Babiš může zlepšit kvalitu potravin. Stačí, když začne u „šmakulád“ svých firem
[5 minut čtení] [KOMENTÁŘ] Částečně jsme skutečně popelnicí Evropy, jak říká premiér Andrej Babiš. Mohou za to však i české firmy, a to včetně Babišových. Kromě toho, že tuzemské společnosti bez uzardění prodávají masné výrobky s minoritním podílem masa, často také nedodržují deklarované složení výrobků. Ideální by tak nejprve bylo zamést před vlastním prahem.
15.05.2019
Neplatil daně, „dorybařil“. Pruty teď nabízí finanční úřad v dražbě
[1 minuta čtení] Neplnění daňových povinností se trestá. Poplatník, který neplatil daně, přišel o více jak desítku rybářských prutů, se kterými podnikal. Teď jsou k mání. Ignorovat daňové povinnosti se nikdy nevyplácí. Pokud přestanou fungovat nástroje v podobě pokut a sankcí, finanční úřad zabavuje věci. Ty jsou pak jednotlivými finančními úřady nabízeny prostřednictvím aukcí k prodeji.
15.05.2019
Reference jsou třešničkou na dortu skvělé spolupráce, tak se s nimi pochlubte
[7 minut čtení] Reference může získat každý podnikatel nebo firma a nejde jen o cennou zpětnou vazbu, ale také o součást budování značky. Jak je získat a pracovat s nimi? Smyslem referencí a recenzí je svědectví a doplnění informací z jiného úhlu pohledu. Jedná se tak o zdroj informací, který nelze ničím jiným nahradit.
15.05.2019
Kolotoč kolem (ne)zavedení eNeschopenek
[4 minuty čtení] O zavedení elektronických neschopenek se hovoří již dlouho. Ač by tomu mělo být přesně naopak, situace je komplikovanější a nepřehlednější. Přitom jejich plně funkční spuštění by usnadnilo práci České správě sociálního zabezpečení, lékařům, zaměstnavatelům i samotným zaměstnancům.
15.05.2019
Při platbě daně z nemovitých věcí ze zahraničí myslete na správnost čísla účtu
[1 minuta čtení] Uhradit daň z nemovitých věcí je možné i ze zahraničí, a to bezhotovostně bankovním převodem. Ohlídejte si však správnost bankovního účtu. Na uhrazení daně z nemovitých věcí je čas do konce května. Způsobů, jak daň uhradit, je hned několik.
15.05.2019
„Žijete sama, máte přítele?“ Mohou takové otázky zaznít při přijímacím pohovoru?
[1 minuta čtení] Přijímací pohovor má svá pravidla, kterými se musí zaměstnavatel řídit. Jaké otázky je možné pokládat a jaké jsou zcela nepřijatelné. Problematiku přijímacího procesu před vznikem pracovního poměru řeší zákoník práce. Státní úřad inspekce práce se ve svých otázkách a odpovědích zaměřil na podobou přijímacího pohovoru, respektive na otázky, které mohou zaznít.
15.05.2019
Češi podnikají stále více bez společníků, nechtějí se dělit o řízení firmy
[1 minuta čtení] Podnikání bez společníků je stále populárnější, více než dvě třetiny obchodních společností v České republice mají pouze jednoho vlastníka. Trendem podnikatelů za minulé období je zaměřeno na rostoucí individualizaci a postupný nárůst počtu společností, které mají pouze jednoho majitele. Zatímco mezi společnostmi, které jsou na trhu 16 a více let, má jednoho vlastníka polovina fir
15.05.2019