Revoluce v posílání peněz, nově už nebudete muset znát číslo účtu příjemce
Od příštího roku se chystá revoluce ve způsobu posílání plateb na cizí účet. Nově už nebude nutné znát číslo účtu toho, komu chcete peníze poslat. Vystačíte si z jeho telefonním číslem.
30.05.2022
K zálohování PET lahví a plechovek vede dlouhá cesta. Co na to výrobci nápojů?
V současné době se hodně mluví o recyklování PET lahví a také plechovek. Jaké by to přineslo změny a co na to říkají výrobci?
30.05.2022
U paušální daně přibude byrokracie, část OSVČ bude muset vést evidenci příjmů
U paušální daně OSVČ vzroste limit a zavedou se tři pásma dle výše a charakteru příjmů. Ruku v ruce s tím se pro část OSVČ zavede nová administrativní povinnost.
30.05.2022
Zmatky u příspěvku 5000 Kč na dítě. Jaký je aktuální stav?
Výmluvy na minulou vládu kvůli byrokratickému příspěvku na bydlení, nyní zase nezvládnutý příspěvek 5000 Kč na dítě, který není v souladu s právem EU. Toto je práce Mariana Jurečky.
30.05.2022
Může podnikatel zdražit již zakoupené zboží nebo službu?
Otázka je namístě hlavně v aktuální době, kdy dochází k nárůstu cen téměř ve všech odvětvích. Zdražují energie, pohonné hmoty, ale i běžné potraviny. A na to reagují i podnikatelé.
27.05.2022
Jeden účet, kam budou zaměstnavatelé posílat daně i pojistné, navrhuje Hospodářská komora CR
Méně adminstrativy, méně vynaložených peněz. Taková jsou údajná pozitiva návrhu Hospodářské komory ČR. Zaměstnavatelům by měl být zřízen jeden účet, kam budou posílat daně, zdravotní a sociální pojištění. Podobně jako je umožněno OSVČ v režimu paušální daně.
27.05.2022
Otazníky kolem vstupních prohlídek u dohod s mladistvými
Prohlídky u pracovního poměru mladistvých popisuje zákoník práce. Avšak s prohlídkami u dohod to není jednoznačné, právní názory se mohou lišit.
27.05.2022
U příspěvku 5000 Kč na dítě se má OSVČ počítat do limitu základ daně, ne příjmy
Příspěvek na dítě ve výši 5000 Kč bude vyplácen jen rodinám s hrubými příjmy do 1 milionu korun. U OSVČ má jít o základ daně, tedy o příjmy po odpočtu výdajů.
27.05.2022
Tzv. práce na zkoušku: Zná vůbec zákon takový pojem?
Než na místo nastoupí, tak si to vyzkouší. Samozřejmě bez smlouvy. Praxe, která se běžně děje. Stejně tak následné rozčarování, pokud pak nepřijde na řadu finanční odměna. Podobné situaci se věnoval Státní úřad inspekce práce.
26.05.2022
"Vezměte si úvěr, ať máte finanční rezervu." Taková pobídka nejen, že je nesmysl, ale může být protiprávní
Označovat a posléze nabízet kreditní karty, úvěry či kontokorenty jako možnost finanční rezervy je naprostý nesmysl. Jak ale potvrdili klienti některých poskytovatelů, nezřídka se tak děje. Informace podobného typu přitom lze najít i při běžném procházení internetu, kdy je zejména kontokorent jako rezerva označován.
26.05.2022
Smutná realita. Před rokem stál benzin přes 30 korun a nafta byla ještě levnější
Na levnější pohonné hmoty mohou řidiči zapomenout. Benzin i nafta jsou opět dražší. Marketingový vládní rozcestník Deštník proti drahým pohonným hmotám tak úplně sklapl.
26.05.2022
Dovolená u moře jen pro majetné? Týden na Krétě stojí v akci až 60 tisíc korun
Vše nasvědčuje tomu, že během letošního léta bude možné vyrazit na dovolenou bez jakýkoliv omezení. Jak na to reagují cestovní kanceláře a jak se jim daří?
