Zaměstnanci České pošty stávkují zpomalením práce, v praxi se to neprojevilo
Třetina zaměstnanců České pošty se podle údajů odborů zapojila do třídenní stávky, která má podobu zpomalování práce. V praxi se to podle mluvčího pošty nijak neprojevilo a vše běží jako obvykle.
30.09.2021
Kdy můžete odejít do předčasného důchodu a o kolik se vám zkrátí penze?
I pro předčasný odchod do důchodu musíte splnit určité podmínky. A počítejte s tím, že budete mít nižší penzi, a to natrvalo.
30.09.2021
Zdražování kávy je nevyhnutelné. Zjišťovali jsme, o kolik se ceny zvýší
Kavárny se potýkaly se zavřením a nyní je zřejmě čeká zdražování. Zjišťovali jsme, o kolik porostou ceny oblíbeného životabudiče.
29.09.2021
Paušální daň OSVČ bude v roce 2022 skoro 6 tisíc korun. Dokdy se lze přihlásit?
Paušální daň OSVČ se v roce 2022 zvýší oproti letošnímu roku o více než 500 Kč, a to na 5994 Kč.
29.09.2021
Koupaliště: Nejhorší sezóna za posledních 20 let. Viníkem není jen covid
S koncem prázdnin a příchodem chladnějších dnů dochází ke konci sezóny koupališť. A jak ji provozovatelé koupališť hodnotí? Jako katastrofální.
27.09.2021
Nejen minimální mzda 18 tisíc, Maláčová chce zaručenou mzdu až do výše 36 tisíc
Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové by se minimální mzda měla zvýšit na 18 tisíc korun. Ruku v ruce s tím mají rekordně vzrůst i hranice mzdy zaručené.
27.09.2021
Důvěra v ekonomiku dále klesá, chybí součástky a straší i inflace
Důvěra v tuzemskou ekonomiku opět klesla, a to jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Průmyslu chybí důležité komponenty a spotřebitele zase straší vysoká inflace. Ve srovnání se zářím loňského roku jsou souhrnný indikátor, podnikatelský indikátor a indikátor důvěry spotřebitelů nicméně na vyšší úrovni. Vyplývá to z aktuálního konjunkturálního průzkumu Českého statistického úřadu (ČSÚ).
27.09.2021
Chtěli vybírat 5 miliard ročně. Teď se Schillerová chlubí tím, že doměřili 4,5 miliardy za 7 let
Ministryně financí Alena Schillerová se chlubí doměrky daní u převodních cen. Za 6 let finanční správa doměřila díky kontrolám dohromady 4,5 miliardy korun. Původní plán ministerstva však byl získat ročně navíc 5 miliard korun.
24.09.2021
Topíte se ve stresu i zahlcení informacemi a úkoly? Zjistěte, jak z toho ven
Lifehacking je trochu móda, pod níž se však schovávají i užitečné metody pro lepší osobní produktivitu. Než něčemu skočíte na špek, zvažte, o co vám vážně jde.
24.09.2021
Příští týden přinese státní svátek. Pamatujete si už, jestli v tento den nakoupíte?
Zmatky, kdy jsou obchody zavřeny a kdy nikoli, způsobuje už nějaký ten rok zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě.
23.09.2021
Rozeznat podvodnou SMS není problém, horší je to s podvodným e-mailem
Tzv. kybernástrahy jsou stále častější. Útočníci to zkouší všemi možnými způsoby. Mailovou komunikací, prostřednictvím SMS zpráv, je možné setkat se také s falešnými přihlašovacími stránkami.
23.09.2021
Jak dlouho lze pobírat podporu v nezaměstnanosti a jaká je její aktuální výše?
Nárok na podporu v nezaměstnanosti vznikne v případě, že člověk během posledních dvou let před zařazením do evidence úřadu práce získal dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců, a to ze zaměstnání nebo při výkonu jiné výdělečné činnosti či náhradní dobou, a zároveň není poživatelem starobního důchodu.
23.09.2021
Zhodnocení letošních „fesťáků“? Byly plné pozitivní energie od fanoušků i kapel
I přes koronavirovou situaci se v letních měsících konalo několik festivalů. Jak je pořadatelé hodnotí a co je překvapilo?
