Prodělání covidu jako nemoc z povolání: Kdo a kdy může žádat o odškodnění?
Pro naplnění pojmu nemoci z povolání musí být splněny podmínky uvedené v seznamu nemocí z povolání. Tzv. klinická podmínka, kdy musí být splněna diagnostická kritéria včetně tíže onemocnění, tj. musí se jednat o klinicky manifestní infekční onemocnění s příslušným laboratorním nálezem, připomíná Ministerstvo zdravotnictví ČR na svých webových stránkách.
25.11.2021
Zábava v barech je na bodu mrazu. Lidé přestávají noční podniky navštěvovat
Také bary musí dodržovat mnohá opatření. Jak se jich to dotýká a jaká je jejich návštěvnost v těchto dnech?
25.11.2021
Paušální náhrada zaměstnavatelům za zpracování exekucí
Zaměstnavatelé se konečně dočkali, za zpracování srážek ze mzdy si mohou zúčtovat finanční částku, kterou si při výpočtu ponechají. Má to ale háček.
25.11.2021
Kompenzační bonus má být opět 1000 Kč, ostatní dotační programy budou méně štědré
Kompenzační programy, tak jak je schválila, se mají vyplácet už při 30% poklesu tržeb. Při předchozí vlně na ně byl přitom nárok až při 50 % propadu. Zatímco kompenzační bonus má opět činit 1000 Kč, programy Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady budou štědré výrazně méně, než byly na jaře.
24.11.2021
Jakých fyzických osob se týká povinnost podat daňové přiznání?
Příjmy fyzických osob podléhají řádnému zdanění a s tím souvisí i podání daňového přiznání. Existují ale případy, kdy se přiznání podávat nemusí. Jaké příjmy se do přiznání zahrnují a koho se povinnost podávat přiznání netýká?
24.11.2021
Stříhání v kadeřnictví bude stále dražší. Máme tabulku, kde jsou vidět rozdíly
V kadeřnictvích se zákazníci museli prokazovat už od jejich znovuotevření. Jak se těmto podnikům daří a s čím se potýkají?
24.11.2021
Může zaměstnanci nečerpáním řádné dovolené vzniknout škoda?
Kdy je možné dovolenou proplatit a kdy má zaměstnanec nárok na náhradu mzdy za způsobenou škodu nečerpáním řádné dovolené?
24.11.2021
Žádost o kompenzační bonus ještě neposílejte, finanční správa je v tuto chvíli nepřijímá
Vláda schválila návrh zákona o kompenzačním bonusu pro rok 2022, který kvůli zpřísnění protiepidemických opatření opětovně zavádí pro OSVČ, společníky malých „eseróček“ a lidi pracující na dohody o provedení práce a pracovní činnosti kompenzační bonus. Novinkou je, že pro nárok na bonus už nebude třeba 50% pokles tržeb, ale bude stačit snížení o 30 %.
24.11.2021
Vydávají se za Českou poštu a chtějí, abyste provedli transakci pro finančák. Nenaleťte
Internetem se šíří nová phishingová kampaň. Jak upozorňuje Finanční správa ČR, útočníci se vydávají za Českou poštu, kde občany prostřednictvím SMS a e-mailů informují, že je nutné provést transakci pro finanční úřad.
23.11.2021
Máte nařízenou karanténu? Abyste dostali peníze, potřebujete potvrzení od hygieny
Pokud je vám krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa a vy jste účasti nemocenského pojištění, ať už jako zaměstnanec nebo OSVČ, musí vám pro vyplacení peněz vystavit hygiena tzv. Potvrzení o nařízení karantény pro účely výplaty náhrady mzdy a nemocenského.
23.11.2021
Tiskopis, kterým lze uplatnit nárok na ošetřovné kvůli uzavřené škole či školce
Česká správa sociálního zabezpečení informuje o tiskopisu, kterým lze uplatnit právo na ošetřovné. Určené je rodičům, kteří musí zůstat doma s dítětem kvůli nařízené karanténě nebo uzavřené školce, škole či třídě.
23.11.2021
Chcete ve firmě výrazně ušetřit? Pošlete svá data do cloudu
Každý podnikatel dělá vše proto, aby chod jeho společnosti byl co možná nejplynulejší. A mnohdy, aby se tak dělo i bez jeho přítomnosti. Řešení tu je.
