Tady je Jurečkovo. Ministr posílá Čechům další negativní vzkaz
[KOMENTÁŘ] Nebudete odvádět více na pojistném? S dostatečným důchodem nepočítejte. Tak by se dal v kostce popsat nový vzkaz ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečka směrem k lidem, kteří pracují na dohody.
27.03.2023
OSVČ odvádí na dani z příjmů více peněz, než si řada lidí myslí
OSVČ odvádí na dani z příjmů fyzických osob více, než se řada lidí domnívá. Důvodem je záměna statistiky „inkaso daně z příjmů fyzických osob z přiznání“ za odvod OSVČ.
27.03.2023
Vlastní jedinou specializovanou prodejnu tapet v Praze a okolí
Tapety jsou stále v kurzu. Zájem roste, a proto je třeba vymýšlet stále nové a neotřelé motivy. Velkou nabídku najde zájemce v legendární prodejně v Praze na Florenci.
27.03.2023
Nepodali jste přiznání elektronicky, přestože jste měli? Co bude následovat?
S povinnými datovými schránkami se pojí pro mnohé OSVČ nová povinnost. Tedy podat přiznání elektronicky. Finanční správa slibuje, že pokud tak nebude učiněno, nepřijde rovnou pokuta.
24.03.2023
Někteří zaměstnavatelé mají od 1. dubna novou ohlašovací povinnost
Se začátkem dubna přibyde zaměstnavatelům nová ohlašovací povinnost. Týkat se bude těch, kteří zaměstnávají osoby s dočasnou ochranou. Nově budou muset přihlašovat i ty osoby, u kterých nevznikla účast na nemocenském pojištění.
24.03.2023
Na začátku byly meteority. Dnes společně vyrábějí šperky a dávají lidem štěstí
Jakub s Lucií společně vyrábějí šperky s drahými kovy a minerály a nejen to. Plánů mají spoustu a jejich cílem je dělat radost co nejvíce lidem.
24.03.2023
KVÍZ: Zkuste, jak dobře znáte nejslavnější české podnikatele historie
Jak dobře znáte Tomáše Baťu, Emila Kolbena či Václava Klementa? Vyzkoušejte své znalosti v našem kvízu, který se týká slavných českých podnikatelů.
24.03.2023
Povinné datové schránky se postaraly o rekord. Zrušeno bylo téměř 150 tisíc živností
Do poloviny března 2023 zrušilo své živnostenské oprávnění přes 146 000 podnikatelů. Je to více než za poslední dva roky dohromady.
23.03.2023
Objednali na dobírku, ale zboží nepřevzali? Obchodník může chtít kompenzaci
Objednání na dobírku je stále jeden z nejvíce využívaných způsobů. S tím se ale také stále pojí situace, kdy zákazník zboží objedná, ale nakonec jej nepřevezme.
23.03.2023
Smlouva o smlouvě budoucí: Co musíte vědět při uzavírání této smlouvy?
Smlouva o smlouvě budoucí představuje smlouvu, která slouží k předběžné dohodě smluvních stran na základních podmínkách uzavření určité smlouvy v budoucnu (tzv. hlavní nebo budoucí smlouvy).
23.03.2023
Další úskalí uplatnění slevy na pojistném?
Uplatnění slevy za kratší pracovní úvazky může na první pohled vypadat jednoduše. Avšak zaměstnavatelé musí být obezřetní. I při čerpání dovolené zaměstnanců.
23.03.2023
O dotace na vzdělávání zaměstnanců mohou nově žádat i OSVČ
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vypsalo další výzvu zaměřenou na profesní vzdělávání zaměstnanců v podnicích. O dotace mohou nově žádat i OSVČ.
23.03.2023
Jaké jsou nejčastější chyby, které vám finančák najde v daňovém přiznání?
V některých kolonkách daňového přiznání poplatníci chybují častěji než jinde. Na co si dát pozor? Jaké nedostatky se začínají v daních projevovat s rozvojem moderních technologií?
