Blíží se konec potupných návštěv pracáku. Žádost o zapsání do evidence bude online
Na podzim tohoto roku by mělo dojít k digitalizaci agendy zaměstnanosti. Žádosti o zapsání do evidence uchazečů o práci a o podporu v nezaměstnanosti bude možné podávat elektronicky.
25.03.2024
IKEA mění cenotvorbu. Víme, proč zlevnila už tisíce produktů
Zatímco většina obchodníků zdražuje, švédský prodejce nábytku IKEA v loňském roce začal se zlevňováním a hodlá v něm pokračovat. Více tak investuje do cenotvorby než do snahy zvýšit ziskovost.
25.03.2024
Změny u dohod o provedení práce jsou hranatým kolem, nejdou realizovat, říká expert
Změny u dohod s pojistným a dvěma hranicemi, které byly schválené v konsolidačním balíčku, jsou hranatým kolem, které z podstaty věci nejde realizovat, říká daňový expert.
25.03.2024
Rodičovská dovolená v otázkách a odpovědích
Rodičovská dovolená versus rodičovský příspěvek. Rozdíl v pojmech, žádost o čerpání rodičovské dovolené, návrat do zaměstnání a potíže s ním spojené.
25.03.2024
V půlce neotevřených datovek je zpráva od berňáku či exekutora
Do 450 tisíc datových schránek se doposud nikdo nepřihlásil. Jak přitom ukazují statistiky odesílatelů zpráv, v každé druhé neotevřené schránce je dopis od berňáku nebo exekutora.
25.03.2024
Lékárny přišly s novým poplatkem. Za co si zákazníci připlatí?
Některé nemocniční lékárny fungující v neomezeném provozu si začaly účtovat poplatek za prodej volně prodejných léků nebo doplňků stravy. Co na to zákon?
22.03.2024
Zaručenou mzdu zcela zrušte, vyzývají vládu podnikatelé
Vláda dnes projedná novelu zákoníku práce, která zavádí „poloautomat“ u minimální mzdy a zároveň redukuje úrovně mzdy zaručené. Podle Hospodářské komory ČR by se ale zaručené mzdy měly zcela zrušit.
22.03.2024
Slib z vládního programu se nesplní, jednotné inkasní místo se nestihne
Přestože vláda v programovém prohlášení slibovala, že zavede jednotné inkasní místo, nakonec to ale nestihne. České televizi to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura.
22.03.2024
Maximální příspěvek za zaměstnání zdravotně postižených vzroste o 1500 Kč
Maximální výše příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce by se měla zvýšit o 1500 Kč, schválila dnes vláda.
22.03.2024
Ručení za mzdy zaměstnanců poddodavatelů od ledna 2024
Zaměstnavatelé ručí za nevyplacené mzdové nároky zaměstnanců poddodavatelů. Povinnost nově upravuje zákoník práce. Je třeba znát podmínky i rozsah ručení.
22.03.2024
S protesty zemědělců nesouhlasím. Za problémy si můžou sami, říká malý farmář
Je malý farmář a i když s některými vládními kroky nesouhlasí, proti protestům zemědělců se vymezuje. Kdo je podle něj zcela závislý na dotacích, by hospodařit neměl.
22.03.2024
Je možné sloučit datovou schránku fyzické osoby s datovkou OSVČ?
Na začátku loňského roku byla všem OSVČ ze zákona zpřístupněna datová schránka. Mnozí z nich už ji však před touto novinkou mělo jako fyzická osoba. Lze je sloučit?
22.03.2024
Podnikatelé a firmy mohou žádat o dotaci na elektroauta. Jaké jsou podmínky?
Stát spustil podporu na nákup elektromobilů pro firmy. Žádosti je možné podávat již nyní. Jak žádat a jaké podmínky je třeba splnit?
22.03.2024
Ulehčete si daňové přiznání s našimi interaktivními formuláři
Server Podnikatel.cz nabízí ke stažení interaktivní formuláře, které podnikatelům i zaměstnancům pomohou splnit daňové povinnosti. Podnikatelé podávají daňová přiznání elektronicky a týká se jich termín 2. května 2024.
22.03.2024
Kdo jezdil příliš agresivně, musí od dubna nastoupit na terapeutický program
Od 1. dubna bude platit další novinka v podobě terapeutických programů. Dotkne se neukázněných řidičů, tedy konkrétně těch, kteří přišli kvůli svému nebezpečnému chování o řidičský průkaz.
22.03.2024
U minimální mzdy vznikne valorizační mechanismus, zaručená mzda se u firem zruší
Vláda sice schválila u minimální mzdy zavedení valorizačního mechanismu, stále se ale výše minimální mzdy bude odvíjet od jejího rozhodnutí.
22.03.2024
První kroky v Canvě: Jak se registrovat a seznámit s grafickým editorem
Při práci v Canvě je nutná registrace, která může být i bezplatná. Po ní je možné přistupovat k nejrůznějším šablonám a editorům. Zjistěte, jak na to.
22.03.2024
Allegro se otevírá Slovensku. Čeští prodejci mohou oslovit miliony nových zákazníků
[MarketVoice] Dosah českých obchodníků prodávajících přes tržiště Allegro se od 18. března rozroste o miliony nových potenciálních zákazníků. Polská společnost se totiž oficiálně otevřela také slovenskému trhu. Nakoupit přes allegro.sk dle průzkumu již nyní plánuje na 79 procent Slováků.
20.03.2024
Končím s podnikáním. Co s povinnou datovkou?
OSVČ a další živnostníci mají ze zákona povinnou datovou schránku. Jenže co s datovou schránkou, pokud s podnikáním končím?
20.03.2024
Jak zaplatit daň z příjmů za rok 2023? Máme čísla účtů všech finančních úřadů
Lhůta pro případné doplacení daně z příjmů za rok 2023 je stejná jako pro podání daňového přiznání. Nejjednodušší je daň zaplatit přes internetové bankovnictví.
20.03.2024
Penzijní reforma počítá se zpomalením růstu nově přiznávaných důchodů
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) navrhuje parametrickými změnami zpomalit růst nově přiznávaných důchodů.
20.03.2024
Informativní důchodová aplikace pro zaměstnance i OSVČ
Důchodová aplikace je významným pomocníkem. Ještě před dosažením důchodového věku je možné zkontrolovat a doplnit potřebné informace, které ČSSZ v evidenci nemá.
20.03.2024
Velký průzkum: Umělá inteligence v personalistice? Spousta výhod i rizik
O umělé inteligenci se mluví napříč obory. Jak je však konkrétně využívána v personalistice? S čím pomáhá a na co je stále potřeba dávat si pozor?
20.03.2024
Je zaměstnaný, ale i OSVČ. Dle čeho se stanoví, co je hlavním zdrojem příjmů?
Zaměstnanec, který je zároveň živnostníkem, není nic výjimečného. Mnohdy se stává, že má ze své živnosti vyšší příjmy než ze zaměstnání. Jak se to projeví v přehledu o příjmech a výdajích.
20.03.2024
A zase ta SAPA: Za 300 kilo "voňavého" masa pokuta až 50 milionů
Během jedné z dalších kontrol v pražském areálu SAPA byl objeven nelegální sklad potravin. V něm se nacházelo téměř 300 kg živočišných produktů neznámého původu.
20.03.2024