23.11.2021
Některé hračky na Vánoce nebudou nebo budou výrazně dražší, potvrzují prodejci
Ani prodejcům hraček se nevyhýbají problémy spojené s dopravou, dostupností zboží nebo se zdražováním. Jak na tuto situaci reagují?
23.11.2021
Kompenzační bonus 1000 Kč denně se vrací. Čtěte, kdo má nárok a za jaký podmínek
Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky „eseróček“ a lidi pracující na dohody by se měl opět vrátit. Oproti předešlé verzi se ovšem změní některé podmínky.
23.11.2021
Navrhujeme kompenzační bonus ve výši až 1000 Kč, potvrdilo ministerstvo financí
Kompenzační bonus by mohl činit až 1000 Kč za den. Vyplácel by se těm podnikatelům, kterým klesly tržby o více než 30 %. Serveru Podnikatel.cz to potvrdilo ministerstvo financí.
23.11.2021
OSVČ, které se stýkají se zákazníky, se budou muset od 29. listopadu také testovat
Od pondělí 29. listopadu budou muset firmy testovat své zaměstnance. Povinnost testovat se budou mít i OSVČ, které se stýkají v rámci své činnosti s třetími osobami. Vyplývá to z opatření ministerstva zdravotnictví.
23.11.2021
Kompenzační bonus pro OSVČ se bude vyplácet už při 30% poklesu tržeb
Vláda dnes večer bude jednat o znovuzavedení kompenzačního bonusu pro OSVČ, společníky malých s. r. o. a tzv. dohodáře. Jak včera uvedla v České televizi ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, oproti předchozím podporám bude stačit pokles tržeb o 30 %.
22.11.2021
Daňová ztráta: Co nám její vykázání přinese?
V rámci daňového přiznání se zjišťuje základ daně, který vychází buď z hospodářského výsledku, nebo rozdílu mezi příjmy a výdaji. Výsledkem pak může být zisk nebo ztráta. Jak ztráta vzniká a jaká jsou její úskalí?
22.11.2021
Padělání certifikátů se nevyplácí. Hrozí za to pokuty i roky vězení
Od pondělí 22. listopadu dochází ke zpřísnění opatření a dosavadní podmínka OTN (očkování, negativní test či prodělání nemoci) se změní pouze na ON.
22.11.2021
I advokáti musí podávat kontrolní hlášení, jde primárně o podnikání, řekl soud
Advokátní kancelář se zkoušela vyvinit z pokuty za nepodání kontrolního hlášení. U soudu však s argumentací advokátní mlčenlivosti neuspěla.
22.11.2021
Bude znovu zavedena tzv. izolačka. Lidé by měli dostat k nemocenskému navíc 370 korun za den
Vláda schválila návrh na opětovné zavedení mimořádného příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě, tedy tzv. izolačku. Zaměstnanci, kterému vznikl z důvodu nařízené karantény nárok na náhradu příjmu, bude příslušet za každý kalendářní den příspěvek ve výši 370 Kč, nejdéle však po dobu prvních 14 kalendářních dnů trvání nařízené karantény.
22.11.2021
Nová pravidla čerpání dovolené. Propadnou na konci roku zbývající dny?
Blíží se konec roku. Propadne nebo bude proplacena nevyčerpaná dovolená? A jak to bude s opatřeními od 22. listopadu?
22.11.2021
Vrátí se krizové ošetřovné. Vypláceno bude zpětně od 1. listopadu
Vláda schválila návrh na opětovné zavedení krizového ošetřovného. Rodiče, kteří jsou doma se svými dětmi, tak budou mít nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školy nebo třídy a nebo při nařízení individuální karantény dítěti.
19.11.2021
Opakuje se nekalá praktika: Nabízejí fixaci cen za energie, přesto ceny mohou měnit
Energetický regulační úřad upozorňuje na nekalou praxi, která se začíná opět rozšiřovat. Spotřebitelům jsou nabízeny produkty s domněle fixovanou cenou.
19.11.2021
Absolutním vítězem soutěže WebTop100 je projekt agentury Creative Dock
V letošním 20. jubilejním ročníku soutěže WebTop100 získal nejvyšší možné hodnocení projekt Finding the “social” in social distancing agentury Creative Dock, který soutěžil v kategorii Autentická kariérní komunikace.
19.11.2021