Vidíte, firma opravdu zkrachovala, tvrdil úřad. Možná kvůli vám, kontroval soud
Úřady u soudu argumentovaly, že zajišťovací příkazy vydaly oprávněně, jelikož firma nakonec skončila v konkursu. Soud ale kontroval, že to mohlo být kvůli nim.
25.04.2022
Zaměstnanec v exekuci? Je tu další změna ve srážkách ze mzdy
Letos se již poněkolikáté mění základní nezabavitelná (nepostižitelná) částka. Mění se tak srážky ze mzdy.
25.04.2022
Nepoučitelní trhovci: Do Sapy vtrhli celníci a zabavili padělky za desítky milionů
Je to pořád jeden a ten samý příběh. Prodejci padělků se nedají zastavit. Versace, Nike, Dior nebo třeba Lacoste za pár stovek je stále k mání. Celníci opět zasáhli.
22.04.2022
OSVČ chce snížit zálohy na zdravotní pojištění. Je to vůbec možné a jak na to?
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) hradí měsíčně zálohy na zdravotní pojištění v dané výši. Jak postupovat, pokud chce OSVČ zálohy na zdravotko snížit?
22.04.2022
Vyrábí luxusní čokoládu a získali prestižní ocenění. Toto je jejich příběh
Silvie a Petr se poznali na beachvolejbalovém campu. Od té doby se stali partnery nejen životními, ale i obchodními a jejich byznysovou dominantou je luxusní čokoláda.
22.04.2022
Konec falešných 90% slev a fiktivních recenzí? E-shopy čeká smršť změn
E-shopy (a nejen ty) čeká smršť legislativních změn. Stanoví se například nová pravidla pro uvádění slev, uživatelské recenze nebo pro řazení produktů.
22.04.2022
Jak a kdy OSVČ prokazuje sociálce vedlejší samostatnou výdělečnou činnost?
O tom, kdy je samostatně výdělečná činnost OSVČ považována za vedlejší, pojednává zákon o důchodovém pojištění. Jak a kdy tuto skutečnost OSVČ dokládá České správě sociálního zabezpečení?
21.04.2022
Lidem s nemovitostí přijde psaní. Berňák rozesílá složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí
Finanční správa ČR začala rozesílat složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí. Složenky budou poplatníkům doručeny nejpozději do 25. května 2022. Ve schránce ji však nebudou mít všichni.
21.04.2022
Krátkodobé a dlouhodobé ošetřovné: Za jakých podmínek je lze čerpat a kdy má nárok i OSVČ?
V případě péče o osobu blízkou či potomka, kteří onemocněli nebo se zranili, lze čerpat dávky krátkodobého či dlouhodobého ošetřovného. Dávka byla hojně využíváay v době covidové pandemie, kdy byly hned několikrát uzavřeny školy. Česká správa sociálního zabezpečení připomíná, kdo a v jakých situacích může ošetřovné čerpat.
21.04.2022
S nákupem jízdních kol neotálejte. Scházejí nové modely i komponenty
Cyklistická sezóna se blíží. Jak jsou na ni připraveny prodejny kol a jak to letos vypadá s dostupností a cenami?
21.04.2022
Zaměstnanec odjel s povolávacím rozkazem na Ukrajinu. Co když se již nevrátí?
Zaměstnavatelé se museli vypořádat s odjezdem zaměstnanců v rámci mobilizace. S tím je spojena řada pracovněprávních souvislostí, ale i nejasností.
21.04.2022
Připravte se, bude se i nadále zdražovat. Avizuje to více než 8 z 10 firem
Rostou ceny materiálů, meziproduktů i služeb a přestože si řada podniků sníží marže, zvýšení nákladů se promítne i do prodejních cen. Zdražování avizuje 84 % společností. Vyplývá to ze šetření, v němž se Hospodářská komora dotazovala svých členů na to, jaký vývoj cen očekávají.
