Slovenský Luigi’s Box zdvojnásobil tržby se svým vyhledávačem pro e-shopy
Společnost, jež na trhu působí od roku 2016, stojí za vývojem inteligentního vyhledávače pro e-shopy, který zvyšuje pravděpodobnost konverze.
07.04.2022
Jak zajistit trestní bezúhonost při zaměstnání Ukrajinců? Zejména ve školství
Před vznikem pracovního poměru může zaměstnavatel požadovat od uchazeče o zaměstnání (eventuálně již zaměstnance) pouze ty údaje, které bezprostředně souvisejí s uzavřením pracovněprávního vztahu. Mezi takové údaje patří i údaj o bezúhonnosti.
07.04.2022
Гроші за відкриття рахунку. Українці можуть отримати до 7500 крон
Як символ допомоги тисячні внески розподіляються на нещодавно відкриті рахунки чотирьох чеських банків. Що потрібно для відкриття рахунку і які бонуси отримають нові клієнти?
07.04.2022
Pošta v ohrožení? Poslání balíku na adresu bude u Zásilkovny ještě levnější
Služba Mezi námi, která je určená pro posílání zásilek mezi fyzickými osobami, dozná změn. Pokud odesílatel pošle balík na adresu, tak od 2. května ušetří.
07.04.2022
Jak vysoké budou úspory v případě zrušení silniční daně?
Balíček opatření proti růstu pohonných hmot obsahuje mimo jiné zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun. Ministerstvo financí ČR nabízí konkrétní příklady, které mají poukázat na výši úspor v případě zrušení silniční daně.
07.04.2022
Skleněné velikonoční kraslice jsou hit. Podívejte se na inspirativní fotogalerii
Skleněné ozdoby jsou nedílně spjaty s Vánocemi, ale v poslední době se stávají stále oblíbenější i v rámci velikonočních svátků. Jak to vidí výrobci?
07.04.2022
Radíme zaměstnavatelům: Jak na daně a odvody zaměstnanců z Ukrajiny
Ukrajinci s udělenou dočasnou ochranou mají volný pracovní trh. Jejich zaměstnávání má přesto z pohledu daní a odvodů určitá specifika. Stále jde o cizince.
07.04.2022
Mnoha domácnostem hrozí odpojení od elektřiny a plynu, přestože vše řádně platí
Přestože řádně vše platí, hrozí jim odpojení od zdrojů elektrické energie a plynu. Týká se to až skoro 14 tisíců domácností u elektřiny a 5600 domácností u plynu, které jsou stále ještě evidovány u dodavatelů poslední instance (DPI). Především jde o klienty zkrachovalé Bohemia Energy, kteří mají čas na uzavření řádné smlouvy do 14. dubna 2022.
07.04.2022
Daňové úlevy pro dary Ukrajině by měly být schváleny už v pátek
Už v pátek by Sněmovna mohla ve třetím čtení odhlasovat novelu zákona o daních z příjmů, které přináší úlevy pro dary Ukrajině.
07.04.2022
Vláda sníží přes léto spotřební daň o 1,50 Kč za litr pohonných hmot. Je to málo, stěžují si řidiči
Vláda přišla s dalšími opatřeními, která se týkají pohonných hmot. Od 1. června od 30. září sníží spotřební daň o 1,50 Kč za litr pohonných hmot a pomocí již dříve schválených opatření očekává snížení celkové ceny až o 4,50 Kč za litr.
07.04.2022
Zapomněli jste berňák požádat o vložení účetní závěrky do rejstříku? Dá se to napravit
Novinkou letošního roku je, že můžete požádat finanční úřad, aby se za vás vložil do obchodního rejstříku účetní závěrku. Aby tak úřad učinil, musíte vyplnit speciální přílohu daňového přiznání. Co když jste již přiznání odevzdali, ale na přílohu jste zapomněli? Dá se to ještě napravit.
06.04.2022
Jak to vypadá v největším centru potravinových bank u nás
Poslední březnový den bylo slavnostně otevřeno nové logistické centrum v Praze-Dubči. Bude sloužit jako hlavní sklad potravinové pomoci pro celou Českou republiku.
06.04.2022
Prominutí platby záloh na silniční daň v roce 2022
V návaznosti na mimořádnou událost korespondující s ruskou invazí na Ukrajině ministr financí mimo jiné rozhodl o prominutí záloh na silniční daň. Koho se zrušení týká a od kdy zálohy nemusíte platit?
