Vnitro žehlí chybnou informaci o lhůtě pro přiznání, kterou poslalo do datovek
Ministerstvo vnitra rozesílá do datových schránek v těchto dnech opravu nesprávných informací, které někteří držitelé datovek zkraje roku dostali spolu s přístupovými údaji, píše server Lupa.cz.
26.04.2023
Jaké časté chyby OSVČ dělají v přehledech o příjmech a výdajích?
Přehledy OSVČ pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ jsou sice poměrně jednoduché a vyplníte je během pár minut, i tak při tom ale můžete udělat řadu chyb. Na co si dát pozor?
26.04.2023
Dlouhodobý nehmotný majetek v daních a účetnictví
Dlouhodobý nehmotný majetek tvoří samostatnou složku v účetnictví. V návaznosti na termín jeho pořízení se k němu však rozdílně přistupuje dle zákona o daních z příjmů.
26.04.2023
Jurečka chce překopat systém valorizace důchodů. Komu tím prospěje a komu uškodí?
Po úpravě mimořádné červnové valorizace důchodů navrhuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka další změnu valorizací důchodů.
26.04.2023
Na podání elektronického daňového přiznání zbývá pouhý týden
Blíží se termín pro podání daňového přiznání elektronickou cestou. Do týdne musí být tiskopisy na finančních úřadech.
25.04.2023
Vietnamští prodejci už nabízejí i léky na posílení erekce
Prodejny se smíšeným zbožím nabízejí kdeco. Z nepřeberného množství si vybere každý. Že v nich ale zákazník objeví i léky na podporu erekce, to překvapilo samotné kontrolory Celní správy ČR.
25.04.2023
90 dnů a zpráva z datové schránky zmizí. Na zkoušku jsou 3 měsíce zdarma
Doba, po kterou jsou datové zprávy v datové schránce uchovávány, je omezená. Datové zprávy zůstávají standardně v datové schránce 90 dnů od doručení přihlášením uživatele.
25.04.2023
Je vysokoškolák, přesto zvolil dráhu kamnáře. Teď zaměstnává celou rodinu
Kamnářství není ohrožené řemeslo. Naopak po něm vzrůstá poptávka, protože akumulační kamna a kachlové sporáky dokážou v domě ušetřit nemalé peníze.
25.04.2023
Slevy na pojistném za zaměstnance netrvají ani půl roku a už je tu změna
Novelou zákona se spolu se slevami pro pracující důchodce připravují úpravy slev za zaměstnance z dotčené skupiny při sjednané kratší pracovní době.
25.04.2023
Smutný rekord: Za první kvartál skončilo nejvíce firem v historii
Během první letošního čtvrtletí zaniklo 4230 firem, což je nejvíce v historii. Na druhou stranu bylo založeno 8075 nových společností, takže se celkový počet firem zvýšil. Vyplývá to z dat společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.
25.04.2023
Definice nelegální práce se má změnit, usnadní to trestání podnikatelů
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce změnit definici nelegální práce, což by mělo úřadům usnadnit dokazování. Nově by už nehrála roli délka výkonu práce. O návrhu má ve středu jednat vláda.
24.04.2023
Většině OSVČ už letos nepřijde složenka k dani z nemovitých věcí
OSVČ s IČO nepřijde složenka k dani z nemovitých věci. Letos jim totiž byly zřízeny datové schránky a informace o placení daně jim berňák pošle právě do nich. Kromě OSVČ se to týká i dalších subjektů s datovkou.
24.04.2023
Musí vám zaměstnavatel povolit neplacené volno?
Už jste vyčerpali veškeré hodiny dovolené a čeká vás v blízké době svatba, narození dítěte nebo jiná významná událost? V jakých případech vám zaměstnavatel musí neplacené volno poskytnout a kdy je to na jeho dobré vůli?
24.04.2023
Zvyšte daňovou progresi a daň z nemovitostí, snižte sociální odvody, radí Česku OECD
Po doporučení NERVu dostala vláda další odborný materiál s návrhy na změnu daňového systému, tentokrát od OECD, která zveřejnila Hospodářský přehled ČR.
24.04.2023
Zájem o obědy ze školních jídelen roste. Vydělají však na této službě pro veřejnost?
Řada školních jídelen nabízí stravování také pro veřejnost. Vyplatí se jim to? A jak se musí této doplňkové službě přizpůsobit?
24.04.2023
Kdy má OSVČ v paušálním režimu povinnost podat přehled o příjmech a výdajích?
Osoby samostatně výdělečně činné, které jsou v režimu paušální daně, nejsou povinny podávat jak daňové přiznání, tak přehledy o příjmech a výdajích. Mohou však nastat situace, kdy přehledy podat musí.
21.04.2023
Firma krachuje a neplatí? Změní se pravidla pro vyplacení dlužné mzdy
Senátem aktuálně prošla novela, která posiluje ochranu zaměstnanců firem v úpadku, které nejsou schopny vyplácet mzdu. Co se změní?
21.04.2023
Na udržitelných výrobcích postavila byznys, který pomáhá švadlenám i firmám
Propagační předměty Markétiny značky jsou originální a praktické, ale mají i další přidanou hodnotu. A to nejen z hlediska udržitelnosti.
21.04.2023
Berňák rozesílá informace k dani z nemovitých věcí. Jak dorazí právě k vám?
Finanční správa začala rozesílat informace pro placení daně z nemovitých věcí na rok 2023. Lhůta pro zaplacení celé částky daně nebo její 1. splátky je do 31. května 2023.
20.04.2023
Zaměstnavatel odmítá vydávat výplatní pásky: Co na to zákoník práce?
Jak uvádí zákoník práce, výplatní páska je písemný doklad, který obsahuje informace o mzdě. Je zaměstnavatel povinen svým zaměstnancům výplatní pásky vydávat?
20.04.2023
Od prosince letošního roku bude možné zažádat o důchod online
Vláda schválila novelu zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení. Ta přináší mimo jiné změnu v možnosti podání žádosti o důchod.
20.04.2023
Daňové přiznání na poslední chvíli: Jak ho můžete podat?
Termín pro podání přiznání k dani se závratně blíží. Jakými způsoby ho mohou poplatníci podat a jaké jsou lhůty?
20.04.2023
Dohody mimo pracovní poměr včera, dnes a zítra
Čtěte, jakými změnami aktuálně prošly a v nejbližší době projdou dohody konané mimo pracovní poměr. Budou stále tak výhodné a oblíbené pro svou jednoduchost?
20.04.2023
Pracovní smlouvu půjde uzavřít e-mailem i bez elektronického podpisu
Chystaná novela zákoníku práce umožní rychle a jednoduše uzavřít pracovní smlouvu, a to prostřednictvím e-mailu i bez použití ověřeného elektronického podpisu.
19.04.2023
U OSVČ vedlejších už nemá hrát roli rodičovský příspěvek, ale věk dítěte
U OSVČ vedlejších by se už nově neměl brát v potaz rodičovský příspěvek, ale záleželo by na věku dítěte. Počítá tím s novela, kterou má dnes projednat vláda.
19.04.2023