Paušální daň pro OSVČ s příjmy do 2 milionů Kč? Jaké strany s tím jdou do voleb?
Paušální daň mohou letos využít jen OSVČ s příjmy do 1 milionu korun. Po volbách by se však hranice obratu mohla zvýšit, a to na dvojnásobek.
20.09.2021
Ceny obědů vycházejí v běžné restauraci průměrně na 200 Kč. Nejdražší je Ostrava
Dražší obědy v Česku, konec otravným telefonátům s marketingovou nabídkou a konec nekalým praktikám „energošmejdů". Takový byl tento týden.
20.09.2021
Musíte nastoupit na každé místo, které vám pracák dohodí?
Lidé bez zaměstnání mohou využít služeb úřadů práce, které se jim pokusí pomoci v hledání nové pracovní pozice. Být v evidenci úřadu práce však přináší celou řadu povinností. Jak je to s nutností nastoupit, případně se zúčastnit pracovního pohovoru, na každém místě, které úřad práce nabídne?
17.09.2021
Jak se v této době daří spořit firmám a živnostníkům?
Doba covidová přinesla mnohá úskalí. Celá řada podniků a živnostníků museli sáhnout do svých finančních rezerv, aby svůj byznys zachránili. I přesto nejsou ale čísla, která se týkají úspor, nijak zvlášť negativní.
17.09.2021
Po víkendu musí být uhrazena další záloha na paušální daň. Víme, o kolik se zvýší pro rok 2022
Po víkendu je tu další termín, kdy je nutné uhradit další ze záloh na paušální daň. Zálohy je totiž nutné uhradit vždy do 20. dne daného měsíce. Pokud poplatník nestihne zálohu uhradit včas, vystavuje se riziku vzniku nedoplatků.
17.09.2021
Založila malé papírnictví s ručně malovanými vzory. Její produkty jsou hit
Nahlédněte do originálního papírnictví MANKAI Paper, které navždy bude jen malou značkou. Alespoň to tvrdí jeho zakladatelka a majitelka Markéta Jinochová.
17.09.2021
Je libo se opít Pfizermeisterem? Malajský bar nabízí “vakcínové” koktejly
Malajský bar Backdoor Bodega v Georgetownu nabízí koktejly pojmenované podle vakcín proti covid-19, kterými se v zemi očkuje. Zákazníci si tak mohou koupit koktejl Pfizermeister, Sinosour či ExtraGineca, upozornila agentura AFP.
17.09.2021
Maláčová tepe firmy, zaměstnance však diskriminují i sama ministerstva
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se před týdnem obula do podnikatelů kvůli výsledkům kontrolní akce, podle kterých se tři čtvrtiny kontrolovaných podnikatelů prohřešily vůči předpisům. Jak však nyní upozornil ombudsman, máslo na hlavě mají i ministerstva.
17.09.2021
S otravným marketingovým voláním mají firmy útrum, potřeba bude aktivní souhlas
Přestože to už vypadalo, že se novela, která mimo jiné zavádí přísnější pravidla pro telemarketing, nestihne projednat, nakonec ji Parlament zvládl schválit.
17.09.2021
Chcete, třeba kvůli brožuře s Babišovou fotkou, změnit pojišťovnu? Máte na to už jen dva týdny
Pokud chcete od příštího roku změnit zdravotní pojišťovnu, například kvůli tomu, že vám pošle brožuru k prevenci rakoviny s premiérovou fotkou, musíte podat přihlášku nové pojišťovně do konce září.
16.09.2021
Podnikatelka má obchod v nájmu a řeší opravy dveří. Musí je platit sama?
Když má podnikatel pronajaté prostory, měl by si pořádně zkontrolovat smlouvu a vědět tak, jaká má práva. Vyhne se tak nepříjemnostem.
16.09.2021
Ve hře je možnost pracovat z domova na žádost zaměstnance
To je jen jedna ze zvažovaných variant změn zákoníku práce. Práce na home-office je čím dál častěji využívána, čeká ji nová právní úprava.
16.09.2021
Nabízí vám analýzu a přepočet starobního důchodu s odkazem na sociálku? Je to podvod
Česká správa sociálního zabezpečení upozorňuje na nekalé praktiky jisté společnosti, která prostřednictvím dopisu nabízí klientům „analýzu a přepočet starobního důchodu“. V textu uvádí, že spolupracuje právě se sociální správou a je jí pověřena k oslovení vybrané skupiny klientů.
