Zvýšily se sazby náhrady za pohonné hmoty. Kolik zaměstnanec tedy dostane?
S datem účinnosti od 19. října 2021 se zvýšily náhrady za pohonné hmoty. Kdy a kde se toto zvýšení projeví?
27.10.2021
Zimní dovolené jdou i přes opatření na dračku. Lidé si rezervují termíny už teď
V zimě mohou lidé vyrazit jak na hory, tak někam k moři. Jak je tato varianta oblíbená a s čím se nyní potýkají cestovní kanceláře?
27.10.2021
Porušíte při podnikání protiepidemická opatření? Pokuta až 3 miliony, chce vláda
Vláda chce přitvrdit sankce za porušení protiepidemických opatření. Podnikatelé by mohli dostat pokutu až do výše 3 milionů korun.
27.10.2021
Blíží se kontroly bezinfekčnosti hostů v restauracích. Zamíří do všech okresů
Do restaurace jen s důkazem, že je člověk bezinfekční, kdy má buď potvrzení o očkování, o prodělaném covidu, nebo negativní test. Opatření, které platí už několik měsíců, teď bude důsledněji kontrolováno. Od příštího týdne to spadne na bedra samotným provozovatelům stravovacích zařízení.
27.10.2021
Opět se zavřou obchody. Na říjnový svátek se vztahuje zákaz prodeje
V zákoně o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se dozvíte, jak je to se zákazem prodeje na svátek. Ač je v platnosti už nějaký ten rok, lidé v tom mají stále chaos. Chybí v tom logika. Zářijového svátku se zákaz prodeje na obchody nevztahoval, zatímco v říjnu se ale obchody musí zavřít.
26.10.2021
K dispozici jsou nové tiskopisy pro plátce daně z příjmů ze závislé činnosti
Nové tiskopisy, na které upozorňuje finanční správa plátce daně z příjmů ze závislé činnosti, se týkají zdaňovacího období 2021 a 2022.
26.10.2021
Ojetiny rychle mizí z trhu. Na nové auto z fabriky se totiž bude čekat až 1 rok
Na výrobu nových automobilů má vliv koronavirus, nedostatek materiálu i inflace. Jak tuto situaci vidí jejich prodejci?
26.10.2021
Náhrada mzdy se od roku 2022 razantně zvýší
Po několika letech se zaměstnancům na neschopenkách či v karanténě díky vyšší průměrné mzdě výrazněji zvýší i náhrada mzdy. Jásat ale zřejmě nebudou.
26.10.2021
Kompenzační bonus musí vrátit 2,5 tisíce lidí. Kontroly budou pokračovat
Finanční správa během pandemie přijala celkem 2,7 milionu žádostí. Při následných kontrolách zjistila, že v letošním roce čerpalo kompenzační bonus neoprávněně 2,5 tisíce žadatelů, kteří musí bonus vrátit. Úřady chtějí v prověřování oprávněnosti vyplacených bonusů pokračovat i nadále.
26.10.2021
Kdo má nárok na ošetřovné během ředitelského volna či podzimních prázdnin?
S blížícími se podzimními prázdninami opět vyvstaly otázky spojené s ošetřovným a karanténou. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto opět připomněla nejdůležitější informace.
26.10.2021
Část programu Antivirus bude fungovat až do konce letošního roku
Vláda dnes prodloužila program Antivirus A až do konce letošního roku. Režim A se týká zaměstnanců, kterým byla nařízena karanténa.
26.10.2021
Domácnosti budou platit za elektřinu a plyn v cenách bez DPH
V návaznosti na aktuální situaci na trzích s komoditami plynu a elektřiny a jejich prudké zvýšení cen došlo k rozhodnutí o prominutí daně z přidané hodnoty v důsledku mimořádné události.
