Co dělat, pokud pošle covid do karantény většinu pracovníků? Řešení stále chybí
Testování zaměstnanců, které je od 17. ledna povinné dvakrát týdně, nedělá firmám větší problémy. Jak ukázal průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR, za první týden plošného testování odhalily testy nákazu přibližně u 1 % pracovníků.
27.01.2022
Změny v opatřeních: Týkají se testování zaměstnanců a platnosti certifikátů
Vláda schválila několik změn v opatřeních, která mají zamezit šíření covidu. Některá začnou platit už koncem ledna, jiná od poloviny února.
27.01.2022
Byznys pojišťoven: Vloni řešily utržené ucho, letící rybu, ale také tornádo
Rok 2021 navázal na předchozí „covidový“ rok 2020 a byl mu podobný. Výrazně do něj zasáhlo tornádo na jižní Moravě i rostoucí ceny materiálů.
27.01.2022
Nezdanitelné části základu daně v roce 2021 a 2022
Přinášíme souhrn nezdanitelných částí základu daně. O ty si mohou snížit základ daně zaměstnanci při ročním zúčtování daní, ale i podnikatelé v daňovém přiznání.
27.01.2022
Stahujte žádost o kompenzační bonus pro rok 2022 za druhé bonusové období
Podnikatelé už mohou stahovat žádost o kompenzační bonus za druhé bonusové období. Pokud už nyní vědí, že do konce ledna nebudou mít žádné další tržby, které by ovlivnily nárok na bonus, mohou žádost již i podat. Kdo bude v lednu ještě realizovat nějaké tržby, musí podat žádost až v únoru.
27.01.2022
Podnikatelé jsou zoufalí, vláda stála nevypsala slíbené kompenzace
Přestože podnikatelé, které omezily v listopadu koronavirové restrikce, dostali příslib rychlé finanční pomoci, kromě kompenzačního bonusu nebyly doposud žádné podpůrné programy vypsány.
26.01.2022
Jak změnit způsob uplatňování výdajů u OSVČ? Máme návod
Zjistili jste, že je pro vás výhodnější uplatňovat paušální výdaje namísto těch skutečných nebo naopak? Podívejte se, jakým způsobem změnu provést a na co si dát pozor, aby vás změna nestála zbytečné peníze.
26.01.2022
Jaký bude marketing v roce 2022? Přinášíme 5 důležitých trendů
Současná situace má dopad také na marketing, protože zákazníci se chovají jinak a je potřeba ještě pečlivěji promýšlet, čím je zaujmout.
26.01.2022
Berňák musí kompenzační bonus vyplatit, i když prověřuje nárok na něj, řekl soud
Berňáky postupují u žádostí o kompenzační bonus chybným způsobem hned v několika ohledech. Třeba odmítají bonus vyplatit, dokud prý neprověří oprávněnost nároku.
26.01.2022
Dotkla se vás energetická chudoba? Spočítejte si, zda dosáhnete na příspěvek a v jaké výši
Rostoucí ceny energií trápí jak podnikatele, tak domácnosti. Zatímco někteří podnikatelé jsou nuceni v důsledku toho zdražovat své produkty či služby, některé domácnosti bojují s tzv. energetickou chudobou.
26.01.2022
Odkdy lze podávat žádost o příspěvek na testy, kterými se testují zaměstnanci a OSVČ?
Na povinné testování ve firmách, které je nutné od 17. ledna 2022 provádět dvakrát týdně, bude opět stát přispívat. Je nutné obrátit se na zdravotní pojišťovnu. Kdy je možné žádosti o příspěvek podávat?
25.01.2022
Dopravce nechal zásilku za dveřmi. Může tak učinit?
Před dokončením objednávky v e-shopu, respektive před výběrem dopravce, který bude zásilku doručovat, je radno pročíst si obchodní podmínky. Jejich součástí může být totiž formulka, že je možné zboží doručit za „první uzamykatelné dveře“, případně se objevuje i formulace za „poslední uzamykatelné dveře“.
25.01.2022
Antigenní testy na internetu jdou na dračku a zlevnily. Jaké jsou jejich ceny?
Sehnat na internetu antigenní test je velmi jednoduché a nemusíte k tomu využít jen online lékárny. Podívejte se, jak se zde pohybují ceny.
