Také ski areály aktualizují ceníky. Víme, kolik letos zaplatíte za skipasy
Lyžařská střediska čekají na sníh a připravují se na blížící se sezónu. Jaké jsou ceny za skipasy?
18.11.2021
Minimálni a zaručená mzda v roce 2022: Co vše se do ní počítá?
O výši minimální a nejnižších úrovních zaručené mzdy je rozhodnuto. Co tato veličina ovlivní a které složky mzdy se do ní počítají, nebo naopak nepočítají?
18.11.2021
Do hospody jen s očkováním či po prodělaném covidu, testy už nebudou stačit
Vláda zpřísní protiepidemická opatření. Od pondělí 22. 11. už nebudou pro služby, hromadné akce a další stačit negativní testy na koronavirus. Nově je budou moci navštěvovat pouze očkovaní a lidé, kteří prodělali covid.
18.11.2021
Jak si obchodníci hrají na Black Friday s cenami a slevami?
Black Friday letos připadá na 26. listopadu. Jedná se o den plný slev v e-shopech, ale nezřídka se zapojují také obchody kamenné. V českém podání Black Friday často trvá déle než jeden den, a v některých případech dokonce až měsíc.
16.11.2021
Nelegální výrobní linka zvládla 2000 cigaret za minutu, stát mohl přijít o více jak 140 milionů
Odhlučněný objekt s výrobní linkou na cigarety, zaizolován a osazen několika kamerami, aby se na nic nepřišlo. Součástí objektu ubytování s kompletním vybavením pro nelegální zaměstnance a dělníky, kteří cigarety vyráběli. To není popis místa, které figuruje v akčním filmu, to je realita, kterou odhalili celníci na severní Moravě.
16.11.2021
Do 14 dnů je třeba uhradit 2. splátku daně z nemovitých věcí
Konec listopadu je každoročně spojen s druhou splátkou daně z nemovitých věcí. Koho se listopadový termín týká?
16.11.2021
Vánoční trhy letos budou. Tady je přehled, na co se těšit
Advent se blíží a mnohá města v těchto dnech aktivně pracují na vánočních trzích. S čím se musejí organizátoři potýkat?
16.11.2021
Zbyde vám koncem roku dovolená kratší než polovina směny? Co s ní?
Díky novým pravidlům čerpání řádné dovolené zůstane často koncem roku k čerpání pár zbývajících hodin či jejich zlomků. Propadnou, nebo je možné je proplatit?
16.11.2021
17. listopad je za dveřmi. Platí tento svátek zákaz prodeje?
Ve středu 17. listopadu se v Česku slaví Den boje za svobodu a demokracii. Patří tento svátek mezi ty vybrané, během kterých musí obchody zůstat uzavřené?
16.11.2021
Roboti na nošení léků, jídla i piva. Autonomní vozítka umí mapovat prostor
Český startup Vanilla Robotics uspěl v akcelerátoru Josefa Průši. Během půl roku se jeho zakladatelům podařilo vytvořit autonomní roboty, kteří se pohybují na základě senzorů a umělé inteligence.
15.11.2021
Kdy musíte platit zálohy na daň z příjmů a jak dochází k jejich zúčtování?
V závislosti na výši daňové povinnosti, která se zjistí vynásobením sazby daně se zjištěným základem daně, může vzniknout povinnost hradit zálohy na daň z příjmů.
15.11.2021
Kolik vydělávají města na parkovištích P+R? Zjistili jsme aktuální ceny
Parkoviště typu P+R (park + ride), tedy „zaparkuj a jeď“, jsou nejčastěji umístěná v blízkosti městské hromadné dopravy a fungují jako záchytná.
15.11.2021
Kde začnou vybírat poplatek z pobytu? Máme srovnání poplatků v okresních městech
Pro letošní rok odpustila některá města v rámci podpory ubytovacích zařízení poplatek z pobytu. V roce 2022 jej však opět zavádí.
