Období brigád je tady. Udělejte si jasno, jak je to se zdaněním dohod
[2 minuty čtení] Nejen studenti mají nyní možnost zajímavého přivýdělku formou brigád, které jsou nejčastěji uzavírány na dohody o provedení práce nebo pracovní činnosti. Tato forma zaměstnání je zejména pro studenty výhodná především z pohledu zdravotního a sociálního pojištění, proto se k ní mnoho zaměstnavatelů uchyluje.
02.07.2019
Abyste zvýšili dosah příspěvků na Instagramu, musíte jít na ruku algoritmu
[4 minuty čtení] Na sociálních sítích je kromě aktivních fanoušků důležité dostat příspěvky k co nejvíce lidem. Proto přinášíme tipy, jak zvýšit dosah příspěvků. Když vaše instagramové příspěvky vidí více lidí, můžete získat více fanoušků a mít u příspěvků také větší angažovanost. Ve výsledku to vede jak k budování povědomí o značce, tak také ke zvýšení prodejů.
02.07.2019
Je pro vás dovolená to samé co obrovský stres? Čtěte 10 tipů, jak si volno užít
[5 minut čtení] Stres mnohé sužuje v práci a nevyhýbá se jim, ani když mají volno. Také dovolená je často radost spojená zároveň s mnoha hororovými prvky. Jak to letos změnit? Dvě výzkumnice formulovaly doporučení, jak si pozitivní dovolenou, z níž se nestane noční můra, zařídit. Pomůže to následně i ke snadnějšímu návratu do práce.
02.07.2019
Konec karenční doby: První tři dny nemoci se marodům ode dneška opět proplácí
[2 minuty čtení] Červenec přináší další změnu v oblasti nemocenské. Ruší se karenční doba, první 3 dny pracovní neschopnosti, za které se neposkytuje náhrada mzdy nebo platu. Na základě účinnosti novely zákoníku práce musí podnikatelé zaměstnancům od 1. července 2019 platit náhradu mzdy od prvního dne pracovní neschopnosti. Náhrada bude ve výši 60 procent redukovaného denního vyměřovacího základu.
01.07.2019
Řidiči alternativních taxislužeb vyžadují úpravy zákona i modernizaci oboru
[3 minuty čtení] Pod taktovkou samotných řidičů alternativních taxislužeb různých platforem vzniká Asociace řidičů alternativních taxislužeb. Jak jsou její cíle? Cílem Asociace je podpořit a spojit všechny řidiče alternativních taxislužeb a také přinést nový úhel pohledu do celospolečenské diskuze ohledně novelizace celého odvětví.
01.07.2019
Plošný reverse-charge se přiblížil, Evropská komise český návrh schválila
[1 minuta čtení] Evropská komise schválila českou žádost, aby ČR mohla plošně využívat všeobecný mechanismus přenesení daňové povinnosti u DPH (plošný reverse charge). Nyní bude o žádosti rozhodovat Rada EU. Ministerstvo financí doufá, že by plošný reverse-charge mělo stihnout zavést od poloviny roku 2020. Možnost využití plošného reverse-charge má být však časově omezena, a to do 22. června 2022.
01.07.2019
Potravinářskou firmu stavěl na zelené louce. Teď míří k čtvrtmiliardovému obratu
[9 minut čtení] Firmu postavil z ničeho, na zelené louce, když na vysoké škole postrádal praxi. Dnes má společnost 160milionový roční obrat, chuť růst a dostat se dál do světa. Řeč je o Martinovi Moučkovi, jednateli a společníkovi firmy FOODISH, která podniká v potravinářství a rozvíjí svou značku zdravé výživy Arax. Čtěte jeho příběh.
01.07.2019
Máte daňového poradce? Pak pozor na termín pro podání přiznání k dani z příjmů
[1 minuta čtení] Podnikatelé, kteří využili služeb daňového poradce nebo mají povinný audit, musí do 1. července podat přiznání k dani z příjmů. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
28.06.2019
Přeplácaným výlohám odzvonilo. Vsaďte na čistý design i vy
[8 minut čtení] Výloha tvoří velmi důležitou součást obchodů a jejím cílem je zaujmout a přilákat zákazníka. Jak však na to? Čeho se vyvarovat a jaké jsou zde trendy? Ideální výloha hlavně prodává zboží a poutá pozornost. Navíc je snadno realizovatelná. Klíčovým prvkem úspěchu je nápad, tudíž se dá udělat i s malým rozpočtem.
