Jak uchránit firemní web před hackery? Přečtěte si konkrétní rady a tipy
Kybernetické útoky se nevyhýbají ani webovým stránkám podnikatelů a firem a mohou mít na jejich byznys neblahé dopady. Na co si tedy dát pozor?
23.06.2022
Příspěvek 5000 Kč na dítě v otázkách a odpovědích
Příspěvek 5000 Kč na dítě již schválila Sněmovna. Připravili jsme k příspěvku souhrn všeho podstatného v podobě otázek a odpovědí.
23.06.2022
Limit pro registraci DPH i pro paušální daň OSVČ se zvýší na 2 miliony Kč, rozhodla vláda
Hranice pro registraci k DPH a využití paušální daně OSVČ vzroste na 2 miliony korun. Návrh zákona, který změny přináší, dnes schválila vláda.
23.06.2022
V boji s inflací nám házíte klacky pod nohy, zkritizovala vládu ČNB
Česká národní banka (ČNB) zkritizovala vládu, že svými návrhy zvyšuje deficity veřejných financí a jde tak proti úsilí ČNB o návrat k 2% inflaci. Vyplývá to z připomínek k daňovému balíčku, který mimo jiné zvyšuje hranici pro povinnou registraci k DPH na 2 miliony korun či rozšiřuje využití paušální daně OSVČ.
22.06.2022
Jak zajistit srovnatelnost účetních informací v účetní závěrce?
Aby bylo možné posoudit účetní výkazy, je zapotřebí znát hodnoty za minulá účetní období. Jak ale zajistit srovnatelnost těchto dat ve specifických případech, aby byla naplněna zásada časové srovnatelnosti údajů?
22.06.2022
Ubytování zaměstnanců z daňového hlediska. Z Čech i Ukrajiny
Novela zákona o daních z příjmů, která byla aktuálně vyhlášena ve Sbírce zákonů, osvobodila příjmy zaměstnance, pokud je mu zaměstnavatelem poskytnuto ubytování.
22.06.2022
Takhle vypadá podvodný e-mail upozorňující na problémy s daňovým přiznáním 2021
Finanční správa ČR už v minulém týdnu informovala o podvodných e-mailech, které se objevují v e-mailových schránkách poplatníků a upozorňují na chyby v daňových přiznáních.
22.06.2022
Další nelegální sklad v SAPĚ a v něm 700 kilo masa, které byste si rozhodně nedali
V pražském areálu tržnice SAPA byl opět a zase objeven nelegální sklad s masem skladovaným ve zcela nevyhovujících podmínkách.
22.06.2022
Musí OSVČ na neschopence hradit zálohy na sociální pojištění?
Osoba samostatně výdělečně činná se může dobrovolně rozhodnout, zda si bude hradit nemocenské pojištění. V případě nemoci či úrazu pak nezůstane zcela bez příjmu.
21.06.2022
Při pohovoru se jí ptal, zda chce děti a za jak dlouho. Může taková otázka padnout?
Pohovor, na základě kterého vybírá zaměstnavatel nového zaměstnance do kolektivu, musí probíhat dle pravidel. Jsou otázky, které by rozhodně zaznít neměly.
21.06.2022
Změny v hypotékách ovlivňují i realitní byznys. Po čem je kvůli tomu malá poptávka?
Rostoucí ceny nebo inflace mají dopad také na ceny nemovitostí. Jak se s tím a dalšími změnami v zákonech potýkají realitní kanceláře?
21.06.2022
Slevové akce v e-shopech: Kdy mají smysl a kdy jen obchodník vyhazuje peníze z okna?
Slevové akce by měly být promyšlené a obchodník by měl mít jasno, co je jeho cílem. Ne vždy to ale platí.
21.06.2022
Příspěvek 5000 Kč na dítě: Co se počítá do příjmů? A v čistém, nebo hrubém?
