Důchodce stále pracuje jako OSVČ. Proč je povinen odvádět zálohy na pojistné?
Lidé, kteří jsou v důchodu, si mohou, pokud jim to zdraví dovolí, vydělávat. Vykonávat mohou například samostatnou výdělečnou činnost. Kdy hradí zálohy na pojistné a proč?
06.05.2022
Радимо українцям: переваги від мобільних та віртуальних операторів
Мобільні та віртуальні оператори дуже швидко відреагували на поточну ситуацію в Україні та запропонували цим людям багато переваг.
06.05.2022
Pěstování květin a romantika? Hlavně je to tvrdá práce venku, říkají farmářky
Květinové farmy v Česku zažívají boom. A tak jsme se tří farmářek zeptali, jak se na farmách rozjíždí jaro a zda turbulentní doba ovlivňuje květinovou poptávku.
06.05.2022
Konec všech opatření: Bez respirátorů, ale také bez nároku na PCR test zdarma
Poslanecká sněmovna rozhodla o konci pandemické pohotovosti. Ode dneška 5. května 2022 se ruší všechna dosavadní mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.
06.05.2022
Zbývá už jen týden na žádost o peníze z posledního covid programu 2022 na pomoc podnikatelům
Program COVID 2022 – Sektorová podpora je třetí covidový program, ze kterého mohou podnikatelé čerpat finanční kompenzace. Týká se firem z oblasti stravovacích služeb (včetně cateringu), krátkodobých a rekreačních ubytovacích služeb, prádelen a cestovních agentur a kanceláří. Podpora se vztahuje i na pořádání akcí a eventů.
05.05.2022
Chybí evidenční list důchodového pojištění? Bude problém při nároku na důchod. Zjistěte, zda ho šéf posílá
Evidenční list důchodového pojištění je základním dokladem, kterým je prokázána doba důchodového pojištění, která plyne ze zaměstnání. Pokud ale chybí, může to mít negativní vliv při uplatnění nároku na důchod. Co s tím?
05.05.2022
„Vyžene“ dražší doprava lidi opět do kamenných obchodů? Přepravci evidují pokles
Kolísání cen pohonných hmot se dotklo všech a ovlivnilo také přepravní společnosti. Plánují nyní kvůli tomu zdražovat? Jak moc?
05.05.2022
Dřívější odchod do důchodu pro náročné profese nemusí být jednoduchý
Návrh novely počítá s možností dřívějších odchodů do důchodu. Vycházet se má z evidence směn od roku 2001. Část zaměstnavatelů už ji ale nemá.
05.05.2022
Polský výrobce si nedá pokoj. Do Lidlu opět poslal šizenou konzervu
Obchodník Lidl musí z celé své sítě neprodleně stáhnout potravinu „PIKOK Chalupářské vepřové maso“.
05.05.2022
MOJE daně si poplatníci oblíbili, vzrostl počet podání
Finanční správa eviduje po termínu podání daňového přiznání k dani z příjmů necelých 2,5 milionů podání. Zhruba milion podaly fyzické osoby, zbytek právnické osoby.
04.05.2022
Перелік внесків та допомог, що надаються особам з тимчасовим захистом на територ
Сьогодні ми звернемо увагу на форми державної допомоги, доступної громадянам України під час перебування в Чехії, пов’язаних з нею умов та осіб, які мають на це право.
04.05.2022
Nové podmínky pro osvobození od daně při prodeji nemovitosti
Pokud jste prodali nemovitost, můžete při splnění určitých podmínek příjem z prodeje osvobodit. Jaké podmínky musí být splněny a na co se nevyplácí zapomenout?
04.05.2022
Přehled příspěvků a podpor poskytovaných osobám s dočasnou ochranou na území ČR
V dnešním článku shrneme formy a možnosti státní podpory pro ukrajinské občany, které lze v souvislosti s pobytem na našem území čerpat, a také podmínky pro jejich udělení a okruh oprávněných žadatelů.
