Auto nemusíte pořizovat jen na leasing. Přinášíme nabídku úvěrů na auto
Pokud podnikatel zvažuje nákup nového vozu, může využít několik druhů financování. Například si kromě leasingu může sjednat úvěr na auto.
22.05.2023
Sleva na manželku se omezí. Které další daňové slevy a výjimky zcela skončí?
Součástí konsolidačního baličku je i omezení a rušení slev na dani a daňových výjimek. Zcela zrušit by se mělo například školkovné či sleva na studenta.
22.05.2023
Konec kolkových známek jako platebního prostředku při správě daní
Konsolidační balíček přináší celou řadu opatření, která mají ozdravit státní finance. Mimo jiné se počítá se zrušení kolkových známek jako platebního prostředku při správě daní.
19.05.2023
Konec Equa bank: Peníze od pracáku na účty s kódem 6100 od července nepřijdou
Bankovní účty s kódem 6100, tedy bývalé Equa bank, budou v platnosti do konce června 2023. Původní květnový termín byl posunut.
19.05.2023
Ujistěte se, že po podání přehledů platíte správnou výši zálohy na pojistné
Lhůta pro podání přehledů o příjmech a výdajích OSVČ je nejpozději do jednoho měsíce ode dne uplynutí lhůty, ve kterém měla OSVČ podat daňové přiznání. V letošním roce je nejzazší termín 2. května 2023.
19.05.2023
Díky práci si splnili svůj sen žít u moře. Jak se jim podniká ve Španělsku?
Radek s Luďkem začínali jako delegáti cestovní kanceláře. Dnes žijí v Andalusii, kde mají svou realitní kancelář a pronajímají apartmány.
19.05.2023
Poslanci schválili „kontroverzní“ daňovou amnestii a amnestii u sociálního pojištění
Na Milostivé léto naváže daňová amnestie, respektive odpuštění penále a úroků u daní, a obdobné prominutí dluhů u sociálního pojištění.
19.05.2023
Kolik zaplatíte, pokud se na daň z nemovitých věcí vykašlete?
Blíží se termín, do které by měla být uhrazena daň z nemovitých věcí, nebo alespoň její část. Posledním dnem je středa 31. května 2023.
18.05.2023
Konec plastovým občankám a dalším dokladům. Vláda schválila projekt eDoklad
K prokázání a ověření totožnosti už nebude nutné předložení fyzických dokladů. Od nového roku by mělo být možné svou totožnost prokazovat aplikací v mobilu.
18.05.2023
Nemění se jen zákoník práce, ale také zákon o inspekci práce
V návaznosti na novelu zákoníku práce je připravena i novela zákona o inspekci práce. Především v oblasti pokut. Inspektor bude moci kontrolovat zaměstnance na home office.
18.05.2023
Vláda chce zvýšit daň z nemovitostí, někde má vzrůst až o 100 %
Součástí balíčku je i zvýšení daně z nemovitých věcí. Vzniknout by měl nový koeficient, který v některých místech zvýší daň až na dvojnásobek.
18.05.2023
Podnikatelé budou moct dluhy na daních a pojistném doplatit bez penále
Podnikatelé se budou moct zbavit svých případných dluhů na sociálním pojištění a dani z příjmů levněji – bez penále. Sněmovna dnes schválila obě příslušné novely zákonů.
17.05.2023
Průměrná hodnota objednávky na českých e-shopech je meziročně o 10 % procent nižší
Obrat tuzemských e-shopů poslední měsíce vytrvale klesá, situace se ale během roku obrátí, řekl v rozhovoru pro náš sesterský portál Lupa.cz Tomáš Braverman, generální ředitel společnosti Heureka Group. Ta provozuje stejnojmenný srovnávač cen, má tak o stavu české e-commerce scény dobrý přehled.
17.05.2023
Čtěte, na co všechno nezapomenout při ukončení podnikatelské činnosti
Pokud podnikatel (OSVČ) ukončuje svoje podnikání, přináší to s sebou jistou administrativní zátěž. Na které všechny úřady je zapotřebí ukončení nahlásit?
17.05.2023
Stavební spoření se omezí, zpřísní i podpora v nezaměstnanosti
Konsolidační balíček nezvyšuje pouze daně, ale obsahuje i omezení výdajů. Například by se měl snížit maximální příspěvek na stavební spoření či zpřísnit podpora v nezaměstnanosti.
17.05.2023
Do konce května musíte uhradit daň z nemovitostí. Kde se dozvíte, kolik to dělá?
Konec května je každoročně spojen s povinností uhradit daň z nemovitých věcí. Způsobů, jak daň zaplatit, je hned několik. Kde se dozvíte, jaká je výše?
16.05.2023
Pozdě vyplácené mzdy, nevydání potvrzení o zaměstnání a další důvody k udání
Zaměstnanci se v případě podezření na pochybení ze strany zaměstnavatele mohou obracet na Státní úřad inspekce práce. Ten pak musí jednotlivá podání prověřit.
16.05.2023
Zpřísní se podmínky pro nárok na podporu v nezaměstnanosti
Konsolidační balíček, který má ozdravit státní finance, obsahuje také opatření, které dopadne na nezaměstnané. Nárok na podporu od úřadu práce bude za přísnějších podmínek.
16.05.2023
Zaměstnavatel bude po novele zákoníku práce sdělovat zaměstnancům více informací
Informační povinnost zaměstnavatele se novelou zákoníku práce rozšíří. A to nejen pro pracovní poměry, speciální paragrafy přibyly pro práci konanou na dohody.
16.05.2023
Máme pro vás přehled všech účetních novinek
S naším online školením vás nic nezaskočí. Projděte si důležité jarní novinky pro mzdové účetní.
15.05.2023
Všechny dohody o provedení práce se budou muset hlásit úřadům
V rámci konsolidačního balíčku a důchodové reformy se má zavést povinnost hlásit všechny zaměstnance pracující na dohody o provedení práce (DPH) a také evidence všech DPP. Zároveň se stanoví nový limit pro dohody.
15.05.2023
Věk odchodu do důchodu se prodlouží. Jakých ročníků se to dotkne?
Součástí představené důchodové reformy má být i úprava věku odchodu do důchodu. Nově už nebude hranice 65 let, ale bude se odvíjet od věku dožití.
15.05.2023
Online supermarkety staví byznys na spoustě slevových akcí. Víme, na co nejvíce cílí
Někdo na online nákupy potravin nedá dopustit, jiný se k nim uchýlí pouze, když nemůže do kamenného obchodu. Jak se zde liší ceny?
15.05.2023
Vláda: Odvody OSVČ se zvýší. Kdo hradí minimum, připlatí si přes 21 tisíc Kč ročně
Součást konsolidačního balíčku tvoří i zvýšení odvodů OSVČ na sociální pojištění. Ty, které nyní platí minimální zálohy, si nově ročně připlatí přes 21 tisíc korun.
15.05.2023
Klesá zájem o služby České pošty, je třeba je zdražit
Česká pošta od července 2023 upraví ceny listovních zásilek. Důvodem je dlouhodobý poklesu zájmu o tuto službu při stále rostoucích nákladech. Česká pošta zvyšuje své služby za posledních pár měsíců už poněkolikáté.
12.05.2023