Do limitu 1 milionu příjmů se budou počítat příjmy ze zaměstnání, z podnikání, z nájmu, ale také náhrada mzdy, podpora v nezaměstnanosti nebo rodičovský příspěvek. Záleží i na tom, kdy byly peníze zúčtovány a kdy reálně vyplaceny.
21.06.2022
Chystáte se na léto na brigádu do zahraničí? Jak řešit zdravotní pojištění v ČR?
S létem se pojí také brigády v zahraničí. Postup, jak v takovém případě řešit zdravotní pojištění v ČR, závisí na tom, do jaké země jedete a jakou činnost, respektive jak bude na vaši práci pohlížet místní právní úprava, budete vykonávat.
20.06.2022
Kdy a za jakých podmínek můžete osvobodit příjem z prodeje nemovitostí?
Pokud jste prodali nemovitosti, pohlídejte si, zda tento příjem nemusíte zdanit. V některých případech jsou však příjmy z prodeje nemovitostí osvobozeny. Za jakých podmínek lze tento příjem osvobodit a na co nezapomenout?
20.06.2022
Vydělají restaurace na nealkoholických nápojích? Víme přesně, kolik si za ně účtují
Zdražování potravin si nejen při nákupech nelze nevšimnout. Jak jsou na tom nealkoholické nápoje v restauracích ve velkých českých městech?
20.06.2022
Píšou vám, že máte chyby v daňovém přiznání? Nic neotevírat, nic nestahovat
V e-mailových schránkách českých poplatníků se v těchto dnech objevují podezřelé e-mailové zprávy, které ale na druhou stranu vypadají dost věrohodně. Buďte obezřetní.
20.06.2022
Uvolnil zaměstnance na dětský tábor. Jak je to s náhradou mzdy?
Během léta se koná celá řada dětských táborů, kam je potřeba zajistit dostatečný personál. Mnohdy jde o zaměstnance, kteří mohou být na akce pro děti a mládež uvolněni z práce.
17.06.2022
Rekordman na silnici. Jel s dodávkou přetíženou o více než 2,5 tuny
Čeští řidiči se připravují na další letní uzavírky kvůli opravám silnic a dálnic. Ty přitom ničí přetížené kamiony, jejichž náklad by se mohl vozit po železnici.
17.06.2022
Cizinec musel při půjčení auta složit kauci, Čech nikoliv. Padaly pokuty za diskriminaci
Často se na poli byznysu objevuje pojem diskriminace. Ta je zákonem doslova zakázána a při případném zjištění, že se tak dělo, může být pokutována.
17.06.2022
Místo úspěchu čelíte v práci hlavně stresu a vyčerpání? Řešení hledejte v noci
Připadáte si v podnikání vystresovaní, každou chvíli vám rupnou nervy a nezvládáte vypjaté situace? Je nejvyšší čas zaměřit se na to, jak a kolik hodin spíte.
17.06.2022
Víme, jak získat kontakty na e-mailing, aby to bylo legální a zároveň smysluplné
V dalším dílu e-mailingového seriálu se věnujeme posledním přípravným aktivitám před samotnou tvorbou a rozesílkou našich mailů.
17.06.2022
Klesla spotřební daň. Ceny pohonných hmot jsou ale vyšší než před snížením
Od 1. června do 30. září 2022 dočasně klesla spotřební daň z nafty a benzínu o 1,50 Kč na litr. Aktuálně se však ceny pohybují nad úrovní cen před snížením spotřební daně.
16.06.2022
Žádáte o důchod, ale některé doklady potřebné k žádosti chybí. Co s tím?
K žádosti o důchod je třeba dodat celou řadu dokumentů a dokladů. Mnohé z nich ale žadatelé nejsou schopni dohledat. Jak postupovat?
16.06.2022
Špatně jste přiznali silniční daň? Čekejte zprávu od berňáku
Finanční správa CR se obrací na poplatníky silniční daně, aby si raději ověřili, zda z jejich strany nedošlo za zdaňovací období v letech 2021, 2020 a 2019 k porušení povinnosti přiznat a zaplatit daň.
16.06.2022