Nakupovali jste na Black Friday? Víme o e-shopech, které podváděly se slevami
Ten, kdo nakupoval během Black Friday a slevy si neohlídal, zřejmě obchodníkům naletěl. A také připomeneme paušální daň a její výhody.
06.12.2021
Může zaměstnavatel požadovat po svých zaměstnancích informaci, zda jsou očkovaní?
Od pondělí 29. listopadu bylo opětovně zavedeno povinné testování na covid ve firmách. Povinnost testování ve firmách by měla platit do konce února 2022. Podstoupit jej nemusí ti zaměstnanci, kteří jsou očkovaní nebo mají potvrzení o prodělání nemoci. Netestují se ani zaměstnanci s doloženým negativním PCR testem mladším 7 dní či rychlým antigenním testem mladším 7 dní, který provedl zdravotnický
03.12.2021
Všechno zdražuje. Ušetřete alespoň na daních a pojištění díky paušální dani
Pokud jste OSVČ a nejste plátcem DPH, můžete výrazně ušetřit na daních i zdravotním a sociálním pojištění. Stačí vstoupit do paušálního režimu a platit jednu částku měsíčně.
03.12.2021
Server Podnikatel.cz spustil poradnu pro paušální režim
Až do 10. ledna 2022 je možné se přihlásit do paušálního režimu pro OSVČ, na základě kterého bude měsíčně platit OSVČ pouze jednu částku. Zbaví se tak navíc otěží administrativy včetně podávání daňového přiznání a přehledů pro pojišťovnu. Více jsme psali v samostatném článku.
03.12.2021
Aktualizujeme formuláře: Stahujte vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Server Podnikatel.cz vám každoročně nabízí aktualizované formuláře, se kterými lze daňové povinnosti zvládnout snadněji. Nyní pro vás máme k dispozici tiskopis Vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro rok 2021.
03.12.2021
Nejčastější otázky a odpovědi ke kompenzačnímu bonusu pro společníky s. r. o.
Také společníci malých firem mohou žádat o znovuobnovený kompenzační bonus až do výše 1000 Kč denně. Přinášíme souhrn otázek a odpovědí.
03.12.2021
Má nařízenou karanténu. Může mít během ní zároveň home office? Jak je to s penězi?
Nařízená karanténa bývá ze strany hygienické stanice člověku, který se setkal s pozitivně testovaným na covid. Je možné, aby v karanténě zároveň pracoval?
02.12.2021
Nový rok přinese novinky v oblasti uplatňování DPH u služeb cestovního ruchu
Změny se týkají uplatňování DPH v rámci zvláštního režimu pro cestovní službu podle zákona o dani z přidané hodnoty. Legislativní úpravy zvláštního režimu pro cestovní službu (§ 89 zákona o DPH), které byly zavedeny novelou zákona o DPH s účinností od 1. ledna 2022, se týkají
02.12.2021
Jak během svátků na finančák, abyste vše, co potřebujete, vyřídili?
Během vánočních svátků je provoz finančních úřadů omezen. Zjistěte, kdy se na úřad vydat, abyste případně neodcházeli s nepořízenou. Jak uvádí finanční správa, přes vánoční svátky budou uzavřeny daňové pokladny a pracoviště v optimalizovaném režimu 2+2.
02.12.2021
Poslanci schválili izolačku až 370 korun na den i krizové ošetřovné ve výši 80 procent
Poslanecká sněmovna schválila návrh na vyplácení mimořádného příspěvku až 370 Kč za den pro lidi, kteří jsou v karanténě nebo izolaci kvůli infekčnímu onemocnění.
02.12.2021
Dodavatelé EET: Bez covidu máme 3. a 4. vlnu za sebou a na změně vládě nesejde
Elektronická evidence tržeb je momentálně pozastavena a zdá se, že dojde k jejímu zrušení. Jaký postoj k tomu mají dodavatelé EET a jak se jim daří?
02.12.2021
Očkovaní a neočkovaní zaměstnanci z pohledu zaměstnavatele
Může zaměstnavatel po zaměstnancích vyžadovat očkování proti Covid-19 pro výkon práce a má vůbec právo zjišťovat, kdo ze zaměstnanců je očkovaný?