25.01.2022
Nový ministr, staré moresy. Berňáky postupují nezákonně a ministerstvo to kryje
[KOMENTÁŘ] Ministerstvo financí pod vedením hnutí ANO s oblibou hájilo nezákonné postupy finanční správy. Bohužel se zdá, že se v tomto ohledu nic nezměnilo.
25.01.2022
Pandemický zákon umožní zavřít diskotéky a omezit hospody, schválila vláda
Nově bude možné i prostřednictvím pandemického zákona omezit restaurace či zavřít diskotéky a kluby. Regulovat půjde i podnikatelské činnosti, které jsou vykonávány mimo provozovnu. Příslušný návrh novely schválila minulý týden vláda.
25.01.2022
Přestaňte u kompenzačního bonusu porušovat zákon, vyzývají úřady podnikatelské asociace
Podnikatelé požadují po vedení finanční správy a ministerstva financí, aby urychleně sjednaly nápravu nezákonných postupů finančních úřadů u žádostí o kompenzační bonus. Na nelegální chování úřady upozornil jako první minulý týden server Podnikatel.cz.
24.01.2022
Slevy na dani a jejich uplatnění v roce 2021 a 2022
Vše o aktuálních slevách na dani pro fyzické osoby, změnách od roku 2022 a jejich uplatnění v daňovém přiznání či ročním zúčtování u zaměstnavatele.
24.01.2022
Berňák nemá právo vyzývat ke stažení žádosti o kompenzační bonus, říká Hajdušek
Minulý týden server Podnikatel.cz odhalil nezákonné praktiky finanční správy. Ta odmítá některým podnikatelům kompenzační bonus vyplácet a vyzývá je ke stažení žádosti.
24.01.2022
Tady se dějí nezákonné postupy, říká ke kauze Finanční správy daňový odborník
Kauza Finanční správy dál bobtná. Začínají se ozývat další a další podnikatelé, kteří hlásí stejné problémy, jako o kterých jsme již psali.
24.01.2022
Myslete na změnu trvalého příkazu. Zálohu na zdravotko v nové výši hradíte už za leden
OSVČ, které se nepřihlásily do paušálního režimu a musí tak hradit měsíční zálohy na zdravotní pojištění, musí myslet na změnu její výše. Pro rok 2022 je záloha na zdravotní pojištění 2627 Kč. Pokud OSVČ hradí zálohy bezhotovostně prostřednictvím měsíčních odvodů z banky, neměly by zapomenout výši změnit.
21.01.2022
Do konce ledna si můžete zajistit snazší placení daně z nemovitých věcí
Plnit své daňové povinnosti pomocí složenek je přežitek. Co se týká hrazení daně z nemovitých věcí, je možné vyřešit to mnohem pohodlněji. A to prostřednictvím SIPO.
21.01.2022
Zamítl vám berňák žádost o kompenzační bonus, protože jste nereagovali na mail? Odvolejte se
Podnikatelé, kteří splňují dané podmínky, mohou již podávat žádost o kompenzační bonus 2022 za první bonusové období, který má pomoci finančně ustát období, kdy na podnikatelskou činnost dopadají vládní protiepidemická opatření. Jak však informoval server Podnikatel.cz, praxe ukazuje, že ne vždy je cesta k finanční kompenzaci snadná.
21.01.2022
Berňáky odmítají vyplácet kompenzační bonus, používají při tom nezákonné postupy
Berňáky odmítají řadě podnikatelů vyplatit kompenzační bonus s tím, že se jejich oboru prý opatření nedotkla. Podle odborníků tak činí nezákonným postupem.
21.01.2022
Tady jsou příběhy podnikatelů, na které berňák tlačil kvůli kompenzačnímu bonusu
Přinášíme konkrétní svědectví neúspěšných žadatelů o kompenzační bonus, kteří se s námi podělili o svoji zkušenost s finančním úřadem.
21.01.2022
Karanténa: Pět kalendářních, nebo pracovních dnů?
Od úterý 11. ledna 2022 se v rámci změn u protiepidemických opatření zkrátila karanténa na 5 dnů ode dne prvního odběru prvního pozitivního testu. Týká se to všech, kteří nemají příznaky covidu nebo u nich má nemoc mírný průběh.
20.01.2022