15.11.2021
Vysoká inflace? Důchodci dostanou přidáno ze zákona
Nová vláda se bude muset vypořádat s inflací a přidat důchodům ze zákona. Jak vyplývá z její koaliční smlouvy, čeká nás také konec EET i daňové prázdniny pro rodiny.
15.11.2021
O kolik se zvednou zálohy na zdravotní pojištění v roce 2022?
Od nového roku se opět zvedají zálohy na zdravotní pojištění. Zatímco v tomto roce je minimální záloha OSVČ ve výší 2 393 korun, v důsledku zvýšení průměrné mzdy se záloha od roku 2022 zvýší o 234 korun.
12.11.2021
Důchodci si zřejmě od příštího léta přilepší. Důvodem je inflace
Mimořádná valorizace důchodů souvisí s vysokou inflací. Pokud inflace dosáhne úrovně 5 %, pak podle zákona o důchodovém pojištění k mimořádné valorizaci důchodů dojde. U mimořádné valorizace se sleduje měsíční inflace.
12.11.2021
E-shop nabízel "frekvenční čip" na ochranu před covidem. Za lži o vlastnostech tvrdě zaplatí
Covidová doba internetovému obchodování nahrává. E-shopy rostou jako houby po dešti. Společně s nárůstem internetových obchodů ale narůstá také počet různých pochybení, na která doplácejí online zákazníci. Pozor by si měli dát především na lživé informace o nabízených produktech.
12.11.2021
Delší otcovská potěší, někdo to ale bude muset zaplatit, upozorňuje Molín
Úpravy ošetřovného i prodloužená otcovská dovolená potěší. Jenže tyto zvýšené částky musí vždy někdo zaplatit. Upozorňuje daňový odborník.
12.11.2021
Stačí fotka dokladu v mobilu, není třeba jej mít na papíře, sepsul NSS celníky
Podnikatel uspěl ve sporu s celníky, kteří mu při kontrole dodávky piva neuznali doklady o převodu piva z daňového skladu, protože je měl jen vyfocené v mobilu.
12.11.2021
Další rána pro neočkované? Vláda jim zřejmě zakáže vstup do hospod a na stadiony
Zřejmě od 29. listopadu se výrazně zpřísní další mimořádná opatření. Kvůli sílící epidemii vláda uvažuje o zavedení tzv. rakouského modelu. Podle něj by měli mít neočkovaní a ti, co prokazatelně neprodělali covid, zakázán vstup např. do restaurací nebo na stadiony.
12.11.2021
Skupina studentů založila dobročinný projekt Podpořit.cz. Ten mění online nákupy na dobré skutky
Lidé pomáhají lidem. Takový je podtitulek projektu Podpořit.cz. Přes jednoduchou platformu mohou lidé finančně přispívat těm, kteří to potřebují, a zároveň tím neutratí ani korunu navíc.
11.11.2021
Kontroly OTN restaurace až tak netrápí. Co je větší problém?
Jak se restaurace staví ke kontrolování svých hostů a s čím se v této souvislosti musejí potýkat? Jaké jsou důsledky této situace?
11.11.2021
Překážky v práci na straně zaměstnavatele v otázkách a odpovědích
Překážky v práci jsou opět aktuální. Uplatní se při částečné práci prioritně svátek, překážka na straně zaměstnance, či dovolená? A co zkušební doba zaměstnance?
11.11.2021
10 nejčastějších mýtů o vdoveckých důchodech. Nemyslíte si je i vy?
„Vdovský nebo vdovecký důchod vzniká automaticky a je na pořád,“ patří mezi příklady mýtů, které mezi lidmi panují ohledně vdovských penzí. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto připravila přehled nejčastějších omylů.
11.11.2021
Protiepidemická opatření se opět zpřísnila, o dalších se bude jednat v pátek
Vláda ve středu schválila mírné zpřísnění protiepidemických opatření. Týká se vysokých škol a léčeben dlouhodobě nemocných a pobytových zařízení sociálních služeb.
10.11.2021