KVÍZ: Víte, kdo založil nejslavnější firmy světa, jako jsou Microsoft, Apple či Nike?
Víte, s kým založil Bill Gates Microsoft a Steve Jobs Apple? Otestujte své znalosti slavných podnikatelů a firem v našem kvízu.
07.07.2023
Kolik si můžete přivydělat, když jste evidovaní na úřadu práce?
Uchazeči o zaměstnání, kteří jsou evidovaní na úřadu práce, mohou využít možnosti přivýdělku. Jeho výše je však omezena.
04.07.2023
Stará se o 2 děti, pojistné za ni hradí stát. Co když ale děti tráví celé léto u babičky?
Mnozí během léta posílají své ratolesti na tábor nebo k babičkám. Jak je to během té doby se zdravotním pojistném, pokud je za rodiče hrazeno státem. Musí jej platit sám?
04.07.2023
Co představují zásoby v účetnictví a jak se o nich může účtovat?
Zásoby jsou jednou z částí oběžného majetku v aktivech podniku. Právě u zásob má účetní jednotka možnost volby, jak o nich bude účtovat. Postup účtování musí uvést do interních směrnic.
04.07.2023
Čas studentských brigád je tady: Jak na dohodu o provedení práce?
Léto je v plném proudu a mladí lidé se již tradičně snaží využít čas prázdnin k zajištění finančních prostředků. Vyhledávají příležitostná či sezónní zaměstnání lidově nazývaná brigády.
04.07.2023
Česko usnadní pobyt digitálním nomádům z vybraných zemí
Vláda schválila program digitální nomád, který usnadní zahraničním digitálním nomádům i jejich nejbližším rodinným příslušníkům získání oprávnění k pobytu a zrychlí vyřízení žádosti. Týká se však jen vybraných zemí.
04.07.2023
Potravinářské průkazy skončily. Šlo o anachronismus, říká Válek
Na začátku července skončily potravinářské průkazy. Pomoci by to mělo hned řadě profesí. Jak uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, průkazy byly anachronismem.
03.07.2023
Stavební spoření čekají změny. Co v té souvislosti chystají banky a spořitelny?
Součástí konsolidačního balíčku jsou také změny týkající se stavebního spoření. Jaké změny to představuje pro banky a spořitelny?
03.07.2023
OSVČ mohou využít „Milostivé léto“ u daní a pojistného. Kdo všechno a jak může žádat?
Na Milostivé léto navazuje daňová amnestie, respektive odpuštění penále a úroků u daní, a obdobné prominutí dluhů u sociálního pojištění. Jak a kdo může žádat?
03.07.2023
Podnikání jako hit? Rozjet vlastní byznys chce letos více Čechů než vloni
Letošní rok je příznivý pro start podnikání. Začalo podnikat více Čechů než vloni. Nových živnostenských oprávnění bylo od začátku roku do konce května přes 32 tisíc, je to o 9 procent více než vloni. Vyplývá to z údajů Czech Credit Bureau.
03.07.2023
Letos možná vyrazí do Chorvatska až milion Čechů
Letos se k Jadranskému moři podle některých odhadů vydá až milion Čechů. Pokud se tak stane, bude to rekord. Loni českých turistů bylo necelých 850 tisíc. V posledních měsících se v různých médiích objevovaly zprávy o tom, jak se zvýšily v Chorvatsku ceny. Stejně jako Česká republika bojovalo Chorvatsko s inflací, země také přešla z tradičních kun na euro, což řada obchodníků využila k navýšení ce
30.06.2023
Drahota dohnala Čechy šetřit i při nakupování v e-shopech
Češi sledují slevy a nakupují méně. V prvním pololetí to pocítily i e-shopy. Důsledky dopadů současné ekonomické situace na uvažování zákazníků potvrdil také aktuální průzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK).
30.06.2023
Se začátkem prázdnin končí 300 poboček pošty a 77 pracovišť berňáku
Začátek prázdnin je ve znamení rušení poboček pošty ale i územních pracovišť finančních úřadů. K poslednímu červnu končí 300 poboček České pošty. Od 1. července bude nedostupných i 77 poboček Finanční správy.
30.06.2023
Právní pohled na problematiku prodeje přebytků zeleniny a ovoce „u silnice“
S hezkým počasím a přicházejícím létem se pomalu začínají objevovat příležitosti pro prodej přebytků první úrody ze zahrádky formou tzv. prodeje „ze dvora“ nebo „u silnice“.
30.06.2023
Velký souhrn změn, které přináší konsolidační balíček
Zvýší se daň z příjmů právnických osob a daň z nemovitých věci. OSVČ se zvedne minimální důchodové pojištění i vyměřovací základ, ze kterého se pojistné počítá.
30.06.2023
Ministr Stanjura chyběl na tiskovce, raději šel na představení
Ministr financí Zbyněk Stanjura si s obhajobou konsolidačního balíčku, který dopadne na každého občana, těžkou hlavu nedělá. Ve středu večer probíhala tisková konference vlády, kde vládní představitelé potvrdili schválení balíčku.
30.06.2023
Vláda schválila úsporný balíček: Nabízíme stručný přehled změn, které přináší
Vláda schválila konsolidační balíček, který má ozdravit státní finance. Na žádné velké změny zatím nedošlo. Ministři vlády však nevyloučili, že se některé části balíčku budou měnit při projednávání ve Sněmovně.
30.06.2023
Blíží se státní svátky. Jak budou mít obchody otevřeno?
Příští týden nás čekají dva státní svátky a vyvstává tak tradiční otázka – mohou během nich zůstat obchody otevřené?
29.06.2023
Dovolená z loňského roku? Tady jsou pravidla, jak ji správně čerpat
O nástupu dovolené rozhoduje zaměstnavatel, který může určit její termín. Pokud ale nerozhodl o vaší loňské nevyčerpané dovolené ani do 30. června 2023, pak už si o ní rozhodujete zcela sami. Jaká jsou pravidla?
29.06.2023
UJAK končí. Soukromou univerzitu převzala konkurence
Univerzita Jana Amose Komenského změnila majitele a po fúzi jako škola zanikne. Po letitých problémech s akreditacemi ji převzala konkurenční vysoká škola AMBIS.
29.06.2023
Ne všechny kempy jsou letos úplně obsazené. Může za to zdražování?
Prázdniny jsou za dveřmi a spousta lidí si je nedovede představit bez dovolené v kempu. Jak jsou na tom jejich provozovatelé?
29.06.2023
HK ČR: Stanjurovo váhání je absurdní, přínos cizinců je o řád vyšší než náklady
Hospodářská komora ČR považuje lavírování ministerstva financí nad tím, zda uvolní 88 milionů korun na úředníky, kteří mají ověřovat žádosti uchazečů z ciziny o práci, za absurdní.
29.06.2023
Home office se bude řídit novými pravidly, schválili poslanci
Práce na home office se bude nově řídit podrobnějšími pravidly. Počítá s tím několikrát upravovaná novela zákoníku práce, kterou dnes schválili poslanci.
29.06.2023
Přestaňme opět proplácet první dny nemoci, žádají podnikatelé
Mezi rokem 2019 a 2022 se zvýšil celkový počet případů pracovní neschopnosti o 88 %. Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) by se tak měla opět zavést karenční doba.
28.06.2023
U daně z nemovitostí se zavede nový koeficient, daň bude zvyšovat o inflaci
Daň z nemovitých věcí se má nově každý rok zvyšovat o inflaci. Počítá s tím konsolidační balíček, který zavádí tzv. inflační koeficient daně.
28.06.2023