Síť s prodejnami brýlí eiffel optic po více jak 30 letech zkrachovala
Poslední roky nepřinesly a stále nepřináší dobré podmínky pro podnikání. Dopadá to i na společnosti, které mají dlouhou tradici. Po více než 30 letech provozu končí síť prodejen s brýlemi a kontaktními čočkami eiffel optic.
14.02.2023
Svoje designové kabelky začala vyrábět na mateřské, značku pojmenovala po synovi
Začala s podnikáním na mateřské, dnes její produkty oceňují především manažerky, lékařky, podnikatelky a také političky. Jak se daří její značce?
14.02.2023
Na co nezapomenout při ročním zúčtování za rok 2022?
Nejzazší termín k žádosti o roční zúčtování daňových záloh a daňového zvýhodnění je tu. Spolu s ním i čas na připomenutí pravidel a termínů pro zaměstnavatele.
14.02.2023
Stanjura vracení protiústavní pokuty neusnadní, generální pardon neudělí
Přestože má ministr financí právo udělit generální pardon a usnadnit tak vrácení protiústavní pokuty u kontrolních hlášení, Zbyněk Stanjura nic takového nechystá. Podnikatelé tak budou muset požádat úřady sami.
14.02.2023
Úřady se rozjely, datovou schránku zřídily už milionu OSVČ
Od roku 2023 se zřizují datové schránky skoro všem OSVČ. Ačkoli mají úřady lhůtu až do konce března, nelení a datovou schránku už zřídily více než 1 milionu OSVČ.
13.02.2023
Zemřel Vladimír Stehlík, který přivedl ke krachu Poldi Kladno
9. února 2023 zemřel podnikatel Vladimír Stehlík, který po revoluci získal většinový podíl v kladenské Poldi a který dřívější ocelářskou chloubu města přivedl ke krachu.
13.02.2023
Spolupracovník Podnikatel.cz Jan Molín vyhrál cenu Daňová osobnost roku 2022
Daňový poradce a zkušební komisaře Komory daňových poradců České republiky Jan Molín vyhrál cenu Daňová osobnost roku 2022 v komerční daňové sféře.
13.02.2023
EET skončila: Jak je to ale nyní s účtenkami a dalšími doklady?
Elektronická evidence tržeb (EET) je od 1. ledna letošního roku zrušena. Jaké povinnosti tím odpadly a jaké jsou nadále spojeny s účtenkami?
13.02.2023
Jedna z pokut u kontrolních hlášení je protiústavní, zažádejte o vrácení peněz
Jednu z pokut, kterou finanční správa udělovala u kontrolních hlášení, označil Nejvyšší správní soud za protiústavní. Podnikatelé tak mohou požádat o přezkum.
13.02.2023
Ztratili jste přístupové údaje do datové schránky? Víme, jak a kde získat nové
Právnickým osobám i živnostníkům jsou od počátku roku 2023 automaticky zřizovány datové schránky. V poštovních schránkách by tak měli již od ledna nacházet přihlašovací údaje.
10.02.2023
Dvě tři špatné zkušenosti s vaším e-shopem a jste na seznamu rizikových
Provozovatelé e-shopů mají celou řadu zákonných povinností, které musí dodržovat. Pokud se tak neděje, mohou se objevit na seznamu rizikových e-shopů.
10.02.2023
V obchodě s prádlem se na ni dívali skrz prsty. Díky tomu rozjela své podnikání
V jejích obchodech se nikdo nemusí stydět a podprsenku zde vyberou každé ženě. Seznamte se s Klářiným příběhem.
10.02.2023
Ve hře je zvýšení odvodů OSVČ. Připomeňte si, jak se zdanění OSVČ měnilo v čase
Ministr financí před týdnem uvedl, že je ve hře zvýšení odvodů pro OSVČ. Je nicméně otázkou, zda a v jaké podobě k tomu dojde.
10.02.2023
Zdravotní pojišťovna nemůže podnikateli zrušit živnost, může ho ale udat
Pokud podnikatel dlouhodobě ignoruje povinnost hradit zdravotní pojistné a nereaguje na žádné výzvy ze strany zdravotní pojišťovny, koleduje si o problémy. Zdravotní pojišťovna totiž může dát podnět ke zrušení živnostenského oprávnění.
09.02.2023
Podvod: Záměrně zvedli platy zaměstnanců, aby mohli během covidu čerpat co nejvíc
Během pandemie mohli podnikatelé, kteří byli nuceni uzavřít svůj provoz, čerpat z různých dotačních programů. Někteří nelenili a nastavili podmínky uvnitř firmy tak, aby dostali z programu co nejvíce.
09.02.2023
V Polsku dají podnikatelé za neomezený tarif 500 korun. U nás se pod 900 nedostanete
Server Podnikatel.cz prošel nabídku podnikatelských a firemních mobilních tarifů u našich zahraničních sousedů a přináší tak i srovnání s těmi našimi.
09.02.2023
Slevy na pojistném pro zaměstnavatele v praktických otázkách a odpovědích
Poprvé za měsíc únor 2023 lze uplatnit slevy na pojistném u dotčených skupin zaměstnanců s kratším pracovním úvazkem. Mají zaměstnavatelé ve všem jasno?
09.02.2023
Jaké změny se chystají u datových schránek? Zprávy až 1 GB a formát ZIP
Maximální velikost datové zprávy by se měla zvýšit až na 1 GB. Nově by se měl rovněž rozšířit výčet přípustných formátů datové zprávy o formát ZIP a ASiC, navrhuje ministerstvo vnitra.
09.02.2023
Vzorovou společenskou smlouvu s.r.o. můžete nově stáhnout i v angličtině
Od půlky letošního ledna můžete pro založení s.r.o. využít vzorovou společenskou smlouvu. Ministerstvo spravedlnosti nyní splnilo slib z důvodové zprávy a nabízí ke stažení smlouvu i v anglickém jazyce.
08.02.2023
Firmy mají poslední den na podání žádosti o dotace na energie
Firmy, kterých se netýkají cenové stropy, mají poslední den na podání žádost o podporu na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen.
08.02.2023
Úpravy základu daně v daňovém přiznání k dani z příjmů právnických osob
Blíží se doba pro zpracování účetní závěrky za uplynulý rok. S tím souvisí i zpracování daňových přiznání k dani z příjmů. Jaké nejčastější úpravy základu daně vás čekají?
08.02.2023
Záměr potvrzen, u dohod o provedení práce a pracovní činnosti bude nárok na dovolenou
Přestože novela zákoníku práce čelila v připomínkovém řízení velké kritice a ministerstvo ji proto přepracovalo, zavedení dovolených u dohod v ní zůstalo.
08.02.2023
Malé španělské bistro rozmazluje Pražáky. Ručně nakrájí šunku a doveze ji až domů
Bistro specializující se na španělské speciality chce zaujmout netradiční nabídkou, která by měla potěšit mlsné jazýčky obyvatel Prahy.
08.02.2023
Stručný přehled slev na dani, kterými si můžete snížit daň z příjmu
Daň z příjmů je možné snížit slevami na dani. Nabízíme stručný výčet slev, které lze při snížení výše daně uplatnit.
07.02.2023
Mrzne, až praští: Při jakých teplotách už zaměstnance nesmíte poslat pracovat ven?
Při práci venku při mrazivém počasí musí zaměstnavatel svým zaměstnancům zajistit hned několik nezbytných věcí. Pokud teploty klesnou hodně hluboko, neměl by je ven posílat vůbec.
07.02.2023