26.05.2022
Pracovat podle možností zaměstnance? To není sen, to je realita
Flexibilita má v pracovních poměrech zelenou. Zaměstnanec si v aplikaci sám určí, kdy a kde chce pracovat. Ideální pro brigády a přivýdělky při zaměstnání.
26.05.2022
Řidič měl na kontě 30 nezaplacených pokut, celníci mu na dálnici sebrali SPZ
Řidič rekordman nastřádal od roku 2018 celkem třicet pokut za dopravní přestupky. Ty se vyšplhaly na částku převyšující 62 tisíc korun.
26.05.2022
Od září se opět zvýší důchody, a to v průměru o 700 Kč, potvrdila vláda
Vláda dnes na svém jednání potvrdila nařízení ohledně zvýšení důchodů od září. V průměru vzrostou penze o 700 Kč. Je to kvůli zákonu a vysoké inflaci.
26.05.2022
Je vám vyplacena náhrada daně, hlásá SMS. Dejte si pozor, jde o podvod
Řada poplatníků, kteří podávali přiznání elektronicky v náhradní termínu, nyní čeká na vrácení přeplatku na dani. Toho se snaží využít podvodníci, kteří se skrze SMS snaží dostat k vašim penězům.
25.05.2022
Končíte v červnu školu? Odkdy musíte řešit zdravotní pojištění?
Během studia za vás zdravotní pojištění platí stát. Co když ale školu končíte? Postup a lhůty se odvíjí od toho, zda jste absolventem střední, nebo vysoké školy.
25.05.2022
Jaké údaje vyčteme z výkazu zisků a ztrát?
Výkaz zisků a ztrát je jedním z hlavních výkazů účetní závěrky. Jaká data nám poskytne, jak výkaz navazuje na rozvahu a na jaké hodnoty je vhodné se zaměřit?
25.05.2022
Jurečkův šlendrián: Navrhovaných 5000 Kč na dítě není v souladu s právem EU
Úřad vlády se ostře pustil do ministerstva práce a sociálních věcí ohledně jeho návrhu na 5000 Kč na dítě. Předložený zákon je totiž v rozporu s právem EU.
25.05.2022
Podnikatelé chtějí fotovoltaiku. Ministerstvo průmyslu a obchodu na ni přidá miliardu
Výzva na podporu fotovoltaických systémů s/bez akumulace měla původně běžet do konce června a zbývala v ní necelá miliarda. Ministerstvo na základě velkého zájmu podnikatelů navýšilo alokaci o jednu miliardu korun a prodloužilo termín podávání žádostí.
24.05.2022
Odklepnuto: EU schválila Česku zvýšení limitu povinného placení DPH na 2 miliony
Návrh novely zákona o DPH z dílny ministerstva financí počítá se zvýšením limitu povinného placení DPH na 2 miliony. Aktuálně, dle evropských pravidel, platí, že Česká republika může poskytnout osvobození od DPH jen podnikatelům s obratem 35 tisíc eur (cca 1 milion korun dle kurzu při vstupu do EU).
24.05.2022
Naložit na auto víc, než je povoleno, se nemusí vyplatit. Dokud dopravce zboží nepřeložil, neodjel
Přetížená vozidla nejen že ničí české komunikace, ale mohou představovat velké bezpečnostní riziko. Právě proto se ze strany Celní správy ČR konají kontroly, které mají tento nešvar odhalit.
24.05.2022
Nejpozději zítra by měla dorazit složenka k dani z nemovitostí. Co když se tak nestane?
Už nějaký ten týden rozesílá finanční správa složenky k dani z nemovitých věcí. Pokud ji poplatník vyhlíží stále marně a vyhlížet bude i zítra, měl by se ozvat. Dorazit by totiž měla nejpozději do středy 25. května 2022.
24.05.2022
Evropská unie chce regulovat sociální sítě. Co na to marketingoví odborníci?
Evropská rada a Evropský parlament se před několika dny dohodly ohledně aktu o digitálních službách, který má přinést větší bezpečnost v online prostoru.
24.05.2022
Při zaměstnávání mladistvých musí být zaměstnavatelé opatrní
Zaměstnávání brigádníků do 18 let má svá pravidla. Ne vždy a všechny práce mohou vykonávat. Rovněž jsou tu určitá omezení týkající se možností jejich nástupu.
24.05.2022