Pokuta za šmejdské praktiky je v porovnání s tím, co vydělají, k smíchu. Tak pokračují
Šmejdské praktiky jako zlatý důl. Mnohdy jejich praktikování přináší tak velké zisky, že je nemůže zastavit ani pokuta. Tady je jeden příklad za všechny.
09.06.2023
Změna pomoci státu zaměstnancům krachujících podniků, které neplatí za práci
Co se mění v pomoci státu zaměstnancům krachujících podniků, které jim neplatí za jejich práci?
09.06.2023
Nechtěla u koní nosit jen tepláky a holiny, tak si založila vlastní značku oblečení
Jezdecký sport i jezdecké oblečení zažívají od covidu boom. Jak se na to dívá zakladatelka značky s prémiovým jezdeckým oblečením?
09.06.2023
Dovolená, průměrný výdělek a návrhy změn v zákoníku práce
Červnové online školení pro účetní, personalisty a další profíky opět cílí na aktuální změny ve mzdové účtárně.
09.06.2023
Můžete se zbavit daňových nedoplatků. Daňovou amnestii podepsal prezident
Návrh zákona o mimořádném odpuštění a zániku některých daňových dluhů, tzv. Daňové milostivé léto, podepsala hlava státu. Dlužníci tak budou mít možnost zbavit se dluhů na penále, úrocích a dalším příslušenství daně.
08.06.2023
Zaměstnanec se při práci zranil. Kdy musíte pracovní úraz hlásit na inspekci práce?
V případě pracovního úrazu zaměstnance má zaměstnavatel hned několik povinností. Zda je nutné tyto povinnosti plnit, záleží na závažnosti zranění a délce rekonvalescence.
08.06.2023
Průměrná výše důchodů, počet staletých či údaje o OSVČ: Sociálka dává data k dispozici
Česká správa sociálního zabezpečení poskytuje různá statistická data k využití. V rámci jednotlivých statistik je možné zjistit průměrnou výši sólo starobních důchodů či například údaje o zaměstnancích.
08.06.2023
Podnikatelé získají 10 miliard na fotovoltaiku. Jaké další dotace neprošvihnout?
Necelých šest tisíc podnikatelů a firem si podalo žádost o dotace na fotovoltaiku. Ušetřit na energiích je však možné také díky dalším dotačním výzvám.
08.06.2023
Do předčasného důchodu později a za horších podmínek
Předčasné důchody brzy ztratí na své atraktivitě. Vzhledem k přísnějším podmínkám si dovolí odejít do důchodu před řádným důchodovým věkem méně pojištěnců.
08.06.2023
S aplikací Vision Pro ukazuje Apple budoucnost počítačů. Ale pro koho?
Apple v pondělí konečně představil dlouho očekávanou náhlavní soupravu pro smíšenou realitu Vision Pro, která předvádí futuristickou technologii, ale ponechává nejasnou důležitou otázku: Kdo ji bude používat?
08.06.2023
Nůžky se rozevírají. Někteří zaměstnanci dostali letos nadprůměrně přidáno
Až 10 procent navíc. Tolik dostali přidáno zaměstnanci firem, které podnikají v oblasti průmyslu. Přidávalo až 70 procent firem v tomto odvětví. Pomyslné nůžky se tak mezi různými zaměstnanci rozevírají. Naopak IT specialisté nedostali letos přidáno vůbec nic, je totiž mezi nimi velká konkurence.
07.06.2023
Konec dohodářů? Zaměstnavatelům se po vládních změnách nevyplatí
Vláda žene mnohé podnikatele do právní a finanční nejistoty. Náklady na dohody o provedení práce bude prakticky nemožné spočítat. To jsou hlavní výhrady podnikatelů.
07.06.2023
Proč se musí v účetnictví časově rozlišovat?
Podnikatelé mohou vést hned několik evidencí. V případě právnických osob však v drtivé většině vedou účetnictví. Jaké jsou zásady časového rozlišování nákladů a výnosů a proč je nutné akruální princip aplikovat?
07.06.2023
Smlouvy se musejí dodržovat, jinak nastupují sankce. Kdy to neplatí?
