Nejzazší termín pro splatnost další zálohy na daň z příjmů se blíží
[1 minuta čtení] Další termín pro splátku zálohy na daň z příjmů vychází na neděli 15. září. Musí ji poplatník uhradit před, nebo až po víkendu? Zářijový termín, kdy by měla mít finanční správa na svém účtu další ze splátek záloh na daň z příjmů, se týká těch poplatníků, jejichž daňová povinnost byla vyšší než 150 000 korun.
12.09.2019
Padělků neubývá. Kontroly jich odhalily přes 22 tisíc
[1 minuta čtení] Česká obchodní inspekce provedla přes 400 kontrol a porušení zaznamenala ve 300 případech. Zajistila tak tisíce padělků v hodnotě přes 30 milionů. Kontroly probíhaly od 1. dubna do 30. června 2019 a byly zaměřeny na ověřování, zda prodejci dodržují povinnosti vyplývající z § 8 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.
12.09.2019
Co je elektronický platební rozkaz, jaká je jeho využitelnost i největší úskalí?
[4 minuty čtení] Jaké jsou konkrétní podmínky pro vydání elektronického rozkazu a jaké je jeho využití v praxi? Elektronický platební rozkaz je jednou z forem soudního rozhodnutí ve sporném řízení týkajícího se žaloby na zaplacení peněžité částky.
12.09.2019
Konec dělání si z e-shopů půjčovny? Obchodníci si musí ještě počkat
[4 minuty čtení] Novela, která měla zamezit tomu, aby si zákazníci dělali z e-shopů půjčovny, byla vrácena k přepracování. Opětovně by měla být předložena do konce roku. Původně byl přitom návrh připraven už na konci loňského roku a počítal s účinností od poloviny roku 2020. Je tak otázkou, s jakou účinností bude novela nově navržena. Návrh totiž bude obsahovat i transpozici nových směrnic, které
12.09.2019
Konec výhod ubytování přes Airbnb? Poplatky za ubytování by se měly sjednotit
[2 minuty čtení] Novelu, která zavádí jediný poplatek za ubytování, vrátil Senát s pozměňovacími návrhy. Poslanci se jej opět chystají projednat. Novela zákona o místních poplatcích navrhuje nahradit nynější poplatky za lázeňský nebo rekreační pobyt a z ubytovací kapacity.
11.09.2019
Za první půlrok 2019 poslali zaměstnanci na své šéfy přes 3,5 tisíce kontrol
[1 minuta čtení] V případě podezření, že se zaměstnavatel nechová vůči zaměstnanci fér a v souladu s předpisy, může se obracet na inspekci práce. Jaké jsou nejčastější důvody? Za prvních 6 měsíců letošního roku dorazilo na Státní úřad inspekce práce 3519 podnětů ke kontrole ze strany zaměstnanců, kteří byli přesvědčeni, že jsou porušovány právní předpisy.
11.09.2019
Výkonnostní marketing téměř prodává za vás a je základem online marketingu
[9 minut čtení] Přemýšlíte, zda se pustit do výkonnostního marketingu? V dnešní době je to základem pro úspěšné a výkonné marketingové kampaně a začít není složité. Výkonnostní marketing je zaměřen na výkon, tedy ideálně na dosažení konverze. Tou je předem stanovený cíl, například v podobě odeslané objednávky, odeslání e-mailu, stažení dokumentu, dočtení stránky do konce a podobně.
11.09.2019
Soukromé hovory ze služebního telefonu se mohou vymstít
[4 minuty čtení] Nejedná se jen o problém daňové uznatelnosti nákladů u zaměstnavatele. Ve hře je zdanitelný příjem na straně zaměstnance. Mobilní telefony využívají zaměstnanci při práci často. Zaměstnavatelé musí správně vyhodnotit, kdy je třeba jejich využití i k soukromým účelům „dodatnit“.
