Budou mít zaměstnavatelé o slevy na pojistném zájem?
Již schválené slevy na pojistném při kratších úvazcích pro vybrané skupiny zaměstnanců nemusí být až takovou výhrou. Praxe ukáže, zda se novela skutečně povedla.
04.08.2022
Další tropická vedra jsou tu. Kde se prodává nejlevnější balení zmrzliny?
Cena zmrzliny se u různých obchodníků liší. Zatímco někteří ji prodávají levněji než vloni, inflace se propsala už i do cen mraženého zboží. Z červencových letáků vyplývá, že zdražování u zmrzliny je v rozsahu 1 až 30 korun.
03.08.2022
DODO spouští revoluční službu. Rozvoz nadměrných zásilek v den objednání
Český trh čeká revoluce v oblasti doručování zásilek. Nově si budou moci zákazníci objednat nadměrné zboží, jako je například nábytek nebo velké elektro, a mít ho ještě v den objednání doma.
03.08.2022
Kdy jsou rezervy daňově účinným nákladem?
Účetní jednotky jsou povinny vést účetnictví tak, aby účetní závěrka podávala věrný a poctivý obraz. Jedním z nástrojů, jak věrného a poctivého obrazu docílit, jsou rezervy. Kdy může účetní jednotka prostřednictvím rezerv snížit svou daňovou povinnost?
03.08.2022
Založení živnosti snadno a online? Díky Portálu občana ano. Poradíme, jak na to
Pokud někdo uvažuje nad podnikáním, ale odrazuje ho papírování nebo chození po úřadech spojené s jeho založením, může vše vyřešit online prostřednictvím Portálu občana.
03.08.2022
Připomínky vyslyšeny: Parametry k získání dotací pro malé podniky se změní
Dotační program zaměřený na malé a středníky podniky, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, dozná změn. Resort tak reaguje na připomínky zástupců podnikatelů.
03.08.2022
Jak je to s platbou zdravotního pojištění, pokud si bere zaměstnanec delší neplacené volno?
Zaměstnanec požádal svého zaměstnavatele o neplacené volno, které by rád využil na cestování. Na neplaceném volnu se písemně domluvili a zaměstnanec tak po několik týdnů nebude na pracovišti přítomen.
02.08.2022
O rodičovský příspěvek si lze nově zažádat online
V rámci postupné digitalizace se nabízí další pohodlná možnost, jak žádat o příspěvek na dítě. Se začátkem srpna 2022 lze podat žádost online, a to na webu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
02.08.2022
Našli jsme dva obchodní řetězce, kde je ovoce a zelenina v akci levnější než vloni
Rostoucí inflace a současná situace má vliv také na ceny potravin. Podívali jsme se, jak za rok zdražilo ovoce a zelenina.
02.08.2022
Aktuálně k nezabavitelné částce v exekucích a možnostem nápravy
Díky nejasnostem ohledně navýšení nezabavitelné částky přišla řada dlužníků o část nepostižitelných příjmů. Musí zaměstnavatel tyto částky zpětně doplatit?
02.08.2022
V Česku je rekordní nedostatek skladů, ubývá i rozvojových ploch
Volných skladů je v České republice aktuálně pouhé jedno procento, přičemž poptávka zůstává i nadále vysoká.
01.08.2022
Celníci zatnuli tipec dalšímu pašeráckému byznysu
Celníci odhalili tajnou přepravu nelegálního zboží i přepravu osob. Stalo se tak na dálnici D1. Pašerácký byznys, u kterého Česko figuruje jako tranzitní země do Německa, tak dostal další ránu.
01.08.2022
O úsporný tarif budou moci zažádat i SVJ a družstva. Zákon podepsal prezident
Zákon o úsporném tarifu, který by měl pomoci snížit náklady na energie, podepsal prezident Miloš Zeman. Na úsporu mají nárok i společenství vlastníků jednotek (SVJ) a družstva.
01.08.2022
Dočkáme se menstruačního volna i v ČR? Je otázka, zda by ženám spíše neuškodilo
Španělské menstruační volno rozproudilo i tuzemskou debatu. Je nejen o tom, jak se pracuje ženám s křečemi v podbřišku a co pro ně mohou zaměstnavatelé udělat.
01.08.2022
S kreditní kartou mají podnikatelé finance po ruce. Podívejte se na jejich nabídku
Při používání kreditní karty můžete peníze postupně splácet a zároveň je čerpat. Seznamte se s nabídkou kreditních karet pro podnikatele.
01.08.2022
Kontroly zaměstnavatelů z úřadu práce mohou přicházet i na udání
S podněty ke kontrole zaměstnavatelů se mohou zaměstnanci obracet nejen na Státní úřad inspekce práce, ale také na úřad práce.
29.07.2022
Prodej přes inzerát s rizikem: Podvodníci to zkouší přesně takhle, nenaleťte jim
Prodej zboží přes inzertní weby nebo sociální sítě může přinášet rizika. Stále častěji se objevují situace, kdy prodejci prodávaná věc zůstane, naopak přijde o peníze.
29.07.2022
Uplatňování daňové ztráty u fyzických osob
Pokud fyzická osoba v rámci zdaňovacího období dosáhne takového výsledku, že její výdaje přesahují příjmy, vykáže tato fyzická osoba ztrátu. Jak se daňová ztráta vykáže a z jakých příjmů může vzniknout?
29.07.2022
Tuzemské cestovní náhrady opět mimořádně vzrostou, týká se to i stravného
Tuzemské cestovní náhrady se letos již počtvrté zvýší. Nárůst se tentokrát týká stravného a vozidel jezdících na benzin 98 oktanů.
29.07.2022
Formulář žádosti o příspěvek na dítě 5000 korun bude k dispozici od poloviny srpna
Zatímco lidé, kteří pobírají přídavek na dítě, dostanou jednorázový příspěvek 5000 korun automaticky, ostatní musí v případě zájmu a splnění podmínek podat žádost.
28.07.2022
Při kontrole inspektorátu práce zaměstnanec odmítl předložit občanku. Co mu hrozí?
Při kontrole ze strany Státního úřadu inspekce práce na pracovišti mohou být zaměstnanci vyzváni, aby se legitimovali. Co jim hrozí v případě, že tak neučiní a například občanský průkaz nepředloží.
28.07.2022
Za kolik se letos prodávají nanuky nebo vaničky zmrzliny? Podívali jsme se do letáků
Zmrzlina k létu neodmyslitelně patří a obzvlášť v horkých dnech je častou součástí nákupů. Kolik stojí v supermarketech a jaký je zde rozdíl oproti loňsku?
28.07.2022
Rostlinná strava i mléko z laborky: Trendy, které v byznysu popostrčila pandemie
Jak se za poslední dva roky změnilo složení vašeho talíře? I když je v Česku veganství a vegetariánství menšinové, rostou z něj nové podnikatelské příležitosti.
28.07.2022
Příspěvek na zaměstnávání zdravotně postižených se zvýší o 600 Kč
Maximální výše příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce by se měla zvýšit z dosavadních 13 600 Kč na 14 200 Kč. Počítá s tím návrh nařízení, který poslalo do připomínkového řízení ministerstvo práce a sociálních věcí.
27.07.2022
Důchody se od ledna 2023 opět zvýší. Seniorům se navíc začne vyplácet 500 Kč za dítě
Už nyní je jasné, že se od ledna 2023 kvůli inflaci se opět zvýší penze. Podle ministerstva práce a sociálních věcí půjde v průměru minimálně o 850 korun. Od roku 2023 se navíc začne seniorům vyplácet tzv. výchovné.
27.07.2022