Dvě tři špatné zkušenosti s vaším e-shopem a jste na seznamu rizikových
Provozovatelé e-shopů mají celou řadu zákonných povinností, které musí dodržovat. Pokud se tak neděje, mohou se objevit na seznamu rizikových e-shopů.
10.02.2023
V obchodě s prádlem se na ni dívali skrz prsty. Díky tomu rozjela své podnikání
V jejích obchodech se nikdo nemusí stydět a podprsenku zde vyberou každé ženě. Seznamte se s Klářiným příběhem.
10.02.2023
Ve hře je zvýšení odvodů OSVČ. Připomeňte si, jak se zdanění OSVČ měnilo v čase
Ministr financí před týdnem uvedl, že je ve hře zvýšení odvodů pro OSVČ. Je nicméně otázkou, zda a v jaké podobě k tomu dojde.
10.02.2023
Zdravotní pojišťovna nemůže podnikateli zrušit živnost, může ho ale udat
Pokud podnikatel dlouhodobě ignoruje povinnost hradit zdravotní pojistné a nereaguje na žádné výzvy ze strany zdravotní pojišťovny, koleduje si o problémy. Zdravotní pojišťovna totiž může dát podnět ke zrušení živnostenského oprávnění.
09.02.2023
Podvod: Záměrně zvedli platy zaměstnanců, aby mohli během covidu čerpat co nejvíc
Během pandemie mohli podnikatelé, kteří byli nuceni uzavřít svůj provoz, čerpat z různých dotačních programů. Někteří nelenili a nastavili podmínky uvnitř firmy tak, aby dostali z programu co nejvíce.
09.02.2023
V Polsku dají podnikatelé za neomezený tarif 500 korun. U nás se pod 900 nedostanete
Server Podnikatel.cz prošel nabídku podnikatelských a firemních mobilních tarifů u našich zahraničních sousedů a přináší tak i srovnání s těmi našimi.
09.02.2023
Slevy na pojistném pro zaměstnavatele v praktických otázkách a odpovědích
Poprvé za měsíc únor 2023 lze uplatnit slevy na pojistném u dotčených skupin zaměstnanců s kratším pracovním úvazkem. Mají zaměstnavatelé ve všem jasno?
09.02.2023
Jaké změny se chystají u datových schránek? Zprávy až 1 GB a formát ZIP
Maximální velikost datové zprávy by se měla zvýšit až na 1 GB. Nově by se měl rovněž rozšířit výčet přípustných formátů datové zprávy o formát ZIP a ASiC, navrhuje ministerstvo vnitra.
09.02.2023
Vzorovou společenskou smlouvu s.r.o. můžete nově stáhnout i v angličtině
Od půlky letošního ledna můžete pro založení s.r.o. využít vzorovou společenskou smlouvu. Ministerstvo spravedlnosti nyní splnilo slib z důvodové zprávy a nabízí ke stažení smlouvu i v anglickém jazyce.
08.02.2023
Firmy mají poslední den na podání žádosti o dotace na energie
Firmy, kterých se netýkají cenové stropy, mají poslední den na podání žádost o podporu na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen.
08.02.2023
Úpravy základu daně v daňovém přiznání k dani z příjmů právnických osob
Blíží se doba pro zpracování účetní závěrky za uplynulý rok. S tím souvisí i zpracování daňových přiznání k dani z příjmů. Jaké nejčastější úpravy základu daně vás čekají?
08.02.2023
Záměr potvrzen, u dohod o provedení práce a pracovní činnosti bude nárok na dovolenou
Přestože novela zákoníku práce čelila v připomínkovém řízení velké kritice a ministerstvo ji proto přepracovalo, zavedení dovolených u dohod v ní zůstalo.
08.02.2023
Malé španělské bistro rozmazluje Pražáky. Ručně nakrájí šunku a doveze ji až domů
Bistro specializující se na španělské speciality chce zaujmout netradiční nabídkou, která by měla potěšit mlsné jazýčky obyvatel Prahy.
08.02.2023
Stručný přehled slev na dani, kterými si můžete snížit daň z příjmu
Daň z příjmů je možné snížit slevami na dani. Nabízíme stručný výčet slev, které lze při snížení výše daně uplatnit.
07.02.2023
Mrzne, až praští: Při jakých teplotách už zaměstnance nesmíte poslat pracovat ven?
Při práci venku při mrazivém počasí musí zaměstnavatel svým zaměstnancům zajistit hned několik nezbytných věcí. Pokud teploty klesnou hodně hluboko, neměl by je ven posílat vůbec.
07.02.2023
Nová sociální síť, která nezobrazuje reklamy a firemní účty, má už miliony uživatelů
Je tu nová aplikace a sociální síť, která hrála roli také v prezidentské kampani a sbírá velký počet stažení hlavně mezi mladými uživateli. Má pro firmy a značky vůbec smysl?
07.02.2023
Upravené podmínky čerpání otcovské a nová překážka dle zákoníku práce
Upravila se karanténa a okruh příjemců otcovské poporodní péče. Ta je nově překážkou v práci, což má vliv na postup při čerpání dávky u zaměstnavatele.
07.02.2023
Platíte nově paušální daň OSVČ? Přiznání za rok 2022 ještě musíte podat
Jednu z výhod paušálního režimu OSVČ tvoří skutečnost, že nemusíte podávat daňové přiznání ani přehledy. Pokud jste však začali platit paušální daň až letos, za rok 2022 ještě přiznání podat musíte.
07.02.2023
Vytvořili úspěšný byznys s fiktivními fakturami, „jen" nebyl legální. Hrozí jim 9 let
Daňová Kobra opět úřadovala. Čtyřem osobám, které vytvářely za provizi fiktivní faktury a způsobily tím státu škodu přes 350 milionů Kč, hrozí až 9 let vězení.
06.02.2023
Nezapomeňte změnit zálohu na zdravotní pojištění OSVČ, zbývají dva dny
OSVČ by neměly zapomenout na změnu zálohy na zdravotní pojištění za leden. Pokud tak neučinily, mají na to poslední dva dny. Novou zálohu je totiž nutné uhradit do 8. února.
06.02.2023
Máslo jako luxus? Češi více sahají po rostlinném tuku
O cenách másla se hodně mluvilo, jednu dobu byla zmiňována i máslová krize a zdálo se, že se tento základní produkt stane luxusní potravinou. Jaká je situace dnes?
06.02.2023
Odborům byl zrušen přístup do datových schránek, zapomnělo se na související zákon
S povinným zřízováním datových schránek se pojilo hned několik problémů. Jedním z nich bylo, že odborům byl zrušen přístup do jejich datových schránek.
06.02.2023
S virtuální asistentkou zatím palačinky neuděláte, zato vám poradí, co s penězi
Moderní technologie zatím neznají meze. S dotazy už není třeba obracet se na kompetentního člověka, odpověď lze získat ze světa virtuálního.
03.02.2023
Jak postupovat při uzavírání dohod a zaměstnávání malého rozsahu?
V oblasti zaměstnávání malého rozsahu, dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti se mnohé změnilo. Nechte se informovat o aktuálních novinkách.
03.02.2023
OSVČ by se mohly zvednout odvody na pojistné na úroveň zaměstnanců
Chystá se celá řada změn a úsporných opatření, která mají snížit schodek státního rozpočtu. Některé změny by se mohly citelně dotknout také živnostníků.
03.02.2023