Od pondělí lze žádat o jednorázový příspěvek na dítě 5000 Kč. Jak žádost podávat?
Zatímco rodinám, které pobírají přídavek na dítě, dorazil nebo ještě dorazí jednorázový příspěvek 5000 korun automaticky, ostatní jsou v případě zájmu povinni podat žádost. Mohou tak učinit od pondělí 15. srpna.
12.08.2022
Zrušení registrace k dani z přidané hodnoty
Pokud chce podnikatel zrušit svou registraci k dani z přidané hodnoty, má před sebou řadu povinností. Mezi některé patří například vrácení již uplatněného DPH na vstupu.
12.08.2022
Odhad ceny nemovitosti si nechte zpracovat odborníkem. Jak oceňování probíhá?
Chtěli byste koupit hezký rodinný dům a přestěhovat se z malého bytu? Nebo jste snad po příbuzných zdědili pěknou chalupu, kterou máte v plánu prodat, protože ji zkrátka nevyužijete?
12.08.2022
Plátců DPH v ČR přibývá nejrychleji za poslední roky. Kdo má povinnost odvádět DPH?
V ČR jich je aktuálně 539 218 a za první pololetí se jejich počet zvýšil o 10 167. To je víc než za jednotlivé kalendářní roky v období mezi 2018 až 2021.
11.08.2022
Ne všechny zmrzliny jen osvěží, některé také mohou pořádně prohnat
Zmrzlina, ať už točená nebo kopečková, je z pohledu hygieniků považována za rizikovou potravinu. Proto je jí, zejména v letních měsících, věnována velká pozornost.
11.08.2022
Finanční správa si více posvítí na krácení daní při dovozu zboží
Jedná se především o zboží propuštěné do „celního režimu 42“. V důsledku tohoto celního režimu je možné, aby daň z přidané hodnoty byla za dodržení určitých podmínek přiznána nikoliv v členském státě dovozu, ale až v členském státě deklarované spotřeby.
11.08.2022
Na co si dát pozor při podpisu směnky jako prostředku zajištění podnikatelského úvěru
Právní úprava směnky je již několik dekád obsažena v směnečném zákoně, přičemž směnka se velice často využívá jako prostředek zajištění.
11.08.2022
Zajištění či proplacení nákladů na dopravu zaměstnanců z a do práce
Jde stále o zaměstnanecký benefit, nebo již nutnost? Díky cenám za dopravu může být pro některé zaměstnance cesta do sídla firmy finančně neúnosná.
11.08.2022
ČOI: Jakost pohonných hmot je v pořádku, nevyhověly pouze dva vzorky
Čerpací stanice se zatím moc nemají k tomu, aby snížily cenu pohonných hmot, jakost jejich produktů je ale vesměs v pořádku.
11.08.2022
Jaké sankce vás čekají při porušování daňových povinností?
S vedením účetnictví a správou daní vzniká podnikatelům celá řada povinností. Co nastane, pokud podnikatelé své povinnosti neplní a jaké jim hrozí sankce?
10.08.2022
S bylinkami, alkoholem nebo antioxidanty. Jaké jsou další zmrzlinové novinky?
Oslovili jsme výrobce zmrzliny, abychom zjistili, jak se jim daří, jaké příchutě si připravili na letošní rok a jaké patří mezi ty nejoblíbenější.
10.08.2022
ČEZ bude mít letos rekordní zisk. Více peněz do státní kasy, raduje se ministerstvo
Zatímco domácnosti si dělají starosti s vysokými cenami za energie, ČEZ dnes ohlásil rekordní čistý zisk za první pololetí. Ten se vyšplhal na 33,6 miliard korun, o 32 miliard korun více než v loňském roce.
10.08.2022
Anketa: Více volna, flexibilní pracovní doba a přilepšení na konci roku. Na to lidi slyší
Sehnat do pracovního týmu schopné lidi se někdy zdá být jako nadlidský úkol. Zaměstnavatelé se je snaží nalákat pestrou škálou benefitů. O co ale mají lidé skutečně největší zájem?