23.09.2021
Patří na chráněný účet cestovné a stravenkový paušál?
Od července si mohou dlužníci v exekucích zřídit u banky chráněný účet. K tomu je nezbytná spolupráce zaměstnavatelů, musí vyplnit potřebný formulář.
23.09.2021
Blíží se termín pro podání žádosti o vrácení DPH z EU za rok 2020
Finanční správa na svém twitterovém profilu upozorňuje, že termín pro podání žádosti o vrácení DPH z jiných členských států dle § 82 zákona o DPH vyprší ve čtvrtek 30. září 2021.
22.09.2021
Špatná barva, špatný střih: Jak reklamovat služby kadeřníka?
Už tím, že dosednete do kadeřnického křesla a vyslovíte svou představu, uzavíráte s kadeřníkem smlouvu o dílo. Kadeřník je tak povinen postupovat v souladu s vašimi pokyny. Pokud je výsledek jiný nebo s vadami, lze jej reklamovat.
22.09.2021
Cena obvyklá: Jaká jsou její úskalí a kde najdeme její úpravu?
Máte jako jednatel sjednanou smlouvu o zápůjčce s vlastní společností, součástí které je úrok? Pozor na cenu obvyklou, kterou je nutné dodržet, a to již při samotném uzavření smlouvy.
22.09.2021
Kouzlo dobrého sirupu? Kvalitní suroviny i esence lásky
Někdo má sirupy spojené s dětstvím, jiný třeba s prázdninami u prarodičů. Jedná se o oblíbený nápoj, který má v České republice dlouholetou tradici.
22.09.2021
Od října se už má z malých čínských zásilek platit DPH. Čeká se ale na Zemana
Od 1. října už zřejmě budete muset i při nákupu drobného zboží z čínských a dalších e-shopů mimo EU platit DPH.
22.09.2021
Je libo Guess, Adidas nebo Hugo Boss za pár kaček? Celníci šli najisto
10 stánků, 7 tisíc padělků, škoda 40 milionů, takové je shrnutí poslední kontrolní akce, která byla zaměřená na prodej falzifikátů. Konala se v příhraniční tržnici Svatý Kříž v Karlovarském kraji.
21.09.2021
Je evidovaný na úřadu práce. Může si přivydělávat a zároveň brát podporu?
Přišel o práci. Obrátil se tak na úřad práce, který mu s nalezením nové pracovní pozice pomáhá. Po určitou dobu má nárok na podporu v nezaměstnanosti. Jak je to s možností přivýdělku, pokud je v evidenci uchazečů o zaměstnání na úřadu práce? Úřad práce odpovídá na časté dotazy ze strany uchazečů v rubrice Co dělat při ztrátě zaměstnání.
21.09.2021
Češi si oblíbili sudové pivo na chaty. Tipněte si, zda vláda hospody zase zavře
Léto a pivo k sobě patří. Jak jej hodnotí pivovary a co je překvapilo?
21.09.2021
Má, nebo nemá zaměstnanec v samoizolaci nárok na náhradu mzdy?
Část zaměstnanců končí po návratu ze zahraničí povinně v samoizolaci. Pojem samoizolace rozhodně totožný s pojmem karanténa či izolace není.
21.09.2021
Nepřidávejte státním zaměstnancům 3000 Kč, žádá vládu Svaz průmyslu
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) spolu s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS) požadují po vládě, aby neodsouhlasila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčová na zvýšení platů ve veřejné sféře o 3000 Kč. Podle podnikatelů to totiž výrazně zatíží rozpočty.
21.09.2021
Alza dostala pokutu 250 000 korun, prodávala respirátory bez označení výrobce
Alza.cz dostala pokutu od České obchodní inspekce (ČOI) ve výši 250 000 korun, a to mimo jiné za to, že prodávala respirátory, které nesplňovaly příslušná nařízení EU, výrobky neobsahovaly návod, ani identifikaci výrobce a ani důležité informace týkající se pokynů pro skladování, používání, čištění, údržbu, dezinfekci apod. Podle ČOI šlo o nejvyšší pokutu, kterou inspekce udělila online obchodům v
21.09.2021