Як записати дитину з України в початкову школу?
Ви приїжджаєте з України до Чехії з дитиною шкільного віку? Як організувати прийняття української дитини в чеську початкову школу і де шукати вільні місця?
29.03.2022
Jaká jsou práva zaměstnanců v ČR a jak nenaletět podvodníkům? Ukrajincům poradí krátké video
Občané Ukrajiny, kteří prchají před válkou, mají volný přístup na český trh práce. Pokud u nás požádají o dočasnou ochranu, mohou začít pracovat ihned. Již není nutné pracovní povolení. Nemusí se jednat o pracovní místo ohlášené úřadu práce, ale o jakékoliv volné pracovní místo.
29.03.2022
Pozor, zpřísnily se podmínky u osvobození příjmů z prodeje rodinného domu a „bytu“
Novela zákona o daních z příjmů přinesla změnu (zpřísnění) podmínek pro možnost uplatnění osvobození příjmů z prodeje rodinného domu nebo jednotky podmíněného vynaložením získaných prostředků na obstarání vlastní bytové potřeby. A to od zdaňovacího období roku 2021.
29.03.2022
E-shopy čekají nové povinnosti. Jen se neví, od kdy budou platit
Provozovatelé internetových obchodů musí sledovat legislativní změny a přizpůsobovat jim své e-shopy. O čem se nyní mluví?
29.03.2022
Zaměstnávání Ukrajinců v pěti praktických otázkách a odpovědích
Jak s výpisem u vstupní lékařské prohlídky, v jakém jazyce má být pracovní smlouva, jak Ukrajince proškolit a mohou u nás používat ukrajinský řidičský průkaz?
29.03.2022
Радимо українцям: Де дорослі можуть відвідувати курси чеської мови
Ми приносимо огляд, де українці можуть вивчати чеську мову. Ми маємо чітку таблицю з безкоштовними курсами.
29.03.2022
Koupě alkoholu, i když vám ještě není 18 let? Žádný problém, zjistily kontroly
Většina podnikatelů, které loni Česká obchodní inspekce zkontrolovala za pomoci figurantů, kteří byli mladší 18 let, prodala bez jakýchkoli problémů alkohol mladistvým. Využívat mladistvé figuranty může Česká obchodní inspekce od roku 2017.
28.03.2022
Konečně se dočkaly. Restaurace, hotely a cestovky dostanou kompenzace až 1,5 milionu Kč
Restaurace, hotely a cestovní kanceláře se konečně, po 5 měsících od omezení, dočkají kompenzací. Ministerstvo průmyslu a obchodu v pondělí vypsalo výzvu k programu COVID Nepokryté náklady – Sektorová podpora. O kompenzace půjde žádat od 31. března.
28.03.2022
Radíme Ukrajincům: Kde hledat práci? Přinášíme přehled portálů s nabídkami
Uchazeči o zaměstnání běžně při hledání nového místa mohou využít úřadu práce a také pracovních portálů. Na ně se mohou spolehnout i uprchlíci z Ukrajiny.
28.03.2022
Babišův návrh osvobodit naftu od DPH je zmatečný, proti právu EU a s chybami
Poslanci ANO navrhli osvobodit naftu a benzin od DPH. Návrh novely však obsahuje chyby, zmatečné zdůvodnění a navíc je v rozporu s právem EU.
28.03.2022
Чеське телебачення запускає мовний трек для Подій українською мовою в DVB-T2
Чеське телебачення також зробить другий звуковий трек доступним у форматі DVB-T2, на супутниковому та кабельному мовленні, починаючи з сьогоднішньої трансляції Události.
28.03.2022
Podle kontrol 4 z 5 zprostředkovatelů prodeje energií vloni porušili zákon. Jak?
Česká obchodní inspekce vloni uskutečnila kontrolní akci zaměřenou na nabídku a poskytování služeb souvisejících s uzavíráním smluv o dodávkách energií.
25.03.2022
Бізнес українців в Чехії. Подаємо конкретну інструкцію
Багато громадян України, які зараз шукають прихистку в Чехії, бажають розпочати свій бізнес. В цій статті ми розкажемо які є можливості для ведення бізнесу в Чехії, і що потрібно для його відкриття.