11.09.2019
O české firmy je v zahraničí zájem, nejčastěji je nakupují Ukrajinci a Slováci
[1 minuta čtení] Zahraniční investoři letos zatím koupili 1745 českých firem. Nejčastěji šlo o podnikatele z Ukrajiny a Slovenska. Zatímco nejvíce převodů tuzemských firem realizovali Ukrajinci a Slováci, nejvyšší transakce „mají na svědomí“ Poláci. Vyplynulo to z analýzy společnosti Bisnode.
10.09.2019
Internetoví giganti platí málo na daních, napravit to má digitální daň
[2 minuty čtení] Ministerstvo financí přichází s návrhem zákona o digitální dani. Nerovnováhu na digitálním trhu má napravit digitální daň. Návrh zákona o digitální dani zavádí jednotnou digitální daň ve výši 7 % na vybrané internetové služby poskytované v České republice.
10.09.2019
Prezentujte se na LinkedIn jako odborník v oboru
[4 minuty čtení] Být aktivní na LinkedInu představuje další způsob, jak se ukázat a především posílit marketingovou strategii firmy. Využijte toho. Na této sociální síti můžete vyprávět příběh, pochlubit se úspěchy a především budovat vaši značku. Navíc se tak ukazujete jak budoucím zákazníkům, tak také zaměstnancům.
10.09.2019
Kdy odstartuje #EET pro řemeslníky? Nejpravděpodobněji v květnu 2020
[4 minuty čtení] Pokud se nestane nic nepředpokládaného, poslanci přehlasují veto Senátu a schválí zavedení EET pro řemeslníky a spol. Ta tak začne nejspíše v květnu 2020. Kromě startu 3. a 4. vlny EET přináší novela zákona o evidenci tržeb offline režim pro menší podnikatele nebo snížení DPH na vybrané zboží a služby.
10.09.2019
Neplatil daně, přišel o obrazy. Získejte v dražbě finančáku Gotta nebo Kodeta
[2 minuty čtení] Dražba obrazů exekučně zabavených neplatičům daní nabízí celou řadu skvostů. Získat můžete třeba reprodukci obrazu Karla Gotta nazvaného Dej nám sen spánku. V souvislosti s dražbami exekučně zabavených věcí informovala finanční správa v minulém týdnu o novém způsobu. Zájemcům tak aukce umožňuje online. Psali jsme v článku Berňák zavádí nový způsob dražeb věcí zabavených v rámci da
09.09.2019
Výpověď z pracovního poměru versus podpisové razítko
[3 minuty čtení] Namísto vlastnoručního podpisu se v praxi běžně využívá podpisové razítko. Je možné ho využít i u výpovědi? Rozhodl Nejvyšší soud ČR. Zákoník práce popisuje výpověď v ustanovení § 50. Píše se zde, že výpověď musí být písemná (jinak se k ní nepřihlíží).
09.09.2019
Čtěte přehled, na kterých silnicích I. třídy se má nově platit mýto
[1 minuta čtení] Od 1. ledna 2020 se má rozšířit počet dálnic a silnic I. třídy, na kterých budou muset podnikatelé platit mýto. Máme jejich přehled. Celkově návrh novely vyhlášky o užívání pozemních komunikací zpoplatněných mýtným počítá s tím, že se zvýší délka výkonově zpoplatněných dálnic na cca 1307 km a délka výkonově zpoplatněných silnic I. třídy na cca 1102 km.
06.09.2019
Má živnostenský list, nemá DIČ a posílá si zboží z Polska. Jak je to s daněním?
[2 minuty čtení] Nový dodavatel jí vystavil fakturu, kde je netto, polská daň a brutto. Může tak vypadat faktura? Účetní odpovídají v diskuzích na BusinessCenter. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
06.09.2019
Inovativní příjmy státního rozpočtu? Seznamte se s pokutami u hlášení k DPH
[8 minut čtení] Pokuty u kontrolních hlášení k DPH nemají nic společného s tím, jak poplatník platí daně, zda podal samotné přiznání k DPH a ani s tím, jak vede účetnictví. I v případě, kdy daňový subjekt má uhrazenou, třeba i v předstihu, svoji daňovou povinnost, účetnictví vede vzorně a daňové přiznání i souhrnné hlášení podává včas, na pokutách za tento další, relativně nový výkaz tyto skutečno
06.09.2019
Co se od ministerstva o „proklientském daňovém balíčku“ nedozvíte?
