Máte nařízenou karanténu? Abyste dostali peníze, potřebujete potvrzení od hygieny
Pokud je vám krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa a vy jste účasti nemocenského pojištění, ať už jako zaměstnanec nebo OSVČ, musí vám pro vyplacení peněz vystavit hygiena tzv. Potvrzení o nařízení karantény pro účely výplaty náhrady mzdy a nemocenského.
23.11.2021
Tiskopis, kterým lze uplatnit nárok na ošetřovné kvůli uzavřené škole či školce
Česká správa sociálního zabezpečení informuje o tiskopisu, kterým lze uplatnit právo na ošetřovné. Určené je rodičům, kteří musí zůstat doma s dítětem kvůli nařízené karanténě nebo uzavřené školce, škole či třídě.
23.11.2021
Chcete ve firmě výrazně ušetřit? Pošlete svá data do cloudu
Každý podnikatel dělá vše proto, aby chod jeho společnosti byl co možná nejplynulejší. A mnohdy, aby se tak dělo i bez jeho přítomnosti. Řešení tu je.
23.11.2021
Některé hračky na Vánoce nebudou nebo budou výrazně dražší, potvrzují prodejci
Ani prodejcům hraček se nevyhýbají problémy spojené s dopravou, dostupností zboží nebo se zdražováním. Jak na tuto situaci reagují?
23.11.2021
Kompenzační bonus 1000 Kč denně se vrací. Čtěte, kdo má nárok a za jaký podmínek
Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky „eseróček“ a lidi pracující na dohody by se měl opět vrátit. Oproti předešlé verzi se ovšem změní některé podmínky.
23.11.2021
Navrhujeme kompenzační bonus ve výši až 1000 Kč, potvrdilo ministerstvo financí
Kompenzační bonus by mohl činit až 1000 Kč za den. Vyplácel by se těm podnikatelům, kterým klesly tržby o více než 30 %. Serveru Podnikatel.cz to potvrdilo ministerstvo financí.
23.11.2021
OSVČ, které se stýkají se zákazníky, se budou muset od 29. listopadu také testovat
Od pondělí 29. listopadu budou muset firmy testovat své zaměstnance. Povinnost testovat se budou mít i OSVČ, které se stýkají v rámci své činnosti s třetími osobami. Vyplývá to z opatření ministerstva zdravotnictví.
23.11.2021
Kompenzační bonus pro OSVČ se bude vyplácet už při 30% poklesu tržeb
Vláda dnes večer bude jednat o znovuzavedení kompenzačního bonusu pro OSVČ, společníky malých s. r. o. a tzv. dohodáře. Jak včera uvedla v České televizi ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, oproti předchozím podporám bude stačit pokles tržeb o 30 %.
22.11.2021
Daňová ztráta: Co nám její vykázání přinese?
V rámci daňového přiznání se zjišťuje základ daně, který vychází buď z hospodářského výsledku, nebo rozdílu mezi příjmy a výdaji. Výsledkem pak může být zisk nebo ztráta. Jak ztráta vzniká a jaká jsou její úskalí?
22.11.2021
Padělání certifikátů se nevyplácí. Hrozí za to pokuty i roky vězení
Od pondělí 22. listopadu dochází ke zpřísnění opatření a dosavadní podmínka OTN (očkování, negativní test či prodělání nemoci) se změní pouze na ON.
22.11.2021
I advokáti musí podávat kontrolní hlášení, jde primárně o podnikání, řekl soud
Advokátní kancelář se zkoušela vyvinit z pokuty za nepodání kontrolního hlášení. U soudu však s argumentací advokátní mlčenlivosti neuspěla.
22.11.2021
Bude znovu zavedena tzv. izolačka. Lidé by měli dostat k nemocenskému navíc 370 korun za den
Vláda schválila návrh na opětovné zavedení mimořádného příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě, tedy tzv. izolačku. Zaměstnanci, kterému vznikl z důvodu nařízené karantény nárok na náhradu příjmu, bude příslušet za každý kalendářní den příspěvek ve výši 370 Kč, nejdéle však po dobu prvních 14 kalendářních dnů trvání nařízené karantény.