16.09.2021
Jak se v téhle době daří spořit firmám a živnostníkům?
Doba covidová přinesla mnohá úskalí. Celá řada podniků a živnostníků museli sáhnout do svých finančních rezerv, aby svůj byznys zachránili. I přesto nejsou ale čísla, která se týkají úspor, nijak zvlášť negativní.
15.09.2021
Boj s "energošmejdy": Konec nevýhodných smluv, pokut za vypovězení a registr zprostředkovatelů
Poslanecká sněmovna schválila novelu energetického zákona, která má výrazně posílit práva spotřebitelů. Novela je reakcí na praktiky takzvaných energetických šmejdů. Kvůli nim čím dál více lidí uzavírá nevýhodné smlouvy o dodávkách energií, které obsahují vysoké smluvní pokuty.
15.09.2021
Co je myšleno skutečným sídlem v kontextu zákona o DPH?
Sídlo společnosti nemusí nutně znamenat skutečné sídlo, tak jak jej vnímá zákon o DPH. Co je myšleno skutečným sídlem v tomto kontextu?
15.09.2021
Stále jste si nevybrali úspory z II. pilíře důchodového spoření? Obraťte se na berňák
II. pilíř důchodového spoření byl ukončen v roce 2016. Počátkem roku 2017 byly nevypořádané prostředky účastníků převedeny penzijními společnostmi na finanční úřady. Právě tady si mohou bývalí účastníci důchodového spoření o vyplacení svých nevyzvednutých úspor požádat.
15.09.2021
Food trucky „vyhrály“ covid. Mohly prodávat z okénka a téměř se nezastavily
Food trucky pomalu zaplňují Českou republiku a jsou nedílnou součástí festivalů. Jedná se však o náročnou disciplínu. Zjistěte, co vše obnáší jejich provoz.
15.09.2021
Jak se OSVČ mají změnit zálohy na sociální a zdravotní pojištění v roce 2022?
Včera byl zveřejněn návrh nařízení, ze kterého se vypočítávají minimální zálohy na zdravotní a sociální pojištění pro rok 2022.
15.09.2021
První půlka covidového roku překvapila, "zabalilo to" nejméně firem za poslední tři roky
První půlka roku 2021 podnikání příliš nenahrávala. Restrikce, omezení, zákazy, s tím vším se museli podnikatelé popasovat. I přesto ale nejsou čísla týkající se zániků firem nijak alarmující.
15.09.2021
Firmy by měly testovat nové zaměstnance, doporučuje hlavní hygienička
O povinném testování zaměstnanců ve firmách se zatím neuvažuje. Na řadu by zřejmě přišlo až v momentě, kdy by bylo 75 nakažených na 100 tisíc obyvatel, uvedla hlavní hygienička Pavla Svrčinová pro server iRozhlas.cz. Testování ve firmách by bylo povinné spíše regionálně.
15.09.2021
"Už vám bylo 18 let?" Věta, která nezazněla. Za prodej alkoholu mladistvím pokuta milion
Zacílili na místa, která lidé v létě hojně navštěvují. Mladistvé figuranty vyslali k výdejním okénkům nebo do restauračních zahrádek. Nakoupit alkohol nebyl problém.
14.09.2021
Na pracáku jste proto, abyste si našli novou práci, nikoli kvůli podpoře
Přijde-li člověk o zaměstnání, má několik možností. Jednou z nich je cesta na úřad práce, kde se s nalézáním nové práce pokusí pomoci. Jak upozorňuje úřad, je to jeho prioritní poslání.
14.09.2021
Rozmazlení Češi chtějí v tuzemských hotelech top kvalitu, v zahraničí ne
Hotely a penziony mají za sebou prázdninovou sezónu. V čem byla jiná, jak se chovali lidé a jaká je obsazenost na další měsíce?
14.09.2021
Zaměstnavatel s vámi po rodičovské už nepočítá? Smůla, počítat musí
Zaměstnavatel nemůže zaměstnance po návratu z rodičovské dovolené jen tak propustit. Zákon nezajímá, že práce pro zaměstnance není.
14.09.2021