Jak změnit způsob uplatňování výdajů u OSVČ? Máme návod
Zjistili jste, že je pro vás výhodnější uplatňovat paušální výdaje namísto těch skutečných nebo naopak? Podívejte se, jakým způsobem změnu provést a na co si dát pozor, aby vás změna nestála zbytečné peníze.
26.01.2022
Jaký bude marketing v roce 2022? Přinášíme 5 důležitých trendů
Současná situace má dopad také na marketing, protože zákazníci se chovají jinak a je potřeba ještě pečlivěji promýšlet, čím je zaujmout.
26.01.2022
Berňák musí kompenzační bonus vyplatit, i když prověřuje nárok na něj, řekl soud
Berňáky postupují u žádostí o kompenzační bonus chybným způsobem hned v několika ohledech. Třeba odmítají bonus vyplatit, dokud prý neprověří oprávněnost nároku.
26.01.2022
Dotkla se vás energetická chudoba? Spočítejte si, zda dosáhnete na příspěvek a v jaké výši
Rostoucí ceny energií trápí jak podnikatele, tak domácnosti. Zatímco někteří podnikatelé jsou nuceni v důsledku toho zdražovat své produkty či služby, některé domácnosti bojují s tzv. energetickou chudobou.
26.01.2022
Odkdy lze podávat žádost o příspěvek na testy, kterými se testují zaměstnanci a OSVČ?
Na povinné testování ve firmách, které je nutné od 17. ledna 2022 provádět dvakrát týdně, bude opět stát přispívat. Je nutné obrátit se na zdravotní pojišťovnu. Kdy je možné žádosti o příspěvek podávat?
25.01.2022
Dopravce nechal zásilku za dveřmi. Může tak učinit?
Před dokončením objednávky v e-shopu, respektive před výběrem dopravce, který bude zásilku doručovat, je radno pročíst si obchodní podmínky. Jejich součástí může být totiž formulka, že je možné zboží doručit za „první uzamykatelné dveře“, případně se objevuje i formulace za „poslední uzamykatelné dveře“.
25.01.2022
Antigenní testy na internetu jdou na dračku a zlevnily. Jaké jsou jejich ceny?
Sehnat na internetu antigenní test je velmi jednoduché a nemusíte k tomu využít jen online lékárny. Podívejte se, jak se zde pohybují ceny.
25.01.2022
Nový ministr, staré moresy. Berňáky postupují nezákonně a ministerstvo to kryje
[KOMENTÁŘ] Ministerstvo financí pod vedením hnutí ANO s oblibou hájilo nezákonné postupy finanční správy. Bohužel se zdá, že se v tomto ohledu nic nezměnilo.
25.01.2022
Pandemický zákon umožní zavřít diskotéky a omezit hospody, schválila vláda
Nově bude možné i prostřednictvím pandemického zákona omezit restaurace či zavřít diskotéky a kluby. Regulovat půjde i podnikatelské činnosti, které jsou vykonávány mimo provozovnu. Příslušný návrh novely schválila minulý týden vláda.
25.01.2022
Přestaňte u kompenzačního bonusu porušovat zákon, vyzývají úřady podnikatelské asociace
Podnikatelé požadují po vedení finanční správy a ministerstva financí, aby urychleně sjednaly nápravu nezákonných postupů finančních úřadů u žádostí o kompenzační bonus. Na nelegální chování úřady upozornil jako první minulý týden server Podnikatel.cz.
24.01.2022
Slevy na dani a jejich uplatnění v roce 2021 a 2022
Vše o aktuálních slevách na dani pro fyzické osoby, změnách od roku 2022 a jejich uplatnění v daňovém přiznání či ročním zúčtování u zaměstnavatele.
24.01.2022
Berňák nemá právo vyzývat ke stažení žádosti o kompenzační bonus, říká Hajdušek
Minulý týden server Podnikatel.cz odhalil nezákonné praktiky finanční správy. Ta odmítá některým podnikatelům kompenzační bonus vyplácet a vyzývá je ke stažení žádosti.
24.01.2022
Tady se dějí nezákonné postupy, říká ke kauze Finanční správy daňový odborník
Kauza Finanční správy dál bobtná. Začínají se ozývat další a další podnikatelé, kteří hlásí stejné problémy, jako o kterých jsme již psali.