22.11.2021
Nová pravidla čerpání dovolené. Propadnou na konci roku zbývající dny?
Blíží se konec roku. Propadne nebo bude proplacena nevyčerpaná dovolená? A jak to bude s opatřeními od 22. listopadu?
22.11.2021
Vrátí se krizové ošetřovné. Vypláceno bude zpětně od 1. listopadu
Vláda schválila návrh na opětovné zavedení krizového ošetřovného. Rodiče, kteří jsou doma se svými dětmi, tak budou mít nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školy nebo třídy a nebo při nařízení individuální karantény dítěti.
19.11.2021
Opakuje se nekalá praktika: Nabízejí fixaci cen za energie, přesto ceny mohou měnit
Energetický regulační úřad upozorňuje na nekalou praxi, která se začíná opět rozšiřovat. Spotřebitelům jsou nabízeny produkty s domněle fixovanou cenou.
19.11.2021
Absolutním vítězem soutěže WebTop100 je projekt agentury Creative Dock
V letošním 20. jubilejním ročníku soutěže WebTop100 získal nejvyšší možné hodnocení projekt Finding the “social” in social distancing agentury Creative Dock, který soutěžil v kategorii Autentická kariérní komunikace.
19.11.2021
Nejčastější prohřešky při monitorování prostorů bezpečnostními kamerami
Bezpečnostní kamerové systémy se s rychlým technologickým vývojem stávají stále populárnější. Kde při jejich využití podnikatelé nejvíc chybují?
19.11.2021
Neočkovaným se omezí život. Co všechno se mění v opatřeních od 22. listopadu?
Do restaurací, divadel či při návštěvě kadeřníka už nebude stačit negativní test, ale bude nutné být očkován nebo mít 180 dnů od prodělání covidu.
19.11.2021
Testovat ve firmách se začne od pondělí, povinné bude i pro očkované pracovníky starší 60 let
Od pondělí 22. listopadu 2021 se začne povinně testovat ve firmách. Otázka visela nad testováním pracujících, kteří mají potvrzení o očkování nebo prodělali covid.
19.11.2021
Zvýšení důchodů kvůli inflaci: Za jakých podmínek, kdy a o kolik stoupnou?
Jestliže spotřebitelské ceny porostou rychlým tempem, budou se důchody zvyšovat i v mimořádném termínu. Podmínkou je dosažení růstu cen nejméně o 5 % oproti měsíci, který byl zohledněn pro aktuálně schválenou valorizaci od ledna 2022, uvádí Ministerstvo práce a sociálních věc ČR (MPSV).
18.11.2021
Vláda chce znovu zavést povinné testování ve firmách
Od pondělí 22. listopadu dojde k dalšímu zpřísnění opatření, která mají zamezit šíření pandemie. Pro služby, hromadné akce a další nebudou stačit negativní testy na covid.
18.11.2021
Také ski areály aktualizují ceníky. Víme, kolik letos zaplatíte za skipasy
Lyžařská střediska čekají na sníh a připravují se na blížící se sezónu. Jaké jsou ceny za skipasy?
18.11.2021
Minimálni a zaručená mzda v roce 2022: Co vše se do ní počítá?
O výši minimální a nejnižších úrovních zaručené mzdy je rozhodnuto. Co tato veličina ovlivní a které složky mzdy se do ní počítají, nebo naopak nepočítají?
18.11.2021
Do hospody jen s očkováním či po prodělaném covidu, testy už nebudou stačit
Vláda zpřísní protiepidemická opatření. Od pondělí 22. 11. už nebudou pro služby, hromadné akce a další stačit negativní testy na koronavirus. Nově je budou moci navštěvovat pouze očkovaní a lidé, kteří prodělali covid.
18.11.2021
Jak si obchodníci hrají na Black Friday s cenami a slevami?
Black Friday letos připadá na 26. listopadu. Jedná se o den plný slev v e-shopech, ale nezřídka se zapojují také obchody kamenné. V českém podání Black Friday často trvá déle než jeden den, a v některých případech dokonce až měsíc.
16.11.2021