3 tipy, jak relaxovat a vypnout hlavu, i když je práce vaše největší neřest
[5 minut čtení] I když svou práci milujete, zřejmě ji zároveň potřebujete občas na chvíli opustit. Dát si pauzu. Nebo nechat některé úkoly trochu uležet. A pustit práci z hlavy S plnou hlavou práce a pracovních myšlenek ovšem není pokaždé snadné najednou urychleně vypnout a dopřát si volno. Známe však pár způsobů, jak si to ulehčit.
29.07.2019
Mění prázdniny nárok na slevu na dítě? A u koho přesně?
[2 minuty čtení] Zaměstnancovo dítě ukončilo střední školu a je přijato na vysokou. Má nárok na slevu na dítě? Podnikatelé odpovídají v diskuzích na BusinessCenter. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
26.07.2019
Senát zamítl novelu zákona o evidenci tržeb, která rozšiřuje EET na řemeslníky
[2 minuty čtení] Novela zákona, která přináší rozšíření povinnosti evidovat tržby na další obory, dnes v Senátu zelenou nedostala. Putuje zpět do Sněmovny. Poslaneckou sněmovnou schválená novela zákona o evidenci tržeb byla jedním z témat červencové schůze Senátu. Před samotným hlasováním o novele nebyl přijat ani jeden z pozměňovacích návrhů, které se týkaly zejména vynětí různých činností z povi
26.07.2019
Sítě páté generace přinesou velké změny a propojí celý svět
[4 minuty čtení] O mobilních sítích páté generace se v poslední době hodně mluví. Zjistěte, jaké jsou s nimi spojeny příležitosti a jaká je kolem nich situace. Mobilní sítě 5G (sítě páté generace) spravují datový provoz efektivněji než současná mobilní síť 4G LTE a je s nimi spojena vysoká přenosová rychlost a krátká doba odezvy.
26.07.2019
Byrokratická zátěž se prý snižuje. Ano, ale poté, co se předtím výrazně zvýšila
[4 minuty čtení] [KOMENTÁŘ] Ministerstvo financí tvrdí, že v posledních letech snižuje administrativu spojenou s placením daní. Zapomíná ale říct, že předtím ji zvýšilo. Ministerstvo argumentuje studií Světové banky Doing Business. Zatímco v roce 2016 potřeboval podnikatel dle studie Světové banky na splnění svých daňových povinností 236 hodin, v roce 2017 to bylo 230 hodin ročně. Co se ale od min
26.07.2019
Místa, odkud zaměstnanci nebudou chtít domů. Nabízí třeba běžecký ovál na střeše
[1 minuta čtení] (FOTOGALERIE) Vhodně zvolené pracovní prostředí zvyšuje efektivitu práce. Už dávno nestačí stůl, židle a počítač. Jaké vymnoženosti lze zaměstnancům nabídnout? Zvýšit efektivitu a kreativitu zaměstnanců je cílem každého zaměstnavatele. Snadněji toho může dosáhnout, pokud jim nabídne příjemné pracovní prostředí.
25.07.2019
Nepříznivé zprávy: Chuť podnikat slábne, vzniká nejméně firem za poslední 3 roky
[1 minuta čtení] První pololetí tohoto roku je, co se vzniku nových firem týká, nejslabší za poslední tři roky. Co je důvodem slábnoucího podnikatelského apetitu? První pololetí roku 2019 je na počet nově vzniklých firem za poslední tři roky nejslabší. Nepříznivou zprávou také je, že podnikání ukončuje rekordní množství společností. Na dvě vzniklé firmy připadá jedna zaniklá.
25.07.2019
Sezení je zabiják, proto se hýbejte. Jde to i v kanceláři a zabere to jen minuty
[5 minut čtení] Sezení se označuje za moderního zabijáka. Spojuje se s řadou potíží, a to od obezity po kratší život. Dlouhé sezení zkrátka škodí. A nárazový sport to neřeší. Jak na to? Zeptali jsme se profíků, kteří pomáhají ostatním zlepšit jejich pocit z vlastního těla a kondici. Nepotřebujete na to fitness stroje, stačí kopírka.
