Největší distributor plynu dá firmám více času na změnu dodavatele, má to ale podmínku
Velcí zákazníci končící Bohemia Energy dostanou od společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v Česku, více času na změnu dodavatele, než jsou zákonné tři dny. Předpokladem ovšem je jejich aktivní přístup.
18.10.2021
Jak je to s cestovními náhrady u podnikatelů?
Pokud zaměstnavatel vysílá zaměstnance na pracovní cestu, má zaměstnanec nárok na cestovní náhrady. Jak je to ale v případě, kdy se vydá na pracovní cestu sám podnikatel, a jaké výdaje může uplatnit „do nákladů“?
18.10.2021
Jak moc zdraží potraviny? Oslovili jsme obchodní řetězce. Tady jsou odpovědi
Zvyšování cen se nevyhýbá ani výrobcům a dodavatelům potravin. Jak na tuto situaci reagují obchodní řetězce?
18.10.2021
Která okresní města mění koeficienty daně z nemovitostí od roku 2022?
Také pro rok 2022 se některá okresní města rozhodla změnit koeficienty k dani z nemovitých věcí.
18.10.2021
V Itálii budou chtít pro vstup do firem důkaz bezinfekčnosti. Dotkne se to i České republiky
Nové opatření, které začíná v Itálii platit právě dnes, 15. října, kdy budou muset všichni zaměstnanci při vstupu do firem prokazovat svou bezinfekčnost, se dotkne českých řidičů kamionů. Informuje o tom Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA.
15.10.2021
Šetří se o sto šest. Úspory firem převyšují dluhy o 120 mld. korun. Nejvíce v historii
Objem vkladů nefinančních podniků u českých bank byl ke konci letošního srpna 1 277 miliard korun. Je to o 5 % více než na začátku roku. Výše jejich úvěrů se potom od začátku roku zvýšila na 1 157 miliard, tedy o 3 %. Podniky tak měly naspořeno o 120 miliard více, než byl objem jejich zadlužení, což je nejvyšší rozdíl v historii České republiky.
15.10.2021
Dnes musíte uhradit další ze záloh na silniční daň
Dle zákona o silniční dani jsou předmětem daně silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla, která jsou registrovaná a provozovaná v České republice a zároveň jsou používaná poplatníkem daně z příjmů právnických a fyzických osob. V zákoně o dani silniční je však celá řada výjimek.
15.10.2021
Na horách začalo sněžit. Co si na tuto sezónu připravila lyžařská střediska?
Ski areály už se připravují na zimní sezónu a doufají, že se vydaří. Jaké novinky si připravily a jak to vidí letos s opatřeními?
15.10.2021
Souhlasí zaměstnanci se zpracováním osobních údajů? Můžete mít problém
Nejeden zaměstnavatel vyžaduje po zaměstnancích souhlas se zpracováním osobních údajů s odkazem na nařízení GDPR. Souhlas se vyžadovat nesmí, hrozí i pokuta.
15.10.2021
Změní se délka platnosti testů na covid. Kde všude je stále vyžadován?
Ministerstvo zdravotnictví se obrátí na vládu se žádostí zkrácení platnosti testů na koronavirus. Platnost PCR testů se zkrátí ze sedmi na tři dny a antigenních ze tří na jeden den. Potvrdil to premiér Andrej Babiš.
14.10.2021
Objednáte-li přes e-shop padělek, můžete přijít jak o zboží, tak o peníze
Celní správa ČR apeluje na spotřebitele, aby byli při nákupu na internetu obezřetní a ohlídali si, zda nenakupují padělky. Může se tak stát, že jim zboží nedorazí. Nedočkají se ale ani vrácení peněz.
14.10.2021
Líčí Babiš past na novou vládu? Chce 0% DPH na energie, i když to není možné
[KOMENTÁŘ] Andrej Babiš včera prohlásil, že chce, aby vláda schválila zákon, který sníží DPH na energie na nulu. Má to jen „drobný“ háček, je to v rozporu s evropskou směrnicí.
14.10.2021
Bohemia Energy končí i v ČR. Co to znamená pro 900 tisíc jejích zákazníků?
