Znásilnění práva, říkají odborníci k vládním kejklím s DPH na energie
Ministryně financí vydala rozhodnutí, dle kterého na listopad a prosinec DPH odpouští na energie. Odborníci se shodují, že jde o protiprávní krok.
25.10.2021
Jak je to s respirátory na pracovišti? Vojtěch upřesnil opatření
Vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci začnou od pondělí 25. října a následně od pondělí 1. listopadu platit další nová opatření. Týkají se mimo jiné povinnosti nosit respirátor.
25.10.2021
Kde nakoupíte potraviny za ceny stejné jako vloni? Máme velký přehled cen
Inflace dává Čechům zabrat. Zdražily i potraviny? Zjistili jsme z letáků. Pozor také na vánoční nákupy. Některé produkty nemusí být dostupné. Na vině jsou opět čipy.
25.10.2021
Letos není radno vyčkávat s online vánočními nákupy. Bude menší možnost volby
V letošním roce se bude předvánoční šílenství lišit od let předchozích. Online zákazníků je mnohem více, do hry navíc vstupuje inflace. A problémy jsou také s dodávkami zboží při nedostatku čipů.
22.10.2021
Velký zátah na lidi pracující načerno po celé republice: Nejhůř na tom byla Vysočina
Nedávno proběhla celorepubliková kontrolní akce s názvem ČMELÁK, která cílila na dodržování zákona o zaměstnanosti a platnost pracovních povolení pro výkon práce cizinců. Nejvíce pochybení bylo odhaleno na Vysočině.
22.10.2021
Zdražily potraviny? Víme to přesně. Porovnali jsme letošní a loňské letáky
Letošní podzim je ve znamení zdražování. Jak se to dotklo potravin v supermarketu? Porovnali jsme ceny produktů v loňských a letošních letácích.
22.10.2021
Přehledně: Co se mění od pondělí 25. 10. v opatřeních a co od 1. 11.?
Od pondělí 25. října a následně i od 1. listopadu se opět zpřísňují opatření proti šíření koronaviru. Novinky se dotknou testování či restaurací.
22.10.2021
Tzv. energošmejdi útočí. Snaží se vydělat na situaci zoufalých lidí. Na co si dát pozor?
Statisíce Čechů po pádu Bohemia Energy narychlo hledají nového dodavatele elektřiny nebo plynu. Velcí dodavatelé ceníky pro nové zákazníky vyšroubovali do závratných výšek. Energetický regulační úřad už dostal první stížnosti na podvodné zprostředkovatele.
21.10.2021
Mezi spolužáky jeden pozitivní, všichni musí do karantény. Jak na ošetřovné?
Může nastat situace, kdy je ve třídě pozitivně testovaný žák, a právě proto pošle hygiena celou třídu do karantény. Jak je to se žádostí o ošetřovné?
21.10.2021
Do konce října mají někteří povinnost podat daňové přiznání. Koho přesně se týká?
Finanční správa upozorňuje ty daňové subjekty, které využívají zvláštní režim jednoho správního místa (One Stop Shop). Do konce října, tedy 31. října, mají povinnost podat daňové přiznání. Týká se 3. čtvrtletí 2021.
21.10.2021
Vánoce v ohrožení. Kvůli nedostatku čipů bude málo elektroniky i myček na nádobí
V poslední době se hodně mluví o nedostatku čipů, problémech s dodávkami zboží i o jeho zdražování. Co k této situaci říkají internetové obchody?
21.10.2021
Součinnost zaměstnavatelů vůči exekutorům v nové podobě
Součinnostní dotazy exekutorů dostanou od příštího roku nová pravidla. Doplňuje se exekuční řád a zavádí nový elektronický formulář.
21.10.2021
V restauracích budou muset od listopadu kontrolovat očkování či testy zákazníků
Od 1. listopadu budou muset restaurace a kluby kontrolovat, zda zákazníci splňují podmínku otn (očkování, negativní test nebo přidělanou nemoc v posledních 180 dnech). Od 25. října se vrátí respirátory na pracoviště. Rozhodla o tom dnes vláda.