28.06.2019
Úrok, který berňák platí firmám za neoprávněné exekuce, se má výrazně snížit
[6 minut čtení] Pokud dnes berňák neoprávněně exekučně postihne podnikatele, například na základě zajišťovacího příkazu, musí zaplatit úrok 32 %. Nově má jít jen o 10% úrok. Ministerstvo změny hájí tím, že chce jen sjednotit systém úroků a že podnikatel stále bude moct požádat o náhradu škody. Jak však upozorňují odborníci, tato změna způsobí, že podnikatelé budou nuceni přešlapy finanční správy ř
28.06.2019
Zahrádka, kde si pivo odložíte na snowboard, sednete si do vany nebo na lanovku
[1 minuta čtení] Přinášíme inspiraci pro provozovatele restaurací nebo barů, kteří začínají budovat zahrádku nebo chtějí tu původní obzvláštnit. Nahlédněte do fotogalerie. Bez možnosti posezení venku je bar či restaurace polovičatá. Zvláště v letních dnech přitahují zahrádky spoustu hostů a zákazníků. Mnohdy ale provozovny bojují s místem a také se samotným designem.
27.06.2019
Blesková výměna: Prodejci vyřeší reklamaci okamžitě. Ale za úplatu
[2 minuty čtení] Prodejci jsou ze zákona povinni řešit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nabízí teď tzv. bleskovou výměnu, kdy zboží vymění okamžitě. Má to své ale. Pokud spotřebitel objeví na zakoupeném zboží nějakou vadu do dvou let, má právo na reklamaci. Prodejce zboží posoudí a poté reklamaci vyřídí. Reklamace by měla být vyřízena do 30 dnů.
27.06.2019
V byznysu vám to dře? Zvažte, jestli nevysíláte svým oblečením špatné signály
[7 minut čtení] Oblečení hraje v byznysu roli. Vzhled podnikatelky nebo podnikatele, který nevzbuzuje důvěru a je v rozporu s tím, co říkají, může zmařit obchod. Jak to změnit? Traduje se výrok Anny Wintour, mocné ženy módy ze známého módního časopisu Vogue: „Jestliže nemůžete být lepší než vaše konkurence, jednoduše se lépe oblečte.“
27.06.2019
U malého podnikatele je znát každá koruna, soud snížil pokutu u EET na tisícovku
[4 minuty čtení] Soud snížil obchodníkovi pokutu za nedodržení povinností u EET z 6500 na 1000 korun. Podle soudu nevzaly úřady dostatečně v potaz, že jde o malého podnikatele. Podle soudu se navíc jednalo o ojedinělé pochybení a jakékoli předchozí či následující kontroly již nic závadného nezjistily. Jak uvedl soud, je nutno vzít v potaz preventivní funkci v takovémto případě ukládané pokuty, k j
27.06.2019
Nezapomeňte, že při vysokých teplotách mají zaměstnanci nárok na ochranné nápoje
[3 minuty čtení] Během stávajících tropických teplot mají zaměstnavatelé vůči svým zaměstnancům některé další povinnosti. Předně jim musí zajistit tzv. ochranné nápoje. Při posouzení, zda musí zaměstnavatel zajistit minerálky a iontové nápoje, či zda stačí pouze pitná voda, se vychází z tříd práce podle energetického výdaje.
26.06.2019
Dovolená při změně zaměstnání v souladu se zákony
[4 minuty čtení] Změna zaměstnání se vždy dotkne řádné dovolené zaměstnance. Většinou je před skončením pracovního poměru vyčerpána nebo proplacena, ale jsou i jiné možnosti. Vždy záleží na okolnostech a na vůli zúčastněných stran. Zákoník práce nabízí hned několik variant řešení.
