Spoření na stáří podle nových podmínek ovlivní i zaměstnavatele
Připravují se změny zákona o daních z příjmů v oblasti osvobození od příjmů i nezdanitelné části základu daně pro penzijní i životní pojištění.
05.09.2023
Jak si cenami konkurují autoškoly v českých městech? Přinášíme jejich srovnání
V současné době se hodně mluví o zvyšování cen za řidičské oprávnění. Jaké jsou tedy ceny v tuzemských autoškolách?
05.09.2023
Je září, vánoční nákupy startují. Snažil se namluvit e-shop
V roce 2019 přišel e-shop Mall.cz se zjištěním, že již v průběhu září začínají Češi nakupovat vánoční dárky. Podpořil to výzkumem a v polovině září tehdy rozjel svou vánoční kampaň.
04.09.2023
Přesčas na home office? I z domu můžete pracovat jen určitou dobu
Novela zákoníku práce se zaměřila na home office a jeho pravidla s tím, že původně bylo součástí novely několik významných změn. Jednou z novinek je však sjednání home office na základě písemné dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.
04.09.2023
Komu nakonec vzroste daň z nemovitostí více, než bylo původně navrhováno?
U daně z nemovitých věcí nakonec nebude zaveden státní koeficient, nýbrž se „jen“ zvýší sazby daně a příjem zůstane obcím. Celkově to má ale v průměru znamenat vyšší daň.
04.09.2023
Pečeme bábovku: Jak maloobchodníci ve skutečnosti snižují ceny?
Sledujeme vývoj cen vybraných potravin. Jak maloobchodníci skutečně přistupují ke snižování cen? Tady jsou první výsledky.
04.09.2023
Existuje povinnost mít k platební kartě i hotovost? Někteří to tvrdí
Při placení kartou se může stát, že terminál nefunguje a platba neproběhne. V těchto případech může například obsluha restaurace tvrdit, že je povinností mít u sebe hotovost, a to odpovídající částce, kterou platíme kartou.
04.09.2023
Jste na nemocenské? Zjistěte, kdo vás může přijít zkontrolovat a co vám hrozí
K zaměstnanci, který je na nemocenské, může během této doby přijít kontrola. V roce 2019 byla zrušena karenční doba a zaměstnavatel tak proplácí i první tři dny nemoci a může přijít zaměstnance zkontrolovat.
01.09.2023
Kybernetické útoky na banky pokračují. Dalším nejde bankovnictví ani web
Včera bylo několik tuzemských bank ochromeno kybernetickými útoky, ke kterým se na síti Telegram přihlásila ruská skupina NoName057(16). Problémy pokračují i dnes, a to u bank MONETA Money Bank a Raiffeisenbank.
01.09.2023
Plánujete si požádat o dávky? Nově nebudete muset dokládat příjmy
Úřad práce ČR chce modernizovat a zlepšovat své služby a v rámci toho přichází s novinkou. Klienti při žádosti o dávky nebudou muset dokládat své příjmy, ale bude stačit, aby úřadu dali souhlas k tomu, aby si je sám opatřil.
01.09.2023
Obědy v restauracích atakují 200 korun. Bude jejich zdražování pokračovat?
Do cen jídel v restauracích se promítá jak zvýšení cen potravin, tak dalších nákladů například na energie nebo personál. Tyto faktory jsou důvodem, proč provozovatelé stále zvyšují ceny.
01.09.2023
KVÍZ: „Draze jen chutná!“ Poznáte známé značky podle reklamního sloganu?
Některé reklamní slogany se vám ihned spojí se značkou. Některé sice znáte, ale nedokážete je přiřadit. Vyzkoušejte v našem kvízu, jak dobře reklamní slogany znáte.
01.09.2023
„Když chci, tak můžu,“ tvrdí podnikatelka, která vyměnila Prahu za ostrov v oceánu
Vnitrozemské léto, spojené s cestováním, brzy skončí. Cestování by však skončit nemělo, pokud člověk podniká ve své firmě nebo na volné noze. Má to své důvody.