900 tisíc klientů skupiny Bohemia Energy (firmy Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie) si musí hledat nové dodavatele energií v Česku. Skupina dnes ohlásila, že ukončuje dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. Podobně se společnost zachovala před několika týdny na Slovensku.
13.10.2021
Vraťte program Antivirus B na 3 měsíce, žádají podnikatelé
Svaz průmyslu a dopravy ČR žádá vládu, aby na několik měsíců opět aktivovala program Antivirus B, díky kterému stát pokrývá část nákladů na zaměstnance, pro které aktuálně není práce. Kurzarbeit, který měl systémově podobné problémy řešit, totiž stále čeká na schválení Evropskou komisí.
13.10.2021
Jaký je rozdíl mezi vedením účetnictví a vedením daňové evidence?
Jako podnikající fyzická osoba máte na výběr, jak budete evidovat svoje podnikatelské aktivity. Volit můžete mimo jiné mezi účetnictvím a daňovou evidencí. Jaký je základní rozdíl, když vedete účetnictví a daňovou evidenci?
13.10.2021
Čajovny vítají ochlazení. V útulných prostorech však stále není plno
České čajovny patří mezi specifická místa, na která mnozí nedají dopustit. S čím se potýkají jejich provozovatelé a jak se vypořádali s koronavirem?
13.10.2021
Co čeká OSVČ v roce 2022? Růst slevy na dani, minimálních záloh i paušální daně
OSVČ se sice v příštím roce rekordně zvýší minimální zálohy na pojistném a výrazně tak vzroste i paušální daň, zároveň (nejen) jim stoupne sleva na dani.
13.10.2021
Neměli povolení k provozování hazardních her, stát jim doměřil daň 71 milionů
Pro byznys s hazrdními hrami je nutné povolení. Pokud chybí a úřady na to přijdou, většinou to stojí nemalé peníze. Specializovaný finanční úřad teď aktuálně odhalil 800 subjektů bez povolení k provozování hazardních her a doměřil jim na dani 71 milionů korun.
12.10.2021
Paušální daň se v roce 2022 zvýší na 5994 korun. Dělá to 71 928 za rok. Vyplatí se vám to?
Ministerstvo financí na svém twitterovém profilu připomíná, že živnostníci s příjmem do 1 milionu korun, kteří dosud podávali daňová přiznání, mohou od 1. ledna začít využívat paušální daň.
12.10.2021
S bankovní identitou si nově zařídíte i pojištění nebo plyn. Možností přibývá
Díky bankovní identitě mohou klienti bank vyřešit stále více věcí online. Zjistěte, jaké jsou možnosti u jednotlivých bank.
12.10.2021
Podrobně o změnách v ošetřovném od roku 2022. Bude se čerpat častěji
Mění se dlouhodobé i krátkodobé ošetřovné. Kdy může zaměstnavatel ošetřovné nepovolit a jak to bude při změně podmínek na přelomu roku 2021 a 2022?
12.10.2021
Program Antivirus se možná obnoví, týkal by se ale jen automobilového průmyslu
Automobilový průmysl žádá vládu, aby pro něj obnovila program Antivirus pro udržení zaměstnanosti, upozornil server Seznam Zprávy. Kurzarbeit, který měl Antivirus nahradit, totiž ještě není odsouhlasený Evropskou unií.
12.10.2021
Další nemilé překvapení, inflace akceleruje, už atakuje hranici 5 %
Spotřebitelské ceny se i nadále zvyšují. V září činil jejich meziroční růst 4,9 %, což bylo o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
11.10.2021
Režim přenesené daňové povinnosti – kdy se použije a co to znamená?
O režimu přenesené daňové povinnosti nebo-li reverse chargé slyšel snad každý podnikatel. Jak ale přenesená daňová povinnost funguje a jaké jsou její obecné zásady?
11.10.2021
Kempy: Někdy zde bylo místo dětského křiku, smíchu a hlaholu lidí nezvyklé ticho
Letošní sezóna v kempech byla opět jiná než ty předchozí. Koronavirus změnil provozovatelům plány a také měl vliv na chování lidí.
11.10.2021