Hmotný a nehmotný majetek: Jak na jeho vymezení, oceňování nebo vyřazení?
Zajímáte se o účetní či daňový pohled na dlouhodobý hmotný a nehmotný majetek? Jak na jeho vymezení, oceňování, vykazování znehodnocení a vyřazení? Využijte školení, které na všechny tyto otázky odpoví. Jde o online školení, které proběhne v pondělí 31. ledna. Všechny potřebné informace najdete na webu.
18.01.2022
Nezaplatíte pokutu za dopravní přestupek, přijdete o registrační značky. Vzít je teď mohou i celníci
Celní správa ČR má od 1. ledna letošního roku novou kompetenci při vymáhání pokut. Pokud u kontrolovaného řidiče celníci zjistí, že má neuhrazenou pokutu, která byla uložena za dopravní přestupky a zastavený řidič ji odmítne uhradit, celníci mohou znemožnit odjetí vozidla.
18.01.2022
Jak dlouho musí zaměstnavatel uchovávat evidenci testování zaměstnanců?
Od pondělí 17. ledna jsou zaměstnavatelé povinni zajistit testování zaměstnanců na pracovišti dvakrát týdně. Nově nemají výjimku očkovaní zaměstnanci a ani ti, kteří nedávno prodělali covid. Testovat se musí také OSVČ.
18.01.2022
Od ledna platí nové povinnosti u cookies lišty. Na co si musíte dát pozor?
Od 1. ledna 2022 platí novela zákona o elektronických komunikacích, která provozovatelům webových stránek přinesla nové povinnosti. Co je potřeba dodržet?
18.01.2022
Jak a kde hlásí zaměstnavatel pozitivně testované zaměstnance?
Od 17. ledna 2022 se testují všichni zaměstnanci. Pozitivně testované musí zaměstnavatel hlásit speciálním formulářem na hygienu. Jinak náhrada mzdy nebude.
18.01.2022
Paušální daň bude letos využívat přes 80 tisíc OSVČ, odhaduje ministerstvo
Finanční správa eviduje pro letošek 22 300 nových oznámení o vstupu do paušálního režimu. Podle kvalifikovaného odhadu ministerstva financí tak bude letos paušální daň využívat přes 80 tisíc OSVČ.
18.01.2022
Netflix zdražuje. Zaplatí více i čeští uživatelé?
Největší streamovací platforma Netflix navyšuje ceny svých tarifů. Dle výběru tarifu je navýšení o jeden až dva dolary. Nynější zdražování se podle Cnews.cz týká pouze některých trhů.
17.01.2022
Firmy mají smůlu, nový ministr odmítl programy Covid 2021 a Nepokryté náklady
Přestože byly již přichystané, nakonec se dotační programy Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady opětovně nespustí. Podle nového ministra průmyslu a obchodu Josefa Síkely si Česko nemůže plošné dotační programy už dovolit.
17.01.2022
Očkovaní mají ode dneška měsíčně hrazených 5 PCR testů na vlastní žádost
Vláda od pondělí opět pozměňuje podmínky související se šířením SARS-CoV-2. Plně očkovaní proto mají nově nárok na pět hrazených PCR testů za měsíc na vlastní žádost.
17.01.2022
Jaké změny v DPH nám přinesl rok 2021 a co nás čeká v roce 2022?
Každý rok prochází většina daňových zákonů velkými změnami. To platí i pro zákon o DPH. Jaké hlavní změny nám rok 2021 přinesl a co nás čeká v roce 2022?
17.01.2022
Jak zdražuje benzin a nafta? Máme velký přehled i predikci na další měsíce
Kdo chce jezdit vlastním vozem, nákupům pohonných hmot se nevyhne. Jak to vypadá s jejich cenami a jaká je prognóza pro rok 2022?
17.01.2022
OSVČ a zaměstnanci se nově testují dvakrát týdně. Jak je to s karanténami?
Od 17. ledna se OSVČ a zaměstnanci ve firmách musí testovat, a to prakticky bez výjimek, dvakrát týdně. Stát opět přispívá 60 Kč na test.
17.01.2022
Berňák aktualizuje elektronické formuláře k dani z příjmů, při vyplňování dochází k chybám
Pokud využíváte k podání přiznání k dani z příjmů aplikaci finanční správy Elektronické podání (EPO), počítejte s komplikacemi. Z důvodu probíhající aktualizace databáze formulářů není zatím možné zpracovat a odeslat přes aplikaci Elektronická podání (EPO) formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2021.