01.09.2023
Díky těmto podnikatelům je český trh rozmanitější. Zjistěte, co nabízejí
Spousta podnikatelů se zaměřuje na prodej, a to ať už vlastních nebo dodávaných výrobků. Připomeňte si příběhy těch, o kterých jsme psali.
31.08.2023
Kdo musí platit sociální pojištění a jak je to u OSVČ vedlejší?
Sociální pojištění se skládá z důchodového pojištění, příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a nemocenského pojištění. Povinnost odvádět částky je pro OSVČ uložena rozdílně.
31.08.2023
Velký přehled, co se změnilo v konsolidačním balíčku a co v něm zůstalo
Koalice se minulý týden nakonec dohodla na změnách konsolidačního balíčku. Novinky se týkají daně z nemovitostí, DPH či zaměstnaneckých benefitů.
31.08.2023
Smráká se nad půjčovnami karavanů a obytných vozů? Majitelů těchto vozů přibývá
Na českých silnicích i v kempech je v poslední době vidět hodně obytných vozů a karavanů. Jak jsou na tom však jejich půjčovny?
31.08.2023
Svaz minerálek protestuje proti novému DPH: Vláda jen tahá z lidí peníze
Svaz minerálních vod se ostře ohradil proti změnám v DPH, které přináší konsolidační balíček. Vláda minulý týden potvrdila, že její změny platí. Jedinou změnu připustila u novin a časopisů, kde DPH sjednotila.
31.08.2023
Dodavatel zákazníkovi zlevnil energie. Může od něj přesto odejít?
V současné době dodavatelé energií rozesílají nové ceníky a někteří z nich snižují ceny. Letos totiž končí platnost cenového stropu a také obecně klesají ceny energií. V této souvislosti zákazníci řeší, jaké si sjednat fixace a také, zda změna cen, i když v podobě jejich snížení, může být důvodem k přechodu k jinému dodavateli nabízejícímu například ještě lepší ceny.
31.08.2023
Mimořádnou valorizaci důchodů nahradí dočasný příspěvek
Mimořádnou valorizaci důchodů nahradí dočasný příspěvek, pod příslušnou novelou už chybí jen podpis prezidenta. Změna má pomoci zajistit dlouhodobost a udržitelnost důchodového systému.
31.08.2023
Zrušte každoroční podávání „růžového papíru“, žádají podnikatelé vládu
Zrušení povinnosti každoročního podávání prohlášení poplatníka k dani z příjmů, tzv. „růžového papíru, tvoří jedno z opatření, která navrhla Hospodářská komora ČR (HK ČR) ke snížení byrokracie.
31.08.2023
Sledování filmů a seriálů táhne. Jaký je byznys streamovacích služeb?
V dnešní době už zdaleka neplatí, že by lidé sledovali filmy nebo seriály jen v televizi. Přibývá placených televizních stanic a také streamovacích platforem.
31.08.2023
Z pravidel pro home office zbylo jen torzo, zůstanou tak značně volná
Původně měly některé skupiny zaměstnanců získat nárok na home office. Stejně tak se navrhovalo, aby jim zaměstnavatelé museli platit domácí náklady. Nic z toho však nebude.
31.08.2023
Trestní oznámení na skupinu Raiffeisen Bank, kvůli aktivitám v Rusku
[AKTUALIZACE] Národní centrála proti terorismu si došlápla na rakouskou skupinu Raiffeisen Bank International AG (RBI). Na skupinu podali trestní oznámení sami klienti pod hlavičkou Asociace za práva občanů a podnikatelů, a to kvůli jejím aktivitám v Rusku.
31.08.2023
Začali jste po škole podnikat? Víme, jak je to s platbou zdravotního pojištění
Nejen absolventům škol se může stát, že začnou podnikat v průběhu roku. V takových případech pak vyvstává otázka, jak je to se zdravotním pojištěním, tedy s platbou měsíčních záloh.
31.08.2023