26.06.2019
Čím je reklama kreativnější, tím lépe. Inspirujte se u oceněných kampaní
[4 minuty čtení] Ve francouzském Cannes se minulý týden konal 66. ročník festivalu kreativity Cannes Lions International Festival of Creativity. Podívejte se, co přinesl. Jedná se o pětidenní festival, jehož součástí jsou slavnostní ceremoniály spojené s udělováním cen – lvů, ale také networkingy nebo odborné diskuze týkající se kreativní komunikace, reklamy a příbuzných oborů.
26.06.2019
Online finanční úřad bude do konce roku 2020, slibuje ministerstvo
[2 minuty čtení] Ministerstvo financí slibuje, že projekt MoJe daně, tedy jakýsi online finanční úřad, spustí ve 4. čtvrtletí roku 2020. Online finanční úřad má být podobný elektronickému bankovnictví a nabídnout přehledné rozhraní a jednoduché vyřizování daňových povinností.
25.06.2019
Od července se sníží sazba pojistného na nemocenské pojištění
[2 minuty čtení] Na začátku července dojde ke změnám ve výši sazby pojistného na nemocenské pojištění. Jde o kompenzaci za zrušení karenční doby. Od 1. července 2019 budou muset podnikatelé zaměstnancům platit náhradu mzdy od prvního dne pracovní neschopnosti. Náhrada bude ve výši 60 procent redukovaného denního vyměřovacího základu.
25.06.2019
V hotelu našli plno nelegálně zaměstnaných cizinců. Pracovali i na polská víza
[1 minuta čtení] Pražští celníci v minulém týdnu kontrolovali nelegální zaměstnávání cizinců v jednom z luxusních hotelů téměř v centru Prahy. Celníci provádějí podobné kontroly od doby, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie.
25.06.2019
Konec tajemným platbám i darům. Před transparentním účtem nic neutajíte
[5 minut čtení] Transparentní účty slouží k zprůhlednění finančních transakcí veřejnosti. Podívejte se, jaká je jejich nabídka a v čem se liší. Ve většině případů se jedná o dodatkovou službu, kterou banky nastaví k běžnému účtu na základě dodatku ke smlouvě. Pohyby na daném transparentním účtu je pak možné sledovat na jejich webových stránkách.
25.06.2019
Bitva robotů pro Facebook Messenger: Manychat vs. Chatfuel
[4 minuty čtení] Čtěte srovnání dvou hlavních externích aplikací, díky kterým můžete Facebook Messenger pro firmy využít na maximum. V tomto článku budu porovnávat dva chatboty, které jsou nejlepší volbou pro malé a střední podnikatele: Manychat a Chatfuel. Porovnání nástrojů nikdy nedokážu udělat úplně objektivně. Vždy si jeden oblíbím více a samozřejmě se to promítne i do hodnocení, ale pokusím
25.06.2019
Týden na podání přiznání zpracované daňovým poradcem. Kdo bude moci za chyby?
[2 minuty čtení] Do pondělí 1. července musí odevzdat daňové přiznání ti, kteří využili služeb daňového poradce. Kdo bude zodpovědný za případné chyby ve formuláři? Červencový termín se týká jak těch poplatníků, kteří zplnomocnili daňového poradce, tak také těch, kteří mají ze zákona povinnost mít auditovanou účetní závěrku.
24.06.2019
Česká republika patří svým růstem e-commerce mezi nejúspěšnější
[1 minuta čtení] Online obchodování se v České republice daří. E-commerce má obrovský potenciál k růstu. Očekává se meziroční růst obratů přesahující 15 % oproti roku 2018. E-commerce v celé Evropě dosáhla v minulém roce obratů 547 miliard EUR, letos by měla růst o více než 13 %. V České republice dokonce ještě rychleji
24.06.2019
Jedinečnost frgálů je především v jejich chuti, říká Martina z Fryštáku
[6 minut čtení] Frgály jsou typickou valašskou dobrotou. Na ně a další dobroty z kynutého těsta se zaměřuje Pekárna Martina ve Fryštáku. Fryšták je malé město, na kraji Valašska – o pár kilometrů vzdálený Holešov už patří pod Hanou. Právě díky tomu zde ještě může Martina Grulichová se svým synem vyrábět frgály. Ty se totiž v roce 2013 staly produktem s chráněným zeměpisným označením.
24.06.2019