zaměstnanec může nebo nemůže vzít na pracoviště domácí zvíře, je pouze a jenom na zaměstnavateli. Co když se ale jeho přítomnost kolektivu nelíbí?
12.07.2022