Kdy smlouvy nemusejí být dodržovány a můžete bez trestu odstoupit? Kdy se lze ze smlouvy vyvázat bez postihu, nebo aspoň dosáhnout zmírnění povinností? Stará právní zásada již z dob antického Říma, že „smlouvy mají být plněny“, je výslovně zakotvena i v českém občanském zákoníku, který říká, že jedním ze základů soukromého práva je pravidlo, že „daný slib zavazuje a smlouvy mají být splněny“. U sm
07.06.2023
Máte hluboko do kapsy? Podívejte se na nabídku kreditních karet
Díky kreditním kartám mohou podnikatelé získat finanční rezervu a překonat špatné období. Přinášíme přehled nabídky těchto karet.
07.06.2023
Změní se podmínky pro nárok na podporu v nezaměstnanosti při pobírání odstupného
Má-li uchazeč o zaměstnání evidovaný na úřadu práce nárok na odstupné, odbytné či odchodné, podpora v nezaměstnanosti se odsouvá. Tu čerpá žadatel až poté, co je vyčerpán nárok na odstupné. To se má ale změnit.
07.06.2023
Kdy přestává za studenty středních a vysokých škol platit zdravotní pojištění stát?
U studentů středních a vysokých škol platí zdravotní pojištění stát. A to jak v době studia, tak během prázdnin mezi jednotlivými ročníky, včetně doby mezi školami, pokud dítě pokračuje ve studiu.
06.06.2023
Přerušili jste živnost? Hlídejte si termín, po něm dojde automaticky k obnovení
Pokud se v živnosti nedaří nebo nastanou jiné životní situace, které neumožňují živnost dál provozovat, může se podnikatel rozhodnout pro její pozastavení.
06.06.2023
Po vysoké se stal potulným sadařem. Je možné se tím uživit?
Dominik Grohmann měl k přírodě vždy velmi blízko. Jeho záliba sama přerostla v pracovní náplň a nyní už má pod sebou tým lidí.
06.06.2023
Předčasný důchod bez výplaty z pohledu pracovněprávního
Důchodci bez výplaty důchodu jsou v řadě případů dále zaměstnaní. Určité povinnosti ze strany zaměstnavatele splněny být musí. Zejména s ohledem na odvody pojistného.
06.06.2023
Rádio Zet bude nově Rádio Prostor. Od roku 1998 je tu přitom Nový Prostor
Rádio Zet se pod novým majitelem bude nově jmenovat Rádio Prostor. Bude působit pod novou mediální skupinou SPM Media, která bude mít pod sebou Echo Media, provozovatele názorového deníku Echo24, týdeníku Echo, platformy EchoPrime a knižního vydavatelství.
06.06.2023
Rušení živností kvůli povinným datovkám pomalu utichá
Vlna hromadného ukončování živností, která byla spojena se zřízením datových schránek, zpomaluje. Za duben ukončilo svoji živnost 17 a půl tisíce podnikatelů.
05.06.2023
Ukrajinci mají v Česku svoji poštu. Balík při odeslání vyzvedne kurýr
Žádné fronty na České poště. Ukrajinci mohou nově posílat na Ukrajinu své balíky a dokumenty prostřednictvím české pobočky skupiny Nova Post.
05.06.2023
Osm daňových výhod pro lidi s vysokými příjmy
Daňová situace pro lidi s vysokými příjmy je v Česku při mezinárodním srovnání příznivá a jejich souhrnná efektivní daňová sazba není o mnoho vyšší než u lidí s průměrnými či podprůměrnými příjmy. Zaměstnanci odvádějí ze své hrubé mzdy daň z příjmů, sociální pojištění a zdravotní pojištění.
05.06.2023
Firmy nevědomky podporují informační války mezi zaměstnanci. Jaké jsou důsledky?
Je možné, že jste podobnou situaci v práci zažili na vlastní kůži. Zpravidla zpětně se dovídáte, že jste nebyl či nebyla pozvána na schůzku k tématu, které se vás bezprostředně týká. A vy víte, že záměrně.
05.06.2023