25.03.2022
Podnikatelům v dopravě bude odpouštěno DPH. Co musí nyní udělat?
Ministr financí Zbyněk Stanjura v souvislosti s mimořádnou událostí v podobě ruské invaze na území Ukrajiny ve čtvrtek 24. března rozhodl o prominutí úroků z prodlení a z posečkání na DPH, tedy o odložení plateb DPH až do 31. října 2022.
25.03.2022
Podnikání Ukrajinců v Česku. Přinášíme konkrétní návod
Řada z prchajících občanů z Ukrajiny budou chtít začít podnikat. Jaké jsou možnosti podnikání v České republice a co je k zahájení podnikání potřeba?
25.03.2022
Nezapomeňte k daňovému přiznání dát i přílohy. Tyto jsou nejčastější
S formulářem daňového přiznání musí velká část poplatníků podat i přílohy, kterými zpravidla dokládají své nároky.
25.03.2022
Ukrajinci, kteří se nechají zaměstnat, budou mít nižší výdělek než Češi. Proč?
Ukrajinští uprchlíci, kteří se nechají zaměstnat, nedostanou na pracovní pozici stejné peníze jako jejich čeští kolegové. Mzdu jim sníží vyšší daně.
24.03.2022
Koupil v Česku padělky a chtěl je prodávat v Německu. Dopadli ho celníci
Padělky známých značek chtěl řidič s německou SPZ vyvést z Česka. Nakoupil zboží v pražské tržnici SAPA a po dálnici D8 ho chtěl odvézt do sousedního Německa.
24.03.2022
Stovky Ukrajinců našly zázemí v hotelech. Provozovatelé jim vycházejí vstříc
Když se ukázalo, že do České republiky míří uprchlíci z Ukrajiny, ozvalo se několik hotelů a nabídlo své ubytovací kapacity.
24.03.2022
Chybovat při doručení výpovědi zaměstnavateli se nevyplácí
Obvykle stačí prokazatelné předání výpovědi zaměstnavateli, ale co když je s osobním předáním problém nebo zaměstnavatel poštu záměrně nepřebírá?
24.03.2022
Restauratéři už měsíce marně čekají na kompenzace. Vláda nás zklamala, říkají
Když loni v listopadu došlo kvůli zhoršené epidemiologické situaci k omezení restaurací, barů, klubů a dalších provozů, domluvily podnikatelské asociace s tehdejší končící Babišovou vládou i podobu kompenzací. Jejich vypsání však padlo až na bedra nové Fialovy vlády, které se ale původní domluva nezamlouvala. Výsledkem tak je, že od omezení restaurací a spol. uběhla již řada měsíců a kompenzační p
23.03.2022
Jak zaplatit daň z příjmů za rok 2021? Tady jsou čísla účtů všech finančních úřadů
Lhůta pro případné doplacení daně z příjmů za rok 2021 je stejná jako pro podání daňového přiznání, tedy do 1. dubna 2022. Kdo podá přiznání elektronicky, má i na doplacení daně čas do 2. května 2022. Nejjednodušší je daň zaplatit přes internetové bankovnictví.
23.03.2022
Jak zohlednit zapomenuté doklady v daních a účetnictví?
Sestavení daňových přiznání k dani z příjmů je za dveřmi a často se stává, že se objeví doklady, které spadají účetně do minulého roku. Co dělat, když je účetnictví již uzavřeno, a jak se o tento náklad nepřipravit?
23.03.2022
Co se u slevy na manželku počítá do jejích příjmů? Záleží i, kdy peníze dostala
Abyste mohli uplatnit slevu na dani na manžela či manželku, nesmí mít manžel či manželka vyšší příjmy než 68 tisíc korun za rok.
23.03.2022
Kdo může za vysoké ceny pohonných hmot? Pumpaři to podle analýzy nejsou
Ministerstvo financí přistoupilo kvůli skokovému růstu cen nafty a benzínu ke kontrole prodejních cen pohonných hmot. Podle dosavadní analýzy pumpaři nepřiměřené marže nemají a převážně reagovali na výhled dramaticky rostoucích cen a vývoj na komoditní burze.
23.03.2022