Daňové úlevy pro dary Ukrajině by měly být schváleny už v pátek
Už v pátek by Sněmovna mohla ve třetím čtení odhlasovat novelu zákona o daních z příjmů, které přináší úlevy pro dary Ukrajině.
07.04.2022
Vláda sníží přes léto spotřební daň o 1,50 Kč za litr pohonných hmot. Je to málo, stěžují si řidiči
Vláda přišla s dalšími opatřeními, která se týkají pohonných hmot. Od 1. června od 30. září sníží spotřební daň o 1,50 Kč za litr pohonných hmot a pomocí již dříve schválených opatření očekává snížení celkové ceny až o 4,50 Kč za litr.
07.04.2022
Zapomněli jste berňák požádat o vložení účetní závěrky do rejstříku? Dá se to napravit
Novinkou letošního roku je, že můžete požádat finanční úřad, aby se za vás vložil do obchodního rejstříku účetní závěrku. Aby tak úřad učinil, musíte vyplnit speciální přílohu daňového přiznání. Co když jste již přiznání odevzdali, ale na přílohu jste zapomněli? Dá se to ještě napravit.
06.04.2022
Jak to vypadá v největším centru potravinových bank u nás
Poslední březnový den bylo slavnostně otevřeno nové logistické centrum v Praze-Dubči. Bude sloužit jako hlavní sklad potravinové pomoci pro celou Českou republiku.
06.04.2022
Prominutí platby záloh na silniční daň v roce 2022
V návaznosti na mimořádnou událost korespondující s ruskou invazí na Ukrajině ministr financí mimo jiné rozhodl o prominutí záloh na silniční daň. Koho se zrušení týká a od kdy zálohy nemusíte platit?
06.04.2022
Požádejte o 500 Kč denně za zaměstnance. Jaké všechny obory mají nárok?
Podnikatelé, kterých se dotkly loňské covidové restrikce a kterým klesly tržby alespoň o 50 %, mohou žádat o kompenzace ve výši 500 Kč za zaměstnance na den.
06.04.2022
Ode dneška je možné žádat o peníze z třetího covid programu 2022 na pomoc podnikatelům
Program COVID 2022 – Sektorová podpora byl zveřejněn minulý týden, 30. března 2022. Jedná se o třetí covidový program, ze kterého mohu podnikatelé čerpat finanční kompenzace. Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo také výzvu k program COVID – Nepokryté náklady a již dříve program COVID – Adventní trhy.
05.04.2022
Kdy začne berňák vyplácet přeplatky na dani z příjmu, které vyšly v daňovém přiznání?
Nula od nuly, nedoplatek nebo přeplatek. Tři možné závěry podání daňového přiznání. Jak je to však s přeplatky na dani? Kdy je mohou poplatníci očekávat?
05.04.2022
Peníze za otevření účtu. Ukrajinci mohou získat až 7500 korun
Tisícové příspěvky jako symbol pomoci rozdávají k nově otevřeným účtům čtyři české banky. Co vše je zapotřebí k otevření účtu a jaké bonusy noví klienti získají?
05.04.2022
Hypoteční byznys po konci Sberbank: Je zvýšený zájem o refinancování?
Konec Sberbank byl v České republice něčím novým a přinesl řadu problémů a otázek. Jednou z nich je i byznysová příležitost pro české banky v oblasti hypoték.
05.04.2022
Podáváte přiznání online? Nabízíme šablony, které pomohou s vytvořením elektronického podání
Termín pro podání daňového přiznání v papírové podobě už uplynul. Nabízí se ale další možné termíny, které lze za určitých podmínek využít. Termín podání daňového přiznání je možné posunout, pokud poplatník podá tiskopis elektronickou formou.
05.04.2022
Nové podmínky formuláře o nástupu a ukončení zaměstnání od 1. dubna 2022
Zaměstnavatelé hlásí ve lhůtě do 8 dnů ČSSZ nové údaje o zaměstnancích. Sankce za neoznámení či nedodržení lhůt nejsou malé. Jak se vlastně taková lhůta počítá?
05.04.2022
Řada OSVČ stále vyhlíží inventuru záloh od sociálky. Marně, letos do schránky nedorazí
Česká správa sociálního zabezpečení každoročně rozesílala osobám samostatně výdělečně činným tzv. inventuru, tedy roční přehled plateb. Ty z dokumentu čerpaly informace mimo jiné pro vyplnění přehledů o příjmech a výdajích. Na psaní od sociálky stále ještě řada OSVČ čeká. Ovšem zcela marně.