21.10.2021
Nebojujte v e-shopu s konkurencí nejnižší cenou, ale správnou cenou
Není nejdůležitější mít v e-shopu nejnižší cenu, ale jde o “správnou cenu”. Základem pro její nastavení jsou data. Nejen to bylo tématem konference Efektivní nástroje pro e-commerce, kterou organizovalo Tuesday Business Network.
21.10.2021
Nové pokuty pro hospody a jejich zákazníky. Toto se od listopadu zavádí
Od 1. listopadu se mění opatření, která opět dolehnou na provozovatele restaurací.
21.10.2021
Chceme taky Antivirus, ozvaly se cestovní kanceláře
Po automobilovém průmyslu žádají pro sebe obnovení programu Antivirus i cestovní kanceláře. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) jsou vlivem přetrvávajících restrikcí vydávaných státem možnosti příjezdu zahraničních turistů do České republiky stále významně omezeny, mnohdy zakázány, což způsobuje nemalé problémy s udržením pracovníků v oboru i v návazných službách.
20.10.2021
Přiznání k DPH za říjen musíte podat již na novém tiskopisu
V návaznosti na novelu zákona o DPH byly implementovány drobné úpravy do formuláře pro daň z přidané hodnoty. Co se změnilo a od kdy budete podávat přiznání na novém vzoru tiskopisu?
20.10.2021
Datové schránky pro všechny podnikatele? Známe pro i proti
Do návrhu zákona o elektronizaci se v průběhu projednávání dostala změna v podobě povinnosti datových schránek pro všechny podnikatele. Co to přinese?
20.10.2021
Mají hosté v restauraci důkaz o bezinfekčnosti? Hygiena chystá celorepublikové kontroly
Covidová situace se začíná opět zhoršovat. Opatření, která jsou zavedena, se postupně přestávají dodržovat. Hygiena proto chystá celorepublikovou kontrolní akci, a to hned v několika vlnách.
19.10.2021
Opakovaně nepodáte přiznání k dani včas a jste v tu ránu nespolehlivými plátci. Kolik jich aktuálně je?
Jak ukazují aktuální data, ke konci třetího kvartálu bylo v ČR registrováno 23 095 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH nebo závažným způsobem porušují povinnosti vztahující se ke správě daně. Je to o 7 % víc než ve srovnatelném období loňského roku.
19.10.2021
S novelou zákona o DPH jsou k dispozici nové daňové tiskopisy
Finanční správa upozorňuje na nové tiskopisy, které nabízí v souvislosti s novelou zákona o DPH, která je zaměřena především na nová pravidla v oblasti elektronického obchodování a zavedení systému OSS. Dochází také k některým změnám stávajících formulářových podání.
19.10.2021
Milovníci mléka si připlatí. Latte v nejdražší kavárně vyjde až na 75 korun
Káva je nedílnou součástí života mnoha Čechů a také patří k různým osobním i pracovním schůzkám. Podívejte se, jaké jsou její ceny v kavárnách našich měst.
19.10.2021
Podrobně o změnách v otcovské od roku 2022. Týká se i listopadových otců
Otcovská se prodlužuje a mění se i podmínky při hospitalizaci dítěte. Díky přechodným opatřením se změna dotkne i dětí narozených v listopadu letošního roku.
19.10.2021
Vláda chce snížit DPH na energie z 21 % na nulu
Ministryně financí Alena Schillerová požádá vládu o zmocnění, aby mohla odpustit DPH u elektřiny a plynu na listopad a prosinec. Místo 21 % by se tak nic neplatilo.
19.10.2021
Největší distributor plynu dá firmám více času na změnu dodavatele, má to ale podmínku
Velcí zákazníci končící Bohemia Energy dostanou od společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v Česku, více času na změnu dodavatele, než jsou zákonné tři dny. Předpokladem ovšem je jejich aktivní přístup.
18.10.2021