21.04.2022
Zastropujte ceny energií a pohonných hmot, žádají po vládě podnikatelé
Podnikatelské asociace vyzvaly v dopise vládu, aby okamžitě začala řešit nárůst cen elektrické energie, plynu a pohonných hmot tím, že je zastropí. Pod výzvou jsou podepsány Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, iniciátor výzvy, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, Asociace hotelů a restaurací ČR, Svaz pekařů a cukrářů v ČR, Společenstvo uměleckých kovářů a zámeč
20.04.2022
Zveřejnění účetní závěrky za rok 2021
V rámci uzavření účetního roku čeká účetní jednotky mnoho povinností. Mimo uzavření účetnictví, sestavení účetní závěrky a následně sestavení daňového přiznání, musí také zveřejnit účetní závěrku. Při zveřejnění má účetní jednotka na výběr z více možností.
20.04.2022
Silniční daň se pro auta do 12 tun zruší. Co dělat, pokud jste zaplatili zálohu?
Silniční daň se nově nebude platit z žádných vozidel do 12 tun. U těžších aut pak dojde ke snížení silniční daně.
20.04.2022
Už žádné vystávání na úřadě, registraci vozidla brzy provedete online. Očekávají se i další změny
Novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která přináší řadu změn, dostala od vlády zelenou. Změny mají lidem usnadnit komunikaci s úřadem.
19.04.2022
Pozor na společnost přeprodávající vstupenky. Jednu vstupenku je schopna prodat více zákazníkům
Přeprodej vstupenek není z právního hlediska v České republice problém. Ten však nastává v momentě, kdy je jedna a ta samá vstupenka přeprodána několika zákazníkům. Následuje poté proces: kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jak se bránit?
19.04.2022
Pracuje bez smlouvy. Dostane pokutu zaměstnanec, nebo zaměstnavatel?
Práci lze odvádět na základě pracovní smlouvy nebo některé z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Pokud ani jedno z toho není uzavřeno a práce je i přesto vykonávána a je za ni zaplaceno, hrozí vysoké pokuty. Otázka však je, kdo sankce zaplatí.
19.04.2022
Radíme Ukrajincům: Výhody od mobilních i virtuálních operátorů
Mobilní i virtuální operátoři zareagovali velmi rychle na aktuální situaci spojenou s Ukrajinou a nabídli těmto lidem mnoho výhod.
19.04.2022
Další změna v exekučních srážkách ze mzdy. Tentokrát od 1. dubna 2022
Dlužníkům v exekucích zůstane po srážkách ze mzdy více. Letos se již poněkolikáté mění základní nezabavitelná (nepostižitelná) částka.
19.04.2022
Soutěž o vstupenky na letošní E-Business Forum
Potřebujete pro své podnikání kvalitní e-shop? Nechte si poradit od profíků na konferenci E-Business Forum.
19.04.2022
Vykázal z obchodu slepce kvůli asistenčnímu psu, dostal pokutu 50 000 Kč
Provozovatel obchodu s potravinami nechtěl pustit do provozovny nevidomého s asistenčním psem. Podle obchodníka totiž psi do obchodu nesmí. Za diskriminaci dostal pokutu 50 000 Kč.
15.04.2022
Konec prodejů pouze po telefonu, nově bude nutné vše potvrdit písemně
Uzavírání smluv po telefonu dozná velkých změn. Nově nebude stačit pouhý telefonát, nově bude nutné vše potvrdit písemně. Novelu, která změny zavádí, ve středu schválila vláda.
14.04.2022
Radíme firmám: Jak udělat marketingovou kampaň pro Ukrajince a nenaštvat Čechy
Vzhledem k rostoucímu počtu ukrajinských uprchlíků na našem území se může u firem objevit potřeba udělat marketingovou kampaň zaměřenou právě na ně. Na co si dát pozor?
14.04.2022
Možná úskalí agenturního zaměstnávání pro zaměstnavatele i zaměstnance
Při agenturním zaměstnávání musí být obezřetní nejen zaměstnavatelé, ale i zaměstnanci. Je možné zaměstnané cizince vyslat na práci mimo území ČR?
14.04.2022