Firma nařizovala odběratelům, za kolik mají prodávat. Zaplatí za to 11 milionů
Firma Topgal, která vyrábí batohy a aktovky, dostala od antimonopolního úřadu pokutu ve výši skoro 11 milionů korun. Důvodem bylo, že obchodníkům určovala minimální ceny, za které mohou prodávat.
26.10.2023
Daňové úniky v ČR klesly, paradoxně tomu pomohl covid
Daňová mezera na DPH se v České republice v roce 2021 meziročně snížila o 5,1 procentního bodů na 7 %. Česko je však stále pod průměrem EU, který činí 5,3 %. Vyplývá to ze studie Evropské komise.
26.10.2023
Změny u dohod konaných mimo pracovní poměr po novele zákoníku práce
Od 1. října 2023 mají zaměstnavatelé v oblasti dohod konaných mimo pracovní poměr nové povinnosti a zaměstnanci nová práva. Přinášíme jejich souhrn.
26.10.2023
Jak na opravu kontrolního hlášení? Tady jsou základní fakta
Když podnikatel zjistí, že jsou v jeho podaném kontrolním hlášení chyby nebo nesprávné údaje, měl by je co nejdříve opravit. Slouží k tomu opravné a následné kontrolní hlášení.
26.10.2023
Nemáte přeplatek na silniční dani? Zbývá stále vrátit 635 milionů korun
Od roku 2022 se už nemusí platit silniční daň z osobních automobilů. Jelikož však byla daň rušena zpětně, řada poplatníků ještě loni zaplatila zálohy. Zkontrolujte si, zda nepatříte mezi ně.
25.10.2023
Změny u dohod jsou téměř nerealizovatelné, upozorňují daňoví experti
Novinky v oblasti dohod o provedení práce, které má přinést konsolidační balíček, jsou v praxi téměř nerealizovatelné. Senátory na to v dopise upozornila Komora daňových poradců ČR (KDP ČR).
25.10.2023
Za paskvil u dohod o provedení práce může ignorance a alibismus hned tří ministerstev
[KOMENTÁŘ] Přestože už od začátku příslušná ministerstva ví, že změny u dohod, které obsahuje konsolidační balíček, jsou paskvilem, návrh byl schválen.
25.10.2023
Sleva na manželku: Kdo a kdy ji může uplatnit a v jaké výši?
Poplatníci daně z příjmů fyzických osob mohou v rámci svého daňového přiznání uplatnit nespočet slev. Jednou z nich je také sleva na manželku.
25.10.2023
Paušální daň od nového roku vzroste. Už se vám nevyplatí? Čtěte, jak z ní vystoupit
Paušální daň by se měla od nového roku navýšit. A to ve všech třech pásmech. V prvním pásmu vzroste o více než tisíc korun. Jak ukončit paušální režim, pokud se vám již nevyplatí?
24.10.2023
Státní svátek vychází na sobotu: Jak budou mít otevřeno obchody 28. října?
Blíží se další státní svátek. Další dilema, jak to bude s možností nákupu v obchodech. Tentokrát je vychází na víkend.
24.10.2023
Chcete Facebook a Instagram bez reklam? Tak zaplaťte
V poslední době se hovoří například o placení za používání sociální sítě X a nyní podobné kroky v podobě předplatného zvažuje i společnost Meta, pod kterou spadá Facebook a Instagram.
24.10.2023
Jak seznámit tzv. dohodáře s rozvrhem směn po novele zákoníku práce?
Povinnost písemného rozvrhu směn pro zaměstnance pracující na dohody zamotala hlavu zaměstnavatelům. Především u nahodilé potřeby práce.
24.10.2023
Velký průzkum mezi pořadateli farmářských trhů: Co musíte splnit jako prodejce?
Farmářské trhy jsou stále oblíbenější. Zjistěte, jaká je návštěvnost, podle čeho organizátoři vybírají prodejce, co musejí splňovat a jaké jsou poplatky.
24.10.2023
Pracuje na zkrácený úvazek nebo na dohodu. Má nárok na nemocenskou?
Nemocenskou vyplácí Okresní správa sociálního zabezpečení a nárok na ni vzniká od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Je však určena i pro ty, kteří nepracují na plný úvazek?
24.10.2023
Mění se praxe u vracení úroku z neoprávněného jednání správce daně
Finanční správa reaguje na aktuální rozhodnutí nejvyššího soudu, ze kterého vyplynula nutnost změnit praxi týkající se vracení úroku z neoprávněného jednání správce daně.
23.10.2023
Přišla SMS, ať si vyzvednete peníze od zdravotní pojišťovny? Hned ji mažte
V mobilních telefonech pojištěnců se teď objevují nové podvodné SMS zprávy, které mají za cíl dostat se k citlivým údajům. Pozor na ně.
23.10.2023
Chystá se k vám kontrola z živnostenského úřadu? Čím se musí prokázat?
Během podnikání k vám může poslat kontrolu hned několik úřadů. Jedním z nich je úřad živnostenský. Jaký dokument by měl kontrolor předložit, než se vrhne na detaily vašeho byznysu?
23.10.2023
Co je dopočet do minima u zdravotního pojištění a kdy k němu dochází?
Zdravotně pojištěný musí být každý občan s trvalým pobytem v České republice. Zdravotní pojištění má svá specifika a platí jej zaměstnanci, OSVČ nebo osoby bez zdanitelných příjmů.
23.10.2023
Které slevy na dani se od roku 2024 zruší, které omezí a které zcela skončí?
Součástí konsolidačního balíčku je i omezení a rušení slev na dani a daňových výjimek. Úplně skončí školkovné a sleva na studenta.
23.10.2023
Ceny energií se těžko odhadují. Co podnikatelům v této době radí odborníci?
V letošním roce skončí zastropování cen energií, což může mnohé ovlivnit. Oslovili jsme proto odborníky, abychom zjistili, jaký je podle nich nejlepší postup.
23.10.2023
Za jakých podmínek má OSVČ nárok na podporu od úřadu práce?
Nárok na podporu v nezaměstnanosti mají také osoby samostatně výdělečně činné, které přeruší, případně zcela ukončí svou činnost. Musí ale splnit hned několik podmínek.
20.10.2023
Nelegálním byznysem s cigaretami připravili stát o 120 milionů na daních
Ne z každého podnikání je dobré brát si příklad. Pokud jde o podnikání nelegální, dříve nebo později spadne klec. Stejně jako se stalo nyní.
20.10.2023
Snížení státní podpory u stavebka? Spořitelny mají řešení
Jedna z úspor v konsolidačním balíčku se týká příspěvku na stavební spoření. Ten doposud činí dva tisíce korun, ale mělo by dojít k jeho snížení. Na tuto situaci reagují spořitelny.
20.10.2023
KVÍZ: Zkuste, jak dobře znáte historii retroznaček jako Kofila, Jar či Hašlerky
Řada legendárních tuzemských značek existuje do dnešních dnů. Připravili jsme další kvíz, ve kterém můžete otestovat své znalosti z jejich historie.
20.10.2023
Sestry si založily značku zaměřenou na základní kousky oblečení. Jak jim to klape?
Nápad na založení značky vznikl v obýváku při rozhovorech o kvalitě oblečení. Dnes má Martina s Veronikou úspěšný e-shop a můžete se s nimi potkat i na akcích.
20.10.2023