25.10.2021
Víme přesně, kde mají nejdražší a nejlevnější benzín. Máme velký přehled
Zdražování se dotýká také pohonných hmot. Podívejte se, jaké jsou ceny benzínu a nafty na tuzemských čerpacích stanicích.
25.10.2021
Znásilnění práva, říkají odborníci k vládním kejklím s DPH na energie
Ministryně financí vydala rozhodnutí, dle kterého na listopad a prosinec DPH odpouští na energie. Odborníci se shodují, že jde o protiprávní krok.
25.10.2021
Jak je to s respirátory na pracovišti? Vojtěch upřesnil opatření
Vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci začnou od pondělí 25. října a následně od pondělí 1. listopadu platit další nová opatření. Týkají se mimo jiné povinnosti nosit respirátor.
25.10.2021
Kde nakoupíte potraviny za ceny stejné jako vloni? Máme velký přehled cen
Inflace dává Čechům zabrat. Zdražily i potraviny? Zjistili jsme z letáků. Pozor také na vánoční nákupy. Některé produkty nemusí být dostupné. Na vině jsou opět čipy.
25.10.2021
Letos není radno vyčkávat s online vánočními nákupy. Bude menší možnost volby
V letošním roce se bude předvánoční šílenství lišit od let předchozích. Online zákazníků je mnohem více, do hry navíc vstupuje inflace. A problémy jsou také s dodávkami zboží při nedostatku čipů.
22.10.2021
Velký zátah na lidi pracující načerno po celé republice: Nejhůř na tom byla Vysočina
Nedávno proběhla celorepubliková kontrolní akce s názvem ČMELÁK, která cílila na dodržování zákona o zaměstnanosti a platnost pracovních povolení pro výkon práce cizinců. Nejvíce pochybení bylo odhaleno na Vysočině.
22.10.2021
Zdražily potraviny? Víme to přesně. Porovnali jsme letošní a loňské letáky
Letošní podzim je ve znamení zdražování. Jak se to dotklo potravin v supermarketu? Porovnali jsme ceny produktů v loňských a letošních letácích.
22.10.2021
Přehledně: Co se mění od pondělí 25. 10. v opatřeních a co od 1. 11.?
Od pondělí 25. října a následně i od 1. listopadu se opět zpřísňují opatření proti šíření koronaviru. Novinky se dotknou testování či restaurací.
22.10.2021
Tzv. energošmejdi útočí. Snaží se vydělat na situaci zoufalých lidí. Na co si dát pozor?
Statisíce Čechů po pádu Bohemia Energy narychlo hledají nového dodavatele elektřiny nebo plynu. Velcí dodavatelé ceníky pro nové zákazníky vyšroubovali do závratných výšek. Energetický regulační úřad už dostal první stížnosti na podvodné zprostředkovatele.
21.10.2021
Mezi spolužáky jeden pozitivní, všichni musí do karantény. Jak na ošetřovné?
Může nastat situace, kdy je ve třídě pozitivně testovaný žák, a právě proto pošle hygiena celou třídu do karantény. Jak je to se žádostí o ošetřovné?
21.10.2021
Do konce října mají někteří povinnost podat daňové přiznání. Koho přesně se týká?
Finanční správa upozorňuje ty daňové subjekty, které využívají zvláštní režim jednoho správního místa (One Stop Shop). Do konce října, tedy 31. října, mají povinnost podat daňové přiznání. Týká se 3. čtvrtletí 2021.
21.10.2021
Vánoce v ohrožení. Kvůli nedostatku čipů bude málo elektroniky i myček na nádobí
V poslední době se hodně mluví o nedostatku čipů, problémech s dodávkami zboží i o jeho zdražování. Co k této situaci říkají internetové obchody?
21.10.2021
Součinnost zaměstnavatelů vůči exekutorům v nové podobě
Součinnostní dotazy exekutorů dostanou od příštího roku nová pravidla. Doplňuje se exekuční řád a zavádí nový elektronický formulář.
21.10.2021