25.07.2019
To, že pošlete peníze na zahraniční účet, samo o sobě nezakládá ručení za DPH
[4 minuty čtení] Případ firmy FAU kromě jiného opět připomněl, že to, že podnikatel pošle peníze na zahraniční účet, samo o sobě nezakládá ručení za DPH. Že pro vznik ručení nestačí pouhá platba na zahraniční účet, určil Nejvyšší správní soud (NSS) už na začátku loňského roku. Podle soudu se finanční úřad musí vždy zabývat konkrétními okolnostmi, které jsou s takovou platbou spojeny a z nichž lze
25.07.2019
Chybějící návody, vyšší ceny i neověřené měřidlo odhalila kontrola zahradnictví
[1 minuta čtení] Česká obchodní inspekce v červnu provedla kontroly v zahradnictvích a zjistila mnoho porušení. Padaly pokuty i zákaz prodeje výrobků. Jednalo se o kontroly České obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje, jejichž cílem bylo prověřit dodržování legislativy při prodeji výrobků a poskytovaní služeb v zahradnictvích.
24.07.2019
Firmy tápou při uplatňování daňových odpočtů na výzkum a vývoj. Pomůže návod
[2 minuty čtení] Při uplatňování daňové podpory výzkumu a vývoje firmy často neví, odkdy mohou aplikovat změny, které přinesla novela zákona o dani z příjmů. Poplatníci mohou s účinností od roku 2005 od základu daně dle § 34 zákona o daních z příjmů odečíst odpočet na podporu výzkumu a vývoje. Vzhledem k tomu, že se objevují nejistoty při aplikaci, vydává finanční správa pro poplatníky stručný náv
24.07.2019
Po krátkém vzedmutí propad, zájem o Účtenkovku se opět snížil
[2 minuty čtení] Ačkoli se zájem o Účtenkovku v předešlých měsících dvakrát po sobě zvýšil, posledního tahu se zúčastnilo méně hráčů než toho minulého. Kromě poklesu počtu hráčů se snížil i počet účtenek ve slosování. Loterii by ale mohly pomoci videospoty a grafické postery, které si za 1,2 milionu Kč bez DPH (1,4 mil. Kč s DPH) objednalo před několika týdny ministerstvo financí.
24.07.2019
Znáte aplikaci TikTok? Nejde o bonbon, ale o pořádné sousto s miliony uživatelů
[6 minut čtení] Že jste o TikToku ještě neslyšeli? Tak to byste měli rychle napravit a přemýšlet nad jeho využitím v marketingové komunikaci. TikTok je aplikace určená pro vytváření a sdílení krátkých videí, která je používaná především mladšími uživateli a její oblíbenost celosvětově stále roste.
24.07.2019
Změna vyžaduje překonat strach a riskovat. Co pomůže a čím se nenechat odradit?
[6 minut čtení] Změna v práci i podnikání a riziko k sobě neodmyslitelně patří. Může se připojit i strach a nechuť vzdát se svých jistot a pohodlí. Jimi se však nenechte zmást. Závazek nebo slib pomůžou změnou projít a překonat překážky. Vyplatí se pochopit i svůj vztah k riziku a odměně. Jak na to a proč nepřehlížet varovné signály?
24.07.2019
Odpovědnost za podání přehledu má podnikatel, nikoliv poradce. Termín se blíží
[2 minuty čtení] Pokud je přehled podán pozdě, případná pokuta jde za podnikatelem, nikoli za daňovým poradcem. Přijít tak může až o 50 tisíc korun. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které pro své daňové povinnosti využívají služeb daňového poradce a měly tedy prodlouženou lhůtu pro podání přehledu OSVČ, mají povinnost přehled o příjmech a výdajích za rok 2018 podat nejpozději do čtvrtka 1.
23.07.2019
Souhlas s argumentací ministerstva, je tak načase zvýšit základní slevu na dani
[5 minut čtení] [KOMENTÁŘ] Když jde o nárůst daní a poplatků, ministerstvo používá argumentaci, jak dlouho se nezvyšovaly. Co tyto argumenty použít i u základní slevy na dani? Základní sleva na poplatníka se totiž od roku 2008, kdy byla velkou reformou veřejných financí zavedena, nijak nezměnila. To ruku v ruce s tím, jak se zvyšují platy a zisky, přitom znamená, že Češi platí na dani z příjmů neu
23.07.2019
Nedávejte za zájem o klima „přes držku“, podnikejte raději udržitelně
[7 minut čtení] Pokud zákazníci řeší klimatické změny a udržitelnost, mohou si podnikatelky a podnikatelé těžko dovolit mít podobná témata „na háku“ a s klidem je ignorovat. Zdá se totiž, že definice toho, co znamená být úspěšná firma, prochází zásadní změnou. Kdo to pochopí jako příležitost, osloví zákazníky a najde zaměstnance.