04.04.2022
Online finanční úřad zase o něco dostupnější: Bankovní identitu nově umožňuje také Fio banka
Bankovní identitu klientům nabízí již šest bank. Jde o Českou spořitelnu, ČSOB, Komerční banku, Air Bank, Monetu a Raiffeisenbank. Nyní se přidává další.
04.04.2022
Де шукати роботу? Пропонуємо вам огляд порталів з пропозиціями
Шукачі роботи, зазвичай, і при шуканні нобого робочого місця можуть використовувати бюро праці та портали вакансій, щоб знайти нову роботу. Біженці з України також можуть покладатися на них.
04.04.2022
Čím vyšší zálohy na sociální pojištění, tím vyšší důchod? Nebo rozhoduje o výši penze OSVČ něco jiného?
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) jsou povinny hradit si pravidelné zálohy na sociální pojištění. Často se mylně domnívají, že výše minimálních měsíčních záloh má vliv na to, jak vysoký budou brát důchod.
04.04.2022
Nejčastější chyby v daňových přiznáních fyzických osob
Lhůta pro papírové podání přiznání k daním z příjmů fyzických osob již uběhla, nicméně podnikatelé mohou ještě stále podávat přiznání k dani elektronicky, a to až do 2. května. Finanční správa zveřejnila, kde fyzické osoby nejčastěji chybují.
04.04.2022
Firmy a města nabízejí Ukrajincům zvýhodněné ceny. Kde a za kolik?
Města i soukromé firmy se rozhodly usnadnit Ukrajincům, kteří se ocitli v naší republice, jejich složitou situaci a připravily si pro ně několik výhod.
04.04.2022
Podmínky u osvobození příjmů z prodeje rodinného domu a bytu se zpřísnily
Novela zákona o daních z příjmů přinesla změnu (zpřísnění) podmínek pro možnost uplatnění osvobození příjmů z prodeje rodinného domu nebo bytu.
04.04.2022
"Oznámení o nástupu do zaměstnání" se mění. Od 1. dubna došlo ve formuláři k úpravám
S dubnem přicházejí změny u formuláře, se kterým disponují zaměstnavatelé. Jak připomíná Česká správa sociálního zabezpečení, zaměstnavatelé musí od 1. dubna 2022 používat při nástupu zaměstnance do zaměstnání zakládajícího účast na nemocenském pojištění upravený tiskopis Oznámení o nástupu do zaměstnání – skončení zaměstnání. Důvodem úpravy formuláře je nově sběr údajů pro potřeby Úřadu práce ČR
01.04.2022
Některé OSVČ mají na podání přehledů pouhý týden. Které to jsou?
Povinnost podat přehled OSVČ zdravotní pojišťovně a České správě sociálního zabezpečení platí pro všechny OSVČ bez rozdílu druhu výdělečné činnosti, tj. hlavní nebo vedlejší. Ale i pro ty, které nebyly povinny podat daňové přiznání. Právě blížící se dubnový termín se této skupiny OSVČ týká.
01.04.2022
Mohou začít lidé z Ukrajiny podnikat v České republice?
Lidé z Ukrajiny, kteří přichází do České republiky, aby zde našli azyl, mají volný přístup na český trh práce. Pokud u nás požádají o dočasnou ochranu, mohou začít pracovat ihned.
01.04.2022
Do Česka míří také vzdělané Ukrajinky. Je nutné překročit stereotyp uklízeček
Na ruskou agresi na Ukrajině reagují tuzemské podnikatelky pomocí. Férový přístup bez stereotypů však potřebují i Ukrajinky, které tu budou chtít samy podnikat.
01.04.2022
Končí lhůta pro papírová přiznání za rok 2021. Připravili jsme velký manuál
Dnes končí lhůta pro podání daňového přiznání v papírové podobě k dani z příjmů za rok 2021. Připravili jsme souhrn všeho důležitého, a to včetně formulářů.
01.04.2022
Pokud nestihnete zítřejší termín pro podání přiznání, nabízí se hned dva další. Musíte ale splnit podmínky
Termín pro podání daňového přiznání za rok 2021 je tu. Nejpozději zítra, v pátek 1. dubna 2022, by měl dorazit formulář na finanční správu. Jedná se však o tiskopis, který bude podán v papírové podobě a doručen buď osobně na úřad, nebo poslán poštou.
31.03.2022