22.03.2023
Některé daňové povinnosti vychází letos na víkend. Musí být splněny před, nebo po něm?
V letošním roce vychází hned několik povinností spojených s daněmi na jeden z víkendových dnů. Musí být splněny v pátek před víkendem, nebo stačí až v pondělí po něm?
22.03.2023
Do dubna je nutné nejen podat přiznání, ale i uhradit daň. Jaké jsou sankce za zpoždění?
Termín pro podání daňového přiznání za rok 2022 osobně nebo poštou se blíží. Finanční správa musí mít formulář na stole do pondělí 3. dubna 2023. Jaké jsou sankce, pokud se s podáním přiznání k dani opozdíte?
22.03.2023
Udání ministra na "klamavé jednání" s cukrem ve slevě prověří inspekce
Na konci února podal ministr zemědělství Zdeněk Nekula podnět na Českou obchodní inspekci kvůli podezření na klamavé jednání obchodního řetězce. Mělo se jednat o cukr, který byl nabízen ve slevě.
22.03.2023
Otázky a odpovědi k datovým schránkám, OSVČ a elektronickým daňovým přiznáním
Od roku 2023 se všem OSVČ s IČO zřídily datové schránky. S tím se pojí povinnost elektronického podání přiznání. Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky.
22.03.2023
Jaké nejčastější nedaňové náklady se objevují v účetnictví podnikatelů?
V účetnictví podnikatelů se objevují různorodé náklady. Některé z nich však podle zákona o daních z příjmů nejsou považovány za náklady daňově uznatelné.
22.03.2023
Přehled nezdanitelných částí daně, které můžete využít v přiznání za rok 2022
Daně si lze snížit nejen slevami na dani, ale také nezdanitelnými částmi daně. Jen nezapomeňte, že zatímco slevy snižují přímo daň, nezdanitelné části daňový základ. V přiznání za rok 2022 můžete uplatnit následující nezdanitelné části.
22.03.2023
Tapety jsou stále hit. Na pražské Florenci to dokazuje legendární prodejna
Tapety se opět dostávají do kurzu. Díky novým technologiím přináší jednodušší možnosti, jak si zútulnit domov nebo provozovnu.
21.03.2023
4 otázky, kdy je povinné s datovkou podávat přiznání elektronicky
Finanční správa dnes publikovala na svém webu nové vyjádření týkající se daňových povinností v souvislosti se zřizováním datových schránek. Ty do konce března budou mít povinně zřízeny všechny právnické osoby bez výjimky a všichni živnostníci (včetně těch s pozastavenou živností).
21.03.2023
5 problematických situací při provádění exekučních srážek ze mzdy
Otazníky kolem součinnosti exekutorům, přeplatku z ročního zúčtování daňových záloh, souběhu exekucí s dohodami, změny zaměstnavatele i souběhu zaměstnání.
21.03.2023
Musíte podat přiznání elektronicky, když máte příjmy z nájmu?
Všem OSVČ s IČO se letos zřídily datové schránky, což s sebou nese povinnost podat přiznání elektronicky. Jak to mají s přiznáním ti, kteří mají jen příjmy z nájmu nebo třeba z obchodování s cennými papíry?
21.03.2023
Za 10 týdnů 700 tisíc uživatelů. Doplněk pro umělou inteligenci láme rekordy
Existuje teprve 10 týdnů a už nyní ho používá pravidelně necelých 700 tisíc uživatelů týdně. Doplněk pro ChatGPT s názvem AIPRM láme rekordy a nově si říká o peníze v programu premium.
21.03.2023
Botas možná přežije, legendární značku chce zachránit konkurent
Ačkoli firma Botas skončila v likvidaci, legendární značka možná nakonec přežije. Plánuje ji totiž koupit konkurent Botas – zlínská firma Vasky.
20.03.2023