04.05.2022
Matka mu loni darovala pozemek. Složenka k dani z nemovitostí přišla ale jí. Co zanedbal?
V těchto dnech dostávají poplatníci do svých schránek složenky k dani z nemovitých věcí. Nedorazí těm, kteří si informace k dani z nemovitých věcí nechávají posílat e-mailem, mají datovou schránku či hradí daň prostřednictvím SIPO. Objevují se ale i další situace, kdy poplatník složenku vyhlíží, ale ona přijde jinam.
03.05.2022
Od června vzrostou důchody. Jak se zvýšení vypočítá?
Od června 2022 se zvýší důchody. Důvodem je rostoucí inflace. Důchod se zvýší v průměru o 1017 Kč, a to automaticky. Lidé pobírající penzi nebudou muset o navýšení nikterak žádat.
03.05.2022
Povinnosti OSVČ a zaměstnanců vůči ČSSZ: Jaké jsou v tom rozdíly?
Zaměstnanci, ale i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mají vůči České správě sociálního zabezpečení řadu povinností, které je třeba plnit. V opačném případě se vystavují riziku, že budou platit sankce. Jsou v nich ale výrazné rozdíly.
03.05.2022
Zvažujete provozní úvěr? Přinášíme vám přehled nabídky včetně poplatků
Provozní úvěry mohou podnikatelům a firmám pomoci překlenout špatné období a v dnešní době zdražování se hodí znát jejich parametry.
03.05.2022
Změny v přidanění vozidla užívaného ke služebním i soukromým účelům
Nejednomu zaměstnanci využívajícímu služební vozidlo se díky novele již brzy sníží daně i odvody sociálního a zdravotního pojistného.
03.05.2022
Pražští celníci se pustili do likvidace. Zničili i hodinky se značkou Rolex
V Kralupech nad Vltavou proběhla velká likvidace. Postarali se o ni pražští celníci. Těm se podařilo v období roku 2020 až 2021 odhalit padělky za 136 milionů korun.
03.05.2022
Živnostníci ve velkém končí. Celkové počty naštěstí vyrovnávají noví zájemci o podnikání
Celkový počet živnostníků vzrostl za první kvartál letošního roku pouze o 427 na více než dva miliony podnikajících fyzických osob. Počet nových živnostníků přitom nabral na rychlém tempu, kdy začalo podnikat 20 111 fyzických osob.
02.05.2022
5000 Kč na dítě dostane méně rodičů. A to je vlastně dobře
Nově ohlášená jednorázová dávka pro rodiny s dětmi nakonec nebude určena tak široké skupině, jak se původně předpokládalo. Jaká další opatření mají rodiny s dětmi podpořit a co na ně říkají ekonomové?
02.05.2022
Tuto neděli zůstanou obchody zavřené, i když nemusejí
V neděli 8. května má většina obchodních řetězců zavřeno. Vyplývá to z dostupných akčních letáků. Obchodníci zavřou i přesto, že nemusejí. Platí totiž nouzový stav, který umožní podnikatelům prodávat i 8. května v prostorách nad 200 m².
02.05.2022
Žabka zavedla obslužný pult. Nabízí hotová jídla i polévku za 39,90
Maloobchodní síť prodejen Žabka rozšířila nabídku služeb pro své zákazníky. Nyní si mohou ve vybraných prodejnách koupit i na místě sníst čerstvé lahůdky i teplé pokrmy.
02.05.2022
Kryptoměny z pohledu zákona o dani z přidané hodnoty
Stejně tak jako u daně z příjmu v souvislosti s kryptoměnami přichází mnoho otázek v oblasti daně z přidané hodnoty. Generální finanční ředitelství vydalo informaci, jak jsou transakce s kryptoměnami z pohledu DPH posuzovány.
02.05.2022
Byznys na TikToku? Mládež je schopná poslat svým idolům tisíce korun
Sociální síť TikTok je založena na krátkých videích a je oblíbená především mezi nejmladší generací. S tím souvisí také možnosti, jak si zde vydělat peníze.
02.05.2022