Jak zaplatit daň z příjmů za rok 2021? Tady jsou čísla účtů všech finančních úřadů
Lhůta pro případné doplacení daně z příjmů za rok 2021 je stejná jako pro podání daňového přiznání, tedy do 1. dubna 2022. Kdo podá přiznání elektronicky, má i na doplacení daně čas do 2. května 2022. Nejjednodušší je daň zaplatit přes internetové bankovnictví.
23.03.2022
Jak zohlednit zapomenuté doklady v daních a účetnictví?
Sestavení daňových přiznání k dani z příjmů je za dveřmi a často se stává, že se objeví doklady, které spadají účetně do minulého roku. Co dělat, když je účetnictví již uzavřeno, a jak se o tento náklad nepřipravit?
23.03.2022
Co se u slevy na manželku počítá do jejích příjmů? Záleží i, kdy peníze dostala
Abyste mohli uplatnit slevu na dani na manžela či manželku, nesmí mít manžel či manželka vyšší příjmy než 68 tisíc korun za rok.
23.03.2022
Kdo může za vysoké ceny pohonných hmot? Pumpaři to podle analýzy nejsou
Ministerstvo financí přistoupilo kvůli skokovému růstu cen nafty a benzínu ke kontrole prodejních cen pohonných hmot. Podle dosavadní analýzy pumpaři nepřiměřené marže nemají a převážně reagovali na výhled dramaticky rostoucích cen a vývoj na komoditní burze.
23.03.2022
За яких умов дитину з України можна записати в дитячому садку?
Ви тікаєте від війни в Україні до Чехії зі своїми дітьми і хочуть інтегруватися в систему освіти Чехії? Як діяти в такому випадку і де можна знайти вакансії?
23.03.2022
Prodáváte na internetových bazarech? Dejte si pozor, na vás teď cílí nová vlna podvodů
Až desetinásobně vzrostl v posledních týdnech počet tzv. bazarových podvodů. Cílem jsou, pro někoho možná překvapivě především prodávající. Česká bankovní asociace (ČBA) proto uživatelům radí, aby na internetové stránky bank nikdy nepřistupovali ze zaslaných odkazů a rovněž nevyplňovali CVC kód karty.
22.03.2022
Češi skupovali spacáky i jód. Jak se pomoc Ukrajině projevila v e-shopech?
V souvislosti s válkou na Ukrajině se v České republice zvedla velká vlna solidarity. Jak se projevila v tuzemských e-shopech? Zaznamenali, že lidé nakupují jinak?
22.03.2022
Účet končící EET: Podnikatelé zaplatili na pokutách 226 milionů korun
Za tři a čtvrt roku fungování EET dostali podnikatelé 24 tisíc pokut v celkové hodnotě 226 milionů korun. V průměru tedy zaplatili na jedné pokutě 9384 korun.
22.03.2022
Ukrajinci si mohou zdarma zřídit bankovní účet i v asistenčních centrech
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spolu s Českou bankovní asociací (ČBA) zorganizovalo iniciativu, díky které si mohou ukrajinští uprchlíci zdarma zřídit účet v asistenčním centru v Praze a v Ostravě. Postupně budou rozšířena i na další města.
22.03.2022
Těžký den pro Babiše, čelí obžalobě za Čapí hnízdo a Agrofert má vrátit 100 milionů
Dopoledne ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že bude chtít po Agrofertu vrátit dotaci 100 milionů na inovační linku na toastový chléb. V poledne pak státní zástupce oznámil, že podal ve věci kauzy Čapí hnízdo obžalobu na Andreje Babiše a na někdejší manažerku farmy Jana Nagyovou.
21.03.2022
Síkela sebere Agrofertu dotaci 100 milionů, inovační linka na “tousťák” nebyla dost inovační
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zahájilo proces odnětí dotace 100 milionů Kč, kterou dostala společnost Pekárna Zelená louka ze skupiny Agrofert na “inovační linku na výrobu toastového chleba”. Důvodem je nedostatečná inovativnost projektu.
21.03.2022
Радимо українцям: Змінений процес прибуття до Чехії
У зв'язку з кількістю біженців, які прибувають до Чехії, значно спрощена реєстрація, отримання дозволу на проживання та медичного страхування.
