Amazon versus Temu a Shein. Jakým způsobem chce tento prodejce bojovat?
Internetové obchody, jako je Temu nebo Shein, jsou delší dobu trnem v oku jak menším e-shopům, tak i velikánům typu Amazon. Právě ten se rozhodl jít s nimi do boje.
05.07.2024
Znáte značky oblíbených zmrzlin?
Zatímco někdo nedá dopustit na točenou zmrzlinu, jiný vyznává kopečkovou a další si zase rád koupí nanuk na špejli nebo kornout. Každý si tak může vybrat z mnoha příchutí od českých i zahraničních značek.
03.07.2024
Jste na dovolené a šéf vás potřebuje zpět. Má na to nárok?
Při dovolené by si zaměstnanci měli odpočinout a nemyslet na práci. Může však nastat situace, kdy je zaměstnavatelé budou potřebovat zpátky ve firmě. Co na to říká zákon a jak je to v tomto případě s odškodněním?
03.07.2024
eDoklady nově přijímají i na finančních úřadech či úřadech práce
Od začátku července přijímají eDoklady také úřady práce, finanční úřady, kraje, obce s rozšířenou působností, soudy i zbytek policie. Přibývají navíc také soukromé subjekty.
03.07.2024
Plánujete dražit iPhony zabavené berňákem? Pozor na změnu harmonogramu
Kvůli enormnímu zájmu o dražby zabavené elektroniky se finanční správa rozhodla jednotlivé aukce rozložit v čase, aby minimalizovala riziko přetížení aplikace a případných výpadků.
03.07.2024
Chystáte se do zahraničí? Víme, kolik stojí výběr z bankomatu a na co si dát pozor
Vybrat si hotovost až v zahraničí v místních bankomatech by neměl být problém. Jen je třeba dát si pozor na případné poplatky.
03.07.2024
Některým zaměstnancům byly sníženy příspěvky na stravování. Je zatím FKSP
FKSP je jeden z povinných fondů, které musí vytvořit příspěvkové organizace. Na čem je založen a jaká negativa mají jeho změny pro zaměstnance?
03.07.2024
Dva červencové svátky před námi. Jak budou mít obchody otevřeno?
Letos připadají červencové svátky na pátek a osobotu. Jak to bude během nich s možností nakoupit si. Týká se jich zákaz prodeje?
03.07.2024
Jste v předčasném důchodu? Pozor na přivýdělky, mohou vás o něj připravit
Pokud se člověk rozhodne pro odchod do předčasného důchodu, musí počítat s tím, že bude mít velice omezené možnosti přivýdělku. Pracovat v předčasném důchodu je možné jen výjimečně.
03.07.2024
Je povinné platit zdravotní pojištění v době čerpání neplaceného volna?
V době čerpání neplaceného volna nemá zaměstnanec nárok na žádný finanční příjem. Jak je to však se zdravotním pojištěním? Musí být uhrazeno?
03.07.2024
Nerozumí si vaši zaměstnanci s technikou? Pošlete je na kurz, stát to zaplatí
Zaměstnavatelé mají nyní možnost poslat své zaměstnance na kurzy zaměřující se na IT dovednosti a Průmysl 4.0 s tím, že stát jim proplatí náklady i část zaměstnancovy mzdy.
03.07.2024
Změny u dohod o provedení práce: Co musíte splnit už v červenci a co až v srpnu?
Od července platí novinky v oblasti dohod o provedení práce. Nově je nutné všechny dohody hlásit úřadům, a to včetně výše příjmů.
03.07.2024
Pokuta až 100 000 Kč za nezveřejnění účetní závěrky v rejstříku
Vybrané účetní jednotky mají povinnost zveřejnit účetní závěrku do sbírky listin. Pokud svou povinnost nesplní, vystavují se pokutě až do výše 100 000 Kč nebo zrušení zapsané osoby s likvidací.
03.07.2024
O důchod můžete žádat online. Využijte videonávod
S žádostí o důchod není třeba chodit na úřad. Lze ji podat elektronickou cestou. S online podáním pomůže videonávod.
01.07.2024
Poslanci schválili růst minimální mzdy
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákoníku práce, která zavádí mechanismus valorizace minimální mzdy. Výše minimální mzdy se má odvíjet od očekávané průměrné mzdy a koeficientu, který stanoví právě kabinet.
01.07.2024
Za krácení DPH si mohli vydělat 234 milionů. Jenže spadla klec
Způsobů, jak se nelegálně obohatit, je nepřeberné množství. V jednom z posledních odhalených případů hrály roli šperky z drahých kovů.
01.07.2024
Sociální síť X zavádí živé vysílání. Pozor, nebude zadarmo
Na sociální síti X (dříve Twitter) se brzy objeví možnost živého vysílání. Bude však jen pro ty, kteří si za její používání platí a mají tedy předplatné Premium.
01.07.2024
Sněmovna podpořila ošetřovné pro OSVČ i dohodáře
Poslanecká sněmovna podpořila novelu o nemocenském pojištění, která zavádí ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné i dohodáře. Přináší i další změny.
01.07.2024
Startuje Milostivé léto pro OSVČ i u zdravotního pojištění. Je však jen pro některé
Od dnešního dne mohou (nejen) OSVČ žádat o prominutí dluhů na penále u zdravotního pojištění, a to především u VZP ČR.
01.07.2024
Chcete se zapojit do online dražby Finanční správy ČR. Přinášíme návod, jak na to
V úterý 9. července se uskuteční první z dražeb produktů Apple, které byly zabaveny v rámci kontrolní akce Finanční správy ČR a Celní správy ČR. Jak se do ní zapojit?
01.07.2024
S bezpečným placením na dovolené mohou pomoci technologie. Víme jak
Dnes už není v zahraničí nutné platit jen hotově. Stále více lidí se i tam spoléhá na bezhotovostní platby. I při nich je však potřeba být opatrný.
28.06.2024
KVÍZ: Čím jsme mohli jezdit: Poznáte prototypy českých aut?
Dokážete správně určit, jaké prototypy z produkce tuzemských automobilek jsou na fotce? Ani jeden z modelů se sériové výroby nedostal, což byla u některých návrhů škoda.
28.06.2024
Souhrn mzdových novinek účinných od 1. července 2024
Spolu se začátkem prázdnin dochází v oblasti mezd k několika změnám. Jsou důležité zejména pro zaměstnavatele. Vědět by o nich měli ale také sami zaměstnanci.
28.06.2024
Mají farmu na čerstvé krevety. Zájem o ně je nebývalý
Rozjet vlastní farmu na krevety byl velký krok do neznáma. Podmínky jsou složité, tak šli nakonec cestou vlastního výzkumu. Nyní se těší velkému zájmu ze strany zákazníků.
28.06.2024