23.07.2019
Na berňák dorazí více jak 10 tisíc udání a podnětů ke kontrole ročně
[2 minuty čtení] Finanční správa obdrží ročně více než 10 tisíc podnětů, kterými se musí zabývat. Nejvíce kontrol je pak v oblasti daně z přidané hodnoty. Finanční správa se v rámci své kontrolní činnosti zaměřuje na dodržování zákonných předpisů a také zjišťuje jejich porušování či obcházení.
22.07.2019
Závodníci dostávají výhry v penězích. Je nutné je zdanit?
[1 minuta čtení] Pořadatel sportovních závodů odměňuje výherce penězi. Kdy je výhra předmětem daně z příjmů a kdo je povinen ji danit? Výherce, či pořadatel? Server Podnikatel.cz nabízí svým čtenářům odborné poradny, které se zaměřují na různé oblasti podnikání. Jedna z otázek, týkající se poradny v oblasti daní, se zaměřuje na zdanění finančních odměn sportovců.
22.07.2019
Vkládáte často hotovost na účet? Nechoďte stále na pobočku a využijte vkladomatů
[4 minuty čtení] Hlavní výhodou vkladomatů je, že můžete vložit hotovost na účet kdykoliv potřebujete. Je však třeba sledovat některá omezení. Vklad je možné provádět pomocí debetní nebo kreditní karty, ale také přímo vkladové. Ta slouží výhradně k vkládání hotovosti na účet prostřednictvím vkladových bankomatů nebo přepážek a nabízí ji tři tuzemské banky.
22.07.2019
Lovíte lidi mezi maminkami, studenty a generací 50+? Nabídněte zkrácené úvazky
[5 minut čtení] Lidé, lidé a zase lidé. Jedno z nejskloňovanějších témat, když dojde na udržitelnost a rozvoj domácích firem. Kde brát a nekrást? Mohou pomoci zkrácené úvazky? O větší flexibilitě práce a nabídce kratších úvazků se hodně mluví. Na adresu firem směřují výtky, že zkrácených úvazků neposkytují dost. Co jim ale přinesou?
22.07.2019
Vyplácí závodníkům finanční odměny. Je nutné výhry zdanit?
[1 minuta čtení] Pořadatel sportovních závodů odměňuje výherce penězi. Kdy je výhra předmětem daně z příjmů a kdo je povinen ji danit? Výherce, či pořadatel? Server Podnikatel.cz nabízí svým čtenářům odborné poradny, které se zaměřují na různé oblasti podnikání. Jedna z otázek, týkající se poradny v oblasti daní, se zaměřuje na zdanění finančních odměn sportovců.
19.07.2019
Gucci kabelka v řádu tisíců vůbec není od Gucciho. Obchodníka můžete udat
[1 minuta čtení] Nákup značkového zboží za nemalé peníze je stále riskantní. Originál mnohdy originálem není. Prodejce padělků může spotřebitel udat. Jak ukázaly poslední kontroly, nejvíce padělků se objevuje u oděvů, technických výrobků, audio – video, ale také u obuvi. Kam se s nepříjemnou zkušeností z nákupu obrátit?
19.07.2019
Po nemocenské rovnou na úřad práce. Má zaměstnanec nárok na podporu?
[3 minuty čtení] Zaměstnanec byl dlouhodobě na neschopence a vypršel mu pracovní poměr. Co musí doložit na úřadu práce? Podnikatelé odpovídají v diskuzích na BusinessCenter. Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.
19.07.2019
Výpis trestů nebo ověření listin od bazénu? Díky bankovní identitě je to hračka
[5 minut čtení] Výrazné ulehčení i spoustu nových příležitostí může přinést nový projekt, který umožní prokázat se na internetu bankovní identitou. Jedná se o projekt České bankovní asociace s názvem Sonia umožňující lidem při využívání služeb eGovernmentu, ale také soukromých firem, prokazovat svoji digitální identitu prostřednictvím té bankovní. Tedy v rámci přihlášení se do internetového bankov
19.07.2019