Vysoké pokuty pro OSA a Intergram opět ve hře, zasáhl Nejvyšší správní soud
Nejvyšší správní soud vrátil krajskému soudu případy vysokých pokut pro kolektivní správce OSA a Intergram za zneužití dominantního postavení. Krajský soud přitom pokuty zrušil.
22.11.2023
Jaké informace se uvádí v příloze k účetní závěrce?
V rámci účetní závěrky na konci roku se nesestavují pouze hodnotové výkazy, jako je rozvaha nebo výkaz zisků a ztrát, ale také příloha, která podrobněji rozvádí údaje uvedené v ostatních výkazech.
22.11.2023
Přivýdělek není vždy výhra. Víme, kdy vám sníží čistý příjem
Někdy se může stát, že i když zaměstnanec chce mít díky přivýdělku nebo lépe placenému pracovnímu místu více peněz, není tomu tak. Z důvodu vyššího hrubého příjmu nebo určitým daňovým pravidlům mu totiž může klesnout čistý příjem.
22.11.2023
Německý start-up láká na doživotní šifrovaný cloud za pár korun
Je na trhu tři roky a už si získává pozornost. Německý start-up Filen.io nabízí úložiště v cloudu, který je plně šifrovaný a cenově hluboko pod nabídkou velkých hráčů.
21.11.2023
OSVČ zmizí ze seznamu držitelů datovek, změny budou platit od února 2024
Tím, jak se letos zřídily datové schránky skoro všem OSVČ, se z veřejného seznamu majitelů datových schránek stal svatý grál pro všechny rozesílače nevyžádaných obchodních sdělení. Od února roku 2024 se to však změní.
21.11.2023
Jaké dopady má novela zákoníku práce v nemocenském a zdravotním pojištění?
Projděte si s námi všechny důležité mzdové aktuality. Společně se podíváme také na srážky ze mzdy, problematiku chráněného účtu dlužníka, zvýšení minimální mzdy, ozdravný balíček pro rok 2024 a další pojmy.
21.11.2023
Firma dostala pokutu 13,7 milionu Kč, neposkytla součinnost při kontrole
Firma Beko dostala od antimonopolního úřadu pokutu ve výši 13,7 milionu korun za to, že neposkytla součinnost při kontrole. Proti pokutě byl podán rozklad a ta tak zatím není pravomocná.
21.11.2023
Sjednání dohod již není jednoduché. A bude hůř
Dohodu o provedení práce i dohodu o pracovní činnosti zkomplikovala novela zákoníku práce. Přinesla zaměstnavatelům především nové administrativní povinnosti.
21.11.2023
Ceny pohonných hmot v roce 2024? Odborníci radí připravit se na zdražování
V současné době ceny pohonných hmot klesají. Zjistěte, jak se budou podle odborníků vyvíjet v dalším roce a jaké to bude mít dopady na podnikatele.
21.11.2023
Které změny u dohod už platí a které se chystají od ledna a července 2024?
Od letošního října platí u dohod mimo pracovní poměr řada novinek. Od ledna 2024 navíc přibude povinnost poskytovat dohodářům dovolenou. Další změny mají nabýt účinnosti v červenci.
20.11.2023
Od ledna budou platit nové podmínky pro získání řidičáku. Co na to autoškoly?
Novela zákona o silničním provozu přináší řadu novinek. Jak se k nim staví autoškoly?
20.11.2023
Zjistěte, jaké změny čekají daň z nemovitostí
Jedna ze změn z konsolidačního balíčku se týká také daně z nemovitých věcí. Ta by se měla v prvé řadě zvýšit a nově bude také připadat obcím.
20.11.2023
Slevová horečka je tady. Black Friday se chystá využít až 80 % online zákazníků
Letos připadá Black Friday na 24. listopadu. Výhodné nabídky v některých e-shopech už ale odstartovaly. Ve velkém se pak rozjedou od začátku příštího týdne.
17.11.2023
Trenýrkárna.cz roste: České trenky obléknou i Poláci, Chorvati a Nizozemci
Česká republika a země jako Německo, ale i Rumunsko a Slovinsko jsou největšímu českému e-shopu s pánským spodním prádlem malé. Chystá se do dalších.
17.11.2023
Boj s obezitou podle vlády: Zvažuje zavedení daně za sladké nápoje
Poradci vlády přišli s návrhem na zavedení spotřební daně na sladké nápoje, a to místo zvýšení jejich DPH. Cílem tohoto kroku má být zastavení tloustnutí populace.
17.11.2023
Předplatné na Facebooku a Instagramu už běží. Co nabízí?
V těchto dnech se mohli uživatelé setkat s nabídkou předplatného na Facebooku nebo Instagramu. Jedná se o krok společnosti Meta, aby mohla sbírat dala o chování uživatelů.
16.11.2023
Počet nových účetních na volné noze klesá. Co je důvodem?
Téměř třetina účetních se ve svém zaměstnání cítí nespokojena. Hlavními důvody jsou trvalé pracovní vytížení a neodpovídající finanční ohodnocení.
16.11.2023
Občanka již brzy v mobilním telefonu
Začátkem příštího roku bude zřejmě dostupná občanka v mobilu. Sněmovna schválila ve druhém čtení zavedení eDokladů. eDoklady budou přijímány postupně.
16.11.2023
Jeho oděvní značka JTX sází na kamenné prodejny a osobní přístup
Pokud je šikovná prodavačka, dokáže udržet prodejnu v černých číslech. Osobní a vřelý přístup je proto pro Jihočeskou textilní klíčový.
16.11.2023
Reforma penzí: Kdy půjdete do důchodu, se dozvíte ve svých 50 letech
Důchodová reforma, jejíž konkrétní opatření představilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR letos na jaře, míří do meziresortního připomínkového řízení.
16.11.2023
OSVČ dluží na zdravotním pojistném. Bude si muset v případě zranění ošetření hradit?
Osoba samostatně výdělečně činná je povinna hradit zdravotní pojišťovně zdravotní pojistné. V případě, že ho platit nebude, bude mu u zdravotní pojišťovny narůstat dluh včetně penále.
15.11.2023
Méně letáků ve vašich schránkách? Snížit jejich počet má povinný poplatek
Jeden z nástrojů, jak zákazníka obeznámit o nabídce, jsou letáky. Jejich počet ve schránkách se má však omezit. Postarat se o to má nový povinný recyklační poplatek.
15.11.2023
Refundovat můžete platby, službu i mzdu. Jaká jsou zde specifika?
Refundace je nejčastěji spojena s vrácením peněz nebo odškodňováním. Může se však týkat také mezd, a to v případě, že zaměstnavatel požaduje náhradu za mzdu vyplacenou zaměstnanci od státu.
15.11.2023
Osvobození zaměstnaneckých benefitů podle nových podmínek v roce 2024
Zdaleka nejde jen o omezení nepeněžitého příspěvku zaměstnavatele na zdraví, sport, kulturu či knihy. Mění se i poskytování zájezdů a pořádání zaměstnaneckých večírků.
15.11.2023
Konec roku se blíží, nezapomeňte na uzávěrkové operace
Každý rok musí účetní jednotka v rámci uzavírání účetnictví, kromě standardních účetních operací, které se v průběhu roku opakují, zaúčtovat také uzávěrkové operace. Na co by účetní neměli zapomenout?
15.11.2023