02.12.2021
Kompenzační bonus schválili poslanci, jakých změn návrh ve Sněmovně doznal?
Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky s. r. o. a lidi pracující na dohodu až do výše 1000 Kč dnes schválili poslanci. Oproti ministerskému návrhu došlo k několika změnách.
02.12.2021
Počet podnikajících žen neustále narůstá, a to i navzdory koronaviru
Počet podnikatelek narůstá již šestým rokem a nic na tom nezměnila ani koronavirová pandemie. Za letošní rok dosud přibylo 20 tisíc podnikajících žen. Zájem o podnikání nicméně roste i u mužů, přičemž v posledních dvou letech dokonce ještě více než u žen. Vyplývá to ze srovnávací analýzy, kterou připravila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).
01.12.2021
Podle prodejců je největší výběr oblečení teď. Co čeká módní trh?
Ani trhu s oblečením se nevyhýbají problémy s dodáním zboží nebo zdražování. Co vše za tím podle prodejců je?
01.12.2021
Časté otázky a odpovědi k novému kompenzačnímu bonusu pro OSVČ
Server Podnikatel.cz sestavil přehled otázek a odpovědí k novému kompenzačnímu bonusu, a to se zaměřením na OSVČ.
01.12.2021
Zaměstnanec se odmítá v práci testovat. Co s tím?
Od pondělí 29. listopadu je opět zavedeno povinné plošné testování ve firmách, které musí být provedeno mezi zaměstnanci, ale také OSVČ jednou týdne. Jak musí zaměstnavatel postupovat, pokud se zaměstnanec odmítne testovat?
30.11.2021
Dnes musí být uhrazena 2. splátka daně z nemovitých věcí
Právě dnes, 30. listopadu 2021, je nejzazší termín pro uhrazení druhé splátky daně z nemovitých věcí.
30.11.2021
Na jaké kompenzace mají nárok stánkaři, kterým vláda zrušila adventní trhy?
V reakci na zhoršující se pandemickou situaci vláda minulý týden vydala další opatření, která mají šíření nemoci zabránit. Jedno z posledních se výrazně dotklo vánočních trhů, respektive prodejců, kteří na trzích v období před vánoci nabízí své produkty a výrobky.
30.11.2021
Sladké Vánoce si vzít nenecháme! Cukroví frčí, a to i ve veganské a bio kvalitě
Inflace a zdražování prodražují i Vánoce. Jak se však zdá, kvalitní vánoční cukroví a tradiční sladkosti si Češky a Češi dopřejí i letos, těžkostem navzdory.
30.11.2021
Řada e-shopů fixlovala slevy na Black Friday. Budete překvapení, kdo všechno podváděl
Slevová akce Black Friday nabídla v tuzemských e-shopech jak skutečné slevy, tak slevy fiktivní, kdy došlo krátce před spuštěním akce ke zdražení. Vyplynulo to z analýzy služby Hlídač shopů, za kterou stojí firmy Apify, Keboola a Topmonks.
30.11.2021
Stát opět bude přispívat na náhrady mezd, vrací se program Antivirus B
Vláda dnes rozhodla o prodloužení programu Antivirus A, kterým přispívá na náhrady mzdy zaměstnanců v karanténě či izolaci, a o opětovném spuštění Antiviru B. Tento program kompenzuje náhrady mezd zaměstnanců z důvodu poklesu odbytu podnikatele a původně byl ukončen 31. května letošního roku.
30.11.2021
Plošné testování ve firmách a OSVČ je zpět. Kdy a jak lze žádat o 60 Kč na test?
Nejpozději v pondělí 29. listopadu musí být uskutečněna první vlna plošného testování zaměstnanců a OSVČ. Z testů nicméně platí některé výjimky.
29.11.2021
Vyšší důchody od roku 2022. Kdo a v jaké výši má nárok?
Od roku 2022 dojde k dalšímu navýšení důchodů. A také přinášíme novinky, které se týkají kompenzačních bonusů.
29.11.2021
Nová opatření doléhají na drobné podnikatele, obchodní řetězce jsou opět zvýhodněny
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) reaguje na nová opatření, která začínají platit dnes 26. listopadu 2021. Dle jejího vyjádření jsou biti drobní podnikatelé. Obchodní řetězce jsou opět zvýhodňovány.
26.11.2021