Firmy mají poslední den na podání žádosti o dotace na energie
Firmy, kterých se netýkají cenové stropy, mají poslední den na podání žádost o podporu na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen.
08.02.2023
Úpravy základu daně v daňovém přiznání k dani z příjmů právnických osob
Blíží se doba pro zpracování účetní závěrky za uplynulý rok. S tím souvisí i zpracování daňových přiznání k dani z příjmů. Jaké nejčastější úpravy základu daně vás čekají?
08.02.2023
Záměr potvrzen, u dohod o provedení práce a pracovní činnosti bude nárok na dovolenou
Přestože novela zákoníku práce čelila v připomínkovém řízení velké kritice a ministerstvo ji proto přepracovalo, zavedení dovolených u dohod v ní zůstalo.
08.02.2023
Malé španělské bistro rozmazluje Pražáky. Ručně nakrájí šunku a doveze ji až domů
Bistro specializující se na španělské speciality chce zaujmout netradiční nabídkou, která by měla potěšit mlsné jazýčky obyvatel Prahy.
08.02.2023
Stručný přehled slev na dani, kterými si můžete snížit daň z příjmu
Daň z příjmů je možné snížit slevami na dani. Nabízíme stručný výčet slev, které lze při snížení výše daně uplatnit.
07.02.2023
Mrzne, až praští: Při jakých teplotách už zaměstnance nesmíte poslat pracovat ven?
Při práci venku při mrazivém počasí musí zaměstnavatel svým zaměstnancům zajistit hned několik nezbytných věcí. Pokud teploty klesnou hodně hluboko, neměl by je ven posílat vůbec.
07.02.2023
Nová sociální síť, která nezobrazuje reklamy a firemní účty, má už miliony uživatelů
Je tu nová aplikace a sociální síť, která hrála roli také v prezidentské kampani a sbírá velký počet stažení hlavně mezi mladými uživateli. Má pro firmy a značky vůbec smysl?
07.02.2023
Upravené podmínky čerpání otcovské a nová překážka dle zákoníku práce
Upravila se karanténa a okruh příjemců otcovské poporodní péče. Ta je nově překážkou v práci, což má vliv na postup při čerpání dávky u zaměstnavatele.
07.02.2023
Platíte nově paušální daň OSVČ? Přiznání za rok 2022 ještě musíte podat
Jednu z výhod paušálního režimu OSVČ tvoří skutečnost, že nemusíte podávat daňové přiznání ani přehledy. Pokud jste však začali platit paušální daň až letos, za rok 2022 ještě přiznání podat musíte.
07.02.2023
Vytvořili úspěšný byznys s fiktivními fakturami, „jen" nebyl legální. Hrozí jim 9 let
Daňová Kobra opět úřadovala. Čtyřem osobám, které vytvářely za provizi fiktivní faktury a způsobily tím státu škodu přes 350 milionů Kč, hrozí až 9 let vězení.
06.02.2023
Nezapomeňte změnit zálohu na zdravotní pojištění OSVČ, zbývají dva dny
OSVČ by neměly zapomenout na změnu zálohy na zdravotní pojištění za leden. Pokud tak neučinily, mají na to poslední dva dny. Novou zálohu je totiž nutné uhradit do 8. února.
06.02.2023
Máslo jako luxus? Češi více sahají po rostlinném tuku
O cenách másla se hodně mluvilo, jednu dobu byla zmiňována i máslová krize a zdálo se, že se tento základní produkt stane luxusní potravinou. Jaká je situace dnes?
06.02.2023
Odborům byl zrušen přístup do datových schránek, zapomnělo se na související zákon
S povinným zřízováním datových schránek se pojilo hned několik problémů. Jedním z nich bylo, že odborům byl zrušen přístup do jejich datových schránek.
06.02.2023
S virtuální asistentkou zatím palačinky neuděláte, zato vám poradí, co s penězi
Moderní technologie zatím neznají meze. S dotazy už není třeba obracet se na kompetentního člověka, odpověď lze získat ze světa virtuálního.
03.02.2023
Jak postupovat při uzavírání dohod a zaměstnávání malého rozsahu?
V oblasti zaměstnávání malého rozsahu, dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti se mnohé změnilo. Nechte se informovat o aktuálních novinkách.
03.02.2023
OSVČ by se mohly zvednout odvody na pojistné na úroveň zaměstnanců
Chystá se celá řada změn a úsporných opatření, která mají snížit schodek státního rozpočtu. Některé změny by se mohly citelně dotknout také živnostníků.
03.02.2023
Porodit, podnikat, nezkrachovat: Nutný je finanční polštář a plán na měsíce dopředu
Jak se rodí podnikatelkám? Jak se na miminko připravují, aby zvládly i svůj byznys? Přinášíme konkrétní zkušenosti. Podnikatelky se shodují: „Bez plánu ani ránu.“
03.02.2023
Igráčkovi už táhne na padesát. Přečtěte si jeho „životopis"
[FOTOGALERIE] Ačkoli to po revoluci vypadalo, že Igráček nebude mít v konkurenci Lega a dalších hraček šanci, podařil se mu comeback a za pár let tak oslaví 50. narozeniny.
03.02.2023
Jeden nepředal mobil, druhý smazal důležité maily. Za maření kontroly 22,5 milionu
Při kontrolách ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je nutná součinnost. Pokud se tak neděje a dochází k maření šetření, riskují firmy tučné pokuty.
02.02.2023
Dokdy musíte uhradit nedoplatek na pojistném po podání přehledu OSVČ pojišťovně?
S novým rokem přichází pro OSVČ řada povinností. Pokud nejsou v režimu paušální daně, jsou povinny podat přehled zdravotní pojišťovně. Jak dlouhá je lhůta pro uhrazení případného pojistného po podání tiskopisu?
02.02.2023
Zaplať a můžeš získat titul: Jaký je byznys soukromých vysokých škol?
Kdo chce studovat, může si vybrat, na jakou školu zamíří. Kromě akademického vzdělání existuje i to profesní, za které se však platí.
02.02.2023
Nezměnily se jen pracovnělékařské prohlídky, ale také obsah, poradenství a dohled
Zrušila se příloha k vyhlášce a upravila profesní rizika. Např. pro práci v noci, řidiče referenty či práci ve školství. Dohled se v řadě případů vůbec nevyžaduje.
02.02.2023
Česko opustilo 33 let po Sametové revoluci postsovětské banky
Česko po 33 letech ukončilo letos v lednu členství v Mezinárodní bance hospodářské spolupráce (MBHS) a Mezinárodní investiční bance (MIB), které ovládá Moskva. K dohodě o vypořádání vzájemných závazků zatím nedošlo.
02.02.2023
„Wolt = bída“. Kurýři protestovali v Praze proti změně v odměňování
Přibližně sto kurýrů rozvážkové firmy Wolt dnes demonstrovalo proti změnám v odměňování, které podle nich znamenají snížení odměn.
01.02.2023
Chystá se další podpora pracujících důchodců, a to 6,5% sleva na pojistném
Od února mohou zaměstnavatelé na seniory (a i další skupiny zaměstnanců) pracující na zkrácený úvazek uplatnit 5% slevu na sociálním pojištění. Pro pracující a podnikající důchodce se navíc chystá další snížení odvodů.
01.02.2023