24.01.2022
Myslete na změnu trvalého příkazu. Zálohu na zdravotko v nové výši hradíte už za leden
OSVČ, které se nepřihlásily do paušálního režimu a musí tak hradit měsíční zálohy na zdravotní pojištění, musí myslet na změnu její výše. Pro rok 2022 je záloha na zdravotní pojištění 2627 Kč. Pokud OSVČ hradí zálohy bezhotovostně prostřednictvím měsíčních odvodů z banky, neměly by zapomenout výši změnit.
21.01.2022
Do konce ledna si můžete zajistit snazší placení daně z nemovitých věcí
Plnit své daňové povinnosti pomocí složenek je přežitek. Co se týká hrazení daně z nemovitých věcí, je možné vyřešit to mnohem pohodlněji. A to prostřednictvím SIPO.
21.01.2022
Zamítl vám berňák žádost o kompenzační bonus, protože jste nereagovali na mail? Odvolejte se
Podnikatelé, kteří splňují dané podmínky, mohou již podávat žádost o kompenzační bonus 2022 za první bonusové období, který má pomoci finančně ustát období, kdy na podnikatelskou činnost dopadají vládní protiepidemická opatření. Jak však informoval server Podnikatel.cz, praxe ukazuje, že ne vždy je cesta k finanční kompenzaci snadná.
21.01.2022
Berňáky odmítají vyplácet kompenzační bonus, používají při tom nezákonné postupy
Berňáky odmítají řadě podnikatelů vyplatit kompenzační bonus s tím, že se jejich oboru prý opatření nedotkla. Podle odborníků tak činí nezákonným postupem.
21.01.2022
Tady jsou příběhy podnikatelů, na které berňák tlačil kvůli kompenzačnímu bonusu
Přinášíme konkrétní svědectví neúspěšných žadatelů o kompenzační bonus, kteří se s námi podělili o svoji zkušenost s finančním úřadem.
21.01.2022
Karanténa: Pět kalendářních, nebo pracovních dnů?
Od úterý 11. ledna 2022 se v rámci změn u protiepidemických opatření zkrátila karanténa na 5 dnů ode dne prvního odběru prvního pozitivního testu. Týká se to všech, kteří nemají příznaky covidu nebo u nich má nemoc mírný průběh.
20.01.2022
Berňák doporučuje pro některá podání namísto interaktivních formulářů webovou aplikaci
Finanční správa nabízí plátcům alternativu k interaktivním formulářům PDF. Pro některá podání je možné využít webovou aplikaci. Prostřednictvím této aplikace lze podat například žádost o kompenzační bonus či oznámení o vstupu do paušálního režimu.
20.01.2022
Do dnešního dne musíte uhradit zálohu na paušání daň v nové výši
Výše paušální daně se pro rok 2022 změnila. Aktuální paušální odvod je 5 994 korun. První splátka pro rok 2022 v nové výši musí být uhrazena právě do dnešního dne, tedy čtvrtek 20. ledna 2022.
20.01.2022
Po spořicích účtech je nyní velká poptávka. Jaké možnosti mají podnikatelé?
Česká národní banka zvyšuje úrokové sazby a banky na základě toho vylepšují parametry spořicích účtů. Jak to vypadá u těch určených pro podnikatele?
20.01.2022
Rodiny s dětmi letos na ročním zúčtování či daňovém přiznání vydělají
Díky navýšení daňového zvýhodnění se mohou rodiče těšit na příjemný doplatek po vyúčtování daní. Všech rodin se ale doplatek netýká.
20.01.2022
Všichni se testovat nemusí. Kteří zaměstnanci a které OSVČ mají výjimku?
Přestože často zaznívá, že se dvakrát týdně musí testovat všichni zaměstnanci a OSVČ, ve skutečnosti existují výjimky.
19.01.2022
Jaké kroky čekají podnikatele při uzavírání daňové evidence za minulý rok?
Pokud podnikáte a vedete daňovou evidenci, nevyhnete se uzavření peněžního deníku a dalším operacím, které souvisí s uzavřením zdaňovacího období.
19.01.2022