Některé svátky urychlí výplatu důchodů, jiné zpozdí. Co Velikonoce?
Některé výplaty důchodů i letos ovlivní státní svátky. Blížící se Velikonoce zasáhnout do výplatních termínů penzí hned ve třech případech.
05.04.2023
Bankovní identitu už nabízí devět bank, nově se přidala Creditas
Od začátku dubna mohou bankovní identitu využít i klienti Banky Creditas. Zatím však platí, že jen pro ověření při komunikaci se státem. Rozšíření o přihlášení do klientských portálů soukromých firem se teprve připravuje.
05.04.2023
Nezapomeňte na oznámení úmyslu osvobodit příjem z prodeje nemovitosti
Zákon o daních z příjmů umožňuje některé příjmy osvobodit od daně. Pozor však na to, že aby mohly být osvobozeny, je zapotřebí tento úmysl oznámit správci daně.
05.04.2023
Cizince, kteří potřebují povolení k práci, na dohody o provedení práce nezaměstnáte
Že zákon o zaměstnanosti nedovoluje zaměstnat cizince mimo EU, kteří potřebují povolení k zaměstnání, na dohody o provedení práce, potvrdil před několika týdny Nejvyšší správní soud.
05.04.2023
Podnikatel.cz hlásí rekordní návštěvnost. Počet zhlédnutých stránek je téměř 5,8 mil.
Měsíc březen byl pro server Podnikatel.cz velice úspěšný. Úspěch se týká návštěvnosti, která dosáhla rekordních čísel.
04.04.2023
Ohlídejte si, zda máte v žádosti o nemocenské správné číslo účtu
Od poloviny května bude nutné v žádostech o dávky nemocenského pojištění ohlídat správnost čísla účtu. Může se stát, že peníze nedorazí.
04.04.2023
Podáním daňového přiznání povinnosti nekončí. Jaké další formuláře chystat?
Nejzazší termín pro podání daňového přiznání za rok 2022 v papírové podobě je za námi. Vypršel v pondělí 3. dubna 2023. Jaké další povinnosti následují?
04.04.2023
Jak zjistíte, zda nedlužíte finančnímu úřadu na daních?
Chcete mít klidnou hlavu a ujistit se, že nedlužíte na daních u finančního úřadu? Ukážeme vám, jak postupovat.
04.04.2023
ONLINE ŠKOLENÍ: Archivace dat a ochrana osobních údajů
Právní předpisy, povinnosti při archivaci a likvidaci dat, souhlasy se zpracováním údajů. To vše probereme 26. dubna.
04.04.2023
Otazníky kolem ukončení pracovního poměru s uprchlíkem bez dočasné ochrany
Bez prodloužené dočasné ochrany nelze uprchlíka dále zaměstnávat. Skončení pracovního poměru je předmětem sporu. Lze komplikacím při jejich zaměstnání předejít?
04.04.2023
Dva svátky, dvoje pravidla pro obchody: Kdy na Velikonoce zůstane zavřeno?
Před námi jsou velikonoční svátky a vyvstává tak tradiční otázka – mohou zůstat obchody otevřené? Během jednoho svátečního dne ano, během druhého nikoli.
04.04.2023
Obchod bez prodavačů je nově už i na vesnici
Skupina COOP otevřela sice už svůj šestý automatický obchod, jde však o první pobočku na vesnici. Obchod bude provozován v jihočeském Bujanově. Během standardní otevírací doby bude prodejna s prodavači, mimo ni pak v automatickém režimu.
03.04.2023
Cestovní náhrady se od dubna opět zvýšily
Od posledního zvýšení cestovních náhrad uběhly jen tři měsíce a už došlo k dalšímu nárůstu. Kvůli výraznému zvýšení ceny elektřiny mimořádně stouply tuzemské cestovní náhrady za využití elektromobilů.