21.03.2022
Radíme Ukrajincům: Kde mohou dospělí navštěvovat kurzy češtiny
Ukrajinština je při poslechu podobná češtině, ale ne každý jí dokáže porozumět. Přinášíme proto přehled, kde se Ukrajinci mohou učit česky.
21.03.2022
Radíme Ukrajincům: Upravený postup při příjezdu do České republiky
Vzhledem k množství uprchlíků přicházejících na území České republiky došlo k zásadnímu zjednodušení registrace, získání povolení k pobytu i zdravotního pojištění.
21.03.2022
Přihlásil se k paušální dani, ale zapomněl zrušit příkaz k úhradě pojistného. O peníze musí zažádat
Poplatníci, kteří se přihlásili do paušálního režimu, se tak zbavili povinnosti hradit zvlášť pojistné a daň z příjmu. Vše teď hradí v jedné záloze, tedy v rámci paušální daně OSVČ.
18.03.2022
Dead stock bude pro retail mrtvým pojmem. Ze slovníku ho vymaže startup Ydistri
Startup Ydistri vyvíjí systém na redistribuci tzv. „mrtvých zásob“. Každý řetězec má problém s tím, že mu některé položky bez užitku leží na skladě, zatímco jiné u něj nejsou dostupné. Technologie Ydistri se soustředí na řešení tohoto všudypřítomného problému, a to formou redistribuce dead stocku.
18.03.2022
Co je to pravděpodobné pojistné a komu a kdy ho může pojišťovna vyměřit?
V souvislosti se zdravotním pojištěním se objevuje výraz pravděpodobná výše pojistného, kterou může stanovit zdravotní pojišťovna. Komu a v jakém případě tak může učinit?
18.03.2022
Všem OSVČ se od roku 2023 zřídí datové schránky, daně budou muset řešit online
Všem podnikajícím fyzickým osobám budou od roku 2023 povinně zřízeny datové schránky. Datové schránky se navíc zřídí i některým dalším fyzickým osobám.
18.03.2022
Vyhlížíte přeplatek na dani, ale on nikde. Může za to zřejmě naprostá banalita
Při vyplňování a následném podávání daňového přiznání se může poplatník dopustit celé řady chyb. Každým rokem na ně server Podnikatel.cz upozorňuje. I přesto se stále opakují.
17.03.2022
"Přijmeme prodavačku - důchodkyni." Inzerát plný diskriminace
Zaměstnavatel má právo vybírat si svého zaměstnance a stanovit kritéria, která by měl splňovat. Pozor však na zákaz diskriminace.
17.03.2022
Jak to vypadá v českých bankách po odchodu Sberbank? Není důvod k žádné panice
V souvislosti s válkou na Ukrajině odešla z našeho trhu ruská banka Sberbank. Jak na tuto situaci zareagovaly ostatní banky a jak se chovali jejich klienti?
17.03.2022
Radíme zaměstnavatelům: Zaměstnání uprchlíků z Ukrajiny
Ukrajinci se speciálním vízem za účelem strpení mohou u nás začít pracovat. Avšak bez pracovního povolení získaného ve spolupráci se zaměstnavatelem to nepůjde.
17.03.2022
Musíte zdanit kompenzační bonus a ošetřovné pro OSVČ? A co peníze z Antiviru?
Na podání papírového daňového přiznání zbývají už jen dva týdny. Jak je to se zdaněním covidových podpor? A započítávají se do vlastního příjmu manžela, nebo manželky?
17.03.2022
Zálohy na silniční daň budou zrušeny, a to všem poplatníkům
Zálohy na silniční daň budou zrušeny všem poplatníkům, oznámil dnes ministr financí Zbyněk Stanjura. Jak upřesnilo serveru Podnikatel.cz ministerstvo financí, jde o doplňující opatření k závazku zrušit silniční daň pro vozidla do 12 tun.
17.03.2022
Новини в законодавстві, що регулює допомогу українським біженцям
У контексті збройного конфлікту на території України, спровокованого вторгненням військ Російської Федерації на територію України, 4 березня 2022 року Рада Європейського Союзу прийняла виконавче рішення 2022/382, яким відзначає масовий наплив переміщених осіб з України та відповідно до статті 5 Директиви 2001/55/ЄС встановлює для них режим тимчасового захисту (далі – «Рішення Ради»).
16.03.2022