17.01.2022
Mléčné výrobky nebo káva. Které další potraviny budou letos výrazně dražší?
Potraviny budou dál zdražovat. Vyšší ceny se očekávají u mléčných výrobků, sladkostí nebo kávy. Pokud budou dál zdražovat energie, výrobci hrozí dalším zdražováním.
17.01.2022
Je v režimu paušální daně a chce kompenzační bonus. Má nárok a jak doloží snížení příjmů?
Termín pro podání oznámení o vstupu do paušálního režimu již vypršel. Zájemci měli čas do 10. ledna. Pro ty, kteří se do režimu přihlásili a hledají odpovědi na otázky, které nabízí praxe, je k dispozici poradna k paušálnímu režimu, kterou nabízí server Podnikatel.cz společně s Ministerstvem financí ČR. Jedna z otázek se týká paušální daně a kompenzačního bonusu.
14.01.2022
Usnadníme lednové daňové povinnosti. Stahujte přiznání k dani silniční i k dani z nemovitostí
Server Podnikatel.cz pro vás každoročně aktualizuje tiskopisy, které jsou potřebné k daňovým povinnostem. Aktuálně je na řadě povinnost podat přiznání k silniční dani a také k dani z nemovitých věcí. Máme k dispozici interaktivní formuláře, které vyplnění usnadní.
14.01.2022
Nová pravidla pro marketingová volání. Kdy firma nesmí kontaktovat zákazníka?
Konec loňského roku byl zahalený do cookie mánie, kterou přinesla změna zákona o elektronických komunikacích.
14.01.2022
Úlevy už patří minulosti, přiznání k silniční dani musíte podat do konce ledna
Zatímco loni šlo přiznání k silniční dani podat až v dubnu, letos se zase „jede“ postaru a přiznání je nutné odevzdat už do konce ledna.
14.01.2022
Od pondělí 17. ledna se musí zaměstnanci i OSVČ povinně testovat dvakrát týdně
Na začátku příštího týdne, tedy v pondělí 17. ledna, začne platit opatření, které se týká povinného testování zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných. Testovat se bude opět rychlými antigenními testy, a to dvakrát za týden tak, že následující testování zaměstnance proběhne nejdříve třetí den po předchozím testování.
13.01.2022
Kdy nastane úplný konec nevyžádaných otravných telefonátů se super nabídkami?
Novela zákona o elektronických komunikacích s účinností od 1. ledna 2022 změnila zásadním způsobem pravidla tzv. telemarketingu. Marketingová a jiná obdobná volání jsou zakázána, pokud si je účastník skutečně nepřeje a toto svoje přání neprojeví ve veřejném seznamu.
13.01.2022
Potraviny zdraží až o desítky procent. Zjistili jsme, co přesně bude dražší
Zdražování si při nákupech nelze nevšimnout a je patrné, že ceny budou stoupat i nadále. Výrobci potravin prozradili podrobnosti i důvody tohoto růstu.
13.01.2022
Co musí zaměstnavatelé, ale i zaměstnanci učinit v nejbližší době?
Upravují se daňové tiskopisy pro zaměstnance. Je možné využívat nadále starší dvoulisty prohlášení k dani, nebo již nebudou akceptovány? Dokdy je podepsat?
13.01.2022
Přehled kurzů cizích měn, které využijí v přiznání za rok 2021 podnikatelé bez účetnictví
Poplatníci, kteří nevedou účetnictví, použijí v přiznání pro přepočet cizí měny jednotný kurz. Jednotlivé hodnoty zveřejnila před několika dny finanční správa.
13.01.2022
Úřady začaly vyplácet kompenzační bonus. Jak podat žádost a co k ní doložit?
Od ledna mohou OSVČ, společníci firem a dohodáři žádat o kompenzační bonus 2022 za první bonusové období, přičemž finanční úřady již začaly peníze vyplácet. Způsobů, jak lze žádost podat, existuje několik.
12.01.2022
Máte peníze z nájmu? Tady je návod, jak se evidují
Pokud vlastníte nemovitost, kterou dále pronajímáte, považují se vaše příjmy za příjmy z nájmu. Co se mezi příjmy z nájmu řadí, jak se zdaňují a jakou další administrativu s sebou přináší?
12.01.2022