06.04.2022
Požádejte o 500 Kč denně za zaměstnance. Jaké všechny obory mají nárok?
Podnikatelé, kterých se dotkly loňské covidové restrikce a kterým klesly tržby alespoň o 50 %, mohou žádat o kompenzace ve výši 500 Kč za zaměstnance na den.
06.04.2022
Ode dneška je možné žádat o peníze z třetího covid programu 2022 na pomoc podnikatelům
Program COVID 2022 – Sektorová podpora byl zveřejněn minulý týden, 30. března 2022. Jedná se o třetí covidový program, ze kterého mohu podnikatelé čerpat finanční kompenzace. Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo také výzvu k program COVID – Nepokryté náklady a již dříve program COVID – Adventní trhy.
05.04.2022
Kdy začne berňák vyplácet přeplatky na dani z příjmu, které vyšly v daňovém přiznání?
Nula od nuly, nedoplatek nebo přeplatek. Tři možné závěry podání daňového přiznání. Jak je to však s přeplatky na dani? Kdy je mohou poplatníci očekávat?
05.04.2022
Peníze za otevření účtu. Ukrajinci mohou získat až 7500 korun
Tisícové příspěvky jako symbol pomoci rozdávají k nově otevřeným účtům čtyři české banky. Co vše je zapotřebí k otevření účtu a jaké bonusy noví klienti získají?
05.04.2022
Hypoteční byznys po konci Sberbank: Je zvýšený zájem o refinancování?
Konec Sberbank byl v České republice něčím novým a přinesl řadu problémů a otázek. Jednou z nich je i byznysová příležitost pro české banky v oblasti hypoték.
05.04.2022
Podáváte přiznání online? Nabízíme šablony, které pomohou s vytvořením elektronického podání
Termín pro podání daňového přiznání v papírové podobě už uplynul. Nabízí se ale další možné termíny, které lze za určitých podmínek využít. Termín podání daňového přiznání je možné posunout, pokud poplatník podá tiskopis elektronickou formou.
05.04.2022
Nové podmínky formuláře o nástupu a ukončení zaměstnání od 1. dubna 2022
Zaměstnavatelé hlásí ve lhůtě do 8 dnů ČSSZ nové údaje o zaměstnancích. Sankce za neoznámení či nedodržení lhůt nejsou malé. Jak se vlastně taková lhůta počítá?
05.04.2022
Řada OSVČ stále vyhlíží inventuru záloh od sociálky. Marně, letos do schránky nedorazí
Česká správa sociálního zabezpečení každoročně rozesílala osobám samostatně výdělečně činným tzv. inventuru, tedy roční přehled plateb. Ty z dokumentu čerpaly informace mimo jiné pro vyplnění přehledů o příjmech a výdajích. Na psaní od sociálky stále ještě řada OSVČ čeká. Ovšem zcela marně.
04.04.2022
Online finanční úřad zase o něco dostupnější: Bankovní identitu nově umožňuje také Fio banka
Bankovní identitu klientům nabízí již šest bank. Jde o Českou spořitelnu, ČSOB, Komerční banku, Air Bank, Monetu a Raiffeisenbank. Nyní se přidává další.
04.04.2022
Де шукати роботу? Пропонуємо вам огляд порталів з пропозиціями
Шукачі роботи, зазвичай, і при шуканні нобого робочого місця можуть використовувати бюро праці та портали вакансій, щоб знайти нову роботу. Біженці з України також можуть покладатися на них.
04.04.2022
Čím vyšší zálohy na sociální pojištění, tím vyšší důchod? Nebo rozhoduje o výši penze OSVČ něco jiného?
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) jsou povinny hradit si pravidelné zálohy na sociální pojištění. Často se mylně domnívají, že výše minimálních měsíčních záloh má vliv na to, jak vysoký budou brát důchod.
04.04.2022
Nejčastější chyby v daňových přiznáních fyzických osob
Lhůta pro papírové podání přiznání k daním z příjmů fyzických osob již uběhla, nicméně podnikatelé mohou ještě stále podávat přiznání k dani elektronicky, a to až do 2. května. Finanční správa zveřejnila, kde fyzické osoby nejčastěji chybují.
04.04.2022