Budoucnost e-commerce patří marketplaces, do 5 let budou v ČR dominovat
Marketplaces už ve světě dominují a brzy budou podle expertů i u nás. Nejen marketplaces byly tématem konference Chytré podnikání, kterou organizovalo Tuesday Business Network.
02.11.2022
Víte, že akciovky musí mít webové stránky? A co eseróčka?
Už 8 let platí, že akciové společnosti musí mít webové stránky a na nich uvedené zákonem předepsané údaje. Společnosti s ručením omezeným mít web nemusí, pokud ho však mají, musí informační povinnost splnit i ony.
02.11.2022
Jak zažádat o vrácení přeplatku na silniční dani?
V návaznosti na novelu zákona o silniční dani došlo k výraznému zúžení předmětu daně a tím i osob, které jsou této dani podrobeny. Jak zažádat o vrácení již uhrazených záloh?
02.11.2022
Kdy se to zastaví? Rekord v počtu aktivních OSVČ byl opět překonán
Počet aktivních OSVČ se opět zvýšil. Ke konci letošního září jich v ČR podnikalo skoro 1,11 milionu, což je nejvíce v historii.
02.11.2022
Nádobí vedle toalety, malba ze stropu téměř v jídle: Hygiena chodí i na udání
Podniky, které poskytují stravovací služby, jsou pod drobnohledem kontrolorů z hygienických stanic. Ti míří především do zázemí, aby se ujistili, zda jsou dodržována daná pravidla.
01.11.2022
Návštěvu u lékaře v pracovní době je nutné doložit. Co když ale potvrzení chybí?
Pokud zaměstnanec v pracovní době opouští pracoviště nebo do něj vůbec nedorazí z důvodu návštěvy lékaře, je ze zákona povinen posléze doložit zaměstnavateli potvrzení, že se tak stalo.
01.11.2022
Honem rychle na TikTok. Tato sociální síť už není jen pro mladé uživatele
Firemní značky by měly začít přemýšlet o vstupu na sociální síť TikTok, než jim ujede vlak. Výkon je tam rychlý a reklama zatím i levná. V dalším díle podcastu Podnikatel+ nabízíme inspiraci i marketingovou kuchařku, jak na to.
01.11.2022
Podrobně k doložení důvodů pro uplatnění slevy na pojistném
Při uplatnění slevy na pojistném bude třeba důvod řádným způsobem prokázat. Jak zaměstnavatel nárok na slevu v souladu se zákonem doloží?
01.11.2022
Založit firmu půjde se vzorem společenské smlouvy. Na kolik vyjde zápis?
Kdo bude chtít založit „eseróčko“, bude moct využít oficiální vzorovou společenskou smlouvu. Za notářský zápis při použití vzorů pak zakladatel firmy zaplatí částku 2000 Kč.
31.10.2022
Marže pumpařů byly v říjnu nízké, kontroly však budou pokračovat
Přestože se ceny benzinu a nafty od začátku října zvýšily o několik korun na litr, marže benzinek zůstaly relativně nízké, ukázaly kontroly ministerstva financí. Kontroly nicméně budou pokračovat i nadále.
31.10.2022
Lyžařská střediska se chystají na sezónu. Vyplatí se jim tato zima finančně?
První skiareály už před několika dny začaly se zasněžováním. Kvůli zdražování a současné situaci je pro ně však tato sezóna nejistá.
31.10.2022
OSA a spol. neříkají pravdu, drobní podnikatelé nemusí poplatky platit, tvrdí experti
Ačkoli OSA a Intergram tvrdí, že tzv. „lex železářství“ se týká jen výjimečných případů, podle právních expertů tomu tak není a velká část drobných podnikatelů nebude muset poplatky opravdu platit.
31.10.2022
Další vlna „šmejdských“ telefonátů. Lžou o problematice GDPR
Podnikatelé mohou být v posledních dnech terčem podvodných telefonátů. „Šmejdi“ se je snaží upsat k pravidelným splátkám za nic.
27.10.2022
Zítra opět jeden ze svátků se zákazem prodeje. Měli by to zrušit, míní čtenáři
Zítra nás čeká opět státní svátek a společně s ním i otázka, zda je možné vyrazit na nákupy do supermarketů. Každý rok je to stejné, zákazník tápe.
27.10.2022
V pracovních inzerátech bude muset být zveřejněna výše mzdy
Zaměstnavatele čeká už brzy nová povinnost. V inzerátech, kterými poptávají nové zaměstnance, budou muset zveřejnit, jak vysokou mzdu za práci zaplatí.
27.10.2022
E-shop spustila z porodnice, stroje mají v obýváku. Nyní jsou jedničkou v lyofilizaci
Nebyli spokojeni s kvalitou lyofilizovaných produktů na českém trhu, tak nakoupili stroje a pustili se do výroby sami. Přečtěte si jejich příběh.
27.10.2022
Připravované změny v roce 2023 pro zaměstnavatele
Na přelomu starého a nového roku dochází tradičně k několika změnám. Rok 2023 nebude výjimkou. Zde je souhrn změn, které zaměstnavatelé v následujícím roce očekávají.
27.10.2022
Malým a střední firmám se zastropují ceny plynu bez ohledu na výši odběru
Nejenom střední odběratelé, ale i velkoodběratelé z řad malých a středních firem budou mít cenově zastropovanou spotřebu plynu, a to na 80 % předchozí spotřeby. Počítá s tím návrh vyhlášky, kterou poslalo do připomínkového řízení ministerstvo průmyslu a obchodu.
27.10.2022
Daňový balíček prošel i druhým čtením. Zvyšuje limit u DPH a paušální daně
Daňový balíček, který má od 1. ledna 2023 zvýšit na 2 miliony korun limit pro registraci k DPH i pro využití paušální daně OSVČ, prošel včera v Poslanecké sněmovně druhým čtením.
26.10.2022
Podnikání jako OSVČ, nebo založit eseróčko?
Když podnikatelé začínají podnikat, zvažují, zda se vydat cestou osoby samostatně výdělečné činné anebo zda založit společnost s ručením omezeným. Jaké jsou hlavní rozdíly a co je výhodnější?
26.10.2022
O vybraných svátcích nesmí někteří prodávat, otevřít svůj obchod ale mohou
Blíží se další státní svátek a s ním otázka, jak to bude s možností prodeje. 28. říjen, Den vzniku samostatného Československa, patří do výčtu svátků, kterých se zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchod.
25.10.2022
Affiliate marketing přináší řadu výhod. Jak pomůže e-shopům v současné situaci?
Také online podnikání pomalu, ale jistě pociťuje následky současné ekonomické situace. Mění se nákupní chování zákazníků na internetu. Tomu se musí přizpůsobit jak online marketéři, tak e-shopaři
25.10.2022
Na podzimní prázdniny se chystá velkých zátah v hospodách, klubech a barech
Restaurace, kluby, bary, ale i akce, kde je prodáván alkohol, mohou v následujících dnech očekávat návštěvu. Policie společně s celní správou a Českou obchodní inspekcí bude kontrolovat, zda je dodržován zákaz prodeje alkoholu dětem.
25.10.2022
Maso není třeba, steak může být i rostlinný. Toto je byznys zaměřený na flexitariány
Flexitarián je pro někoho stále neznámým pojmem, pro výrobce potravin nová cílovka, kterou mohou zaujmout.
25.10.2022
Slevy na pojistném od února 2023 a okruh dotčených osob
Pětiprocentní slevy na pojistném za snížené pracovní úvazky pomalu klepou na dveře. Je čas na podrobnější seznámení se s podmínkami jejich uplatnění.
25.10.2022