09.08.2022
Od půlky srpna začne sociálka zasílat seniorům oznámení o zvýšení důchodů
V září dojde k dalšímu navýšení důchodů. Týkat se bude jak penzí starobních, tak například i invalidních nebo vdovských.
09.08.2022
Kolik peněz dáte za roaming? Porovnali jsme nabídku operátorů
S prázdninovými dovolenými, ale také například služebními cestami do zahraničí souvisí roaming. Zjistili jsme, kolik za něj u českých operátorů zaplatíte.
09.08.2022
Čerpání dovolené na žádost zaměstnance: Kdy musí zaměstnavatel vyhovět?
O čerpání dovolené rozhoduje zásadně zaměstnavatel. Až na dvě výjimky popsané zákoníkem práce. Tady je čerpání dovolené v rukou zaměstnanců.
09.08.2022
Anketa: Vláda bojuje proti energetické krizi nedostatečně, úsporný tarif nestačí
Většina lidí nevěří, že úsporný tarif domácnostem skutečně pomůže. Vláda by podle respondentů měla rázně zakročit a snažit se více. Vyplývá to z ankety serveru Podnikatel.cz, v níž doposud hlasovalo necelých 900 čtenářů.
08.08.2022
Které benefity u zaměstnanců vyhrávají? Je to týden dovolené navíc?
Stravenky a fixních 5 týdnů dovolené navíc jsou minulostí. Pandemie proměnila požadavky zaměstnanců na firemní benefity. Velmi oblíbenou se stala možnost pracovat z domova, tzv. home office. Tím však v některých případech skončila nabídka stravenek.
08.08.2022
Jak vysoké je zdanění různých přivýdělků ve výši 100 000 Kč?
Mnozí zaměstnanci si ke svému příjmu ze zaměstnání přivydělávají. Zdanění přivýdělku se však může značně lišit. V našich vybraných praktických příkladech se zdanění přivýdělku pohybuje od necelých 7 % do 26 %.
08.08.2022
Přísaháte na stravenky a fixních 5 týdnů volna? V benefitech vám ujel vlak, změňte to
Jednou z oblastí, jež pandemie proměnila, jsou firemní benefity. Co byla dřív bomba, je dnes norma. Potřebujete benefity přehodnotit? Přihlédněte i k rovnosti.
08.08.2022
Čerpací stanice si nepřiměřeně zvyšovaly marže, odhalily kontroly
Kvůli rychlému růstu cen pohonných hmot zavedlo ministerstvo financí v březnu tohoto roku kontroly čerpacích stanic. Průběžné výsledky kontrol marží prodejců pohonných hmot za červenec zatím ukázaly nepřiměřené marže, a to u většiny velkých čerpacích stanic.
05.08.2022
Volá bankéř, že byl váš účet napaden. Peníze máte ihned převést. Není to podezřelé?
Další podvodné jednání, při kterém by se měli mít lidé na pozoru. Jedná se o běžný telefonát, který má upozornit na to, že jsou vaše finance v nebezpečí.
05.08.2022
Jak vysoká by mohla být úspora s úsporným tarifem? Napoví modelové příklady
Zákon zavádějící takzvaný úsporný tarif, který má pomoci domácnostem snížit účty za elektřinu, plyn i teplo, již podepsal prezident. Novela vstoupí v účinnost den po svém vyhlášení ve sbírce zákonů.
05.08.2022
Druhy daňových přiznání dle daňového řadu: Kdy se jaké podává?
Jako poplatníci daní musíte v mnoha případech podávat daňové přiznání. Dle daňového řádu existuje více druhů. Kdy se jaké podává a jaké jsou pro jejich podání lhůty?
05.08.2022
Krájí a prodávají španělskou šunku. Zákazníci za nimi dojíždějí i kilometry daleko
Zřejmě krize středního věku zapříčinila, že Honza s Luckou opustili svá pohodlná místa v managementu a začali se věnovat vlastnímu byznysu.
05.08.2022