Monopol České pošty skončil. Přes celní aplikaci lze proclít všechny drobné zásilky
Donedávna jste mohli pro proclení drobných zásilek ze zahraničních e-shopů využít aplikaci celní správy jen tehdy, pokud vám je přepravovala Česká pošta. Nově to už neplatí.
25.07.2022
Rozpáleným centrem Prahy se můžete kochat ze šlapadla. Nahlédněte do fotogalerie
Turistická sezóna je v plném proudu. Ale teploty, které posledních pár dnů stoupají vysoko nad 30 stupňů, příliš do center českých měst nelákají. Přitom třeba právě Praha je na takové počasí připravena.
22.07.2022
Další pokles cen pohonných hmot: Dočkáme se loňských cen?
Řidiči a dopravci teď každým dnem netrpělivě sledují, jak se mění ceny za pohonné hmoty. Od začátku prázdnin je evidentní mírný pokles. Stále ještě ale zdaleka nejsme na cenách podobných těm z loňského roku.
22.07.2022
Jak se oceňují zásoby v účetnictví?
Problematiku zásob upravují zejména účetní předpisy. V některých případech, v souvislosti s účtováním zásob, je zapotřebí hledat i v zákoně o daních z příjmů.
22.07.2022
Maximální rychlost se zvýší na 150 km/h. Řídit půjde od 17 let, ale jen s mentorem
Maximální rychlost na dálnicích půjde zvýšit až na 150 km/h. Nově budou moct zasednout za volant i 17letí řidiči.
22.07.2022
Uhradili jste zálohu na silniční daň? Nemuseli jste. Chtějte ji zpátky
S účinností od 1. ledna 2022 byla novelou zákona k dani silniční zrušena povinnost hradit zálohy na silniční daň. Jak postupovat, pokud jste ji přeci jen uhradili a chcete peníze zpátky?
21.07.2022
Podmíráky a menší porce jídla. Na českých festivalech nich neobvyklého
K létu patří festivalové akce. K takovým akcím pak stánkový prodej jídla a pití. Byznys, který se dá ale poměrně lehce šidit.
21.07.2022
Podnikatelský účet si založíte i online. Máme aktuální nabídku včetně poplatků
Přinášíme informace o novinkách týkajících se podnikatelských účtů, jejich nabídku, výhody i přehled základních poplatků včetně těch za výběr z bankomatu.
21.07.2022
Jak dostat sýry a jogurty z farmy přímo k mlsounům? Pomáhá prodej ze dvora i kurýři
Jen co farmářky a farmáři překonali pandemii, je tu inflace a ceny energií letí nahoru. Jak to farmy zvládají? Náskok má ten, kdo se dostane přímo k zákazníkům.
21.07.2022
Konec plastových příborů, kelímků či brček na jedno použití. Poslanci schválili zákaz
Jednorázové plastové výrobky budou brzy zcela zakázány. Příslušný zákon dnes schválila Poslanecká sněmovna.
21.07.2022
Vláda nás hodila přes palubu, říkají podnikatelé k vysokým cenám energií
Podnikatelským asociacím vadí, že pro ně Fialův kabinet nakonec neplánuje finanční pomoc podle Dočasného krizového rámce. Někteří podnikatelé dokonce hovoří o tom, že je vláda hodila přes palubu.
20.07.2022
Daňové odpisy hmotného majetku
Pokud využíváte k podnikání hmotný majetek, můžete prostřednictvím odpisů snižovat základ daně. Jaké způsoby odpisů lze využít a jaká jsou pravidla pro odpisování?
20.07.2022
Řidiči pozor, zvýší se pokuty za vážné dopravní přestupky a změní se bodový systém
Maximální hranice pro pokuty za dopravní přestupky se zvýší. Změn by měl doznat i bodový systém.
20.07.2022
Jaké doklady potřebujete pro evidenci na pracáku, abyste dostali podporu?
V případě ztráty zaměstnání nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti se mohou lidé přihlásit na úřad práce. Ten jim může na přechodnou dobu poskytnout podporu a pomůže jim zprostředkovat další možné zaměstnání. Jaká lejstra jsou k tomu nutná?
19.07.2022
Chcete vrátit zboží zakoupené po telefonu nebo v e-shopu? Využijte vzory pro odstoupení od smlouvy
Spotřebitel může zakoupit zboží nebo službu tzv. na dálku. Znamená to, že nakupoval buď prostřednictvím e-shopu na internetu, nebo také prostřednictvím telefonu.
19.07.2022
Výběr z bankomatu v zahraničí může být zdarma, ale i za desítky korun. Máme srovnání
Placení kartou je čím dál přirozenější a častější také v zahraničí. Tam je možné a běžné i vybírat hotovost z bankomatu. Zjistili jsme, kolik za to zaplatíte.
19.07.2022
Postrádáte v práci originální nápady? Chybujte, lelkujte (a čtěte newslettery)
Z prokrastinace je ďábel produktivity, za chybu a špatný nápad dostanete přes prsty. Chybovat a chytat lelky je přitom v podnikání důležité. Shrnujeme proč.
19.07.2022
Většina firem netuší, co by pro ně znamenal stav nouze v plynárenství
Většina firem netuší, co by pro ně znamenalo, kdyby stát vyhlásil stav nouze v plynárenství. Přitom právě firmy by patřily mezi první, kterým by se dodávky plynu omezily či zcela vypnuly.
18.07.2022
Ukrajinští uprchlíci pracují za stejných podmínek jako Češi, ukázaly kontroly
Ukrajinští zaměstnanci pracují v Česku za stejných podmínek jako Češi, ukázaly kontroly Státního úřadu inspekce práce (SÚIP). Přesto v řadě případů zaměstnavatelé porušují právní předpisy.
18.07.2022
Byrokracie nemusí podnikateli přerůstat přes hlavu. Spoustu toho udělají jiní
Rutinní agenda a legislativní povinnosti. Žádný podnikatel se tomu nevyhne. V dnešní době technologií se ale nabízí hned několik možností, jak si tuto nepříjemnou stránku podnikání zjednodušit.
18.07.2022
Zdražují jen potraviny, nebo i drogerie? Odpověď přináší letákové srovnání
V souvislosti se zdražováním se hovoří především o potravinách. Jak je na tom drogistické zboží? Podívali jsme se do loňských a letošních letáků.
18.07.2022
Mouka stojí o 79 % více než před rokem. Které další potraviny zdražily nejvíce?
Meziroční inflace v červnu sice dosáhla 17,2 %, některé potraviny, jako například mouka, však zdražily až o čtyři pětiny.
18.07.2022
Pojistné za ni jako pečující osobu hradí stát. Co když ale pošle děti na léto k babičce?
Stát hradí pojistné na zdravotní pojištění (mimo jiné) za osobu celodenně, osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Musí však splnit dané podmínky.
15.07.2022
Teploměr ukazuje tropické teploty. Co všechno musí chlebodárce pro své lidi zajistit?
Letní období s tropickými teplotami přináší zaměstnavatelům další povinnosti vůči zaměstnancům. Jsou povinni zajistit tzv. ochranné nápoje.
15.07.2022
Zásady odpisování majetku v účetnictví a daních
Pokud podnikatel k ekonomické činnosti využívá hmotný majetek, může jej při splnění zákonných povinností odpisovat a tím snižovat svůj základ daně.
15.07.2022