[4 minuty čtení] [KOMENTÁŘ] Novelu daňového řádu sice ministerstvo prezentuje jako proklientskou, ve skutečnosti však obsahuje i opatření, která podnikatelům uškodí. Ministerstvo například prezentuje, že zálohy na daňový odpočet zlepší podnikatelům podmínky pro řízení cash-flow, už ale zapomíná říct, že zároveň chce prodloužit lhůtu pro nadměrný odpočet o 15 dnů, což cash-flow firem naopak výrazně
06.09.2019
Vstřícnost a ochota prodejců se zlepšuje, stále však chybí úsměv
[2 minuty čtení] Zákaznický servis v kamenných obchodech se v České republice výrazně zlepšuje. Největší rezerva však zůstává ve výrazu. Prodejci šetří úsměvy. Veškerou snahu podnikatele mít úspěšný byznys může zkazit špatný prodejce. Situace se však výrazně zlepšuje.
05.09.2019
Blíží se termín pro žádost o vrácení DPH za rok 2018 z jiných členských států
[1 minuta čtení] Finanční správa upozorňuje plátce daně z přidané hodnoty, co chtějí žádat o vrácení DPH za rok 2018 z jiných členských států, že se blíží nejzazší termín. Termín pro žádost o vrácení DPH z jiných členských států udává § 82 zákona o DPH. Nejzazší lhůta je pondělí 30. září 2019.
05.09.2019
Vánoční dárky musíte plánovat již teď. Čím letos obdarovat klienty?
[6 minut čtení] Kdo nechce své zaměstnance, obchodní partnery ani zákazníky o Vánocích podarovat jen nějakým na poslední chvíli zakoupeným fádním dárkem, měl by si pospíšit. Konkurence už možná promyslela a objednala originální dárky během léta. A kapacita dodavatelů se plní. Máme tipy, co vybrat, když to má být něco na zub.
05.09.2019
V Česku působí nejvíce OSVČ v historii, mohou za to podnikatelé na vedlejšák
[5 minut čtení] V Česku podniká nejvíce OSVČ v historii. Na rekordním zápise však mají zásluhu především podnikatelé působící na vedlejšák. Celkem v Česku podniká jako OSVČ 1 028 082 lidí, což je nejvíce od vzniku ČR. Vyplývá to ze statistik České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které zpracoval server Podnikatel.cz. Podle odborníků stojí za rekordním počtem živnostníků především růst ekonomi
05.09.2019
Zedník či truhlář jako nedostatkové zboží. Jak vzkřísit zájem mladých o řemeslo?
[2 minuty čtení] Sehnat dnes dobrého řemeslníka je nadlidský úkol. Největší poptávka je po zednících, elektrikářích, truhlářích a instalatérech. Jak nadchnout mladé pro řemeslo? Řemeslo má zlaté dno. V dnešní době to platí obzvlášť. Výrazný nedostatek řemeslníků se totiž projevuje výrazným růstem ceny řemeslnických prací, které za poslední dva roky podražily v průměru o čtvrtinu.
04.09.2019
Berňák zavádí nový způsob dražeb věcí zabavených v rámci daňové exekuce
[1 minuta čtení] Od září je možné zapojit se do dražby zabavených věcí v rámci daňové exekuce mnohem snáz. Finanční správa spustila novou aplikaci. Finanční správa přichází s efektivnějším a hlavně jednodušším způsobem, jak se zapojit do dražeb zabavených věcí daňových poplatníků, kteří své daňové povinnosti neplní,
04.09.2019
Podzim se blíží. Zakomponujte jej do vašeho marketingu
[5 minut čtení] V září začíná podzim, velmi důležité období nejen pro marketéry, protože je spojeno hlavně s blížícími se Vánoci. Chystají se utrácet a toho je třeba využít. Po slabším letním období se navíc lidé vrací k rutinnímu trávení času, více jej tráví také u počítačů a jejich zásah brandovou komunikací je tak vyšší a efektivnější.
04.09.2019