03.04.2023
Zaměstnavatelé mají od 1. dubna novou ohlašovací povinnost
Se začátkem dubna přibyla zaměstnavatelům nová ohlašovací povinnost. Týká se těch, kteří zaměstnávají osoby s dočasnou ochranou. Nově musí přihlašovat i ty osoby, u kterých nevznikla účast na nemocenském pojištění.
03.04.2023
Ještě v roce 1993 platily firmy 45% daň, dnes 19 %. Měly by zase platit víc?
Do státní poklady přichází také příjem ve formě daně z příjmů právnických osob, která je také někdy označována jako korporátní daň. Jen za rok 2021 odvedly firmy na této dani 49 miliard korun.
03.04.2023
Jurečkovo byrokratické peklo: Online formulář pro příspěvek na bydlení není pro OSVČ
OSVČ mají smůlu, pokud žádají o příspěvek na bydlení a rády by vyplnily online formulář, který je běžně dostupný ostatním žadatelům. Formulář pro ně určený není. U paušalistů jsou navíc další komplikace.
03.04.2023
Končí lhůta pro papírová přiznání za rok 2022. Připravili jsme velký manuál
Dnes končí lhůta pro podání daňového přiznání v papírové podobě k dani z příjmů za rok 2022. Připravili jsme souhrn všeho důležitého, a to včetně formulářů.
03.04.2023
Ke spokojenosti zaměstnanců pomohou slova chvály a uznání
Pro 79 procent lidí je chvála a uznání ze strany šéfů natolik zásadní, že by kvůli jejich nedostatku byli ochotni přijmout i hůře placené zaměstnání, jak vyplývá z nové studie organizace Achivers Workforce Institute.
03.04.2023
Česká pošta zruší 300 poboček. Podívejte se, jestli je to i ta vaše
Česká pošta zruší 300 svých poboček. V obcích, kde sídlí jen jedna pobočka, by k omezení dojít nemělo. Podívejte se na seznam míst, kam už si na poštu asi nezajdete.
31.03.2023
Místo plastu mobil. Chystá se eDokladovka, nahradí i občanku
Do konce roku by mohla vzniknout eDokladovka. Digitální kartička by mohla od příštího roku nahradit například plastové občanky a řidičské průkazy. Vývoj bude mít na starost Digitální a informační agentura (DIA).
31.03.2023
Rodičovský příspěvek by mohl být vyšší. Jaké jsou plány?
Reálná hodnota rodičovského příspěvku klesá kvůli vysoké inflaci, protože tato dávka není valorizována. Zvýší se letos rodičovský příspěvek? Kdo vyšší rodičovský příspěvek prosazuje a kdo je proti?
31.03.2023
Ovoce a zelenina je v akci minimálně. Na co tedy supermarkety nejvíce lákají?
Ceny potravin stále rostou a důsledkem toho je, že lidé stále více nakupují prostřednictvím slevových akcí. Jak se tato skutečnost projevuje v marketingové strategii supermarketů a jejich letácích?
31.03.2023
Legendární Botasky zažily turbulence. Připomeňte si jejich historii
Jednu chvíli to vypadalo, že značka Botas, která zažila před lety své znovuzrození, se spokojeného důchodového věku nedožije. Nyní se zdá, že značka bude pokračovat.
31.03.2023
Seznam nejčastějších příloh, které je nutné dodat s daňovým přiznáním
Společně s daňovým přiznáním je nutné doložit také celou řadu příloh, které jsou jeho součástí. Dokládá se tak například nárok na uplatňované slevy a daňové odpočty. K jejich snížení nemůže dojít, pokud u přiznání k dani chybí.
31.03.2023
Stále nemáte přihlašovací údaje do povinné datové schránky? Víme, co dělat?
Zřizování a zpřístupňování povinných datových schránek probíhá postupně. Dokončeno by mělo být 31. března 2023. Stále nemáte údaje, prostřednictvím kterých se do datovky přihlásit?
31.03.2023